Рим - 20 тема

  • 57 095
  • 730
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 539
Марна, благодаря за споделеното!
Ако се купи билет за Колизеума след 14 ч, това значи ли, че и в Римския форум се влиза след 14?
А Ботаническата градина сенчеста ли е, подходяща ли е за средата на деня?

Shark, здравей,

Ти чекира ли се за полета на 10.09.?
Виждам, че все още не си купила билети за Колизеума и Ватикана. Аз също и се чудя дали да забавя, или да рискувам.

Не съм се чекирала, направо съм забравила.

Поздрави,

Heart, утре мисля да се чекираме, дано празникът да ни е на късмет Smiley  Ще купим и билети за Колизеума и Ватикана, пък каквото сабя покаже. Няма да са за 10ти и се надявам, дори да има проблем, до 11-ти все да сме стигнали.
Casba, ние също планираме Ватикана за предпоследния ден от предстоя ни.

# 76
  • Хасково
  • Мнения: 40
Кажете ми, моля, има ли час за този шатъл на разречатката на билета. И ако има забавяне на полета има ли проблем за спазване на часа?
И аз това питам. Ако няма значение часа аз бих се замислила за онлайн билетите..
Преди дни се върнахме от Рим. Имахме предварително закупени билети за Теравижън с фиксиран час и в двете посоки. При пристигането закъсняхме, а за връщането подранихме и двата пъти ни качиха без проблем. На връщане имаше голяма опашка за автобуса, но ние бяхме с онлайн билети и въпреки, че бяхме подранили с около половин час ни качиха, а опашката остана за следващия автобус.

Последна редакция: вт, 14 авг 2018, 16:07 от di-di

# 77
  • Хасково
  • Мнения: 40
Здравейте! Харесах хотел за пътуването ни до Рим, който е в района на Термини на улица - Viale Castro Pretorio 25, Nomentano, 00185 Rome, Italy. Бих искала да помоля тези, които познават района за мнение дали е безопасно. Прочетох в предходни теми, че около Термини има доста съмнителни лица и неприятни гледки, но заради ранния полет на връщане ще ни е най-удобно там.
И още един въпрос - ще бъдем първата неделя на октомври - според вас кои безплатни музеи е най-удачно да комбинираме в един ден?
Предварително благодаря!
Нашият хотел също беше близо до Термини, на 1,1 км. разстояние. Избрах го заради близостта до центъра на предимно пешеходно разстояние и удобния трансфер до летището през Термини. Пристигайки на Термини ни заваля проливен дъжд и бяхме принудени да изчакаме около половин час на гарата преди да се отправим към хотела, наистина ми подейства смразяващо  - мрачното време, съмнителни типове, продаващи чадъри, шапки и какво ли не ни безпокояха през цялото време докато чакахме. За моя радост, само на километър от гарата обстановката бе коренно различна. Доволна съм от хотела и местоположението му като цяло.
Ние бяхме първата неделя от месеца, когато входове на 25 държавни музея са безплатни /в предната тема съм дала линк, кои са те./ Ние избрахме и успяхме да посетим Колизеума, Римския Форум и Палатин и замъка Сейнт Анджело. За повече не ни стигна времето. На всички имаше големи опашки, най-вече пред Колизеума.
За Ватикана си бяхме купили билетите предварително и влязохме за 5-10 мин., а опашката за билети си беше доста внушителна.
Обиколихме всички най-интересни забележителности за 3 пълни дни, като на ден изминавахме 15-20км., добре че групата бе доста стегната.

# 78
  • Хасково
  • Мнения: 40
Хора,носете си червените паспорти и минавайте сбтях без да чакате, стига да не сте с деца под 14.
Споделям мнението на m@ria, ако не сте с деца под 14 години, носете си паспортите!  При нас опашките за митнически контрол бяха огромни и в двете посоки  - и на влизане и на излизане, и през уикенда и през седмицата, чакахме около 1,5ч само на митническия контрол, но бяхме с деца и нямаше как. За автоматичния митнически контрол почти няма никой и се минава много бързо и лесно.

# 79
  • Мнения: 1 539
Моля да споделите как се стига от Трастевере до Термини или Република с градски транспорт и до колко часа работи транспорта.
Предполагам, че е глупав въпроса, но осветено ли от Трастевере до Термини, ако реши човек да се разходи пеша след вечеря?

# 80
  • Мнения: 1 220
Моля да споделите как се стига от Трастевере до Термини или Република с градски транспорт и до колко часа работи транспорта.
Предполагам, че е глупав въпроса, но осветено ли от Трастевере до Термини, ако реши човек да се разходи пеша след вечеря?
Аз ще дам съвет да ползвате такси, особено за 3-4 човека. Такситата съвсем не са толкова скъпи, но спестяват безумието на градския транспорт- казвам го от опит.задайте маршрут на гугъл мапс за такси и вижте цената, но не тази за Убер, а за My taxi например. Иначе до Трастевере гледайте каквобходи до Устата на истината и през моста сте там. Вечер е много красива гледката от мостовете, супер оживено, осветено. Ние се прубирахме една вечер пеша до Монти, което е на около километър от Термини, не сме имали проблеми. А на другата вечер пак от там с такси беше 7-8 евро.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 355
Защо "безумие на градския транспорт"? Какво му е? Моля те, поясни, защото ме разколебаваш в решението си да си купя Рома пас.
Искам да попитам пл. Република близо ли е, т.е. на пешеходно разстояние ли е до повечето забележителности? Защото съм наела апартамент в този район.

# 82
  • Мнения: 1 220
Виж си разстоянията на картата, всеки сам си преценява колко може да ходи. Ние точно до Трастевере решихме да ползваме автобус, че беше жега. Сто пъти съжалихме- нередовен, страхотна блъсканица, ужас. Ние бяхме 4-ма-с такси почти същата цена. До Ватикана пак с автобус ходихме, но той се движи на кратък интервал(64 май беше) и там по-бива. За мен няма смисъл да се ползват автобуси,но Рома пас е и за музеи, направете си сметка какво ще гледате и дали ще го избиете.
Площад Република е на пешеходно разстояние до повечето забележителност, пак ти казвай- пускай в навигацията да си прецениш.

# 83
  • Мнения: 507
Моля да споделите как се стига от Трастевере до Термини или Република с градски транспорт и до колко часа работи транспорта.
Предполагам, че е глупав въпроса, но осветено ли от Трастевере до Термини, ако реши човек да се разходи пеша след вечеря?

Автобус Н пътува директно по този маршрут. За около 13 минути с този автобус може да се придвижиш от Трастевере до Термини. Ние ползвахме автобус, въпреки че автобусите в Рим идват на високосна година. За момента в моята класация Рим е сред градовете с най лош градски транспорт ( лично мнение).

# 84
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343

Моля да споделите как се стига от Трастевере до Термини или Република с градски транспорт и до колко часа работи транспорта.
Предполагам, че е глупав въпроса, но осветено ли от Трастевере до Термини, ако реши човек да се разходи пеша след вечеря?

Автобус Н пътува директно по този маршрут. За около 13 минути с този автобус може да се придвижиш от Трастевере до Термини. Ние ползвахме автобус, въпреки че автобусите в Рим идват на високосна година. За момента в моята класация Рим е сред градовете с най лош градски транспорт ( лично мнение).
Ние сега сме в Рим и снощи бяхме до 12 в Траставере. Има нощни автобуси. Всяка вечер се разхождаме до към 11-12 и за нас изглежда спокойно. Метрото е до 11:30, някои автобуси до 12:00 и после има нощни автобуси. Но и аз съм съгласна, че бая се чака и много нередовен транспорт. Утре се прибираме и ще напиша повече впечатления. Като цяло за 3 пълни дни видяхме каквото бях планувала, имахме време за всичко, за кафенца, за следобедни дрямки( тези дни вали доста следобяд).

# 85
  • Мнения: 2 031
И аз съм съгласна за транспорта в Рим, особено този автобус Н, събота вечер е почти мисия невъзможна да го ползваш. По-добре с трамвай 8 до Витторио Емануеле , последната спирка,а от там с нещо друго, поне има избор.

Не, че няма транспорт в Рим, просто не трябва да се разчита на разписание.

# 86
  • Мнения: 80
Здравейте, в края на септември ще пътува за Рим. Някой може ли да ми каже как ще е най-добре да стигнем от Fiumincino  до Piazza del Popolo,т.к. апартамента, който сме запазили, е на около 200метра от площада?

# 87
  • Мнения: 507
Да беше проблема само автобус Н , щеше да е супер, но за съжаление това е положението при всички.  За да избегнем чакане без да дойде превозно средство избирахме спирки на които минават поне 2 линии в посоката в която искахме да отидем. Другото негативно е че вътре в автобусите няма никаква информация коя линия е и кой маршрут следва. В някои има електронни табла на които се изписва крайната спирка но не и текуща информация. Аз както и други туристи като нас следваха маршрута по GPS  за да разберем кога да слезеш в непознат район. 😕

Последна редакция: чт, 16 авг 2018, 13:18 от БИМБА

# 88
  • Мнения: 507
Здравейте, в края на септември ще пътува за Рим. Някой може ли да ми каже как ще е най-добре да стигнем от Fiumincino  до Piazza del Popolo,т.к. апартамента, който сме запазили, е на около 200метра от площада?
Автобус от летището до Термини и после метро червената линия до Popolo.

# 89
  • Мнения: 80
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт