Фитнес треньорите

  • 13 133
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Смяната на макросите може би е сработила при теб, но знаеш ли каква е причината? Дали не е довела до допълнителен калориен дефицит? Общоизвестно е например, че 20-30 процента от калориите на протеина отиват за изгарянето му. Някои хора се засищат по-добре от мазнини, други от въглехидрати. Определени храни като зеленчуците почти не вкарват калории в тялото. Това е и смисъла на различните режими на хранене и всичко е строго индивидуално, няма универсални правила. За един НВД е добра идея, за друг не. Има хора, които биха свалили ако се хранят често и по малко, има други хора, които се хранят веднъж на ден и се чувстват добре. Накрая обаче идва до това колко калории сме приели за деня. Варианти всякаква, всеки организъм е различен.

Но математиката на калориите важи за всички по един или друг начин, независимо от инсулинова резистентност, метаболитен синдром, или любимото извинение "аз имам кофти метаболизъм" и през това време маа'аме сокчета и бисквитки...

И пак да кажа, калориите се отнасят единствено до това дали ще свалим тегло, ще качим или ще запазим. Но дали ще свалим повече мускул, дали повече мазнини, дали ще се чувстваме добре, дали ще си съсипем здравето докато отслабваме - това зависи от качеството на храната и тренировките.

Държа протеина на 90гр, случва се да превиша. Вгх и мазнините варират, кал. не.
Тежа 51кг, но обиколките ми се свиха, а релеф започна да излиза и на краката.
При мен няма сокове и бисквити, но само на голи калории не вярвам. Вгх ротация работи, но стапям и там където не искам, за съжаление.


Няма как да стапяш, където искаш. Има си ред и не можеш да го контролираш Simple Smile

# 46
  • Мнения: X
Това което можеш да направиш, за да губиш възможно най-малко мускулна маса при сваляне на тегло е да държиш приема на протеин висок(явно го правиш) и да тренираш със сериозни тежести и комплексни упражнения, които натоварват много мускулни групи едновременно - клекове, тяги, хип тръстове, ако можеш да се набираш или различни видове дърпане или гребане и т.н. да има серии със силов компонент, тоест с малко повторения и големи тежести

# 47
  • Мнения: 9 982
 Точно на това ще наблегна от другата седмица, или по-скоро от 21.09. Започвам нов етап.Hands Muscle Grinning
 

# 48
  • Мнения: 152
А аз имам въпрос относно топенето на мазнини. Навсякъде чета и отвсякъде черпя информация относно тренировките и меко казано се обърках.
Мазнини се топят чрез силови или чрез кардио тренировки?

# 49
  • Мнения: 31 218
А аз имам въпрос относно топенето на мазнини. Навсякъде чета и отвсякъде черпя информация относно тренировките и меко казано се обърках.
Мазнини се топят чрез силови или чрез кардио тренировки?

И двете.  Laughing Е, има и трето - правилно хранене. За това писах. Всеки сам си преценява спрямо неговите нужди и проблеми какво да включи или изключи.
Но цаката е да не се прекалява. Особено със силовите. Наскоро се убедих лично и трябваше да се консултирам се един познат, който е треньор и разбира. Та ми се накара. Защото от много зор да отслабна правих силовите всеки ден. Вкарах и неправилни упражнения. А кростренажора 1 път в седмицата, но често 2 пъти. Груба грешка. Почна да ми се увеличават обиколките на ханша и талията.  За 2 седмици прекаляване талията се увеличи с 5 см. Но не и килата. Даже кантара показваше кило надолу.
Моят познат ме успокои и каза нещо от сорта, че просто мускулите се напълнили с кръв и да си дам почивка. Жените бързо мускули не можем да прави. Та нещата сега се успокоиха и 5 сантиметра за седмица изчезнаха.
Сега редувам - един ден кростренажор интенизвно с малки почивки, на другия ден силови - гири, планк, клекове, лицеви.
Корема и талията сега ги щадя, защото ми останаха още малко за топене и не желая да го превръщам в мускул. Вкарах и вакумките. Планка засега съм го намалила много.
За гирите това мога да препоръчам.
https://www.fitnessblender.com/videos/kellis-upper-body-workout- … ulders-upper-back
Страхотни упражнения.
За 2 месеца висящата част на ръката почти напълно изчезна. А гърдите ми цял живот бяха виснали, а сега са повдигнати, че и щръкнали  Laughing
Близка приятелка, която ме е виждала гола преди, като ме видя наскоро ме пита дали съм си правила на гърдите пластична операция  Joy
Не повярва, че това може да стане с упражнения. Ами ако ще.

# 50
  • Мнения: X
А аз имам въпрос относно топенето на мазнини. Навсякъде чета и отвсякъде черпя информация относно тренировките и меко казано се обърках.
Мазнини се топят чрез силови или чрез кардио тренировки?

По-добре е със силови. Първо, тялото ти гори повече енергия, ако тренировкара е добре структурирана и програмата се сменя достатъчно често. Силовата тренировка вдига разхода на енергия за няколко часа след като излезеш от залата. Второ с кардиото тялото свивка лесно и става неефективно. Трето тежката тренировка(говоря за силово трениране а не просто за вдигане на тежеси) дава сигнал на тялото ти, че тия мускули му трябват и да не ги гори много.
Много е важно обаче как конкретно е структурирана програмата. За мен кардиото трябва да е доста ограничено, полезно е основно за сърцето или ако искаш да тренираш за някакъв аеробен спорт.

# 51
  • Мнения: 892
Според мен всички пропускат факта, че авторката е на 17 години - все още не е оформена физически и затова трябва да внимава с диетите и физическите натоварвания. Казвам го от опит. Иначе наистина тези килограми са много за ръста й, но оптималните килограми зависят и от костната структура. Казвам го като неспециалист, разбира се. Аз, например, за ръст 163 се харесвам не повече от 51-52 килограма, но за съжаление съм 53 кг и ми е трудно да сваля тези 2 килограма. Не съм си го и поставила за основна цел, аз залагам на ежедневни тренировки, несилови, и що-годе здравословно хранене, което напълно изключва храни като мюсли, торти, кексове и т.н. Вече дори не се и сещам за тях. Но си капвам шоколад 70%, обичам горчивото, хапвам си и плодове. Сладките неща не дават нищо полезно на организма, особено масовите от супермаркета, затова е най-добре е да се изключат напълно. Не се изисква специално образование за да се сетиш за това, достатъчно е да се прочете съдържанието. Картофите и оризът определено са по-добра храна, просто защото няма в тях лактозен сироп или както там се казва.  Освен това при мен работи разделното хранене.

# 52
  • Мнения: 9 982
Според мен всички пропускат факта, че авторката е на 17 години ...............

Явно не си прочела постовете които очеизвадно не пропускат този факт.
Авторката отдавна си тръгна. Останалите просто продължиха разговора (или скандала, зависи от гледната точка и култура на общуване).  Laughing

# 53
  • Мнения: 656
Малко офтопик, ама не мога да разбера хора, които "започвам от след 2 седмици, че имам работа, море, задачи...". Значи това е не само несериозно, но не води и до резултати. Тренировките трябва да се обичат, да са начин на живот! Иначе само се заблуждават хората.
А 17 години си е една сериозна възраст за нормални силови тренировки с по-сериозни тежести, разбира се с прогресивно натоварване. И Фитнес Блендер клиповете са някакво начало, а и са напълно безплатни!

# 54
  • Мнения: 31
Благодаря на всички за мненията и съветите които получих. Послушах някои от вас и разбрах че всичко става с много постоянство и ако искате да превърнете лесната работа в тежка, продължавайте да я отлагате.

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 09:38 от loredana

# 55
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
За гирите това мога да препоръчам.
https://www.fitnessblender.com/videos/kellis-upper-body-workout- … ulders-upper-back
Страхотни упражнения.
За 2 месеца висящата част на ръката почти напълно изчезна. А гърдите ми цял живот бяха виснали, а сега са повдигнати, че и щръкнали  Laughing
Близка приятелка, която ме е виждала гола преди, като ме видя наскоро ме пита дали съм си правила на гърдите пластична операция  Joy
        Здравейте! Аз съм новак във фитнеса, тренирам от няколко месеца, три пъти в седмицата. Доволна съм от резултатите и това ме мотивира да продължавам.
        Елора, би ли споделила как включваш в тренировъчния си режим тези упражнения - отделяш една тренировка само за тях или ги съчетаваш с друг вид упражнения?

# 56
  • Мнения: 31 218
За гирите това мога да препоръчам.
https://www.fitnessblender.com/videos/kellis-upper-body-workout- … ulders-upper-back
Страхотни упражнения.
За 2 месеца висящата част на ръката почти напълно изчезна. А гърдите ми цял живот бяха виснали, а сега са повдигнати, че и щръкнали  Laughing
Близка приятелка, която ме е виждала гола преди, като ме видя наскоро ме пита дали съм си правила на гърдите пластична операция  Joy
        Здравейте! Аз съм новак във фитнеса, тренирам от няколко месеца, три пъти в седмицата. Доволна съм от резултатите и това ме мотивира да продължавам.
        Елора, би ли споделила как включваш в тренировъчния си режим тези упражнения - отделяш една тренировка само за тях или ги съчетаваш с друг вид упражнения?


Имам си комплекс от упражнения, който изпълнявам всеки ден. Не ходя на фитнес. Там ми е скучно. Само първите 2-3 дни от цикъла не правя упражнения, освен малко тибетци. Но се случва и отделно ако нещо съм заета вечер да не правя, но това  е рядко.
Макар че мисля лятото да отида на фитнес и да направя малко по-дълги тренировки.
Всяка сутрин правя петте тибетци. Едно от упражненията страшно помага за висящи ръце и гърди.
Всяка вечер също тренирам. Една вечер 20-25 минути кростренажор интензивно, а на следващата вечер силови упражнения.
Силовите са - повечето от посочения клип + кофички на пейка, лицеви опори, тия дни добавих и тези упражнения за ръце https://www.youtube.com/watch?v=CSZb8EZtrPs&index=5&list … LDQ6y1CfTXmeMRJG6 , коремни преси два вида, планк, клекове, планински бегач и други.
Правя и вакумки всяка вечер преди силовите или кроса. Освен за корема е полезно и с това, че ми дава енергия.

# 57
  • Мнения: 656
 Всяко тяло реагира различно на хранителни режими и физически натоварвания.
Вакумките са хубаво нещо. Ти по колко правиш и как?

Според мен най-важното е да има постоянство и прогресивно натоварване. И в началото да се тренира не повече от 3-4 пъти седмично. Мускулите имат нужда от 24-48 ч. за възстановяване, за да има хипертрофия - дори и за жените това е важно, именно за да няма увисване(мускулчето си заема формата).

# 58
  • Мнения: 31 218
Различно, но гледам минимум 5 пъти. Обикновено 10
Иначе си права. Не бива да се натоварваме. Какви бели си навлякох от много зор и тренировки.
Сега умерено ми е всичко. 20 минути кардио не е много. А силовите ги правя бавно. Така ми е по-удобно, аз съм ленив човек  Laughing Силовите ми отнемат 25 минути общо. Понякога и 30 ако се заплесна в сериала.

Общи условия

Активация на акаунт