Девети клас сме вече!

  • 68 582
  • 766
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 57
Мами, да ви питам, наистина ли междусрочната ваканция е само на 5.02-вторник? Защото на сайта на министерството така пише, а аз не виждам логика да почиват уикенда, да учат в понеделник и след това пак да почиват във вторник. А и планираме почивка, затова ми е важно да знам. Четох някъде из предварителните наредби, че ще е от 2 до 5. Ако ще е само 1 ден, няма смисъл изобщо да се съобразяваме с нея. А пък ми се щеше да не отсъства в учебно време заради пътуване, но какво да се прави. Ако някоя от вас знае, да драсне.

# 346
  • Мнения: 2 182
04.02. го "присъединиха" към Коледната ваканция, която по проект трябваше да приключи на 01.01. Удължиха я до 02.01. (вкл.). Този ден го взеха от междусрочната.

# 347
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Нищо не оправдава избора на един ден насред седмицата. Просто неграмотниците от Мон са гледали грешен календар.

# 348
  • Мнения: 2 182
Просто неграмотниците от Мон са гледали грешен календар.
Това е едно от предположенията. Другото е, че има повече почивни понеделници от вторници (заради избори, празници през уикенда...). Някъде срещнах още едно обяснение за бр. учебни седмици на срок, който трябва да се покрие, за да приключи срока.
Никой не роптае, че ни дадоха 02.01 .към ваканцията, нали? Simple Smile

# 349
  • Мнения: 14 133
Нищо им няма. Ще почиват само  вторника / 05,02,/  и толкоз. А който планира почивка, да  избере да съвпада с ваканцията им, ако не иска да губи гимназистът материал.

# 350
  • София
  • Мнения: 4 039
През ваканцията са областните олимпиади, тогава изобщо не върви да планират отсъствие,

# 351
  • София
  • Мнения: 15 219
При нас са решили да махнат бележниците. Simple Smile
"Предстои ни и първата учебна година без ученически книжки!
След няколкогодишния опит на нашата гимназия в ползването на електронен дневник и след обсъждането на преимуществата на внедрената координирана електронна система, при която в момента, в който за даден ученик бъде нанесена текуща информация, тя се праща по е-поща до родителя, 9. ФЕГ реши да премахне употребата на ученически книжки. Уверени сме, че така се осигурява нова действена среда за общуване с родителите и с училищното настоятелство."

Дано. Че миналата година за целия втори срок моят син имаше нанесени в електронния дневник и в бележника 5 или 6 оценки - въпреки, че периодично събираха бележниците и имаше заверки и от класната, и от директорката.
И като върнаха бележника след края на годината, имаше изписани близо 2 страници с оценки.

# 352
  • Русе
  • Мнения: 11 918
При нас са решили да махнат бележниците. Simple Smile

  Добро решение. Електронният дневник е много добро решение, ако се използва редовно, особено ако има такива екстри като статистика на общата успеваемост.

Никой не роптае, че ни дадоха 02.01 .към ваканцията, нали? Simple Smile
Все пак да обърна внимание, че се коментира позицията на деня, не количеството на дните. А за голямото даване.... Ами всеки да си мисли каквото иска. И да отбележа, че тази година избори не се предвиждат. Гледам ги МОН от няколко години под лупа и за да съм крайна в изказа имам обективна, акумулирана в годините преценка.

# 353
  • Мнения: 21 455
Идеята е да излезе точният брой дни в рамките на двата срока. За девети клас те са по 18. учебни седмици, всяка от които по 5. учебни дни.

# 354
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Иринка, страхотно занимание си е намерил Павел. Нека тренира от сега, че в такива като него ни е надеждата Simple Smile

Vivi хубаво решение са взели във ФЕГ.  Ако електронният дневник е редовно попълван, нужда от бележник няма. Тук няма такова нещо като ученически бележник. Всички оценки се нанасят ако не всекидневно, в края на седмицата. Обикновено в неделя получавам имейл с оценките за изминалата седмица. Влизам и проверявам. Срещу всяка оценка има и коментар от какво е- тест, изпитване, домашно и пр.  Има и колонка, която показва успеха на ученика средно аритметично до момента за всеки предмет и общо. Много по-удобно, отколкото да се надявам на бележник, който я е даден за нанасяне на оценка, я не.

Дени вчера беше на първите си танци в гимназията. хаха - тук това било голяма работа, а ние малко неусведомени по въпроса го минахме отгоре-отгоре. Другите деца ги снимат - фотосесии, не я оставихме набързо пред една нейна приятелка където се събираха и отидохме на разходка. Момичетата се гласят обличат, момчетата също с ризи и панталони - събраха се в училището - украсили им бяха един от салоните и музика и танци до 12.00 през нощта. Дени хич не е по гласенето и роклите. Има само една рокля и с нея си беше - кецовете, роклята и това е. Разни гримове и чудеса въобще не я влекат все още. Накрая се прибра в 12.30 сред нощите, но тук нали родителите са навсякъде - докара я майката на едното дете с което бяха заедно.

Последна редакция: нд, 16 сеп 2018, 17:45 от irka

# 355
  • Мнения: 2 182
Amber, още следващата седмица ще имат почивен понеделник. Нататък не съм гледала празниците. Дидева го е обяснила с числа. Какво значи да гледаш МОН под лупа? Всеки родител на ученици вижда какво творят. Simple Smile

# 356
  • Мнения: 14 133
Ирка, еха, първи танци в гимназията...
Наистина, голяма гласене пада поне по това, което дават по американските филми.
Но , най-важното е , че й е харесало, щом е стояла до края, а не тоалета и грима.
В нашето училище също въвеждат от тази учебна година  електронен дневник, но засега ще дублират с хартиения и бележниците. Май е задължително вече да има навсякъде из държавата, ако не греша..

Последна редакция: нд, 16 сеп 2018, 18:25 от Чиби

# 357
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Ирка, верно че не съм виждала Дени с рокля. Амазонка е тя. Обаче някой ден ще събере очите на всички с елегантност.

   Моето дете си експлоатира ваканцията до дупка. Само дето тази вечер пренесоха тренировката в двора на английската. Каза че тази ваканция е била най-хубавата в живота му. Той не че е имал много ваканции де.

   

# 358
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Успешна нова учебна година на всички ученици!
Да им върви по вода!




# 359
  • Мнения: 14 133
На добър час на децата ни!

Последна редакция: пн, 17 сеп 2018, 09:00 от Чиби

Общи условия

Активация на акаунт