Имам ли повод за притеснение?

  • 6 007
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 63
Здравейте Simple Smile Мисля,че нямате повод за притеснение.Когато с малкия бяхме в детското на Александровска в стаята до нас бяха майката и момченце на 1.3г и то абсолютно по начина ,по който описвате не се отделяше от майка си.Милата жена не можеше до тоалетна да отиде, детенцето не спираше да плаче и крещи , когато е на по-малко от метър от нея..

# 16
  • Мнения: 1 503
Започнах да спя след като сложих детето да спи в нашето легло. До тогава на всеки 30 мин. РЕВ!  Shocked Бях като зомби!

Като заспа между нас и на сутринта се стреснах как така не съм ставала 10 пъти, а то наспано и добричко Simple Smile

Толкова се мразя,че причиних на мен и на ММ,почти 1.7 месеца безсъние!!
Държах ревльо да си спи в кошарката,колко сме люляли,носили и.тн самл ние си знаем.Станеше ли време за сън,и ми се плачеше.
От както е при нас,разбрах или си припомних какво е човек да спи!

# 17
  • София
  • Мнения: 565
Може би се въртите в омагьосан кръг - детето не успява да си доспива от това често будене, съответно след това е кисело и изнервено и като реакция реве постоянно, тръшка се, не иска да яде и т.н.Правеше ми впечатление, че като бебе дъщеря ми много сънуваше и се будеше от това. Бих ви препоръчала да спрете абсолютно всичко, което може да го превъзбужда- телевизия, филмчета, компютри, крещящи играчки и прочие особено преди времето за сън. Както и да помислите дали сънят му е комфортен- например удобен ли е матрака, проветрено ли е, възможно ли е да го обличате повече от необходимото и т.н. Не изключвам да има ревливи деца, но тази изнервеност си има причина и тя според мен е в недобрия сън, както и вие се изнервяте от недоспиване като всеки нормален човек. За съжаление намирането на причината за недобрия сън може да отнеме време, но пробвайте- например ако спи добре в количката или на вашето легло, е възможно да не му е удобен матрака. Или ако днес не е бил пуснат телевизора и спи спокойно, причината да е,че не сънува филмчета и т.н. и спи добре. Например ако днес вали и моето дете е стояло цял ден вкъщи да рисува или нещо друго, после заспива трудно. Но ако е топло, играе навън, тича, пуска се по пързалки, после спи като "къпано"...

Последна редакция: пн, 06 авг 2018, 19:20 от deny

# 18
  • София
  • Мнения: 979
Много полезни мнения Simple Smile
Да добавя само - по отношение на говора - моите две деца късно проговориха.
Но не съм смятала, че имат проблем - усещах, че ме разбират, както се казва без думи.
LadyPP много сили и кураж ви желая Simple Smile

# 19
  • Sk babe
  • Мнения: 194
Боже, описахте детето на съседката ми. На 9 месеца и от 4 крещи. Той не реве, пищи до посиняване. Има дни в които пищи по цели часове. М/у 3.30 и 4.30 през вечер явно се буди с писъци. Докараха 2 баби и пак нищо. Стой си в количката и извежнъж като стисне юмруци и почне да се набира в количката и пак писъци. А той пищи до посиняване. Вземат го да го успокоят - раздава юмруци и ритници и пищи.

# 20
  • Мнения: 10 993
И моят малкият син беше така. Спи при мен от самото си раждане и пак пищеше. На три години го записах на детска градина и първият месец си го взимах като дрогиран, без да се съветвам с никой започнах да му давам капки на Бах за депресия /готова комбинация/ и полека лека свикна с детската градина. След десет дни става на четири години и почти не реве. Сам се премести да спи в детската стая. Просто го израстна.
Освен сили друго не мога да ти пожелая.

# 21
  • Мнения: 9 468
Много полезни мнения Simple Smile
Да добавя само - по отношение на говора - моите две деца късно проговориха.
Но не съм смятала, че имат проблем - усещах, че ме разбират, както се казва без думи.
LadyPP много сили и кураж ви желая Simple Smile


един интересен случай - съседското дете до почти 4 г. не казваше и дума. накрая го заведоха на спец. каза, че е от информационно претоварване /баща му е ай ти и от малко е закърмено с телефони и компютри/. казаха около него да няма нищо от посоченото, вкл. и телевизор, само музика. много скоро детето проговори.

Общи условия

Активация на акаунт