За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 50 237
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 10 825
Помагайте, моля, голяма простотия сътворих. Ще правя пай с черешки (иам замразени) и трябваше по рецепта докато варя черешите да добавя размито във вода нишете, аз, обаче, бухнах нишестето ей така, както си е и в резултат имам черешки със сос на бучки. Дали ако сложа така плънката в пая ще се усещат бучките и ще е гадно? Или пък да пасирам черешите, но пък тогава ще имам пай с пюре Frowning1

# 31
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Благодаря за новата тема. Simple Smile

Помагайте, моля, голяма простотия сътворих. Ще правя пай с черешки (иам замразени) и трябваше по рецепта докато варя черешите да добавя размито във вода нишете, аз, обаче, бухнах нишестето ей така, както си е и в резултат имам черешки със сос на бучки. Дали ако сложа така плънката в пая ще се усещат бучките и ще е гадно? Или пък да пасирам черешите, но пък тогава ще имам пай с пюре Frowning1

Можеш ли да извадиш черешите и да пасираш само соса. Аз съм го правила, но с по-едри плодове.

# 32
  • Мнения: 9 107
Помагайте, моля, голяма простотия сътворих. Ще правя пай с черешки (иам замразени) и трябваше по рецепта докато варя черешите да добавя размито във вода нишете, аз, обаче, бухнах нишестето ей така, както си е и в резултат имам черешки със сос на бучки. Дали ако сложа така плънката в пая ще се усещат бучките и ще е гадно? Или пък да пасирам черешите, но пък тогава ще имам пай с пюре Frowning1
ако ги пасираш и не си направила тестото - сменяй на чийзкейк Simple Smile
Няма да се усещат бучиците сигурно, но опитай да отделиш соса наистина и пасирай.   

# 33
  • Мнения: 22 036
като  готов продукт не излиза много Simple Smile 3 бурканчета. Направи една доза малко люто и една  - повече люто. Дори да не го ядете веднага, като го затвориш горещ о и обърнеш на капачката - издържа с месеци.


Вие в тази тема сте виновни. Вчера по никое време я отворих и попаднах на сладкото и днес го сварих, но още е горещо. Мисля, че го преварих обаче. По-късно ще го пробвам с малко сиренца.  По твоята рецепта го правих Пеп.

# 34
  • Мнения: 9 107
имай предвид, че ако го превариш, после ще е като туткал в бурканчето и трудно вадиш Simple Smile ако е така - изваждаш, сипваш с тенджера с маааалко вода и преваряваш, да остане  по-рядко.

# 35
  • На ръба..
  • Мнения: 2 113
Пууу то имало начин, па ние от миналото лято сладкото от ягоди как го мъчихме почти до чупене на буркана се стигаше за да се извади сладкото. Мъкааа голяма беше...е пак се изяде ама със зор.

# 36
  • Мнения: 9 107
има да Simple Smile още малко хамалогия, но става. А  иначе аз съм правила сладко от ягоди, което дори не можеше да се извади от буркана. Scream и заминаха в боклука.

# 37
  • Мнения: 2 774
Подготвила съм 7 буркана с мляко за квасене,  имам кисело мляко Елена 3,6% и предвид количеството мляко се замислих, че поне от 3-4 год.  не съм купувала такова мляко, та моля, някой скоро квасил с него да каже - става или не става?

# 38
  • Мнения: 22 036
Мерси Пепчо,  за сега истина и е още течно, но ако се втвърди ще го разредя.

# 39
  • София
  • Мнения: 360
Разбих масло и започнах да добавям дулсе  де лече, но ми се пресече. Къде греша? Трябваше ли леко да стопля млякото? Моля, помагайте!

# 40
  • Мнения: 22 867
Разбих масло и започнах да добавям дулсе  де лече, но ми се пресече. Къде греша? Трябваше ли леко да стопля млякото? Моля, помагайте!

Маслото знам, че трябва да е на стайна температура, а дулсето няма значение. Правила съм го с руската варена сгущьонка и масло, гладък става. Първо разбивам маслото и добавям сгущенката с лъжица - по 1 лъжица, като миксерът в това време разбива.
Потърсих дали може да се оправи такъв крем, рускините пишат, че трябва леко да се загрее и пак да се разбие. Не съм го правила обаче, просто до сега не ми се е налагало.

# 41
  • София
  • Мнения: 360
Благодаря Лабрекс! Точно така го направих, с руското, но стана гафът. Ще опитам по-бавно може би, или точно защото повече съм разбивала...?

# 42
  • Мнения: 22 867
Благодаря Лабрекс! Точно така го направих, с руското, но стана гафът. Ще опитам по-бавно може би, или точно защото повече съм разбивала...?

Важно било да не се прегрее, да се разбърка, щом почне да става гладък, да се пресипе в друг съд и да се прибере в хладилник.

Скрит текст:
Что делать если свернулся крем на масляной основе: ставите кастрюлю с водой на медленный огонь, когда закипит, убавляете практически до максимума. На кастрюлю ставите чашку с кремом и начинаете постоянно его помешивать (можно сделать по-другому - берете чашку с горячей водой, на нее ставите чашку с кремом и мешаете).

Делайте это аккуратно, чтобы не перевернуть чашку. Масло начнет подтаивать, мешайте тщательнее. Как только крем выровняется, станет ровным, гладким и перестанет быть свернутым, чашку снимайте с кастрюли, все еще раз хорошо перемешайте. Крем переложите в другую посуду и уберите в холодильник. Когда крем остынет, можно его наносить. ВАЖНО!!! Не перегревайте, станет жидким! Как чуть подогреется, снимайте и мешайте, затем быстро переложите в другую посуду и на холод!

Этот способ очень простой, но тем не менее самый действенный. Мной он как говориться проверен «в боях и походах». Крем всегда получается нужной консистенции.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Дали ще се получи тесто за мекици с 1ч.ч.брашно?...само толкова имам Confused
Обещах на мм да му направя утре за закуска...ще ги направя с кис.мляко и сода...яйце да слагам ли? Трябва да станат поне 3-4бр....Thinking

# 44
  • Мнения: 10 351
Пресечен маслен крем се оправя като разбиеш малко масло отделно и после започнеш много внимателно да прибавяш малко по малко пресеченият крем. Писала съм в предната тема и друг начин - с крем Оле на Д-р Йоткер - прибавяш по малко и разбиваш, докато се оправи (става въпрос за крем на прах, а не вече разбит - добавяш от праха)

Общи условия

Активация на акаунт