Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 юли 2018, 10:46 ч.

Д-р Любомир Христов и новият вид серклаж ЕТКО тема 2

• 12 695
  • 246
  •   1
Отговори
  http://m.bg-mamma.com/?topic=969721
  Здравейте майчета и бъдещи майчета!Нека в новата тема да продължаваме с хубави  новини само.Да продължаваме да си даваме кураж и съвети за трудностите през които преминаваме към най-голямата ни мечта да станем майки.
Естествено е редно да споменем и нашият ангел хранител д-р Христов който винаги е насреща във всеки един момент и който със златните си ръце сбъдва мечти.Заповядайте!
💏

Последна редакция: сб, 21 юли 2018, 10:51 от miiii

# 1
  • София
Записвам се и аз.
Износила успешно благодарение на обикновен серклаж правен от д-р Христов в 21 седмица.
Успех мили момичета!Стискам палци и ви пожелавам здрави бебчета!

# 2
Всъщност всички серклажи на Христов са вълшебни така че дали обикновен ,Етко или абдоминален факт е голямата успеваемост.
Бубълче винаги си била мнооого полезна с коментарите си.

# 3
  • София
Записчеее Simple Smile  Надявам се и аз да съм една от успешно износилите бременност със серклажа Етко Simple Smile  Предстои ми на 30 юли , стискайте палчета да избия бацилите дотогава Simple Smile

# 4
Всичко ще бъде наред ще видиш.Стискам палци.Kissing Heart

# 5
Здравейте, аз се записвам да следя темата понеже на 2 ри август имам час при др. Христов, за да изкоментираме дали при следваща бременност, по която мисля да се пробваме още от този месец да работим, ще правим обикновен серклаж или ЕТСО серклаж. През ноември имах аборт в 18 седмица. Бях в Надежда за серклаж със шийка 16 мм., но в деня на серклажа ми изтекоха водите. От болницата не съм доволна, но само заради др. Христов ще се върна там.

# 6
Успех Алесандра предполагам че всички мислим че няма да сгрешиш със решението си за д-р Христов.И аз имам час за 2.08 в 9:30 или 10:00 все забравям и предварително звъня  на регистратура да ми напомнят твоят кога е може да се засечем?.
Разкажи малко за твоята история?

# 7
Искам да попитам докторът при преглед ако установи нещо нередно ще препоръча ли на пациентката да постъпи в болницата? Питам защото ходих при него в 25 седмица поради скъсена и мека шийка, но той ми каза , че серклаж в тази седмица се прави само ако е пролабирал мехурът и сякаш не ми обърна много внимание, каза ми да си пия предписаните от лекарката лекарства и това е и да си лежа и да спра да меря шийката, че няма смисъл. И ми каза, че влезна ли си в 30 седмица значи не съм била за серклаж. Аз нямам такъв.

# 8
Успех Александра предполагам че всички мислим че няма да сгрешиш със решението си за д-р Христов.И аз имам час за 2.08 в 9:30 или 10:00 все забравям и предварително звъня  на регистратура да ми напомнят твоят е може да се засечем?.
Разкажи малко за твоята история?

Моят е в 9.15 Simple Smile
Историята на кратно- 4 неуспешни бременности. Първата- извънматочна. Следващите две още в 6 седмица просто ми идваше цикъла и до там. Не се е налагал кюретаж. Последната започнала и развиваща се перфектно до 16 та седмица, когато се установи скъсена шийка- 16 мм с конус от вътрешната страна. Др. Сигридов ме изпрати при др. Христов да направим серклаж, въпреки че смяташе че мога да идържа и без. След седмица ме приеха в Надежда. Когато постъпих бях без контракции. Може би защото се раздвижих след цяла седмица плътно лежане или заради малко по- грубия преглед за прием в болницата започна да ми се втвърдява корема, като през нощта вече беше начесто и болезнено. На всеки, който мина през стаята ми- лекаря от вечерната визитация и след това разни акушерки или сестри незнам, казах че ми се втвърдява корема и никой нищо не направи и не ми даде. Сутринта дойде Христов пита как съм- казах, че ми се стяга корема и той веднага ми назначи нош па и магнезий банки, но след 2 часа при ставане до тоалетна ми се спука мехура и ми изтекоха водите... след това е ясно. После лекаря, който трябваше да почисти матката,  за да извади плацентата беше оставиш парче плацента около 2 см, заради което след месец имах втори кюретаж и след това лекувах ешерихия коли и ентерококус фекалис, получени като бонус при процедурите.
Лекря, който не ме почисти добре не го виня, колкото и да не ми е приятно да кажа- грешки стават.
За тези които бездействаха и не ми дадоха нищо за контракциите не мога да кажа същото. Даже нищо няма да кажа, защото ще е много грозно. Все пак обаче аз бях просто поредната пациентка. Смятам, че трябваше да настоявам, че не съм добре и да искам нещо да ми дадат. Доверих се и си платих прескъпо.

# 9
Мисля че ако се налагаше да влизаш в болница още твоите лекари щяха да ти кажат.И че ако се съмняваше дали да ти правят серклаж или не трябваше по рано да отидеш при него.Може би си е доста рисковано в 25 г.с. да се прави и по скоро би ти навредил отколкото да ти помогне.Колко ти беше шийката че забравих и защо не ти направиха серклаж твоите лекари?

# 10
Защото прецениха, че не съм за серклаж между 17 и 22 седмица. В 23 бях в болница, за да ми вливат магнезий и нош па понеже ми беше зацапало кафяво. 2см е. От както съм бременна на всяко 20то чисто от месеца или между 20 и 22ро ми зацапва еднократно кафеникаво. От втория месец досега в 7ми и мисля, че е нещо хормонално, защото винаги съвпадат датите през 28-30 дена. Питах Христов и той нищо не ми каза 🤷🏻♀
Мисля че ако се налагаше да влизаш в болница още твоите лекари щяха да ти кажат.И че ако се съмняваше дали да ти правят серклаж или не трябваше по рано да отидеш при него.Може би си е доста рисковано в 25 г.с. да се прави и по скоро би ти навредил отколкото да ти помогне.Колко ти беше шийката че забравих и защо не ти направиха серклаж твоите лекари?

# 11
Алесандра съжалявам за всичко което ти се е случило.То всички тук сме изживели все по някоя подобна гадория но така ни е било писано казвам аз.Сега всичко ще бъде наред МБ преди серклажа пуснахте ли как беше?
Честно да ти кажа с това ранно спукване на мехура не мисля че Христов ще ти препоръча обикновен серклаж по скоро Етко но все пак той си преценява.Аз като ходих за първи път при него веднага ме оцени за Етко втората ми бременност преключиш в 21 г с. със обикновен серклаж но самата бременност не беше следена добре въпреки това той не пожела да рискува защото си имах и сантиметър разкритие в небременно състояние той ми обясни че през шийката преминава пръста му а не трябва и химикалка да премине.

# 12
Имах две микробиологии през 6-7 дни- чисти и стерилна урина- чиста. След аборта исках и хистология на плацентата и пълни изследвания на материала за инфекции- нищичко не се изолира.
Знам, че е по- тежък като процедура, но и аз ще преговарям за ЕТКО. Ще видим той как ще оцени нещата. Предния път като си тръгвах от болницата беш оптимистичен за следваща бременност, но ще видим сега какво ще каже.
Накрая за всяка от нас ще има хепи енд, това е ясно. По- скоро въпроса е колко време има до този хепи енд Simple Smile

# 13
  • София
***Alessandra*** ,съжалявам за загубата.
 В Надежда има една,която не искам да я чувам.
След моя серклаж, в 20 часа вечерта като станах до wc и ми изтече нещо като вода,доста добре си ме подмокри,въпросната ми направи тест с бром тимол и цееелия позеленя.Рече и отсече ”Води са!Чакай си утре Христов ииии знаеш какво следва!” (добре знаех,защото имам един предходен аборт в 21 седмица)
Излишно е да казвам каква нощ преживях,даже се примолих и за хапче Диазепам.
На сутринта още преди визитация дойде Христов,прегледа ме и ми направи друг тест,който е достоверен на 100 %,някакъв имунологичен,докато бром тимола е на основата на PH.
И о чудо!Теста беше отрицателен!Течението се оказа,че е задържана течност от дезинфекцията след серклажа и раневи секрет,който е с висока киселинност и дава реакция на бром тимола,като го прави зелен.
Разказвала съм я тази история поне два пъти във форума и ще продължавам да я разказвам и то не за да злепоставя въпросната ”лекарка”,която си е за нещо повече от злепоставяне по форумите,ама това е друга тема ... , а за да си имате едно на ум,защото неинформирани и незаинтересовани лекари има много и ако след  какъвто ди да е серклаж протечете ,да си знаете ,че вероятността да не са води е голяма.
Искайте си тест Амни шуър,в никакъв случай Бром тимол.

Не писах за случая на Стаменов само и единствено за да не злепоставя д-р Христов по някакъв начин,все пак негова пациентка бях и цяяял живот ще му благодаря за това,което е направил за мен и Борис.

# 14
  • София
Александра, силно се надявам следващия път да НЕ се довериш на Сигридов .... Какво значи можеше да изкараш и без серклаж???
Понеже при мен реши точно така при шийка 2 см в 15 та седмица. Рече и отсече- никакъв серклаж . Е, в 20 та седмица шийката се изглади и загубих бебето ....
Така, че шийка тръгне ли, не се рискува!

# 15
Момичета, искам да попитам някоя от вас има ли наблюдение при някаква инфекция дали има признаци по които може да се познае че има нещо( освен изследванията). Знам че е малко тъп въпроса но може някоя да е забелязала нещо. Единственото което имам като симптом е че постоянно ми се пишка, но пия и доста течности, а и когато и да съм отишла до тоалетна винаги има какво да изпишкам и не ми пари,така че отхвърлям цистит. Другото нещо е менструалните болки. Вече не са постоянни като преди няколко дни но си ги имам от време на време. Другата седмица ще пусна ЦРП, стерилна урина, но микробиология немога защото слагам кринон гел и ми казаха че щяла да излезе чиста заради него. Малко дълъг стана и объркан поста за което се извинявам. Ако някой може да сподели нещо от личен опит ще се радвам. Blush

# 16
На последните МБ на Влагалищен секрет нямам никакви симптоми а съм имала клебсиела.

# 17
И аз се записвам като успяла с ЕТКО серклажа. Пожелавам успех на всички и колкото мога ще следя, че нямам много свободно време. Зверчето ме побърква.

# 18
  • София
Бубе, извинявай , но не помня Simple Smile Колко загуби имаш и в какви седмици преди Етко?

# 19
  • Sofia, Bulgaria
Записвам се да следя , износих Дара благодарение на Етко и обикновен серклаж , а и много ми се иска отново да опитам и отново ще се доверя на д-р Христов

# 20
Ооо нямам загуби. Д-р Стаменов ми прави седем операции едната беше за обединяване на двете шийки и вече обединената е некомпетентентна т.е отворена. Като бях в 11г.с ми каза, че задължително трябва да се направи ЕТКО. Една неуспешна бременност имам завършила с извънматочна и лапаро по спешност (едвам ме спасиха). Много съм доволна от Надежда при всичката тази болка се опитваха да ме обезболят винаги за разлика от секциото в Бургас където изобщо не им пукаше, че изпитвам ужасни болки шест часа Simple Smile
П.С едната акушерката в Бургас ми каза, че съм лигла. Аз и казах, че имам седем операции на матката едната от които беше  за обединяване на двете матки в една и прекрасно знам какво е болка

# 21
  • София
Олее, Бубе ... Ти през какво си преминала Sad  Но, важен е финала Simple Smile

# 22
Само един Господ знае какво ми е било, но всичко се забравя като видиш усмивки от рано сутринта Simple Smile

# 23
Здравейте, момичета. Не ми издържаха нервите и пуснах 2ра стерилна урина. Излезе E.coli и на антибиограмата, че съм резистентна към Амоксиклав, а аз го пия от 2 дни заради завишено CRP,СУЕ и левкоцити. Какво да правя, дайте ми съвет ?

# 24
Здравейте, момичета. Не ми издържаха нервите и пуснах 2ра стерилна урина. Излезе E.coli и на антибиограмата, че съм резистентна към Амоксиклав, а аз го пия от 2 дни заради завишено CRP,СУЕ и левкоцити. Какво да правя, дайте ми съвет ?
Според мен най добре е да пишеш на Христов и да му изпратиш резултата и той да прецени с какъв АБ да смени.

# 25
Съгласна съм с цветката пиши на Христов.
Виждам че са чувствителни към Зинат най вероятно ще ти го смени с него.

# 26
Добро утро момичета, имам въпрос към тези от вас които са на коринфар и еутирокс/елтироксин. Колко часа след прием на хормона пиете коринфара?

# 27
Аз пия диаспорал едно прахче и веднага коринфара и слагам утрогестана.
Добро утро момичета, имам въпрос към тези от вас които са на коринфар и еутирокс/елтироксин. Колко часа след прием на хормона пиете коринфара?

# 28
Елтирокса е първото хапче което пия сутрин.Ендокринологът ми е казал 30 Мин. Преди храна и напитки да го пия тоест пия си първо Елтирокса и след 30 Мин коринфара.

# 29
Елтирокса е първото хапче което пия сутрин.Ендокринологът ми е казал 30 Мин. Преди храна и напитки да го пия тоест пия си първо Елтирокса и след 30 Мин коринфара.
За храна и напитки и аз знам 30 Мин но за хапчета е друго. Имам за някои лекарства но точно за коринфар нямам.

# 30
Пропуснах да кажа че всеки месец си пускам тсх и си е в норма.За юли беше 1.18 за юни 0.98 и ей така.

# 31
Пропуснах да кажа че всеки месец си пускам тсх и си е в норма.За юли беше 1.18 за юни 0.98 и ей така.
Това е супер щом ти е в норма. Аз започнах да следя за приема, след като преди инвитрото пиех елтирокс и малко след това естрофем, на контролата от ТСХ 1 беше станало 6 и това само след един месец такъв прием. Та тогава ми обясниха че имало значение кое лекарство на какво отстояние се пие защото хормона бил много чуствителен.

# 32
Да е жива и здрава ендокриноложката така не улучи със схемата и терапията че съм нямала никакви проблеми до сега.

# 33
  • Sofia, Bulgaria
Момичета , аз жях на висока доза елтирокс и д-р Начев ми каза , каквото и да е лекарство приемано през устата да има отстояние от 2 часа

# 34
Момичетата които пият и коринфар и магнезии става ли ви лошо (прилошаване, слабост, виене на свят)?

# 35
Момичетата които пият и коринфар и магнезии става ли ви лошо (прилошаване, слабост, виене на свят)?

Аз имам сърцебиене известно време след като изпия хапчето, за прилошаване немога да кажа тъй като съм основно в леглото.

# 36
Аз пия коринфар 3 по 1. Сутрин в 9, следобед в 3 и вечер в 9 и диапосрал сутрин в 9 едно прахче и вечер в 9 едно прахче. Нищо не усещам. Този Коринфар изобщо не сваля кръвното, той е съдоразщиряващо хапче.

# 37
Момичета, свързах се с д-р Христов. Miiii, както и предположи, каза да си взема Zinnat 500 и след 3 дни контрола на CRP. Благодаря момичета 🤗

# 38
Успех при мен подейства!

# 39
  • София
Стискам палци на всички вас чакащи,бременеещи и бъдещи мами.Чета ви с интерес и винаги ми трепва сърцето,като видя задоволството ви от д-р Христов.Той е вашият човек,не се колебайте и не се съмнявайте в нищо,което ви каже.Нашия резултат преди няколко дни стана на 8 месеца и винаги ще съм благодарна на този златен човек,така и на Стаменов.Прегръщам ви силно и чакам с нетърпение пухкавите бебоци.

# 40
Момичета тука от няколко дни имам по 10-13 безболезнени стягания най вече като съм по гръб също и 2-3 пъти в седмицата леки менструални болки за няколко часа някой път за цял ден.Питах се незнам кога трябва да потърся спешна помощ?!
И дали да изчакам до 2.08 когато съм при Христов?

# 41
Момичета тука от няколко дни имам по 10-13 безболезнени стягания най вече като съм по гръб също и 2-3 пъти в седмицата леки менструални болки за няколко часа някой път за цял ден.Питах се незнам кога трябва да потърся спешна помощ?!
И дали да изчакам до 2.08 когато съм при Христов?

miiii, добро утро! Неможе ли да пишеш на Христов? Според мен най адекватен отговор той може да ти даде. Аз немога да ти дам съвет тъй като съм още много рано, 19 г.с., но нали казват че все пак има някакви потготвителни контракции към края, може и те да са. Но най спокойна ще си ако доктор те прегледа или поне ти каже нормално ли е с такава терапия да имаш и болки и по 10-13 на ден. Успех, стискам палци още мъничко да устискаш Flowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverHug

# 42
Точно това искам да направя остават ми 7 дни до прегледа при него.Чудих се дали да чакам или да отида тук но тук въобще не ми се ходи това е цялата работа ще ме наблъскат с кормагнезин и това е.А той ако се наложи поне адекватно ще ми смени терапията.

# 43
  • Sofia, Bulgaria
Mii, пиши му без да се притесняваш !

# 44
Аз не се притеснявам но човека какво може да ми каже иди до спешния така по телефона няма как да реагира.Ще видя как ще съм и ще отида във Варна пък дано всичко се оправи и да си изкарам до неговия преглед.

# 45
 Miii , и аз мисля , че ако имаш притеснения отиди на преглед и вече ако има нещо тревожно му се обади. Той без да те види - няма как да знае има ли проблем

# 46
Писах на Христов каза още една таблетка коринфар и ако не подейства в болница.

# 47
Писах на Христов каза още една таблетка коринфар и ако не подейства в болница.
Супер, ще подейства! А ти до сега си на 2*1 на ден нали?

# 48
Да на 2*1 съм тъпото е че ако се наложи да се влиза в болница тука само магнезий вливат.Той каза най-добрите вероятно няма да ти подейства.Но аз мисля че всичко ще е наред.

# 49
  • София
Да на 2*1 съм тъпото е че ако се наложи да се влиза в болница тука само магнезий вливат.Той каза най-добрите вероятно няма да ти подейства.Но аз мисля че всичко ще е наред.
Стискам палци да спрът,макар че не са много.
Аз с около стотина на ден оцелях.Намаляваха ми се само от Индометацин и Гинепрал венозно.
Индометацина обаче е до 32 г.с
 Какво направихте със стероидите?

# 50
Аз мисля че няма да се стигне до болница, ще ти подейства споко!:four_leaf_clover:

# 51
Аз пия коринфар 3 по 1 от 2 месеца и нещо насам. Христов каза да си продължавам така, ама не е ли множко тая доза се замислих. 2 хапчета май е по-ОК

# 52
Аз с около стотина на ден оцелях.Намаляваха ми се само от Индометацин и Гинепрал венозно.
Проблемът е че за някой неразположения се съмнявам дали въобще са контракции.Като съм по гръб ги усещам на 100%но като съм на страни не съм сигурна можеш ли на страни да ми кажеш как ги усещаш щото аз усещам едно неразположение само ниско долу и ми става твърдо но само долу някой път за няма и 10 секунди.Той повече се притесни за менструалните болки които получавам от време на време които пък нямат нищо общо със стяганията примерно за три часа постоянно ме наболява.С колко контракции не си влизала в болница бубълче?Каква бройка е нормална според теб?

# 53
А твоите контракции бяха само като стягания или имаше и болка? Индометацина колко често го слага?

# 54
  • София
Моя серклаж се отлага Sad  не стига, че Е-колито не съм изчистила със Зината, ами и ентерококи съм завъдила..... Айде пак поредния антибиотик... Дано шийката ми дочака да се излекувам Sad

# 55
  • София
А твоите контракции бяха само като стягания или имаше и болка? Индометацина колко често го слага?
Предимно стяганици,понякога и с болка,най-често нощем.Инфометацина през две седмици го слагах.

miii,аз за контракциите ,които имах не съм стояла кой знае колко много в болница.Сигридов не разрешаваше.Около серклажа стоях много,едвам ги стопираха,а серклажа трябва да се прави на спокойна матка.Имам още едно лежане в Надежда  и две в МД след 26 г.с.
И аз не знам кои контракции са нормални и до колко.На мен корема на всички страни ми ставаше твърд и стегнат при контракции

# 56
Как си miiii, отминаха ли болките?

# 57
Здравейте!
Те болките къде ги има къде спират всеки ден е различен но контракциите вчера бяха 6 днес до този момент са 4 и то доста слаби.Не смеех да се зарадвам.Общо взето бивам за сега.

# 58
Здравейте!
Те болките къде ги има къде спират всеки ден е различен но контракциите вчера бяха 6 днес до този момент са 4 и то доста слаби.Не смеех да се зарадвам.Общо взето бивам за сега.
Браво, само така, няма да се предаваш, всичко ще е наред, виж че намаляват явно коринфара действа. Аз също още си имам болки от време на време. Днес даже пих едно но шпа, незнам може или не, но го изпих и ми мина. Но аз съм доста далеч от теб, в сряда влязох в 20 г.с.

# 59
Но-шпа го пия 3*2 ти си испила 1 въобще не се тревожи.Стискам ти много палци и твоето време ще мине.Трябва да минем по този път явно няма как.

# 60
  • Sofia, Bulgaria
Момичета , не знам дали са ви казвали , но нош па не се пие в толкова късни седмици защото изглажда шийката . Питайте доктора преди да го приемате !

# 61
На мене Христов ми каза промяна на терапията ако правим ще бъде чак след 32 г.с.Ти за кои седмици говориш по точно и кой лекар ти каза иветинка?
Аз си имам и болки от време на време с но шпа а ако не го пиех незнам какво ще е!:disappointed_relieved:

Последна редакция: нд, 29 юли 2018, 08:07 от miiii

# 62
Аз си пих нош па до предният ден преди секциото. Нямаше как да не пия много ме болеше.

# 63
  • Sofia, Bulgaria
На мене Христов ми каза промяна на терапията ако правим ще бъде чак след 32 г.с.Ти за кои седмици говориш по точно и кой лекар ти каза иветинка?
Аз си имам и болки от време на време с но шпа а ако не го пиех незнам какво ще е!:disappointed_relieved:

Ами д-р Христов и д-р Стаменов категорично ми забраниха нош па след 20 седмица , казвали са ми , ако имам болки да пия магнезии , ако са силни да отида в клиниката.

# 64
Всяка бременност е различна и сигурно така се е наложило при теб.Важното е всички да стигнем до финала.Stuck Out Tongue Winking Eye

# 65
  • София
Момичетаа, стискайте ми силно палци , утре ми е серклажа Simple Smile  От петък съм в Надежда на венозен антибиотик .

# 66
Момичета, моля за малко помощ при разчитане на резултат от микробиология. Левкоцитите ме притесняват, със серклаж съм.Вие как мислите?

# 67
Момичета, моля за малко помощ при разчитане на резултат от микробиология. Левкоцитите ме притесняват, със серклаж съм.Вие как мислите?
Имаш ли оплаквания? (Течение, дискомфорт и т.н) ?

# 68
Течение си имам каквото беше и преди серклажа, едно жълтеникаво, но на предните изследвания пак нищо не излизаше. Сега погледнах че на предишното което беше преди серклажа са били 1-2 левкоцитите.

# 69
Здравейте, момичета! 🤗 Извинявам се, че закъснях да пиша, но свекито беше на гости и ми беше мн натоварено Simple Smile Надявам се да сте добре ! Miiii, почивай си, мисли положително...всеки ден е крачка напред! Bambolinka11,  стискам ти палци, мнооого силно! Всичко ще е наред! 🤗
Моето CRP не пада Sad Пих 2 пъти Zinnat и след това сложих Гиназол. На 2ри бях при д-р Христов и днес ми излезе микробиологията, която за съжаление не е чиста. Ще ми се пръсне сърцето просто, умирам от страх да не направя някоя беля. Веднага писах на док, но още не ми е отговорил. За последните 2 седмици имам 4 урини- 2 чисти, на 1та E.coli и на последната пише бактерии-1. Не зная вече в коя лаборатория да отида и на кого да вярвам, но се появиха и симптоми- след уриниране 3,4 мин усещам леко щипене, което после отминава + често уриниране. Явно има нещо, след като ЦРП-то не спада:(  Някой имал ли е тази бактерия?

# 70
Joy не си само ти и аз бях на преглед на 02.08 също и моята МБ не е чиста.
Клебсиелата ми от оскъдна стана масова немога да прикача МБ нещо излиза ми грешка.Бамболинка каза че бил нощна сигурно спи и аз чакам отговор.Вече писа Зинат ,бетадин,гонофлор след бетадина.Писна ми но няма кво от март месец всеки месец до сега пия Аб.И все клебсиела няма отърване.
Бамболинка с теб сме всичко ще бъде наред.

# 71
Miiii, тъкмо ми писа и на мен. Абсолютно същите лекарства като твоите. Зината го свърших преди 5 дни и пак го почвам:( Няма начин, щом казва, ще го пия.  Дано всичко е добре.

# 72
Подозирах че и на теб ще е същото доста агресивно с бетадин 2*1 ли ти е?Мисля че понеже скоро си пила Зинат трябва да му кажеш може да не ти действа.
Някоя от мамите вече бетадин ,гинофлор слагали ли сте?

# 73
Течение си имам каквото беше и преди серклажа, едно жълтеникаво, но на предните изследвания пак нищо не излизаше. Сега погледнах че на предишното което беше преди серклажа са били 1-2 левкоцитите.
На мен при такива левкоцити ми даваха глобули, но да не те обърквам най-добре доки да каже.

# 74
Подозирах че и на теб ще е същото доста агресивно с бетадин 2*1 ли ти е?Мисля че понеже скоро си пила Зинат трябва да му кажеш може да не ти действа.
Някоя от мамите вече бетадин ,гинофлор слагали ли сте?
Да, Miiii,  2x1 и след него гинофлор-а. Зината го почвам 3ти път за 1мес и малко , ужас Sad  Първия път беше след серклажа, 2я път излезе E.Coli в урината( преди седмица го свърших) и сега пак го започвам заради микробиологията. Казах му...каза, че е подходящ. А за бетадина чета само гадории в интернет, не знам. Толкова много ме е страх да не стане някоя беля...Сутринта ревах заради микробиологията, после да не му навреди на бебето тази бактерия, после пък,  че док не ми отговаря, после че лекарствата агресивни...и съм като 🤯🤪

# 75
Joy спокойно!Ето виждаш че и аз ще ги слагам бамболинка също си ги слага наскоро.Гадни работи пишат но какво да правим няма да седим с гадините я те са по опасни отколкото глобули за пет дни.Ще го преживеем Господ с нас момичета.

# 76
  • София
Айде да се отчета и аз Simple Smile  Днес сутринта ми беше серклажа , чувствам се добре , като изключим гадното чувство и щипането от катетъра, болката в гърлото от тръбата и гадната упойка ...Мрън- мрън Simple Smile  Нямам друга болка , има леко кървене . Д-р Христов каза , че е минало добре и всичко е наред , повече и не разпитвах - това ми е достатъчно. Ще остана още 2-3 дни май в болницата, че ми включиха нов антибиотик вчера.
Вече и аз съм в отбора на зашитите Simple Smile  Дано с успешен финал Simple Smile

# 77
Здравейте момичета и аз да се отчета!От известно време имам отново стягания последните дни около 20-тина въпреки че увеличихме коринфара на 3*1.Днес съм на жк ще слушаме тоновете ще разпитам за контракциите да съм сигурна че са контракции и се разбрахме с мм че ако се наложи и наистина са чести контракции да подчертая че са безболезнени,ще пиша на Христов и малко да ме поналеят в Надежда тъкмо да ми е по спокойно и да минават дните все пак.При последният ми преглед на 02.08 шийката ми беше  доста добре и отново нямаше нужда от кортикостероиди но този път може да си ги искам ще видим тези стягания дали са и повлияли.Стискайте

# 78
  • София
Идвай Mii , да си се успокояваме взаимно Simple Smile  Щом така ще ти е по спокойно ....  При приемането ми взеха микробиология и пак съм с бактерии , освен клебсиелата и още някаква друга Sad  Дано с венозния аб сме ги изтрепали  .... Ще си полежа май повечко е Надежда .... Ама, колкото трябва -толкова ... Иначе вкъщи ще откача да ги мисля тия бактерии

Последна редакция: чт, 09 авг 2018, 19:00 от Bambolinka11

# 79
Този коринфар го пия от 3 месеца, всеки ден 3 по 1. Чета в интернет, че вредял на плода и се притеснявам Sad

# 80
Момичета, здравейте. Искам да ви попитам някоя от вас да е усещала нещо като бълбукане или мехурчета ниско долу на нивото на стамната кост, горе долу все едно във влагашището го усещам. Според вас това може ли да е бебето което рита и ако е така дали няма да усложни нещата със серклажа. В четвъртък като ходих на преглед беше главично и не усещах такова нещо но от вчера започна. Много е странно, не мисля че може да са газове. В 22 седмица съм ако това има значение.Ще съм благодарна ако някой има някакво обяснение и го е изпитвал.

# 81
Балбукане не съм усещала но съм усещала бебето ниско долу по средата.Според мен усещаш движенията на бебето.

# 82
  • София
Да не хълца?
Тупа ли ти ритмично корема известно време?

# 83
Да не хълца?
Привет Bubble,не мисля че е хълцане, няма някакъв определен интервал/титъм между усещаният. Ще видия днес как ще съм и от понеделник ако продължава ще отида да ме прегледат някъде за всеки случай. Blush

# 84
  • Sofia, Bulgaria
Да не хълца?
Привет Bubble,не мисля че е хълцане, няма някакъв определен интервал/титъм между усещаният. Ще видия днес как ще съм и от понеделник ако продължава ще отида да ме прегледат някъде за всеки случай. Blush

Това са движения на бебето , аз толкова ниско я усещах , че все си мислех , че ще се подаде отдолу я някое краче я ръчичка 😂

# 85
Знам че сигурно ставам досадна с въпросите си, но искам още нещо да ви попитам момичета. Някоя от вас случайно да е имала така нареченото фуниевидно разширение на шийката, въпреки серклажа?

# 86
Е то фуниевидното разширение предшества разкритие до колкото знам.Аз до сега съм нямала.Предполагам че майчета с разкритие са били с такова.

# 87
Е то фуниевидното разширение предшества разкритие до колкото знам.Аз до сега съм нямала.Предполагам че майчета с разкритие са били с такова.
Дано се включи някой да каже. Аз още от преди серклажа съм си с такова и до сега си го има а си мислех че като мине серклажа вече няма да го има. Още не е стигнало до шевовете но ме притеснява какво следва ако стигне. Доктора нищо не ми обясни и не изглеждаше да е притеснен. Даже го питах на колко време да следя сега шийката и каза на прегледите веднъж е месеца при него, а си мисля че трябва по често, знам ли.

# 88
buba_84444 е имала такава шийка фуниевидна може да питаш нея на лични.

# 89
  • София
Знам че сигурно ставам досадна с въпросите си, но искам още нещо да ви попитам момичета. Някоя от вас случайно да е имала така нареченото фуниевидно разширение на шийката, въпреки серклажа?
Ако си имала преди серклажа,ще си остане и след.
 Няма как да се зашие навътре шийката,освен ако не си с ЕТСО

# 90
Ако си имала преди серклажа,ще си остане и след.
 Няма как да се зашие навътре шийката,освен ако не си с ЕТСО

Благодаря ти Bubble, успокои ме.Hug С обикновен съм.

# 91
Здравейте момичета аз съм в Надежда София по мое настояване влезнах в болницата да ги видя аз тези стягания какви са що са.Днес много стоях права докато ме приемат и цял ден ме боля ниско по средата.Сега ми мина от самосебе си без никакво но шпа.Пуснаха ми тонове има малко тонус на матката но ми всичко било ок предполагам че и от натоварване а и тя мнооого мърда.Шийката ми я мериха 2 см скъсила се Но доктор Христов ми каза че е нормално да започне да се скъсява в тези седмици 32.Каза ще я следим сега.Стискайте палци тези стягания да намалеят.На гинапрал съм в началото имах висок пулс и кръвното се увеличи но сега се чувствам добре.Нямам разкритие или нещо такова и така.

# 92
Здрасти! След 32 седмица шийката трябва да бъде над -1,5см така , че си в норма. Поздрави и кураж!
Здравейте момичета аз съм в Надежда София по мое настояване влезнах в болницата да ги видя аз тези стягания какви са що са.Днес много стоях права докато ме приемат и цял ден ме боля ниско по средата.Сега ми мина от самосебе си без никакво но шпа.Пуснаха ми тонове има малко тонус на матката но ми всичко било ок предполагам че и от натоварване а и тя мнооого мърда.Шийката ми я мериха 2 см скъсила се Но доктор Христов ми каза че е нормално да започне да се скъсява в тези седмици 32.Каза ще я следим сега.Стискайте палци тези стягания да намалеят.На гинапрал съм в началото имах висок пулс и кръвното се увеличи но сега се чувствам добре.Нямам разкритие или нещо такова и така.

# 93
Вчера имах тонус на матката но тази сутрин съм доволна.Изглеждат по добре тоновете.Стискайте палци.А за шийката щом Христов каза ок аз му вярвам естествено.

# 94
Е щом той ти го е казал!!! Той няма да допусне да родиш преди 9 месец, да не е луд да си оронва престижа на най-добрият в България по серклажи. Дишай!
Вчера имах тонус на матката но тази сутрин съм доволна.Изглеждат по добре тоновете.Стискайте палци.А за шийката щом Христов каза ок аз му вярвам естествено.

# 95
Не мисля че е от хората които се интересуват от престижа си просто е отговорен и се старае всичко да е ок.Има си и процент божа работа.левкоцитите са 14 клебсиелата сигурно още не е изчезнала или има друго.Утре ще пускаме црп и ПКК .Урината е ок иначе.

# 96
Браво miiii, много се радвам за теб! Всичко ще е на ред, щом са овладели матката, браво, браво, браво! Ще си мама на прекрасна принцеса🤩

# 97
  • София
Браво miiii, много се радвам за теб! Всичко ще е на ред, щом са овладели матката, браво, браво, браво! Ще си мама на прекрасна принцеса🤩
Силвенце,а ти как си?

# 98
Ами ние откриваме сезона на бебеправенето. Тъкмо долекувам някакво възпаление. Изследвах се за де що има и уж нямам никоя от гадните бактерии ... Оказа се, че ми е малко на привършване яйчникова резерв и за това ще се поразбързаме Wink
Зашита съм, ще се следим изкъсо и те така ...

# 99
Здравейте момичета,
И аз вече съм пациентка на д-р Христов.
Направи ми серклаж ЕТСО, но поради скъсена шийка от конизация ми направи и обикновен серклаж. Та вече съм част от Вас с 2 серклажа в 14 гс.
Много съм доволна от отношението на доктора. Вярвам му и го харесвам много, затоваи му се доверих.
Изпуса ми антибиотик Зинат, ношпа и магнезии. Забравих да го питам дали може да изпия едно хапче МИКОМАКС за да не хвана гъбички от антибиотика

Знаете ли дали не е противопоказно и да изпия едно. Някой пил ли е?

# 100
Здравейте момичета,
И аз вече съм пациентка на д-р Христов.
Направи ми серклаж ЕТСО, но поради скъсена шийка от конизация ми направи и обикновен серклаж. Та вече съм част от Вас с 2 серклажа в 14 гс.
Много съм доволна от отношението на доктора. Вярвам му и го харесвам много, затоваи му се доверих.
Изпуса ми антибиотик Зинат, ношпа и магнезии. Забравих да го питам дали може да изпия едно хапче МИКОМАКС за да не хвана гъбички от антибиотика

Знаете ли дали не е противопоказно и да изпия едно. Някой пил ли е?

Мисля, че микомакс не е най-подходящото в този срок на бременността. По-скоро си вземи пробиотик.

# 101
Добре дошла Холи бери !Пожелавам ти много успех да си стигнеш до края в най добрите ръце си попаднала.Разкажи по подробно какво наложи нуждата от Етко?Колко см ти е шийката по принцип?Аз лично пробиотик пия.Когато имаш въпроси към него винаги можеш да му пишеш на Вайбър.

# 102
  • София
Здрасти Холи и добре дошла Wink  Пожелавам ти всичко да е наред докрая Simple Smile  И аз съм с 2 серклажа - Етко и Макдоналд  в 14 седмица . Сега съм в 17 та. Силно вярвам, че те ще ми помогнат да стигна до финала. ( С 2 късни загуби съм аз )
За антибиотика ми каза пробиотик + пребиотик Лактофор Био плюс . Иначе аз дотук съм на 6 антибиотика, поради гадна и упорита клебсиела в микробиологията.

# 103
Здравейте момичета,
След 6 години борба и 8 опита инвитро, в момента съм бременна с близнаци.
Миналата година цитонамазката ми излезе 3Б група и след направени колпоскопия и абразио се установи наличие на тежка дисплазия карцином инситу по шийката(ракови клетки).
Последва конизация и шийката е скъсена. При забременяването с близнаци, още в самото начало казаха серклаж до 14 гс, за да мога да износя бебчетата. Шийката на епикризата пише че е 36 мм.

За съжаление притесненията няма да спрат до тук, защото цитонамазката преди серклажа е 3А група. И уж нянаше да има проблем, щяхме да правим изследвания чак след като родя, явно нещо не са харесали по врема на серклажа и са изпратили материал за хистологичен анализ. Резултатите ще са готови след 2 седмици.
И друго което ми направи впечатление че на епикризата пише киста 2 см по задна влагалищна стена, което ще коментирам с доки на прегледа след 3 седмици, защото досега никой нищо не ми е казал за киста.

Бамболинка също като при теб ми е направено - Етко и Макдоналд в 14 гс.

Няма да безпоя доктора, моля Ви да ми напишете кой пробиотик да взема.

Благодаря Ви много че се отзовахте и писахте. Наистина съм много притеснена. Ще лежа и повече и ще се моля всичко да е наред докрай.

# 104
  • София
Всичко ще е наред Холи. Серклажите на Христов са бетон Wink
Вземи си Лактофор био плюс ( той ми го е казал ) 
Иначе аз докато пия сега антибиотик , взимам Пробиен + Б комплекс - комшийката ми, която е хомеопат ми каза, че когато се приема антибиотик - задължително в пробиотика трябва да има съставката Инулин. После ще си продължа с Лактофора

# 105
Здравейте и от мен! Моля за вашето мнение. Направих аборт в 20 седмица с близнаци. Всичко изглеждаше наред 10 дни преди това. Шийката ми беше 4,1. Получих контракции и разкритие. Направиха ми серклаж "на горещо" в болница "Надежда",но не помогна- изтекоха ми водите след 4 дни. Сега направихме микробиологична биопсия и беше чиста. Правих имунологични и генетични изследвания и те са добре. В моята ситуация трябва ли според вас при евентуална следваща бременност да се направи серклаж в по ранна седмица, дори и шийката да е добре? Не знам дали при мен шийката е била проблемът. Всичко стана толкова бързо. Чета вашата тема и виждам че при повечето момичета с инсуфициенция на шийката тя се скъсява постененно, а при мен стана за няколко дни. Благодаря ви предварително!

# 106
Здравей Лили!
Съжалявам за лошата съдба която те е сполетяла.Аз имам два аборта в 23 и 21 г.с. и така и никой на 100% не ми каза каква е причината отидох при Д-р Христов със напълно нормална шийка като взе предвид предисторията ми каза че съм за Етко серклаж.Той се прилага дори и да няма изяснена причина за аборта.И най добре според мен е ранното зашиване то в последният момент виждаш какво става.Успех!Просто посети Христов той ще ти обясни това което питаш нас.

# 107
Благодаря ти много! Ще говоря с лекарите. На всички ви пожелавам успешна и безпроблемна бременност!

# 108
Лили, а след помятането някакви изследвания нямаше ли? Изследване на плода ... нещо?

# 109
В епикризата пише че и двата плода са без външни малформации. А като окончателна диагноза- остър възпалителен процес на плацентата. Микробиологията взета при постъпването ми в болницата е чиста. Урината също е чиста. С реактивният протеин обаче е завишен. Според д-р Цветков най- вероятно причината е в шийката, защото не намерихме причина за инфекция. Д-р Цветков каза следващата бременност трябва следене на шийката всяка седмица, но аз се страхувам че пак ще стане много бързо разкритие и вече ще е късно. Затова проучвам нещата за ранен серклаж.

# 110
Лили много съжалявам за случилото ти се Sad  Sad Sad. Ако бременността е ин витро , помислете следващия тът да върнете само един ембрион. Аз лично отказах да ми връщат повече от един ембрион , за да намаля вероятността за многоплодна бременност.

# 111
Лили, много сили и кураж ти пожелавам! Съжалявам за това, което си преживяла! Помислете наистина преди следващата бременност за консултация с д-р Христов. Колко беше завишен ЦРП?

# 112
 Бременността ми беше след ин витро. Бебетата растяха големи. Наистина смятаме само един ембрион  да връщаме за напред. А иначе ЦРП- то май че не е високо- 4,4, аз се подведох защото при консултацията с имуноложката, тя каза че било малко високо. Благодаря ви момичета за подкрепата. Страхът е голям, но продължавам борбата.

# 113
  • София
Здравейте момичета. От скоро следя темата. Наскоро (преди около 10 дни) направих спонтанен аборт в 19 гестационна седмица. Преживяването беше ужасно, но извадих и нещо положително от цялата история- споделиха ми за този серклаж.
Имам два замразени ембриона и на 29 ще коментираме с доктор Стаменов кога ще ги сложим. Ще искам този серклаж задължително....
Успех пожелавам на всички.

# 114
Здравейте момичета!
Днес записахме с Христов дата за секциото в края на септември ще е дано стигна до там.Шийката ми е 1.78 на бърз поглед няма разкритие.Течението ми се засили но било нормално и страшно много ме болят костите между краката направо накуцвам.При Михова също минах кръвотока на Беба е добър.Моля се вече да стигна датата стискайте палци.

# 115
miiii ти при Михова само за доплер ли записваш час да следите кръвотока и на колко време?

# 116
При Михова ходих на 3 фетални и два доплера тя ме повика за всичките аз не съм записвала допълнително часове.

# 117
Miiii , нали Коринфара не вреди на бебето? Въпреки, че го приемах сумати време 3 месеца и нещо 3 по 1

# 118
Надявам се не!Ако вредеше никой лекар няма да го изписва.Аз също много отдавна го пия.

# 119
Е да , а пък и има много жени които си имат хипертония и така или иначе ще си пият хапчета по време на бременността.
Надявам се не!Ако вредеше никой лекар няма да го изписва.Аз също много отдавна го пия.

# 120
  • София
Miii,то не останало еййййй Simple Smile))))))мен също много ме болеше м/у краката все едно съм яздила кон но и това ще мине.Шийката ти е перфектна и не я мисли,знаеш в чии ръце си Simple Smile)))прегръщам те и кураж на всички мамчета тук.

# 121
  • София
Здравейте момичета! 
Ще помоля тези от вас с Етко серклаж , да ми вдъхнат малко сила и кураж Wink
На 8 август направихме Етко и Макдоналдс в 14+ седмица . Имам две загуби преди това в 20 и 22 ра седмица. Преди 10 тина дни д-р Христов ме прегледа - шийка 4 см ( 1,5 см зашито с Етко и 2,5 см над него шийка )  Оня ден отидох на фетална в друг МЦ и веднага ми казаха да отивам в болница да ми спират контракциите , шийката се държала само на серклажа -1,5 см
Контракциите аз не ги усещам грам , освен , че корема ми беше твърд  като камък . Оттам веднага в Надежда, приеха ме , наистина тази част от 2,5 см , която беше над Етко , вече я няма и дефакто само Етко ми държи бременността. Вливат ми Гинипрал , корема ми вече не е така твърд , имам обаче и няйаква инфекция, която лекуват с антибиотик . Отплеснах се малко ...... Та, въпроса ми е - има ли такива от вас , които са били с Етко , шийка, държаща се само на него , контракции и които са изкарали докрая ?  В 20+ седмица съм и ужасно ме е страх Sad

# 122
Моята шийката беше мисля много скъсена, но към 26г.с ако не се лъжа. Фуниевидна и 1.8мм или 2.0 мм имах постоянни болки не знам дали са били контракции. Изкарах до планово секцио в 38г.с и едвам я отвори изграждащия.
Стискам палци. Успех

# 123
Bambolinka стискам ти палци всичко да е наред. Аз съм на преглед в понеделник 17.09 в 16+ гс след същите серклажи.

# 124
  • София
Bambolinka стискам ти палци всичко да е наред. Аз съм на преглед в понеделник 17.09 в 16+ гс след същите серклажи.

Мерси , Холи Simple Smile  Дано всичко е наред при теб ! Един приятелски съвет - при най- малкото неразположение- тичай на лекар !
Както се оказа при мен - контракциите въобше не ги усещам по никакъв начин , освен че корема ми беше твърд , без стягания, без болки .....
Пиши след прегледа .

# 125
Искам да попитам, този серклаж, който се прави преди да забременееш как се нарича и с него може ли да се роди нормално? И нужно ли е да се лежи?

# 126
Абдоминален серклаж или ТАС за лежането зависи от общото състояние на жената може да лежи до края може и да не лежи.

# 127
А секцио ли се раджа с него или нормално?

Абдоминален серклаж или ТАС за лежането зависи от общото състояние на жената може да лежи до края може и да не лежи.

# 128
А bebeshok0326 защо са очаквали да лежиш и да изкараш само до 29 седмица въпреки ТАС-а? Той е вероятно най-надеждния.

# 129
Защото почти нямам шийка.Бяха длъжни да ме подготвят за най-лошото.
Сутринта бях при Христов,откри ми още 1 възел,доста голям  предвид ,че преди 6м. нямаше нищо.Навива ме заедно с махането да ми сложи 2ри ТАС

# 130
  • Sofia, Bulgaria
Бамболинка , моята шиика беше станала накрая 1,1см и издържа Еткото до края , даже на операционнта маса казаха , че нямам никакво разкритие

# 131
  • София
Бамболинка , моята шиика беше станала накрая 1,1см и издържа Еткото до края , даже на операционнта маса казаха , че нямам никакво разкритие

Олее, супер Simple Smile  А имаш ли спомен на втората фетална колко ти е била? На мен сега ми е 1,5 см , в 21 седмица ....

# 132
  • Sofia, Bulgaria

Олее, супер Simple Smile  А имаш ли спомен на втората фетална колко ти е била? На мен сега ми е 1,5 см , в 21 седмица ....

2,2 мисля , че беше . При мен рязко се скъси шииката към 27 -28ма седмица

# 133
Здравейте, включвам се със серклаж през корема направен в Пловдив от д-р Матев, извън бременност. Сега съм в началото на бременността си , като имам две загубени в 18 и 25 г.с.
В момента пия само дуфастон и аспирин протект. Можете ли да ми кажете вие какви лекарства взимате за задържане...
Благодаря предварително и успех на всички Simple Smile