Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 юли 2018, 13:20 ч.

ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ-14

• 19 003
  • 240
  •   1
Отговори
Добре дошли в новата тема! Пожелавам на всички късмет и успешно износване на живи и здрави бебета. Sparkling Heart

Последните теми:

# 1
Благодаря и за темата и за пожеланията Дунди!

# 2
Благодаря и за темата и за пожеланията Дунди!

Дънди, Ваня! 😉 Пожеланията са от сърце . 😘

# 3
Хайде и аз тук да следя Simple Smile
Късмет на всички

# 4
Аз прокървих в средата на 3-ти месец. Направо си ми бе все едно ми е дошъл цикъла. Помислих си, че всичко приключи. Отидох в родилното в държавна болница, приеха ме за 5 дни и със системи кървенето спря.
Аз имах предписани от Конова АП и фракси през ден, но пиех само АП всеки ден . Така прецени моят АГ.
След това кървене имам напълно безпроблемна бременност, да чукна на дърво много лека и спокойна. Даже на моменти се улавях , че прекалявам - купих къща и много ремонти по нея правихме, постоянно чистех, местех нещо...
Вече съм на финала, чакаме бебето всеки момент. Остана седмица до термина.
Дано и при теб се случи това. Кървенето не винаги завършва със загуба.
Успех и вярвай!

# 5
  • София
Записвам се и аз в темата, Дънди, благодаря. Успех на всички Flowers Hibiscus

# 6
Здравейте
Имам резултат от ембриотоксичния тест 🙄и в червено пише положителен ....ясна е работата .
Кажете ми какво да очаквам ?
Писах на доц Русев (надявам се да отговори)
Ако се наложи да си взимам аз вливка от къде мога да го направя?

# 7
Някой ако знае какво трябва да направим да пише тук ще приема всякакви съвети.

# 8
  • София
Мирослава, съжалявам че трябва да минеш през това.
Направете генетично изследване на ембриона - трябва да се заяви още преди кюртажа.
След това могат да се пуснат и други изследвания - виж първа страница на темата "кюретаж и забременяване след това".
Стискам палци всичко да мине добре и да се възстановиш бързо.
Flowers Hibiscus

# 9
  • София
Въпрос към момичетата, направили тромб по време на бременността Sad 
Снощи ужасно ме заболя крака долу при стъпалото, ама силна болка , не можех да стъпя на него .....
През ноща , мястото където ме болеше, стана червено , а сега вече не ме боли толкова много - стъпвам си нормално.
Как се разбира дали е тромбче ? В смисъл какво е чувството като болка , има ли подуване, посиняване...
Пия Ап и слагам клексан всеки ден .
Не съм се ударила със сигурност !

# 10
  • София
Въпрос към момичетата, направили тромб по време на бременността Sad 
Снощи ужасно ме заболя крака долу при стъпалото, ама силна болка , не можех да стъпя на него .....
През ноща , мястото където ме болеше, стана червено , а сега вече не ме боли толкова много - стъпвам си нормално.
Как се разбира дали е тромбче ? В смисъл какво е чувството като болка , има ли подуване, посиняване...
Пия Ап и слагам клексан всеки ден .
Не съм се ударила със сигурност !
Съдов хирург може да направи доплер

# 11
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
Здравейте момичета, имам питанка към вас. Ще трябва да си слагам клексан 0,4 за сега един път на ден, но се притеснявам как ще се справя. Може ли да ми кажете как е правилно и безболезнено поставянето? Подкожно или мускулно? Благодаря за всички отговори.

# 12
Bambolinka, нямам опит, но според мен трябва да отидеш на съдов хирург да те погледне. Успех!

# 13
  • София
Bambolinka, нямам опит, но според мен трябва да отидеш на съдов хирург да те погледне. Успех!

Благодаря, отказах се да ходя , след като от няколко места ми вдигнаха кръвното . На 26 ти съм при Паскалева, ще я питам нея . Иначе днес все едно нищо не е било... Може и да съм се чукнала някъде без да усетя .

# 14
Записвам се да следя темата и пожелавам много    успех на всички!

# 15
Анджели, клексана е подкожна инжекция, не мускулна . Прочети упътването . По принцип се слага на 90 градуса, без да се изкарва въздуха , Аз , както и да го слагам , все съм с буци и синини Sad
Здравейте,  моят опит показа,  че ако изгоня въздуха не посинявам и е доста по-добре откъм буци също.
Издърпвам леко буталото за да не излезе от лекарството. Докато не го изгонвах,  целият ми корем беше син Simple Smile

# 16
  • София
Анджели, клексана е подкожна инжекция, не мускулна . Прочети упътването . По принцип се слага на 90 градуса, без да се изкарва въздуха , Аз , както и да го слагам , все съм с буци и синини Sad
Здравейте,  моят опит показа,  че ако изгоня въздуха не посинявам и е доста по-добре откъм буци също.
Издърпвам леко буталото за да не излезе от лекарството. Докато не го изгонвах,  целият ми корем беше син Simple Smile

Днес го изкарах въздуха Simple Smile , засега няма посиняване Simple Smile
D DKissing Face

# 17
Bambolinka при мен имаше само болка и нито 1 друг симптом. Но все пак отиди на доплер.

# 18

Днес го изкарах въздуха Simple Smile , засега няма посиняване Simple Smile
D DKissing Face
Аз също слагам но 45с ъгъл, много се радвам, до седмица и буците ще изчезнат
:*

# 19
Интересуват ме цени, къде мога да ги гледам или ми кажете знаете ли някоя по евтина лаборатория.
Проверих няколко, но са ми скъпи Геника и Цибалаб.

# 20
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
Благодаря Ви момичета, днес сутринта говорих с мед. сестрата и тя каза да отида за първата 💉 за да ми покаже как става и после мога и сама, не било сложно. Като сложа първата ще пиша.

# 21
  • Живее на Луната
Запис и от мен и много успех на всички.
Бамболинка, зърнах бебчо на снимка в предната тема. Много е красив  Heart Eyes Стискам палци всичко да е наред и никаква прееклампсия този път  Hug

# 22
  • Варна
Записче и от мен! Успех на всички в новата тема! People BabyMisc Baby Bottle
Да видим кога ще ми назначат поредната вливка...
За сега съм на някакво Зарзио, от което косата ми настръхва, но щом трябва. Пращам на доктора снимки на тестове и по тях гадае колко да слагам. Абсурда продължава... "Дано да е за добро!"

# 23
  • София
За сега съм на някакво Зарзио, от което косата ми настръхва, но щом трябва. Пращам на доктора снимки на тестове и по тях гадае колко да слагам. Абсурда продължава... "Дано да е за добро!"

От него може да ти скочат много левкоцитите, (над 20  ) да знаеш , да не се ошашкаш

# 24

От него може да ти скочат много левкоцитите, (над 20  ) да знаеш , да не се ошашкаш
                                            Кога се слага това Зарзио и за какво се използва ?                                                                                                                                                                                                                               

# 25
  • Варна
Благодаря, Бамболинка! Hug Не смея да пусна никакви изследвания още Simple Smile
E777 Зарзио подпомага имплантацията след трансфера.

# 26
Момичета, помагайте!

Разговаряхме с док Русев и се разбрахме в понеделник да направим вливка . Забравих да му кажа ,Не следя О , а разбрах че е желателно да се направи преди нея . Ако вярвам на календара трябва да е в четвъртък (02.09) взех  и тестове....започвам  ги от днес ....въпроса ми е ако О ми е ранна и е в понеделник /вторник ще има ли ефект от вливката?

# 27
  • София
Да. Интралипида трябва да предхожда имплантацията,  така че и 1-2 дни след О е ок

# 28
Няма да е интралипид 🙄 или и това не е от значение 🤔

# 29
  • София
Важното е вливката да е направена преди да се появи ембриона и да почне имплантацията. А това става няколко дни след овулация.

# 30
Днес и утре ще правя тестове и се надявам да не е късно , т.е да е ранна  (примерно в понеделник) но дори и така да е пак имам шанс ...Реално може и в деня на О , нали така ?

# 31
Здравейте момичета не съм писала отдавна действахме по въпроса с изследванията от доц.Конова излязоха резултатите от вякай изследвания може ли вашето мнение за тях защото трябва да чакаме тромбофилята коята ще е готова чак след месец и тогава ще се видим с доц.Конова прилагам снимки и чакам мнения [/url]http://213.222.45.86/PatResult.aspx
http://http://213.222.45.86/PatResult.aspx

Последна редакция: сб, 28 юли 2018, 17:38 от Rosi0902

# 32
  • Варна
Rosi0902, доколкото виждам си отличник в тези изследвания, с изключение на НК клетките. Имам чувството, че няма някой, който да ги изследва за пръв път, и да не са му високи, пустите НК клетки! Заради тях очаквай някаква терапия, вероятно вливане на Интралипид.
Като излязат и тромбофилиите ще стане ясно всичко.

# 33
  • София
Моите бяха в норма

# 34
И при дъщеря ми въпреки ендометриозата.. НК клетките бяха в норма.

# 35
Rosi0902, доколкото виждам си отличник в тези изследвания, с изключение на НК клетките. Имам чувството, че няма някой, който да ги изследва за пръв път, и да не са му високи, пустите НК клетки! Заради тях очаквай някаква терапия, вероятно вливане на Интралипид.
Като излязат и тромбофилиите ще стане ясно всичко.
Благодаря ти за отговора нямам търпение да излязе и тромбофилията,а за клетките и аз забелязах че са леко повишени четох че има доста по високи от мойте незнам при такива резултати дъли доц.Конова ще предприеме нещо.
Останаха и хормоналните изследвания за който ще изчакам още 2 месеца надявам се и там всичко да е добре съмняваче че тромбофилията ще е проблема и доста ме е страх ,а тези за хламидията как са според вас.

# 36
  • София
Хламидията ти е отрицателна. За НК клетките не видях резултат. Изчакай да излезе и тромбофилията.

# 37
Здарвейте,
според вас как са ми изследванията.

Скрит текст:

Последна редакция: нд, 29 юли 2018, 21:37 от AnMary

# 38
Хламидията ти е отрицателна. За НК клетките не видях резултат. Изчакай да излезе и тромбофилията.
Благодаря НК клетки са по надолу .

# 39
не не са, просто аз помислих дали нетрябва да ми правят някой вливка. Иначе док каза, че не трябва.

# 40
  • София
Странно кой ми трие коментарите и защо ?

# 41
Бамби..аз го прочетох и ти отговорих но и моя коментар го няма..

# 42
Кой е админ на групата ?

# 43
  • София
Мисля, че е DundyS , но се съмнявам тя да трие

# 44
Вероятно има бъг,  аз също не вярвам

# 45
  • София
Човека направил темата, не може да трие.
Само админи и модератори на форума имат тази опция.

# 46
  • София
Според мен има понякога проблеми със сървъра, и възстановяват база данни от преди час-два. Никой не трие умишлено. Споко.

# 47
След поредната БХ се замислям дали да си пусна тест за ембриотоксини, това вече на нищо не прилича, наай-много да стигнем до преглед за точица и тя не се развива.
Само не разбирам едно - ако има ембриотоксини, то възможна ли е изобщо някаква бременност ?

# 48
  • София
Доколкото аз знам ембриотоксините пречат на имплантацията. Могат да доведат до незабременяване или биохимична бременност, тоест активират се срещу ембриона в най-ранен стадий. Ето повече информация.

# 49
Благодаря ! Simple Smile

# 50
Здравейте момичета, аз не съм в състояние да трия коментари. Подобен тип операции се прави от админите. Възможно да е изчезнал коментар заради бъг в системата или ако някой читател е докладвал коментара на админ и той да го е изтрил.
Аз не съм влизала от няколко дни в темата

# 51
  • София
Доколкото аз знам ембриотоксините пречат на имплантацията. Могат да доведат до незабременяване или биохимична бременност, тоест активират се срещу ембриона в най-ранен стадий. Ето повече информация.

Здравей,
Мен ми прави впечатление, че ембриотоксини като изследване и информация е нета има само от малинов- лаборатория и сайт. Понеже и на мен ми ги назначи доц. Русев и ми излезе резултат инхибиращи+/-, се чудя защо никъде другаде никой не ги споменава и какво точно е това?! Ако беше толкова важно защо никоя друга лаборатория или репродуктивен център не е чувал за тях. Reproinova от линка, който си посочила е лаборатория към Малинов. Не искам нищо да кажа, просто се чудя. За тези ембриотоксини получих обяснение от доцента, че до сега в опита му не бил чувал за жена при която са положителни да износи и роди здраво бебе!

# 52
  • Варна
Съжалявам, че се намесвам, нямам изследване за ембриотоксините, но нали и за тях терапията е с въздесъщия Октагам/Интратект, та явно в другите клиники ни ги спестяват.

# 53
  • София
Съжалявам, че се намесвам, нямам изследване за ембриотоксините, но нали и за тях терапията е с въздесъщия Октагам/Интратект, та явно в другите клиники ни ги спестяват.
Здравей, какво имаш предвид под да ги спестяват? Аз искам да каже, че не ги откривам в ценоразпис дори да се предлагат, поне не в София. Срещнах ги единствено в Малинов и в Плевен "Ембриотоксините се установяват чрез изследване на серуми с биоанализ на миши бластоцисти."

# 54
Здравей, какво имаш предвид под да ги спестяват? Аз искам да каже, че не ги откривам в ценоразпис дори да се предлагат, поне не в София. Срещнах ги единствено в Малинов и в Плевен "Ембриотоксините се установяват чрез изследване на серуми с биоанализ на миши бластоцисти."
В КИРМ Плевен е написано, че го правят изследването, но вече 2 години съм там и мога да кажа, че не го правят. Също е написано, че правят и кариотип и микроделеции, но реално се ходи в МУ-Плевен, който е отделно от клиниката. И аз се чудя дали да не отида до Малинов и да си ги пусна, след 3 инсе и 2 ИКСИ.

# 55
  • Варна
Ами не знам, всяка клиника действа по различни начини. Например доц.Русев още назначава Интралипид, който в Надежда отхвърлят. Там пък правят някакви биопсии с мистериозни лекарства и за НК клетки назначават Октагам. Нямам идея.

anichka_21, не знам за твоята история, но правила ли си някакви вливки?

# 56
  • София
Ами не знам, всяка клиника действа по различни начини. Например доц.Русев още назначава Интралипид, който в Надежда отхвърлят. Там пък правят някакви биопсии с мистериозни лекарства и за НК клетки назначават Октагам. Нямам идея.

За НК клетките четох, че в Гърция примерно не правят вливки, а се практикува активна имунизация( с кръвна плазма от съпруга). А преди години във форума тук четох историята на една жена, която забременява в Германия след много години инвитро опити, след направена активна имунизация и с инсеминация. Знаете ли нещо повече за тази активна имунизация?

# 57

Не, не съм правила вливки. Тази година НК-клетки ми бяха в граници, нямам ИР, нямам проблеми със ЩЖ. Оказа се, че имам ПКЯ и това за съжаление скапва Я. Имаме оплождане и на 3-ти ден започва фрагментация. И двата пъти едвам стигаме да трансфер на 2 морули на 5'ти ден. Но продължаваме борбата.

# 58
  • София
Доколкото зная, част от изследванията, които прави Русев, са патентовани, тоест за България само той е купил право да ги прави.

Факт е че две момичета от близкото ми обкръжение с положителни ембриотоксини, забременяха чак след вливка. След години опити преди това.

В Надежда също имат някакъв протокол с плазма, но не зная дали е собствена или на партньора, или и двете.

Иначе това с плазмата на партньора съм го чела за Гърция и за Германия, в сайтовете на съответните клиники. На научни публикации не съм попадала.

# 59
Момичета, стискайте палци !
Да се отчета с един октагам и аз.
Надявам се, че има ефект , супер много надежди възлагам на него 🍀

Правилно ли съм разбрала 56 дни за НК и 12месеца за ЕТ ?

# 60
  • София
ROSSE, успех и стиснати палчета от мен Gift Heart
Така и не разбрах за кое колко време действа, мен ме караха да вливам през 4 седмици....- първо беше заради положителен крос мач тест, после вливах заради плацетарни молекули ...... Абе всичко лекуват тия вливки Rolling Eyes  ТОВА го разбрах аз.... УЖ !

# 61
Горе долу 4 до 6 седмици влияят на НК клетките. След 4тата намалява действието, после трябва вливка интралипид.

Стискаме палци това да е разковничето!

# 62
Здравейте!

Мъжът ми си направи генетични изследвания, след като му поставиха диагноза азооспермия. Спермограмата е зле - не са открити сперматозоиди, след биопсия на единия тести също не откриха нищо, но хормоните му са в норма, с изключение на тестостерона, а генетичния тест показва това:

Моля да ми кажете какво означава всичко това, че направо избухвам от нетърпение.

Последна редакция: чт, 02 авг 2018, 12:47 от gingerche

# 63
Здравейте момичета искам да попитам някоя от вас да е имала високо кръвно по време на бременност преди да открие имонологично или генетично заболявани тоест преди някъкво лечение аз съм много изплашена от това кръвно след като първата ми бременност приключи в 21 г.с с лош клай сега ми е страх четох че тромбофилията предизвиква високо кравно сега си чакам резултатите от нея и си мисля за следваща бременност с нетърпение,но и ме е страх

# 64
  • Варна
gingerche, така като гледам от изследването всичко е наред. Няма микроделеции, значи мъжът ти е ОК по този показател. Вероятно причината е другаде. Пролактина му как е?

Rosi0902, нямам много информация, но това с високото кръвно не е ли прееклампсия? Изследвания и подходящата терапия и всичко ще бъде наред следващия път Wink.

# 65
  • Живее на Луната
Здравейте момичета искам да попитам някоя от вас да е имала високо кръвно по време на бременност преди да открие имонологично или генетично заболявани тоест преди някъкво лечение аз съм много изплашена от това кръвно след като първата ми бременност приключи в 21 г.с с лош клай сега ми е страх четох че тромбофилията предизвиква високо кравно сега си чакам резултатите от нея и си мисля за следваща бременност с нетърпение,но и ме е страх

Освен високото кръвно имаше ли други проблеми - отоци по крайниците, белтък в урината? И кръвното изведнъж ли се вдигна или през цялата бременност е било високо?

# 66

Освен високото кръвно имаше ли други проблеми - отоци по крайниците, белтък в урината? И кръвното изведнъж ли се вдигна или през цялата бременност е било високо?
Освен кравното нямах други проблеми започнах да го вдигам към 5 месец и малко след това загубихме бебето четох че тромофилията предизвиква прееакламсия затова питам

# 67
  • София
Роси, не се притеснявай, важното е че ако излезе проблем - с терапия и внимателно следене всичко ще е наред следващия път.

# 68
Роси, не се притеснявай, важното е че ако излезе проблем - с терапия и внимателно следене всичко ще е наред следващия път.
Дано да си права много ме е страх никоя бъдеща майка не заслужава да премине през това

# 69
Здравейте Simple Smile

Заради MTHFR -мутация С677Т, Хетерозиготен носител С /Т доц.Русев ми даде съвет използвам винаги ръкавици когато мия чинии, пода , прозорци и т.н ,също така да използвам Био или бебешка козметика. 
Ако някоя от вас е с тези екстри, ще помоля да сподели какво използва (шампоани, балсами, маски, лосиони ...всичко)

# 70
  • София
Ооо и на мен ми каза така,  но не мога да де вталявам толкова. Даже препоръча и гримовете да са ми био. Слагам ръкавици само при използване на по-силни препарати -обезмаслител например. Но от тях и хората без мутация може да направят реакция. Не мисля , че покрай другите тревоги би било полезно и това да превръщаме в мания.

# 71
Чувствам се длъжна да го направя 🙄ако мога с нещо да си помогна няма да го подмина . Въпроса е , че хич не е удобно да мия съдове с тия гадни ръкавици ....
Козметиката ми се струва по -важна 🤔 трябва да я сменям

# 72
И аз действам като Хулиганчето, не мога да се превръщам в роб. Иначе се мием с бочко и козметиката взимам медицинска, основно на Авен, защото ММ е алергичен към всичко 😂

# 73
  • Варна
Здравейте Simple Smile

Заради MTHFR -мутация С677Т, Хетерозиготен носител С /Т доц.Русев ми даде съвет използвам винаги ръкавици когато мия чинии, пода , прозорци и т.н ,също така да използвам Био или бебешка козметика. 
Ако някоя от вас е с тези екстри, ще помоля да сподели какво използва (шампоани, балсами, маски, лосиони ...всичко)
Това за пръв път го чувам! Какъв е рискът?
Не че и аз навремето не бях изпаднала в такава мания, чак и праха за пране и препарати био-мио ползвах. Големи разправии бяха с ММ.

# 74
Момичета, искам да ви споделя. Вчера по обяд се роди дъщеря ми Виктория - 3200гр, 50см. Нормално раждане. Всичко е наред и с двете ни. Аз съм с тромбофилия 4G/5G и неусвояемост на ФК. Доста полезни неща научих от форума и въпреки, че терапията ми бе само АП, бебка е новият член на семейството.
Вярвайте, че бебето идва когато е решило и просто ви чака.
Пожелавам на всички да бременеят и да се радват на бебешки дупета.

# 75
Мишленце честито ви бебче,да ви е эдравичка и много да ви радва ❤
И аэ съм със същата мутация и повишени НК клетки,ти прави ли вливки и колко често вэима аспирин протект,ще се радвам да споделиш.

# 76
  • София
Честито бебче , Мишкенце Simple Smile Да ти е жива и здрава Виктория Simple Smile  Дай боже и на нас това щастие !

# 77
Честито бебче да е живо и здраво като чета такива постове и имам все по голяма надежда че и на нас ще се случи това чудо Kissing Heart

# 78
  • София
Честито бебче, Мишленце. Бъдете здрави и много щастливи!

# 79
Благодаря ви!
Аз имах един спонтанен аборт преди две години в 6 г. с. После 1 биохимични бременност. Посъветваха ме да ида на консултация при Кондова. Честно казано не бях очарована от нея. Малко меркантилна ми се стори.
Пуснах изследвания в "Геника" и ми излезна тромбофилия 4G/5G и 35% неусвояемост на ФК. Според Конова трябваше при +тест да съм на Фракси през ден и АП пак през ден. Както и мет. форма на ФК. Но все пак било и по преценка на АГ-то.
Моят АГ каза, че терапия с Фракси през ден няма никакъв ефект. Затова ми пусна изследвания за вит. Б12 и Д, които също са важен фактор за износване на бременността и в същото време са много подценявани от АГ-тата. Излезе ми много голям дефецит и на двата витамина. За Б12 даже ходих в болницата да ми бият инжекции, защото чрез таблетки не може да се пребори дефецита.
След забременяването започнах по преценка на АГ-то да приемам АП всяка вечер по 1 таблетка, вит. Д (вигантол) по 5 капки два пъти в седмицата, вит. Б12 (след 5 инжекции) по 1 таблетка вечер (метил формата), вит. С по 3 таблетки на ден, от 7-я месец прием на магнезий и желязо.
Редовно следехме кръвопотока към бебето на доплер. АГ-то каза, че ако се влоши кръвопотока, ще добавим и Фракси, но не се наложи за щастие.
Да чукна на дърво, имах много лека и спокойна бременност. Както и раждането - мина нормално, е - последните контракции са гаднички, но всичко минава веднага след раждането.
Та това е при мен. Бях се наплашила в един момент с мисли, че няма да си имам детенце, че съм на годинки вече (35) и т. н. Но се мобилизира и гледах да не се вживявам толкова. Тръгнах да катеря едни върхове, едни планини, а вече бях бременна, но никой не знаеше, даже и моят мъж. Виках си "ако е писано, ще се задържи". Така и стана. Затова и го кръстихме Виктория, име за победа, за покорените планини още  в корема на мама Simple Smile

За борбата, за вярата и упоритостта!

Поздрави от нас и Виктория и много усмивки ви желаем Simple Smile

# 80
  • София
Мишленце, честито и от мен!
Пожелавам ти твоята Вики е толкова спокойно бебе колкото е  моя Вики Heart

# 81
Момичета, искам да ви споделя. Вчера по обяд се роди дъщеря ми Виктория - 3200гр, 50см. Нормално раждане. Всичко е наред и с двете ни. Аз съм с тромбофилия 4G/5G и неусвояемост на ФК. Доста полезни неща научих от форума и въпреки, че терапията ми бе само АП, бебка е новият член на семейството.
Вярвайте, че бебето идва когато е решило и просто ви чака.
Пожелавам на всички да бременеят и да се радват на бебешки дупета.
Бъдете здрави и мнооого щастливи.

# 82
Честито 💗  Мишленце .
Наистина прекрасно !
Дай Боже скоро всички да сме на твоето място 🍀

# 83
  • Варна
Мишленце, честито! Много здраво и усмихнато да е бебченце Виктория ти пожелавам! Дай Боже и на нас скоро!

# 84
Момичета, здравейте! Нова съм в темата, чета ви отскоро. Съвсем накратко (доколкото може) ще разкажа моята история. Правим опити 2г. и 4м., с мъжки фактор сме, след операция и добавки за ММ, както и лечение на уреаплазма аз забременях спонтанно. В 10г. с. прокървих и се оказа, че съм направила мисед. Започнах да чета по темата за възможни причини и попаднах тук при вас. Моя близка също ми препоръча да направя консултация с доц. Конова и на 06.08 бях при нея. Назначи ми:
1. Тромбофилия
2. Антифосфолипидни  антитела
3. НК клетки
4. Хормони (TSH, T4, TAT и МАТ), както и тези, които се пускат 2-3 ден от М
5. Кръвен тест за хламидии
6. PCR на цервикален секрет за инфекции. Пуснах първите 3, като тромбофилията ще е готова след 4 седмици.Останалите също ще ги направя до края на месеца. Качвам резултатите и също така искам да ви питам не трябва ли да са по-обширни изследванията?
http://www.img-share.eu/main/delete_image/2018080817312054135360 … 209292c9a47253b57
http://www.img-share.eu/main/delete_image/201808081731208292be35 … 588532256975372cf

# 85
  • София
Хопчи, съжалявам..
Можеш да пуснеш още изследвания на витамините Д, Б9 (фолат) и Б12. Останалите изследвания ми се струват ОК.
Пиши като излезнат резултатите от тромбофилията.

# 86
Пускала съм ги всички в началото на тази година, както и като забременях. Всичко беше ОК, само Витамин Д беше съвсем малко над препоръчителната доза и въпреки това ендокринологът ми изписа Вигантол по 4 капки дневно, които приемах до аборта.

# 87
  • София
Ако не си пускала контролно изследване, таман ти е време. И Вигантола не го спирай, че много бавно се наваксва.

# 88
Здравейте. Има ли някой забременяла със високи нк клетки. Мойте преди 1вото вливане на интралипид са със 21% , а след това стават на 30% имам още едно вливане след изследването. Назначена ми е терапия от доц Конова и каза че може вливанията да станат всеки месец. Много съм притеснена незнам до къде ще стигне всичко. Имам 2 спинтанни единия края на 2ри месец , а другия във 7 седмица.

# 89
  • София
Пош, трябва да разберете каква е причината за повишаване на тези НК клетки.

# 90
Ами аз със със високи нива на тат и мат , тсх ми е в норма . И също така със тромбофилия носител на генотип 5G/5G

# 91
  • София
Ами аз със със високи нива на тат и мат , тсх ми е в норма . И също така със тромбофилия носител на генотип 5G/5G
5G/5G е нормален ген.
4G е мутантния алел

# 92
Animal Hatched ChickAnimal Hatched Chick
Благодаря ви!
Аз имах един спонтанен аборт преди две години в 6 г. с. После 1 биохимични бременност. Посъветваха ме да ида на консултация при Кондова. Честно казано не бях очарована от нея. Малко меркантилна ми се стори.
Пуснах изследвания в "Геника" и ми излезна тромбофилия 4G/5G и 35% неусвояемост на ФК. Според Конова трябваше при +тест да съм на Фракси през ден и АП пак през ден. Както и мет. форма на ФК. Но все пак било и по преценка на АГ-то.
Моят АГ каза, че терапия с Фракси през ден няма никакъв ефект. Затова ми пусна изследвания за вит. Б12 и Д, които също са важен фактор за износване на бременността и в същото време са много подценявани от АГ-тата. Излезе ми много голям дефецит и на двата витамина. За Б12 даже ходих в болницата да ми бият инжекции, защото чрез таблетки не може да се пребори дефецита.
След забременяването започнах по преценка на АГ-то да приемам АП всяка вечер по 1 таблетка, вит. Д (вигантол) по 5 капки два пъти в седмицата, вит. Б12 (след 5 инжекции) по 1 таблетка вечер (метил формата), вит. С по 3 таблетки на ден, от 7-я месец прием на магнезий и желязо.
Редовно следехме кръвопотока към бебето на доплер. АГ-то каза, че ако се влоши кръвопотока, ще добавим и Фракси, но не се наложи за щастие.
Да чукна на дърво, имах много лека и спокойна бременност. Както и раждането - мина нормално, е - последните контракции са гаднички, но всичко минава веднага след раждането.
Та това е при мен. Бях се наплашила в един момент с мисли, че няма да си имам детенце, че съм на годинки вече (35) и т. н. Но се мобилизира и гледах да не се вживявам толкова. Тръгнах да катеря едни върхове, едни планини, а вече бях бременна, но никой не знаеше, даже и моят мъж. Виках си "ако е писано, ще се задържи". Така и стана. Затова и го кръстихме Виктория, име за победа, за покорените планини още  в корема на мама Simple Smile

За борбата, за вярата и упоритостта!

Поздрави от нас и Виктория и много усмивки ви желаем Simple Smile
  Да е жива и здрава и много да ви радва!!!:hibiscus:

# 93
Момичета , с + тест за ЕТ се чудя удачно ли е да приемам следните добавки :
На гладно : Нак, Ресвератрол, Калаген и Л аргинин
На обяд : CoQ10, Астаксантин, Ликопен , вит Е , вит В комплекс, Биофлавоноиди, МВИ , омега 3 , броколи
Слетобяд : инозитол, Р алфа липоева и пак Л аргинин

Четох някъде, че Л аргинина повишава НК (уж са ми в норма) и за това не зная удачно ли е да пия всичко.
Какво мислите?

# 94
  • София
Здравейте,
Преди няколко дни пуснах генетични изследвания след неуспешна инвитро процедура. Все още чакам да стане готов резултата от кариотип, но другите излязаха.
Прилагам снимка за по-лесно :

Доколкото разбрах неусвоявам фолиева и ще трябва да съм на терапия аспирин или фраксипарин ( за което имам едно друго мнение, но както и да е). Не разбрах обаче това последното..., а то ме притеснява.

Аз приемам неофолик мета вече година и половина, беше ми изписана обикновенна, но имах тази и тази си пия. Нали тя е препоръчителна при нас, които не усвояваме другата? Някой с подобни резултата може ли да сподели, ако е с ivf как са променили процедурата?

# 95
  • София
Акси, с толкова хетерозиготни мутации вероятно ще ти трябва терапия и с двете - и НМХ и аспирин протект.

Мутациите в MTHFR са свързани с неусвояване и на Б9 и на Б12. Ако не си проверявала Б12 - пусни си изследване.

За втората мутация в MTHFR и стимулациите виж mthfr.net. Плюс ако си пускала изследване в Геника, имаш право на консултация с генетик - обади се и питай. И репродуктивния можеш да питаш - той трябва да знае най-добре.

# 96
Здравейте, момичета, оказа се че имам -1154G/A  в VEGFA  и +505G в TAFI  гена: Докторът каза, че това било тромбофилия и при бременност трябвавало ДС слагам кръворазреждащи, но доколкото намерих инфо това е само за едното, а другото какво значи? Вече 4 доктор смених, но всички смотолявят нещо и не мога да разбера какво представляват тези неща. Надявам се, ако има някои на който са му обяснили какво е конкретно да пише. Интересува ме дали това е генетично или имунологично заболяване. И как се откриват автоимунни заболявания? Питам понеже сега трябва да пия имуностимуланти, а се притеснявам да нямам автоимунно заболяване и да стане по- зле...

# 97
  • София
Генетично е. Виж първа страница на темата за тромбофилия.

# 98
  • София
Здравейте момичета!
Някой може ли да ми разясни какво означават тези резултати:
1.   Хомозиготен генотип 4G/4G за PAI
2.   Хетерозиготен генотип I/D (ACE)
3.   Хетерозиготен генотип A/C за 1298 A>C (MTHFR)

Благодаря!

# 99
Имаш 3 мутации. Когато имаш мутация в pai гена, често има в Асе или фактор 13. И аз имам точното като твоите първи две, ще ти трябва нмх терапия по време на бременост- клексан/фраксепарин или аспирин по време на бременност, трябва да взимаш метилирана форма на фолиева киселина, заради третата си мутация

# 100
Nature Sunny    Здравейте, момичета!
Тъй като съм нова тук - не съм писала никога и  дори не знам как точно да използвам сайта.
  Не знам дали трябваше да правя нова тема, но реших, че моят случай е може би подходящ за тази тема.
На 27 години съм, с приятеля ми - правим опити за бебе някъде от 6 месеца и за момента без ефект..
  Може би повечето от Вас ще кажат "Много бързаш", но моят случай е следният:
 -  Преди няколко години при преглед от гинеколог, ми казаха, че имам две матки - не бяха сигурни обаче дали са с една или две отделни шийки.
  Притеснява ме това, че като знам, че имам такава гинетична особеност - дали това би било проблем за забременяване или при износване на бебето, четейки много от темите, че трудно се износва бебето, ако попадне в неразвитата матка.
   Има ли момичета със същата диагноза минали през това? Бихте ли ми препоръчали добър гинеколог в Пловдив, който има опит с такива случай - тъй като аз ще се чувствам по-спокойна, ако направим нужните хормонални  изследвания, цветна снимка и т.н.
   Благодаря Ви, предварително! Nature Sunny

# 101
Здравейте момичета.Къде на друго място мога да изследвам НК клетки освен в Малинов.АГ иска да направим контрола след лапароскопията, която ще правя дугия месец.Иначе до момента съм направила 4 вливки с интралипид.И вярно ли е, че Л-аргинина повишава НК клетките, защото го пия вече 3 месеца и лигавицата се повлия малко от него, но пък ако действа зле при НК клетките по добре да го спра...И знаете ли дали в Токуда правят вливки защото така или иначе ходя там и на АГ, а забравих да питам лекарката на предния преглед...Благодаря!

# 102
  • София
Кейти, потърси темата за хистероскопия.
За София мога да препоръчам д-р Калчев в клиника Адела, който е много добър оператор.
След като оправите анатомичните проблеми, тогава мисли за хормони.
Успех!

# 103
  • София
Акси, с толкова хетерозиготни мутации вероятно ще ти трябва терапия и с двете - и НМХ и аспирин протект.

Мутациите в MTHFR са свързани с неусвояване и на Б9 и на Б12. Ако не си проверявала Б12 - пусни си изследване.

За втората мутация в MTHFR и стимулациите виж mthfr.net. Плюс ако си пускала изследване в Геника, имаш право на консултация с генетик - обади се и питай. И репродуктивния можеш да питаш - той трябва да знае най-добре.

Дели, много благодаря.
В Геника ги пусках, говорих по телефона с един възпитан господин Simple Smile та от него разбрах, че не усвоявам изброените. Не съм пускала нито Д, нито Б ще ходя да ги пусна преди прегледа.
Чакам и кариотипа и ще ходя при репродуктивната. Надявам се, докато чакам заповед, ако може да се направи нещо ...

# 104
Да,  +505G в TAFI  гена е тромбофилията доколкото разбрах, а какво е -1154G/A  в VEGFA  някой знае ли?

# 105
  • София
Акси, оправи витамините междувременно. И направо виж и вит. Д ако не си пускала досега.

Фиона, тромбофилните мутации могат да са в различни гени, всички са свързани с кръвосъсирването по някакъв начин. Досега са познати около 15 гена, у нас се изследват 8-9.

# 106
Здравейте, записах си час при доц.Конова по повод моята тромбофилия.... дали има нещо, което мога да изследвам преди да отида на консултацията или да изчакам тя да ми назначи изследвания, за момента имам единствено резултатите за тромбофилия и НК клетки .... нищо друго не съм проверявала

# 107
Здравейте момичета. В понеделник би трябвало да започна стимулацията. Вчера ми излезнаха имунологичните иследвания. НК са в норма и фосфолипидния скрининг е в норма,АНА титара е 1:160 при рефередни стойности 1:80. Какво означава това? Дали ще повлияе на процедурата? И какви медикаменти ще ми изпишат  да приемам или вливки?

# 108
  • София
Здравейте момичета. В понеделник би трябвало да започна стимулацията. Вчера ми излезнаха имунологичните иследвания. НК са в норма и фосфолипидния скрининг е в норма,АНА титара е 1:160 при рефередни стойности 1:80. Какво означава това? Дали ще повлияе на процедурата? И какви медикаменти ще ми изпишат  да приемам или вливки?
Означава, че антинуклеарните антитела са ти положителни. Повишават се при автоимунни заболявания, носе срещат и при 5% от хората без заболявания.

# 109
Означава, че антинуклеарните антитела са ти положителни. Повишават се при автоимунни заболявания, носе срещат и при 5% от хората без заболявания.
дали ще ми попречат на инвитро процедурата?

# 110
  • София
Това може да каже лекаря.
Предпжлагам, че зависи дали имаш все пак заболяване или не.

# 111
Здравейте момичета Simple Smile Направих си имунологични изследвания и само ембриотоксините са положителни. Препоръчват ми вливка с имуноглобулин. Има ли момичета забременели с положтелни ембриотоксини и що за животно е това? Четох доста противоречива информация и се чудя дали да я правя вливката.

# 112
Има..чела съм за момичета забременели още при първия цикъл след вливката. Знам че ефекта от нея срещу ембриотоксини е от 6месеца до 1година. Дъщеря ми миналия месец направи вливка с Имуновенин интакт ..ще видим дали ще има резултат.

# 113
Эдравейте момичета,иэлеэе ми Б 6 -9,8  ( 8,7-27,2 ) на мен ми се струва доста нисък.Препоръчайте ми какъв Б 6 да пия ,с мутация съм ,не усвоявам синтетичните форми на вит.Б

# 114
  • София
Има..чела съм за момичета забременели още при първия цикъл след вливката. Знам че ефекта от нея срещу ембриотоксини е от 6месеца до 1година. Дъщеря ми миналия месец направи вливка с Имуновенин интакт ..ще видим дали ще има резултат.

Има, има Simple Smile
Аз правих вливка на 6 март и видях две чертички на 28 март, още същия цикъл.

# 115
Точно твоя пост ме накара да навия дъщеря ми...но исках ти да си кажеш Лаленце!

# 116
Ето и мойте изследмания за тромбофилия може ли помощ много съм притеснена а имам среща с доц.Конова след седмица

# 117
  • София
Няма нужда от излишни притеснения,  а от адекватно назначена терапия преди по време на бременност . Ще ти назначат вливки за Нк клетките, а за тромбофилията  (понеже имаш хетерозигот Лайден + 4g/4g) препоръчвам да се консултираш с проф.Паскалева - хематолог в НКБ

# 118
Смятам да изследвам Антифосфолипиден комплекс...има ли значение в каква лаборатория ще направя изследването , трябва ли да е в Геника ?

# 119
Няма нужда от излишни притеснения,  а от адекватно назначена терапия преди по време на бременност . Ще ти назначат вливки за Нк клетките, а за тромбофилията  (понеже имаш хетерозигот Лайден + 4g/4g) препоръчвам да се консултираш с проф.Паскалева - хематолог в НКБ
Благодаря ти само там ли е проблема в този ген или има и нещо друго

# 120
  • София
Ами не е малко. Имаш две мутации, едната е с по-висок риск (Лайден), отиди при проф.Паскалева да ти назначи терапия. Трябва ти също АГ , което разбира от тромбофилии.
Не се наемам да правя интерпретации.

# 121
Ами не е малко. Имаш две мутации, едната е с по-висок риск (Лайден), отиди при проф.Паскалева да ти назначи терапия. Трябва ти също АГ , което разбира от тромбофилии.
Благодаря ти

# 122
  • София
Благодаря ти
http://www.bg-mamma.com/?topic=1035912.720
виж в тази тема, на първа страница има информация за мутациите и координати на специалисти

# 123
  • Варна
Смятам да изследвам Антифосфолипиден комплекс...има ли значение в каква лаборатория ще направя изследването , трябва ли да е в Геника ?
Калина, нали имаш час при доц.Конова? Принципно тя настоява/а и всички, които имат лаборатория, с която работят/, изследванията да са направени в тяхната лаборатория, а не предварително. Отделно изследванията за АФА се правят на броени места, едното е там, не съм сигурна за Геника. Доцентката след като излязат изследванията при тях, изпраща мейл с препоръки, ако нямаш възможност да направиш консултация на място.

# 124
  • София
Геника е генетична лаборатория, АФА са имунологични изследвания.

# 125
Да, звънях в Геника да питам - ами логично е, че там само генетични, ама и аз  хаха
Ами ще изчакам първоначалния преглед и тя ще прецени в такъв случай, просто защото знам, че часовете са през месец и повече и за да бъде по-експедитивно, но то бърза работа нямам ....отново съм в Ц., така чеееее

# 126
  • София
Пускам го и тук , може да е от полза за някого ! Мисля, че не е в София обаче .

# 127
  • София
Момичета, здравейте Hug
Имам нужда от помощ, и ако въпросът ми не е за тази тема, моля да ме извините.
Вчера ходих при док. за коментар по изследванията,  правих имунология, кариотип и витамини.

Кариотипа е ОК.
Вчера док. ми изписа :
Витамин Д - Вигантол по 3 капки дневно
Витамин Б 12 мет. 1000mcg по едно на ден
Неофолик мета по 3 на ден
И Акард по едно вечер.
Та въпросът ми е - не са ли ниски дозите и това Акард 150, за какво е, четох обаче не го разбрах- оприличих го на аспирин...
Благодаря Hug

# 128
Акси, според мен фолиевата е много! Едно на ден при все, че си на горна граница е достатъчно. А за вигантола мога да кажа, че при мен с него падаше, а 3 капни е нищо доза. Аз при такива стойности пих гел капсули от 5000 единици и ми отне около 6м да го вкарам в норма Д-то. За Б12 съм съгласна, а друото не го разбирам:)

# 129
  • София
Мен тази ФК ме озадачава. Чак и по 3 на ден...

# 130
  • София
Нали, абе нещо не е както трябва...
Аз в къщи имам един друг д - педиакид, него ли да го пия...

# 131
  • София
Според мен и с Вигантола можеш да пробваш. Аз съм на 4 капки дневно и си ми влияе добре според предписаното. Знам, че има хора, на които не помага, но може при теб да е друго. Казвам го като гледна точка просто.

Каква доза е този дето го имаш?

# 132
  • София
Не знам... не пише, а изхвърлих кутийката, ама и там не пишеше.

# 133
  • София
Аааа, тогава не рискувай, че как ще знаеш колко приемаш?