Тряба ми добър детски психолог

  • 7 678
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
Имам проблеми с голямата щерка и ми трябва добър детски психолог. Може ли някой да ме насочи към такъв Praynig  Оказва, че намирането  е проблем. Първо се обърнах към училищния, но имам чувството, че човека е там за да пълни бройка, а не защото наистина я може тази работа #Cussing out Ходих при една друга, която без дори да види детето, почна да ми приказва за медикаменти (говорим за 7 годишно дете и определено не става въпрос за отклонения в развитието)  Shocked  Shocked  Shocked
По някаква причина първо Ина престана да се храни. Всъщност тя винаги е била злояда, но чак такова нещо нямаше. Понеже положението стана доста сериозно, почна да сваля килограми, устните и се напукаха и станаха на ранички, аз я заведох на лекар. Освен, че е пред анемия и обезводняване, друго практически не и откриха и си тръгнахме само с витамини за подсилване на организма. После почна да си гризе ноктите и кожичките, до такава степен, че се образуваха рани и и сложих лепенки за да престане. Абсолютно отказва да остане сама и да направи нещо сама. Дори когато гледа детско филмче иска да има някой при нея в стаята . Разговарям непрекъснато с нея, но не виждам от къде може да тръгва проблема. Нощно време започна да сънува кошмари (не всяка вечер). Започна да реве за щяло и нещяло. Накрая успя да ме изплаши с някои доста странни разсъждения, от които окончателно си направих извода, че детето има някакъв проблем, който отказва да сподели с мен Cry Доста съм притеснена, защото положението се влошава, а аз очевадно не мога да се справя сама Sad Положението допълнително се влошава отфакта, че с баща и сме разведени и не мога да разчитам на помощ по отношение на възпитанието. Мъжът ми оказва доста сериозна подкрепа, но за него отглеждането на 7 годишно момиче е доста непозната територия и макар, че са доста близки, не не съм убедена, че може да ми помогне в случая.
Приемам съвети всякакви, преди паниката да ме обхване напълно.

# 1
  • Мнения: 1 629
Люлю, тук има изброени имена, и тук също. Успех!

# 2
  • Мнения: 82
В клиниката "Св. София" в Красна поляна има страхотни детски психолози и работят със здр. каса

# 3
  • Мнения: 101
Имахме поведенчески проблеми(в резултат ходене на ясла и натиск от моя страна,че там е пракрасно,а то явно не е било никак),с които се справихме,благодарение на детския психолог Цанко Цанков.За какви ли не психически отклонения си помислих и прочетох преди да се срещнем с него.А всичко се оказа опозиционно поведение срещу ходенето на ясла.Справихме се за 2-3 седмици с коренна промяна в държанието ни(моето и на таткото).Изключителен човек. Координати мога да ти дам на лични. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2 556
Lulu, желая ти успех в намирането на подходящ специалист. Дано проблема на дъщеричката ти скоро се реши, за да не се тревожите нито ти, нито детето!

Искам да те попитам какво разбираш под странни разсъждения на детето, защото например синът ми, с когото нямам особени проблеми, също ме тръшва с някои свои мисли. Неговите са в насока границата между живота и смъртта, духовете на хората и т.н. Той имаше един период, в който много се тревожеше, че всички умират в един момент и явно идеята за духа, който остава след тялото, му допадна най-много от всички възможни обяснения по темата. Последно беше убедил братовчед си, че може да разговаря с духове  Shocked И още, и още в тази насока. Отдавам го на много развитото му въображение (той имаше и въображаемо приятелче във възрастта 2-3 години), но не съм се тревожила от това. Надявам се и при вас да е нещо временно, което е впечатлило детето!

# 5
  • Мнения: 3 405
Не я насилвай да ти сподели. Правилен път си поела, намери специалист, който ще помогне. Нещата звучат доста обезпокоително, но всичко ще се оправи.
Желая ви бързо решение и щастлив изход от проблема Peace

# 6
  • Мнения: 5 393
Lulu-моля се Ина да се оправи скоро Praynig Praynig Praynig
Изглежда е преживяла някаквя изключително стресираща случка.Да не би някой в училище да я тормози-поговори ли с учителката?Децата могат да бъдат много злобни понякога. ConfusedДано бързо се оправи. Praynig

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мамо Люми, какво са тез работи???  Rolling Eyes
Какво й става на Ина?
Нещо като късна форма на ревност ли, протест ли, що ли...?  newsm78

Не мога да кажа име, но дано се справите час по-скоро с проблема  Peace Пак ще се чуем!

# 8
  • Мнения: 5 877
Наистина, какви разсъждения? Може би в тях е ключът.

# 9
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Искам да ти подскажа нещо - детето може да не иска да сподели проблема, защото мисли, че ще се скараш.
Проблемът може да е сериозен, а може и само на детето да се вижда сериозен, а на теб да ти се види някаква глупост... Примерно разсъждения, базирани на видяно по ТВ или нещо случайно дочуто, скарване с приятелче, нещо лошо, случило се на приятелче... Понякога децата си внушават нещо за болест, щото са чули еди-какво си.

Казваш на 7 години - ходи ли на училище?
Да не би да е чула, че в училище ще става нещо страшно?
Възможно ли е да се тревожи за някого в семейството? Да е чула, че някой е болен от нещо страшно? Това, че не иска да е сама - а какво може да се случи, когато е сама? Да не я тормози някой? Или си фантазира нещо?

Имате ли някой, на когото имаш доверие - приятелка, роднина, някоя готина леля, която носи подаръци и измисля забавни игри, и детето я харесва? Опитай да я оставиш за ден-два при подобна близка и подскажи на близката си, да опита да научи нещо повече.
При нас има една леля от зоомагазина - цялата махала се събира там да гали зайците и лелята е в течение на всички детски проблеми - кой с кого си говори, кой с кого се е скарал, на кого са писали 2 или забележка. Тя има подход към децата и има дава разумни съвети, които те приемат, защото са от нея, и защото не се страхуват, че ще ги накаже. В удобен момент лелята уведомява майката кой-какво-как... Нещо такова потърси.

Моята щерка по едно време така отказа яденето и като тръгнах по "следата" - оказа се, че в училище са се скарали с учителката по физическо и мойта се страхува, че ще я накажа. Училищната психоложка и на мен ми разправя едни неща наизуст, то така всеки знае, от мамите във форума може да чуеш същите сьвети...

Първо, трябва да разбереш проблема.
После, да се опиташ да го решиш, дано да не е нещо сложно.
И най-важното е детето да има доверие в теб и да не се страхува.
За яденето не я насилвай.
Опитайте да сготвите нещо заедно - може пък така да прояде.

# 10
  • Мнения: 2 863
Нещата наистина звучат много тревожно.. първото ми преположение е за преживян стрес, за който дете се страхува и срамува да говори... не ми се развива докрай тази мисъл, че ми се повдига, а и не искам да те плаша, но това е първото, за което бих помислила ако се случи на дъщеря ми.....Спешно се обърни към някой от посочените психотерапевти, като преди да зведеш детето, първо иди сама- ти си й майка, можеш да прецениш дали човека отсреща ще спечели дъщеря ти или само ще задълбочи проблема.
Стсикам ти палци и ни дръж в течение.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Разбирам до някъде за какво става въпрос. И аз имам подобен проблем, и се замислям имаме ли нужда от психолог.От миналото лято големият ми син /на 9 г./, изпитва панически страх към вятър.По време на наводненията беше с баба си на село, и при някакво течение се изплашил страшно много. Сега, щом се развали времето, изпада в паника, да не говорим,че не може да спи сам.Спи на 1 крачка от нашата спалня, т.к. ни е преходна от хола, та той спи на дивана.Всяка нощ се буди, буди и нас, и изобщо е кошмарно.И не само когато времето е лошо.Та да използвам да попитам - имаме ли нужда от психолог? Напоследък е станал разсеян, инатлив, и изобщо няма нищо общо с детето което беше.
Дали е период, или някакъв проблем?

# 12
  • Мнения: 6 472
Искам да те попитам какво разбираш под странни разсъждения на детето, защото например синът ми, с когото нямам особени проблеми, също ме тръшва с някои свои мисли. Неговите са в насока границата между живота и смъртта, духовете на хората и т.н. Той имаше един период, в който много се тревожеше, че всички умират в един момент и явно идеята за духа, който остава след тялото, му допадна най-много от всички възможни обяснения по темата. ....

 Тази тема я бистрихме още преди две години, когато почина дядо ми. При нея става въпрос за разбиранията за живота, вселената и всичко останало Rolling Eyes За нея приятелите не значели нищо и такива не и трябвало (това по повод, че беше ударила едно дете), тя прекрасно си се чувствала и сама. Тази реплика не би ме изненадала, ако детето е затворено и трудно комуникира и другите деца я отбягват. А тя изобщо не е такава - обикновено е лидер, всички ходят след нея и тя бая ги юрка.  В края на годината всичките и съученици искаха да се снимат с нея, непрекъснато и подаряват какво ли не и непрекъснато я търсят (включително и в момента).
Другото, което ме тревожи в разсъжденията и е че смята, че всички са и длъжни и света се върти около нея. В тази връзка няма никакво уважение към възрастните (с изключение на мен и баща и). Госпожата в края на учебната година почна много да ми се оплаква в това отношение. Тя е доста малка и би следвало все още да има респект от по възрастните хора. Така като го разказвам може да ви прозвучи като грешка във възпитанието, но нимам чувството, че не е така, защото промяната стана много рязко. До един момент си беше нормално весело, щастливо и умихнато дете, а в следващия почна да отговаря на всички, да реве за щяло и нещяло и да се  да се бие с децата (не без причина, но все пак.....). Изобщо превърна се в страхотен егоист и това се случи буквално за няма и месец Shocked
И още нещо, което ме хвърли в паника - попита ме дали, ако изчезне някой освен мен ще забележи и ще му е мъчно:shock: Определено не страда от липса на внимание, за да задава такъв въпрос. Даже страда от наличие на прекалено голямо внимание.


Казваш на 7 години - ходи ли на училище?...

....Имате ли някой, на когото имаш доверие ......

Да ходи на училище. Беше първи клас и завърши на 24 май. През цялата година се справяше повече от чудесно и даваше вид, че в училище много и харесва.

Много споделя с майка ми, но и на нея нищо не каза. Директно никой за нищо не я е питал де, просто защото нямам на идея какво точно да я попитам newsm78 На общия въпрос "притеснява ли те нещо", тя просто отговаря "не".

Нещата наистина звучат много тревожно.. първото ми преположение е за преживян стрес, за който дете се страхува и срамува да говори... не ми се развива докрай тази мисъл, че ми се повдига, а и не искам да те плаша, но това е първото, за което бих помислила ако се случи на дъщеря ми.....

Ох, и това си го мислих имакар, че ми се струва малко вероятно, точно по тази причина реших, че ще търся психолог.

Много благодаря на всички ви за отговорите  bouquet От понеделник ще се обаждам и ще видя къде ще я водя. Днес разговарях с една мацка - психоложка, която за съжаление не може да ни поеме случая, но и според нея поведението и говори за реакция към няккъв проблеми ли случка Cry
Ние с мъжът ми щяхме да пътуваме утре на кратка почивка в чужбина и решихме да я вземем с нас. Утре заминаваме и тримата и дано пътуването и подейства добре Praynig
Ще пиша пак като се върнем в понеделник.

# 13
  • Мнения: 294
Аз бих те посъветвала да се обърнеш към добър лекар-хомеопат. Мисля, че това ще й помогне по-бързо от психолог, плюс това казваш, че има и здраволсловни проблеми (не се храни и т.н.), които ще се оправят с хомеопатично лечение. Ако решиш, че те интересува, пиши ми лично съобщение и ще ти дам тел. на моята хомеопатка, която е добра. (само да кажа, че това е в София). Успех, стискам палци Hug

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Уф... това за децата значи, че тя е популярна и харесвана в училище.
Но зададения въпрос за "ако изчезна, някой ще забележи ли" може да значи и нещо друго...
Отрича нуждата от приятели, а всъщност може  да усеща, че количеството не значи качество.
Има ли си най-добра приятелка, такава, с която много си говорят, вечно нещо шушукат, имат си детски тайни и тн?

За споделянето - подскажете й, като споделяте вие.
"Когато бях в първи клас, едно дете..." или "когато бях малка, исках..."
Сега като си говорим с майка ми, тя ми разказва, че като дете по едно време е решила, че е осиновена и това й е действало много отчайващо, затова се е снимала като е била бременна и съветваше и мен да се снимам, и с двете бременности.
Може да й е влязла някаква подобна "муха"
За неуважението към възрастните може да е виновен някой възрастен. В детската градина учителката казала "Ако не донесете тоалетна хартия, няма да ви бърша г*зовете" и аз съм се прибрала много възмутена и съм казала на майка "Учителката ни е невъзпитана, казва мръсни думи, дето добрите деца не бива да казват"
Та в днешно време, когато децата са много информирани, не е никак лесно. Детето на колегата в час по природознание трябвало да изброи колко риби познава и изреждало: "Сом, шаран, щука, .........летяща риба"  и учителката (начална, 2 клас) отговорила "Я стига глупости, бе, как така летяща риба"... а то детето таман било гледало филм по кабелната, научно популярен, точно за летящите риби... И къде е после авторитетът на тази учителка?

Общи условия

Активация на акаунт