Контракции

  • 3 227
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 187
Здравейте , в 37 седмица съм и от около 2 часа имам безболезнени контракции на 1 2 минутки , корема ми става като камък.  От 4ти месец имам но не повече от  10тина дневно .Чудя се има ли смисъл да ходя да ме видят или просто да си чакам да ми мине ?

# 1
  • Мнения: 16 867
Регулярни контракции на 1-2 минути, правилно ли съм те разбрала? Ако да, в допълнение на това, че са болезнени, бих отишла да ме видят. Чувала съм, че родилните контракции са регулярни и болезнени.

# 2
  • Мнения: 136
Ако усетиш контракциите с непреодолимо желание за напъване все едно отиваш по голяма нужда, значи скоро ще видиш бебчето си Simple Smile
При всички положения те съветвам да звъннеш на наблюдаващият те лекар. Аз като теб с безболезнени контракции отидох в родилното със шест сантиметра разкритие без да усетя.
Освен контракциите, тапата и водите на мястото ли са си? Simple Smile

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Отивай да те видят в АГ, тук можем само да пишем, не да израждаме Simple Smile успех!!! :*

# 4
  • Мнения: 1 187
Ако усетиш контракциите с непреодолимо желание за напъване все едно отиваш по голяма нужда, значи скоро ще видиш бебчето си Simple Smile
При всички положения те съветвам да звъннеш на наблюдаващият те лекар. Аз като теб с безболезнени контракции отидох в родилното със шест сантиметра разкритие без да усетя.
Освен контракциите, тапата и водите на мястото ли са си? Simple Smile



Тапата и водите са си на мястото поне доколкото знам Grinning , ама достааа силно ме стяга и сега чакам пред кабинета да ме видят за всеки случай. Нищо не губя дори и да ме върнат ,

# 5
  • Мнения: 136
Ако не те върнат (все пак си в 37 г.с.), пиши с какви мерки се е родило мъничето Simple Smile
Успех и не се страхувай, наистина няма нищо страшно! Аз раждах нормално без упойка и от опит ти казвам, че няма страшно Simple Smile

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Много се развълнувах, като видях че авторката е писала, че се намира пред кабинета! Дано ни държи в течение, доколкото може Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 485
Авторката сигурно вече ражда. Дано всичко мине бързо и безпроблемно и скоро да се похвали със здраво бебче.

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 113
И аз съм имала такива контракции, оказаха се фалшива тревога 😁

# 9
  • Мнения: 1 187
Мда върнаха ме Grinning  ,  няма разкритие ,В началото имах мноого леки болки по скоро дискомфорт.  Чаках доста  докато вляза и започна  да си боли стабилно  , но ми минаха като цяло май.  Измериха тоновете и всичко е наред.

Благодаря на отзовалите се ! Relaxed

# 10
  • Мнения: 18 268
В такиви случаи пиеш 2 но-шпа и ако не те отпусне - започва се. Това ми казаха акушерките, когато отидох след 2 нощи и един ден нерегулярни контракции в 37 г.с.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 283
Здравейте. Аз съм в 34+4 гс. И контракции имам от седми месец. Пия Магнерод 500. Два поредни дни имах доста силни контракции, които накрая избиваха в диария. Нош-па не помагаше. И двата дни аха да тръгна към болницата, и докато се подготвя и мина през банята, всичко изчезваше. Та въпросът ми е - да очаквам ли скоро реално включване или е нормално подготвителните контракции да се усещат така?

# 12
  • Мнения: 1 333
Здравейте. Аз съм в 34+4 гс. И контракции имам от седми месец. Пия Магнерод 500. Два поредни дни имах доста силни контракции, които накрая избиваха в диария. Нош-па не помагаше. И двата дни аха да тръгна към болницата, и докато се подготвя и мина през банята, всичко изчезваше. Та въпросът ми е - да очаквам ли скоро реално включване или е нормално подготвителните контракции да се усещат така?

Здравей, аз съм в края на 31 г.с. и от 5ти месец имам подготвителни контракции, които не са болезнени - пия Магнерот и Папаверин (преди пиех Нош Па, но нямаше ефект). Ако контракциите ти са болезнени и станат много често и на определени интервали е добре да отидеш на лекар, защото има опасност от скъсяване на шийката и съответно преждевременно раждане. Също така си почивай повече - аз от един месец и след болничен престой съм вкъщи и има ефект от почивката Wink

# 13
  • Мнения: 31
Здравейте дами,
Вчера бях на преглед и ми изписаха Магнерот 2х1, защото имам контракции. Даже на видеозона получих 2 за много кратко време и каза че матката ми е чувствителна. Днес отново имам контракции задържат се около 3 минути и не са болезнени, а като много голяма тежест на корема дори и краката. Сега не знам да се притеснявам ли, дали е нормално, да отивам ли на преглед... чудя се да не би аз да се филмирам прекалено много или това си е притеснително 😒

Общи условия

Активация на акаунт