Здравейте,
и аз да не пропусна да се включа. Аз имам диабет от 26 години и бебе на 5 месеца и малко. Бях пуснала специална тема "Майки с диабет", регистрирана съм и във Форум Диабет и се надявам, че на няколкото бъдещи майки, които ми се обадиха съм била от полза. И тук ще се включа, защото опитно си изведох някои закономерности, за които никой ендокринолог не беше предупредил. За разлика от другите аз не съм доволна от д-р Катя Тодорова в Майчин Дом. Точно преди да родя (със секцио) ми беше последната консултация с нея. Единственото, което ми каза беше,че в дена на операцията не се яде нищо. Пропусна да спомене, че в първите дни след раждането и особено когато ти дойде кърмата кръвната захар пада рязко и се получават хипогликемии. Това ми докара няколко хипогликемични кризи и даже се оказа, че в родилното никоя сестра не знае какво се прави в такива случаи. За контрола по време на бременността вече доста е написано. Аз също го подкрепям, както и следенето в късните месеци на тоновете на бебето, за да се забележат слаби контракции ако има такива и да се приемат лекарства. Защото при мен ги установиха чак като постъпих в Майчин Дом, вързаха ме на системи, след 3 дена системи с Мg и физиологичен разтвор кръвното ми се вдигна и ми поставиха диагноза Високо кръвно (при положение, че кръвното ми е 90/60 след кафето). Та в крайна сметка родих със секцио в 36-тата седмица заради супер компетентни лекари и ендокринолози. Слава богу детето ми е добре. Плюс това така се роди в последния възможен ден на Овните (а аз така или иначе не  исках Телец), така че всичко е добре когато завършва добре.