ЗЕХТИН

  • 3 594
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 621
Да ползвам  - студено пресован, марките са различни.

# 16
  • Мнения: 2 804
Използваме екстра вержине , добавям го преди да сервирам каквото и да е на децата или на нас  тук го водят за хранителен продукт с много важен хранителен състав .Препоръчва се консумацията му да е в сурово състояние за да не си губи качествата. Blush

# 17
  • Мнения: 4 392
Току-що прочетох в един немски сайт,че зехтинът не се препоръчва за бебета до 1 годинка.Закъсняла съм, ooooh!но за второто ще знам Peace
Пишеше,че понеже не е рафиниран,може да има остатъци от тежки метали и други вредни вещества.

За мамите,които още имат време да сменят с друго! Peace
А иначе за възрастните е много полезен,спор няма! Peace

Последна редакция: нд, 11 юни 2006, 15:25 от Amarena

# 18
  • Мнения: 27 524
Странно. Тук във всички държави наоколо го препоръчват педиатрите...Не знам дали един сайт ще ме откаже тотално от зехтина, когото определено смятам за най-добрата мазнина. Според мен няма проблеми, ако беше така наистина, едва ли щяха да го препроръчват на всички бебоци след 6-ти месец  Thinking Не знам, може и така да е  Tired

# 19
  • Мнения: 4 392
Нямах време да сравня информацията,но ще проверя и ще ти кажа Peace
Все пак ,говорим за различни школи.

# 20
  • Мнения: 27 524
Да, вярно е, че немците захранват малко по-различно. Мерси  Hug

# 21
  • Мнения: 2 804
Странно. Тук във всички държави наоколо го препоръчват педиатрите...Не знам дали един сайт ще ме откаже тотално от зехтина, когото определено смятам за най-добрата мазнина. Според мен няма проблеми, ако беше така наистина, едва ли щяха да го препроръчват на всички бебоци след 6-ти месец  Thinking Не знам, може и така да е  Tired
Подкрепям мнението и при нас се препоръчва на бебоците! newsm10

# 22
  • Мнения: 4 392
Проверих!
Наистина не го препоръчват.Аз лично бих се доверила на тази информация,но на нас ни е малко късничко. Laughing
По-добрият вариант бил масло от рапица,соево масло ,дори слаънчогледово масло или краве масло.
Зехтин може,само ако е купен от био-магазин,каквито в България под път и над път Laughing

Общи условия

Активация на акаунт