Зимата още е далече, с трепет чакаме февруарското човече!

  • 32 687
  • 728
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 371
И аз да пиша за първа страница - 35 години, първа бременност, терминът е различен според 3 приложения, а след вчерашния преглед излезе 15.02.2019, пол още не знаем. ФМ ще мина на 9.08.
Иска ми се и на мен пренатален тест, но поради финансови причини.... Ще изчакам да видя дали ще излезе нещо притеснително на другите изследвания и тогава ще реша. Ако имах възможност, вече да съм го направила.

# 61
  • Мнения: 621
33 първа бременност, 31.01(по цикъл е 3.02). Момче за сега.

# 62
  • Мнения: 2 109
astinedd, по гръб най-често имам болки и опъване, така че опитвам на една страна. От както не ме болят гърдите всъщност може да се каже, че си спя по-корем.
 И на мен ми се щеше да пусна тест, но ще се задоволя с БХС, надявам се резултата да е добър. Предпочитам тези пари да ги дам за съхранение на стволови клетки.

# 63
  • Мнения: 24
23г., първа бременност, термин последно определен от ехографа 03.02, но всеки път го изчислява различно. За пол още не знам, ще съм на ФМ след 17ти август,тъй като първото ФМ не ми направиха, доктора реши направо в по-късен етап и сега едва го дочаквам.

# 64
  • Мнения: 78
На мен ми излезе бхс-то, не е много ок, ще пускам на Генома сега, вие пълен или кратък сте пускали, оф тъкмо се успокоих и сега пак съм в паниката...
На генома пуснах краткия - за трите тризомии, опитай да не се притесняваш! Възрастов фактор ли ти смъква резултата?
На 35 съм, мисля че е това

# 65
  • Мнения: 422
28 години, втора бременност, гр. София, термина и при мен е доста спорен, но май официалния е 08.02.

# 66
  • Мнения: 371
Аз писах и във ФБ страницата, но тъкмо чета тук за тези пренатални тестове и по БТВ новините даваха един репортаж за откриване на лаборатория, единствена на балканския полуостров, в Майчин дом София, за дородови ДНК тестове, които могат да се извършват още в 9- та седмица. Та ми стана много интересно, дали и цените ще са по- достъпни. Ако някоя от вас се следи там дали може да попита или вече знае - това всъщност дали са пренаталните тестове, които са по 1000 лв, но се ползват лаборатории в чужбина за обработка на изследването....  Така ще е хубаво да имаме такава модерна лаборатория на местна почва.... Че нашият инвитро опит ни стопи доста джобовете и... 

# 67
  • Мнения: 2 109
axtravaganza, виж тук http://genetika.maichindom.com .
 БХС ми е в тази лаборатория, но във варненския клон. Като преглеждах сайта мярнах ДНК тест, цената беше 200 лв. Виж направо където са цените.

# 68
  • Мнения: 371
Да,да,и аз разгледах същия сайт на дълго и на широко. И аз съм от Варна Simple Smile И мернах ценоразпис ( теста за хромозоми беше 150 лв)

# 69
  • Мнения: 92
Здравейте мами !
☺☺☺ Днес видяхме нашето бебенце - казаха че всичко изглежда добре . 12+4 гс ,
Дължина 63.1мм . Казаха че си държи ръчичките 😍
Аз съм се объркала че Са ми взели кръв за Даун . Ето сега ме изпратиха да чакам за тест .
За първата страница - 30г , втора бременност , Лондон . От днес излезна термин 8 февруари 😍😍😍
Днес мислим да съобщим на каката - да питам вие казахте ли вече на по големите дечица . Преди 2-3 дни ми вика - искам ми се да си бременна 😁
Хубава ден мили 🌷🌷🌷

# 70
  • София
  • Мнения: 418
... Казаха че си държи ръчичките 😍
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Моето момиченце само говори, че вече е голяма и ще спи в голямо легло, а нейното ще остане за бебето... Не сме й казвали нищо още, но скоро ще започна да я подготвям.

# 71
  • Мнения: 2 109
Да,да,и аз разгледах същия сайт на дълго и на широко. И аз съм от Варна Simple Smile И мернах ценоразпис ( теста за хромозоми беше 150 лв)
Може да питаш на място. Лабораторията е в болница СВ. Марина. В основната сграда на втория етаж. Бяха две млади лаборантки, много приятни.

# 72
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Момичета имате ли някакви бодежи в корема? От вчера имам, усещам ги основно в ляво, под пъпа. За секунди са, но са острички, като пробождане с игла. Често ги усещам. Даже като докосна мястото и кожата все едно ток ме удря понякога. Днеска гледам да лежа, но пак като ставам, размърдвам , сменям позата  и ме пробожда. Пия от 2 дни Магнерот, чудя се дали да не взема и някое хапче Нош-па.

# 73
  • Мнения: 422
Здравейте мами !
☺☺☺ Днес видяхме нашето бебенце - казаха че всичко изглежда добре . 12+4 гс ,
Дължина 63.1мм . Казаха че си държи ръчичките 😍
Аз съм се объркала че Са ми взели кръв за Даун . Ето сега ме изпратиха да чакам за тест .
За първата страница - 30г , втора бременност , Лондон . От днес излезна термин 8 февруари 😍😍😍
Днес мислим да съобщим на каката - да питам вие казахте ли вече на по големите дечица . Преди 2-3 дни ми вика - искам ми се да си бременна 😁
Хубава ден мили 🌷🌷🌷

Много сладка реакция на каката! Purple Heart
Ние от самото начало сме казали на бъдещия батко, но той е малък все още (2 годинки) и не съм сигурна, че напълно разбира. Гали ме отвреме навреме по корема и казва, че има бебе и ще е батко. В следващия момент се катери върху мен и изобщо не се съобразява обаче, въпреки че му обясняваме постоянно. Smile

# 74
  • Мнения: 807
Здравейте Simple Smile

Записвам се и аз в прекрасната тема. В 11 г.с. съм, все още нямам определен термин, на 31 г., първа бременност.

Другата седмица (12 г.с.) лекарката ми е назначила БХС. Но нищо не ми е казала за фетална морфология, а доколкото знам - за нея трябва да се запиша доста по-рано. Имате ли идея как вървят горе-долу? Доколото знам трябва да има ранна ф.м. между 11 и 14 г.с.

Последна редакция: вт, 31 юли 2018, 15:19 от borisova.v

Общи условия

Активация на акаунт