Девети клас сме вече!

  • 68 577
  • 766
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 4 039
  Самата квалификация като ненормално е достатъчна. Иначе всички сме толерантни...

# 496
  • София
  • Мнения: 5 959
Мммммм, какво да кажа по въпроса? Напълно подкрепям Ваче. Няма нужда да отричаме очевАдното, за да сме толерантни към различните. Различието не е норма. Факт!
Аз имам и здрави деца, и дете с увреждане. Ами не си зарявам главата в пясъка и не обяснявам как малкият ми син е в норма. Не е в нормата и това се вижда от далече. Защо тогава в друг случай да мерим с друг аршин?
Липсата на толерантност, разбиране, съпричастност, милосърдие и човеколюбие към различните в нашето общество е фрапираща и плашеща. С цялото си сърце искам това да се промени. Обаче няма да се съглася това да стане, като наричаме ненормалното нормално  Naughty

# 497
  • Русе
  • Мнения: 11 918
 Самата квалификация като ненормално е достатъчна. Иначе всички сме толерантни...
  Дефиницията на ненормално е нещо извън средните норми за даден показател. Не е задължително да се тълкува като отхвърлено или отричано. Просто не е в нормите за етапа.Факт е, че вече се излиза от нормите по спокойно и безболезнено.  В конкретния случай ако се разглеждат определени общества в периода на човешката история , съответната норма е била доста различна навярно в Спарта или по времето на Александър Македонски. Обаче си е имало и обусловеност. В бъдеще може и да се промени профила на демографията и да обуслови по естествен начин динамика в тези процеси. Що пък да не се влюбя в котката си например или в извънземен октопод. На този етап обаче нормите на обществото са такива, каквито са.

# 498
  • София
  • Мнения: 13 206
Липсата на толерантност, разбиране, съпричастност, милосърдие и човеколюбие към различните в нашето общество е фрапираща и плашеща. С цялото си сърце искам това да се промени. Обаче няма да се съглася това да стане, като наричаме ненормалното нормално  Naughty
Жълто цвете Heart
Пак ще кажа, че по стечение на обстоятелствата децата ми са учили и учат с нечуващи деца. Знаят какво значи това, съпричастни са, знаят как да общуват с "различните", които изобщо не смятам за ралични от нас. Особено Сашето е изключително състрадателен човек, непрекъснато защитаващ хора в неравностойно положение. Така е възпитавана. В нашето семейство също имаше човек с проблем. Това, обаче с нищо не променя вижданията ни за нормалност и това какво всъщност е тя.

# 499
  • Мнения: 14 133
Жълто цвете, Heart

# 500
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Щекотлива тема е и всеки мери според собствените си възгледи.

Аз пак не намирам нищо заплашително в написаното в учебника по Биология и ако детето си е хетеросексуално, не виждам как написаното ще го промени.  То ще продължава да харесва хора от противоположния пол, няма да си каже - О, тук пише, че мога да живея с човек от моя пол, ми тогава така ще направя! Еми....едва ли ще стане така Simple Smile няма ли влечение, обусловено от хормоните, това че го пише в учебника няма да го провокира.

Няма да се промени като прочете два реда от учебника /ако изобщо ги прочете/, нито ако е в близост до такива хора. Някак върлува една такава уплаха в Бг, че разбираш ли това е заразно - не е заразно. Хората или са такива, или не са.

Дени има приятелче, което е такова. Много добро и възпитано дете. Идвало е в нас, в една група са, излизат заедно. Всички деца около него го/я приемат за нормално дете. И  учители и всички наоколо. И детето е спокойно и се изявява добре в училище и си има приятели. Не е отритнато и обиждано, защото децата му казват, че не е нормално. И съм сигурна, че това дете ще стане много по-добър и полезен индивид за обществото от доста "нормални" деца. О, и никое от децата в групата не се е заразило от него, да не повярва човек!

# 501
  • Мнения: 118
Напълно подкрепям мнението на Ирка! Надявам се, че има много хора у нас, които приемат нещата по този начин.

# 502
  • Мнения: 432
Щекотлива тема е и всеки мери според собствените си възгледи.

Аз пак не намирам нищо заплашително в написаното в учебника по Биология и ако детето си е хетеросексуално, не виждам как написаното ще го промени.  То ще продължава да харесва хора от противоположния пол, няма да си каже - О, тук пише, че мога да живея с човек от моя пол, ми тогава така ще направя! Еми....едва ли ще стане така Simple Smile няма ли влечение, обусловено от хормоните, това че го пише в учебника няма да го провокира.

Няма да се промени като прочете два реда от учебника /ако изобщо ги прочете/, нито ако е в близост до такива хора. Някак върлува една такава уплаха в Бг, че разбираш ли това е заразно - не е заразно. Хората или са такива, или не са.



Ами не е точно така. Дъщеря ми е 92-ри набор. Точно, когато беше в гимназията ми обясняваше, че е модерно да си бисексуален, че около нея повечето са и че би пробвала с момиче. Ами повярвайте ми хич не ми беше окей. Да, порастна и сега си има приятел, но не бих искала да се повтаря със сина ми. За мен няма проблем, всеки да си живее както иска, но децата наистина го приемат за нещо нормално и се подлъгват да пробват, това е проблемът.

# 503
  • София
  • Мнения: 5 959
Ами не е точно така. Дъщеря ми е 92-ри набор. Точно, когато беше в гимназията ми обясняваше, че е модерно да си бисексуален, че около нея повечето са и че би пробвала с момиче. Ами повярвайте ми хич не ми беше окей. Да, порастна и сега си има приятел, но не бих искала да се повтаря със сина ми. За мен няма проблем, всеки да си живее както иска, но децата наистина го приемат за нещо нормално и се подлъгват да пробват, това е проблемът.

А, точно за това става дума! Че нещата така се поднасят, че да изглеждат любопитно и съвсем в реда на нещата. Само че психиатрите все още спорят дали винаги хомосексуалността е вродена или при някои хора се получава отклонение вследствие на влиянието на външната среда. И тук въпросът е, че ако от хетеро може да станеш би или хомо, то по същия начин от хомо може да станеш хетеро, което пък въобще се отрича от гей общността  Thinking
Въпросът е сложен, многопластов и с това кое се нарича нормално много трябва да се внимава, защото нещата вече излизат извън контрол. Има и голяма група хора, които се опитва да прокарва и педофилията като нещо нормално. Когато се усетим ще е станало късно. А може и вече да е късно!

# 504
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Е, както написах, различни мирогледи.

Аз коментирах написаното в учебника. От всеки учебник винаги има доволни и недоволни.

Аз по-скоро бих разговаряла с детето си по тази тема, и го правя непрекъснато, отколкото да пиша писма и вдигам врява за два реда написани в учебника по Биология и да се страхувам, че точно това ще повлияе на сексуалността му/й.

От тук насетне - различни смейства, различни разбирания и страхове. Всеки се бори с тях по свой си начин.

# 505
  • Мнения: 432
Това е учебник по биология. Човекът като всеки биологичен вид има за цел да се погрижи да създаде поколение. Значи това е нормалното и това трябва да се учи в учебника по биология. Щом мъж с мъж и жена с жена не могат да оставят поколение, те спират еволюцията и това от гледна точка на биологията не е нормално и трябва да се спомене, като нещо което не е нормално за науката биология. И не учебникът ще повлияе толкова на сексуалността на децата, колкото постоянното натрапване отвсякъде на хомосексуалността.

# 506
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
mimsun всеки с мнението си.  Приеми да не съм съгласна с твоето, както аз приемам, че ти не си съгласна с моето.

Simple Smile

# 507
  • Русе
  • Мнения: 11 918
 Мисля, че доста коментирахме темата. Не знам защо се залитна в коментиране на толерантност, като критиката на учебника няма нищо общо с толерантността. Ирка е далеч и не са я затресли дебатите по повод ИК и си разглежда темата по принцип. По принцип всички си говорим с децата и надали някой е крайно настроен и нетолерантен към обкръжението в този смисъл. Но темата започна да заприличва на една друга тема и предлагам да не го нищим вече тоз въпрос.
  
   За да изместя малко въпроса , да питам в езиковите с история на английски, как сте я подхванали. Нашият учител е с дългогодишен опит с преподаване на предмета на английски. Аз в него не се съмнявам, ама не знам моя син, който разчита на осеяние свише и не е много по четенето как ще се нагоди. Учителят им е направил сайт и е казал, че ще качва уроците. Сега има качен един урок. За утре имали да се подготвят за феодализъм , за който ще се преподава. За сведение - това не са го учили и даже думата не им е позната. Срещали са я миналата година по литература.В 7 клас не стигнаха до притурките при Светослав, ако там е имало нещо по въпроса. Много я обръкаха таз история, та не знам.
 По биология като че ли по-лесно минават нещата с езика.

# 508
  • Мнения: 21 455
То малко късно за утре, ама защо не погледне някоя от притурките за седми клас?
Просвета

# 509
  • Русе
  • Мнения: 11 918
То малко късно за утре, ама защо не погледне някоя от притурките за седми клас?
Просвета
  А той не се е стреснал хич даже. Феодализмът аз ще му го обясня кат се върне от тренировка, кат за него. Въпросът ми е по принцип как се структурира и преподава. Че два учебника на български, сайта и нови понятия - ще убият и най-малкия порив към този предмет.Да видя как е по света на гимназиите. В събота ще имаме родителска, там сигурно ще осветлят нещо, ако изобщо някой е на светло с таз бърза реформа, в която учителите структурираха материала си в последните секунди.

Общи условия

Активация на акаунт