Поради какви причини не кърмите?

  • 3 836
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 967
Мили мами,
Пускам тази анкета, за да разбера на практика какви са подбудите на съвременната жена да предпочете АМ пред кърменето. Опитах се да обхвана всички ситуации, за които се сетих, ако има и други причини - ще се радвам да ги споделите.  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 11:24 от Vivi

# 1
  • Мнения: 9 990
Хм, ами моите причини са комплексни, така да се каже.Първо бях на антибиотици, които бяха несъвместими с кърменето.Бебето свикна на шише и когато по-късно ми тръгна кърма-не пожела да засуче и така ми спря и лактацията няколко дена след като тръгна на практика.Но аз не съм и настоявала, ако трябва да съм честна.С шишето с АМ се оказа лесно-навсякъде и по всяко време можех да храня, а и не само аз.
Може би трябва обаче да спомена, което е важно-информация имах достатъчно, не съм го направила от незнание.

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 09:56 от пенелопа

# 2
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
2-ра опция,не достатъчно информирана започнах прекалено ранно захранване,сок на 2 месеца,плодово пюре на 3месеца и т.н.,поради тази причина детето само се отказа да суче.много исках да кърмя дълго,но все пак бяха почти 4 месеца.никога не съм предпочитала АМ пред кърменето,подкрепям напълно кърмрнето.

# 3
  • Мнения: 6 472
Първият път защото страдах от остра липса на информация.
Вторият път кърмих 8,5 месеца, от които 4,5 след като се върнах на работа. В крайна сметка реших да спирам с кърменето, защото почнах да отсъствам прекалено дълго от вкъщи и някой трябваше да ме замества, без да страда бебчо Grinning

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Първо неинформираност,но родих по-рано а бях оставила тази тема за накрая  Embarassed,после бебка беше много малка а при мен зърна така и не се показаха.Всичко се сбръчкваше и ставаше една голяма буца.Не можах да се справя и цедих 3 месеца,но през последния излизаше 10-30 мл на ден и се отказах.

# 5
  • Мнения: 5 577
Не мога и аз кажа

# 6
  • Мнения: 4 978
Ами аз не съм решавала, просто така се получи.
Преждевременно раждане, голям стрес преди и след това (не ми се изпада в подробности).
Опити за повишаване на лактацията, които доведоха до 20-30 мл кърма на цедене, и то 2 пъти дневно, никакво напрежение в гърдите, тесни и криви канали (според лекарите), хлътнали зърна и т.н. И за капак, може би, липса на информация.

# 7
  • Мнения: 356
Първата опция.
Криси се роди 1480 гр. и беше в кувиоз.Аз имах запушени канали, които не можаха да отпушат дори и с инжекции Окситоцин.Нито помпичката, нито натискането на акушерките не можаха да ги отпушат.След няколко дена гърдите ми бяха станали по-твърди от камък и лекаря каза че ще получа мастит ако продължавам така и ми изписа хапчета за спиране на кърмата.А толкова ми се искаше да се храни с кърма........Може би седмица след раждането започнаха да я захранват със сонда и то по няколко капки мляко.Моля се ако имам второ детенце всичко да е наред и да мога да си го кърмя Praynig

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 10:21 от mimetobl

# 8
  • Мнения: 992
ами моето момиче не иска още от началото да засуче и бяхме само с шишето в следствие на което ми спря кърмата

# 9
  • Мнения: 5 299
Защото не успях да откажа цигарите....

# 10
  • Мнения: 344
След раждането пиех антибиотик поради инфекция, който беше противопоказен за кърменето.

# 11
  • София
  • Мнения: 344
Ами аз не съм решавала, просто така се получи.
Преждевременно раждане, голям стрес преди и след това (не ми се изпада в подробности).
Опити за повишаване на лактацията, които доведоха до 20-30 мл кърма на цедене, и то 2 пъти дневно, никакво напрежение в гърдите, тесни и криви канали (според лекарите), хлътнали зърна и т.н. И за капак, може би, липса на информация.
И при мен е така...

# 12
  • Мнения: 791
Посочих втора опция! При първото дете ми липсваше мноооого инфо за кърменето и полека лека кърмата намаля и давах АМ. В началото на 4-тия месец се отказах съвсем от кърменето!
Сега имам повече инфо и все още кърмя  Grinning  Давам сокчета и засега няма проблем с отбиване!

# 13
  • Мнения: 1 089
Първа опция, така и не се появи кърма, но чесно да си кажа не съжалявам.

# 14
  • Мнения: 1 737
Първо бебето не сучеше от мен, висеше на гърдата без да суче по 1 час, а гато го махнех ревеше от глад. След това лакомо си изпиваше кърмата от шише.
Даването на АМ не беше никакво решение според мен, за това с много усилия кърмих 9 месеца с помпа, многократно си увеличавах кърмата, защото постоянно намаляваше, но след тежка пневмония не успях да я увелича достатъчно и като стигна 20 мл на ден спрях. Искаше ми се да кърмя поне до годинка и ако не беше болестта, може би щях да успея.
За мен отбиването от гърдата на детето не е причина да се храни с АМ.

# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Защото родих секцио и малкия беше захранен наготово с АМ от самото начало, като ми го донесоха на 3-тия ден той не желаеше да сучи от мен, ревеше, дърпаше се, а аз не можех да го държа на ръце дълго време защото ме болеше операцията и така в крайна сметка гърдите ми се надуха, започнаха да ме болят зверски, вдигнах висока температура, мъчих се, мъчих и малкия насила да засуче и накрая реших да си спра кърмата с хапчета и да сме изцяло на АМ

# 16
  • Мнения: 1 645
Първа опция.
Малкият имаше проблеми след раждането,на 3 ден направо испаднах в криза от това(а до тогава кърмех).
След това беше на кислород, и когато ми го върнаха нито той искаше да види цица,нито аз имах с какво да го накърмя.
Преживях голям стрес, и това се отрази на кърмата., тя просто извенъж секна.

# 17
  • Мнения: 680
защото малкия не наддаваше и нямах друг избор!

# 18
  • Мнения: 1 446
Причината ми е чисто физиологична. Седмица след изписването от болницата изживях силен стрес и кърмата ми спря. Пробвах какво ли не. Доста бях чела за кърменето преди да родя и така се бях подготвила , но уви. Много страдах поради този факт.

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 10:28 от ANNAND

# 19
  • Мнения: 3 042
Когато спрях да кърмя щерката /4,5 м/ беше, защото просто така реших, а имах много кърма Rolling Eyes. Беше ми омръзнало от това кърмене. А и на вън нямаше как да я кърмя.

Малкият спрях да го кърмя /2,5 м/ преди всичко, защото кърмата ми беше мнаго малко и бързо спря съвсем. А и той не наддаваше и повръщаше много. Понже той се роди есента имах намерение да го кърмя поне до пролетта, но нямаше как.

# 20
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Първият път защото страдах от остра липса на информация.

И аз бях така Tired!

# 21
  • Мнения: 5 103
Защото пуших, а и неисках да кърмя.

# 22
  • Мнения: 3 932
Спрях кърменето, защото 7 месеца ми се сториха достатъчен период за този вид хранене, а и менюто вече ни беше доста разнообразно...

# 23
  • Мнения: 135
Трудно се възстанових от раждането,2дни не беше при мен.На третия когато ми я дадоха да я кърмя,тя сучеше,но не е дърпала.Рев рев тя гладна била.месец и малко сука кърма с биба,с помпата взе да ми намаля кърмата.

# 24
  • Мнения: 1 666
Не съм го решавала! Просто така се получи. И сега като си го помисля ми е кофти, че не се справих. Много малко кърма (никакво напрежение в гърдите), едно вечно спящо бебе, което по един или друг начин трябваше да се нахрани, стрес ... причините са комплексни. Но най-вече бебо трябваше да се храни, а това не можеше да става като спи на гърдата и така леко-полеко уж дохранване с АМ и тя кърмата стана по 20-30мл на ден общо. Може би все пак и липса на достатъчно качестмвена информация.

# 25
  • Мнения: 4 621
Защото не исках да кърмя.  Оказа се, че и малката не желае да суче.  Две седмици цедях с помпа и и давах колкото имаше, след което преминахме изцяло на адаптирано мляко

# 26
  • Мнения: 2 672
Кърмех 7 мес , но давах и изкуствено мляко - тъй като имах малко кърма.
А това ,че беше малко мисля се дължи на храненето през 3 часа.
Но тогава смятах ,че това е "правилното"...

# 27
  • Петрич
  • Мнения: 321
Моя отговор го няма в анкетата-защото не искаше да суче.Имах много кърма,но уви. Два месеца след раждането бях на антибиотици,заради инфекция,така че......

# 28
  • Мнения: X
Не съм решавала, така се получи, предполагам от стрес, но и нямах напрежение в гърдите и т.н.т

Не отдавам чааак такова значение, ако мога - кърмя, ако не - адаптето е за това.

# 29
  • Мнения: 7 803
zащото бебки така и не zасукаха, а цедене и даване с шише на блиzнаци сори е беzумие   Crazy  и аz съм човек и имам нужди  Tired та я спрях zорлем

# 30
  • Мнения: 595
Не съм решавала, така се получи, предполагам от стрес, но и нямах напрежение в гърдите и т.н.т

Не отдавам чааак такова значение, ако мога - кърмя, ако не - адаптето е за това.
НАпълно съм съгласна!!! smile3521 smile3501 newsm10

# 31
  • Мнения: 742
Спрях я нарочно защото като давах на малкта изцедената кърма(защото ми беше разранила гърдите) и тя след час,час и половина реваше от глад.почнах да редувам с адапте(което беше пила три дни в болницата защото родих със секцио) когато го пиеше него нямаше проблеми не ревеше от глад и за това реших че е по добре да е само на адапте. А имах мн кърма. #2gunfire сега немисля че бих постъпила така но...

# 32
  • Мнения: 2 821
Защото не успях да откажа цигарите....
doh.....егати причината...честно Crazy

# 33
  • Мнения: 967
Момичета благодаря на всички за отговорите   bouquet Наистина резултатите като цяло са така, както и аз си мислех - липсана на специалисти по кърмене, които да съветват майките как да се справят с кърмаческите проблеми, много стрес и преумора след раждането, лекарства несъвместими с кърменето. Искрено се радвам, че почти няма решили да не кърмят ей така без причина. Притеснявах се тази анкета да не породи спорове и напрежение по старата тема кърмене-некърмене. Мисля, че е време да надживеем враждата между кърмачки и некърмачки. Аз самата кърмих 1год и 4мес. - сега осъзнавам, че това беше просто късмета на начинаещия - нямах абсолютно никаква предварителна информация относно кърменето, но се оказа, че имам широки канали и млякото потече лесно и попаднах на бебе, което засука веднага-  та това си беше просто късмет  Laughing Не одобрявам начина по който някои майки кърмачки парадират с това, че кърмят - да страхотно е, но понякога човек просто няма късмет, а не че не желае да го направи. Още веднъж благодаря за отговорите, радвам се, че сте имали желание да кърмите, въпреки лошото стечение на обстоятелствата и няма защо да съжалявате - всеки дава най-доброто за детето си - и с АМ едно бебе, когато е сгушено в майчината прегръдка получава всичката нежност и топлота, за да расте щастливо  Heart Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 9 963
Момичета благодаря на всички за отговорите   bouquet Наистина резултатите като цяло са така, както и аз си мислех - липсана на специалисти по кърмене, които да съветват майките как да се справят с кърмаческите проблеми, много стрес и преумора след раждането, лекарства несъвместими с кърменето. Искрено се радвам, че почти няма решили да не кърмят ей така без причина. Притеснявах се тази анкета да не породи спорове и напрежение по старата тема кърмене-некърмене. Мисля, че е време да надживеем враждата между кърмачки и некърмачки. Аз самата кърмих 1год и 4мес. - сега осъзнавам, че това беше просто късмета на начинаещия - нямах абсолютно никаква предварителна информация относно кърменето, но се оказа, че имам широки канали и млякото потече лесно и попаднах на бебе, което засука веднага-  та това си беше просто късмет  Laughing Не одобрявам начина по който някои майки кърмачки парадират с това, че кърмят - да страхотно е, но понякога човек просто няма късмет, а не че не желае да го направи. Още веднъж благодаря за отговорите, радвам се, че сте имали желание да кърмите, въпреки лошото стечение на обстоятелствата и няма защо да съжалявате - всеки дава най-доброто за детето си - и с АМ едно бебе, когато е сгушено в майчината прегръдка получава всичката нежност и топлота, за да расте щастливо  Heart Eyes

Прекрасно казано!

# 35
  • Мнения: 5 299
Защото не успях да откажа цигарите....
doh.....егати причината...честно Crazy
Не е ли достатъчна? Mr. Green

# 36
  • Мнения: 733
Мен ми спря кърмата в края на 1 месец независимо от опитите да я увелича. Повечето лекари се учудват, че съм имла кърма въобще, но гласувах с 1 отговор.
Момичета благодаря на всички за отговорите bouquet Наистина резултатите като цяло са така, както и аз си мислех - липсана на специалисти по кърмене, които да съветват майките как да се справят с кърмаческите проблеми, много стрес и преумора след раждането, лекарства несъвместими с кърменето. Искрено се радвам, че почти няма решили да не кърмят ей така без причина. Притеснявах се тази анкета да не породи спорове и напрежение по старата тема кърмене-некърмене. Мисля, че е време да надживеем враждата между кърмачки и некърмачки. Аз самата кърмих 1год и 4мес. - сега осъзнавам, че това беше просто късмета на начинаещия - нямах абсолютно никаква предварителна информация относно кърменето, но се оказа, че имам широки канали и млякото потече лесно и попаднах на бебе, което засука веднага- та това си беше просто късмет Laughing Не одобрявам начина по който някои майки кърмачки парадират с това, че кърмят - да страхотно е, но понякога човек просто няма късмет, а не че не желае да го направи. Още веднъж благодаря за отговорите, радвам се, че сте имали желание да кърмите, въпреки лошото стечение на обстоятелствата и няма защо да съжалявате - всеки дава най-доброто за детето си - и с АМ едно бебе, когато е сгушено в майчината прегръдка получава всичката нежност и топлота, за да расте щастливо Heart Eyes

Прекрасно казано!
Това много ми хареса   bouquet. Дано повече мами имат късмета да кърмят, но и ние мамите на АМ даваме всичко най-добро от себе си за децата си.

# 37
  • Мнения: 3 116
Аз кърмих до 5 месец, усещането беше невероятно Simple Smile Още си спомням с умиление за тези моменти и честно казано ми липсват  Blush

Спрях защото като тръгнах на работа кърмата ми спадна рязко (това стана когато беба беше на 4 месеца). Борих се един месец, цедях се по тоалетните, но ... не стана, а като за капак малката отказа да суче  Cry

# 38
  • Мнения: 1 237
Ами незнам,сега като се замисля може да е било и поради липса на информация.Бебка не искаше да суче,нямах и кърма.Цедих се до края на 2-ия месец,ама то пускаше само по 20-30 мл и дохранвах с АМ.А толкова ми се искаше да я кърмя по-дълго.

# 39
  • Мнения: 1 416
Защото нямах и капка кърма...  Laughing

# 40
  • Мнения: 1 976
Спрях да кърмя наскоро...може би не спадам все пак към некърмещите, но ми се искаше да кърмя още...Синът ми сам се отби постепенно. Явно е от мързеливите и просто не искаше вече да суче. като разбра лесното на хапването с лъжичка и постепенно започнаха да отпадат кърмения. В крайна сметка остана кърменето сутрин в 6 часа, но получих  тежка алергична криза и реших да си пия лекарствата за алергия, просто не се издържаше...

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 260
Кърмих осем месеца. Накрая вече ми беше писнало, а и бебка ядеше доста разнообразни храни по това време. Постепенно преминахме на 2, после на 1 кърмене, докато една вечер просто ме отсвири. Аз не се и натисках повече  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 8 505
Първа опция,но няма общо с раждането.Не ми се коментира,все още съжалявам безкрайно,че ми се наложи Sad

# 43
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
По медицински причини, една некадърна лекарка ми каза, че детето ми наддало само 500 гр. за половин месец, което значело, че нямам достатъчно кърма. За да не гладувало детето да съм дохранвала  #2gunfire. За съжаление точно в този период нямах интернет и нямаше от къде да се информирам  Sad. Карахме на смесено хранене 5 месеца и накрая бебчо отказа да суче, цедях се известно време, но пак не успях  Sad.
Та това е моята история, но смятам, че и 5 месеца са добър срок за кърмене. Има и по - важни неща  Wink

# 44
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И двете ми деца сами се отказаха когато започнах да дохранвам. Първото в 6-я месец пищеше след кърмене и като исках да изцедя - нямаше кърма. До един месец отказа нацяло да суче. Второто по съвет на лекар започнах през третия месец да дохранвам и през 4-я се отби. Не зная дали с нещо аз съм объркала, но това е положението при мен. Иначе ми се искаше поне до 6-7ми месец да кърмя.

# 45
  • Мнения: 2 498
Не съм кърмила и двете си деца, защото просто неисках....

# 46
  • София
  • Мнения: 3 787
Кърмех една година.Стига толкова.Бебо реши сам да се отбива като стана на 10 месеца и половина и аз задържах положението още месец и половина до годинката.
Сега,да си кажа честно,се чувствам като нов човек.Пак бих кърмила толкова време,но да не е в близките години Laughing

# 47
  • Мнения: 2 672
Не съм кърмила и двете си деца, защото просто неисках....

но и за да "не искаш" пак си има причина  Mr. Green

# 48
 Ние сме ж 4-я си месец и съм в процес на отбиване,защото трябва да се връщам на работа.Работата ми е доста стресова и ангажираща и колкото и да ми е мъчно ,ще прекратявам кърменето. Cry

# 49
  • Мнения: 870
Кърмих до 5м. след това ми намаля доста кърмата, наложи се да дохранвам и минахме изцяло на АМ.

# 50
  • Мнения: 140
Нямах достатъчно кърма(20-30 мл общо от двете гърди,изцедени с голям зор Weary)На 7-я ден от живота на детето започнах да я дохранвам с АМ,дотогава не бях се изцеждала и не знаех,че не е достатъчно,само се чудех защо бебка все плаче.С всеки изминал ден намаляваше,докато на 24-я ден не изцедих нито капчица.Пробвах кой каквото ми каза-много вода,мляко,сокове,варено жито,ядки всякакви,чая на ХИП за кърмачки-га си нема,си нема и т'ва е.Беше ми много мъчно и много плаках,мислех си,че съм некадърна майка,щом не мога да нахраня собственото си дете...Още си спомням усещането от кърменето-невероятно изживяване и толкова близък контакт с мъничето...Както и да е.Затова не кърмя.

# 51
  • Мнения: 1 181
бях на антибиотици дълго време, след това Павел не искаше да  суче, а когато му дадях кърмата в шише повръщаще от нея.

# 52
  • Мнения: 2 587
Поради липса на информация,а и три мой познати не кърмят по същата причина.Аз нямах интернет(те също нямат) и се водех изцяло от препоръки на комшийки.След като открих форума,открих и една камара грешки,които съм допуснала,но за следващото ще знам  Grinning

# 53
  • Мнения: 532
Липса на информация, нищо неразбиращ медицински персонал по въпросите на кърменето - къде са ти чували за лецитин за отпушване на канали, за зелеви листа, за правилно поставяне на гърда с оглед избягване на рагади, за кърмачески стачки, за скокове на растежа, за изключително кърмене до 6 месеца с оглед правилно развиване на храносмилателната система и избягване на алергизиране и сенсибилизиране на кърмачето, за правилен хранителен режим на кърмачката и избягване на дразнещи храни и силни алергени и/или свеждането им до минимум, което ще допринесе за по малко колики, за много важното нощно кърмене, за различни удобни пози за кърмене .... и т.н. и т.н.  #2gunfire

Значи не само незнаят, ами и с погрешни действия и съвети ти объркват детето.

Аз съм от Варна и много скоро ще тропам по бюрата на когото трябва с папки с разпечатки .... пък дано да чуят ....

Радостна съм обаче, че броя...броя ... всеки ден и майките кърмачки по пейките в Морската градина нараства лавинообразно, а ако нарасне така и на броя ходещи кърмачета ще съм много доволна.

За статистиката - Йони е кърмена 4.5 месеца, давано й е АМ още на 6 дни заради рагади и повръщане на кърма с кръв. На 20 ден отпускане на гърдите, което се сметна за спиране на кърмата, а тук разбрах, че това е голяма заблуда и така до 4.5 м. кърма + АМ и кърмата постепенно намаля. Сега знам, че съм можела абсолютно да си възстановя лактацията с малко повече знания, но .... минало-свършено.

Пак за статистиката - Йоана е с АБКМ заради АМ.

Малко дълъг постинг стана, ама аз незнам кога ли ще престана да негодувам, защото така ми се искаше да кърмя, а какво стана ...

# 54
  • Мнения: 1 111
 Еее, ами той вече е голям, на 10 месеца е, докога да се кърмим, 6 месеца стигат newsm10

# 55
  • Мнения: 4 362
Не съм кърмила и двете си деца, защото просто неисках....

Аз също  Peace не съм кърмила ,причината .... просто не исках  Wink

# 56
  • Мнения: 2 498
Не съм кърмила и двете си деца, защото просто неисках....

но и за да "не искаш" пак си има причина  Mr. Green

Не, няма причина-наистина неисках....не ми харесва самия акт кърмене...

# 57
  • Мнения: 4 668
Кърмих само 30 дни .  Rolling Eyes Така се случи , че детето не наддаваше и трябваше да го дохранвам . Със сигурност и това , че нямах никакъв апетит и почти не се хранех е повлияло , но и определено не ми се кърмеше . Ако имах достатъчно кърма , не бих спряла да го кърмя само защото на мен така ми е хрумнало , но при тази ситуация ... признавам си , че се почувствах по - добре след като ми спря кърмата , а то беше почти веднага след като започнах дохранване и не съм правила никакви усилия да продължа ...
А и за това , което сега ще кажа може много хора да ми скочат , ама ... въобще не мога да приема дете на 2 години примерно още да се кърми  #Crazy

# 58
  • София
  • Мнения: 8 280
По медицински/ физеологични причини: кисти вместо кърма, хапчета 1м след рацдането, последва операция 5 м. след раждането и сега си има и видим спомен.
ПРИЗИВ:
Обръщайте си внимание, но не разчитайте само на себе си - ходете на мамолог!

# 59
  • Мнения: 1 063
Първия не кърмех по медицински причини, а втория кърмех и дохранвах,но поради преживян стрес втория месец кърмата секна и край.Да допълня,че в никакъв случай не е било поради неинформираност или нежелание,напротив първия месец ходих на лекции и се връщах по три пъти, за да кърмя,но след това така се стекоха обстоятелствата.

# 60
  • Мнения: 1 639
2 опция .
Кърмих 4 месеца с дохранване  и месес след последното кърмене влязох във форума и много ми беше криво .....ама късно либе за китка  Confused
То и аз нямах кой знае колко кърма , но  това от многото грешки предполагам  Close
А и майка ми за капак ми опяваше как тя само до 3 месеца ни кърмила , щото нямала кърма и аз така съм щяла да нямам  Twisted Evil

# 61
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Побут Simple Smile

Ааа, да кажа, че не съм проклетясала  Grinning Не подбутвам току-тъй тема, която е отплувала назад.
Но темата на Нели ми беше много интересна (и нямам нищо общо с нея, т.е. не съм я подкукоросала по никакъв начин).
Много ме вълнуват резултатите от нея и мисля да ги използвам по време на ССК заедно с резултатите от другите анкети в Кърмене. Много е показателен вота защо не са кърмили (не броя 'не искам') майките, мисля, че има над какво да се замислят хората, от които зависи промяната.

Последна редакция: сб, 22 юли 2006, 10:46 от Доня Проклетница

# 62
  • Мнения: 221
Ами май аз го реших, но без да съм разучила всички възможности. Имах разранени зърна и кърменето беше много болезнено, а и повече от 20-30 мл не успявах да изцедя и така се отказах.

# 63
  • Мнения: 6 390
до 4,5 месеца беше изцяло на кърма, разболя се, не щеше да суче... после малко преблеми как да си задържа кърмата... идваше лято и в последствие реших да се възползвам от цялата ситуация, и реших че това е края Wink повече не й дадох... това е
мина на АМ, и лека полека започнах захранването след 5.м

# 64
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Първият път -липса на информация и лекарски измислици за алергия към майчината кърма.Когато се оказа,че не е така,аз вече бях с температура,запушени канали и т.н.
Вторият път се бях зарекла,че ще кърмя детето си поне до годинка,но усложненията след секциото и силен антибиотик предрешиха нещата.Много,много съжалявам ,но...
Попаднах втория път на страхотна мед. сестра,която много ми помогна при кърменето,детето засука ,кърма имаше,но антибиотиците и заместването на кърмата с АМ за 10 дни провалиха моите намерения.

# 65
Започна да ми намаля кърмата и затва.Сега сме на нан1.

# 66
  • Мнения: 1 101
Първа опция. След силен стрес в резултат на здравословни проблеми, кърмата ми окончателно спря. От два месеца и половина сме на адаптирано мляко.

# 67
  • Мнения: 2 622
Първия път не кърмих поради липса на информация ,пък и си имах оправдание-секцио,високо кръвно след раждането и т.н.
Втория път бях категорична,че ще кърмя,въпреки секциото...Но и този път не се получи-хлътнали зърна.Изобщо не ми се оформяше зърното и беба страшно се мъчеше и дереше от глад.Изцеждах със помпата,уж да изпъкне зърното,но нищо не ставаше.Няма да описвам колко рев изревах заедно с беба...Накрая гърдите ми се надуха,вдигнах температура и в миг ми изписаха хапчета за спиране на кърмата.
Все още ми се струва,че не настоявах достатъчно....

# 68
  • Мнения: 6 315
Отби се на близо 10 месеца. Разболяхме се и двамата от някакъв вирус с висока Т и нямах сили нито да цедя нито да го насилвам да суче и кърмата просто си спря  Rolling Eyes. Иначе не му достигаше и беше на смесено хранене от 2-седмичен. Ако трябва да съм честна направо се гордея със себе си, защото не се отчаях и успях все пак да го кърмя.

# 69
  • Мнения: 87
Ами така и не пожела да засмуче зърното ми. Изцеждах се близо около 2 месеца, след това кърмата ми намаля и не стигаше и дори за едно хранене. Та минахме на АМ

# 70
  • Мнения: 27
За кърменето имах такова голямо желание............... Но... имам плоско зърно - ползвах силиконови, изцеждах... Пиех хапове, поради високо кръвно ( никакъв шанс за кърмене) - спрях ги по мое решение.... Имах малко кърма, дойде ми на четвъртия ден след секциото, бебка беше 2200гр и не можеше и дума да става за ексерименти с храненето. Остана ми само доброто желание и опити през първия месец. Накрая мамологът каза "А бе ти защо не спреш с тая мъка?" Пих два хапа и престанах да си измъчвам душата. Като не може  - не може!

# 71
  • Мнения: 3 356
Защото така реших.Имах много кърма ,но нямах сила вече да се боря със нон-стоп искащото да суче зверче (направо куче-бях в рани ,въпреки силиконовете зърна).Не знам,може би ако се реша на второ някой ден,ще съм по-спокойна и настоятелна и ще кърмя поне до 6м.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Защото малкият се разболя когато беше на 20 дни и отказа, така си и остана предполагам не настоявах много поради липса на информция Embarassed

# 73
Много исках да кърмя! Успях, обаче до 3-я месец! Дъщеря ми първоначално постоянно заспиваше на гърдата, после сучеше по около 5 минути и започваше да се сърди! По препоръка на педиатъра започнах да се изцеждам и да й го давам, докато стане по-силна, за да започне да суче сама, но не би! Отказа категорично гърдата, а аз издържах само около 2 седмици да се изцеждам. Обяснението ми е, че беба си беше мързелива, а аз нямах сили да продължа с изцеждането!

# 74
  • между град и село
  • Мнения: 212
Общо взето поради липса на информация и защото не се хранех и това се отрази и на кърмата ми. Tired

# 75
  • Мнения: 5 370
Ни веднъж гърдите ми не са били напрегнати, определено се мъчехме с дребен.
На всичкото отгоре направих гранулом, трябваше да ми правят зъба и да пия лекарства, а това окончателно ми "прецака" кърменето.
Писах първа опция, ама е май комплексно.
После ревях в банята тайничко....мъчно мо беше.
Ако имам второ-ще се опитам да поправя нещата.

# 76
  • Мнения: 318
Първо бебето не сучеше от мен, висеше на гърдата без да суче по 1 час, а гато го махнех ревеше от глад. След това лакомо си изпиваше кърмата от шише.
Даването на АМ не беше никакво решение според мен, за това с много усилия кърмих 9 месеца с помпа, многократно си увеличавах кърмата, защото постоянно намаляваше, но след тежка пневмония не успях да я увелича достатъчно и като стигна 20 мл на ден спрях. Искаше ми се да кърмя поне до годинка и ако не беше болестта, може би щях да успея.
За мен отбиването от гърдата на детето не е причина да се храни с АМ.
Съгласна съм напълно, но това изисква много време и усилия. Моето постижение ще е по - малко. Аз ще се цедя докато навърши малкия 5 месеца, знам, че кърмата е много полезна, но трябва да мисля и за моето здраве от 8.08./понеделник/ Дани навършва 5 месеца и ще е на АМ, а аз ще си пия лекарствата. Съжалявам, че през тази бременност трябваше да се разболея от Базед, но връщане назад няма. А с батито се цедих дакото навърши три месеца.
Децата ми излезнаха големи тарикати.

# 77
  • Мнения: 5 250
И при мен нещата са комплексни. Чесно казано незнам какво и кога сбърках, но не се получи....  Rolling Eyes Следващия път повече  Wink

# 78
  • Мнения: 242
С първото ми дете кърмих 6 месеца,но го отбих след това поради заболяване на щит. жлеза.Точно заради това не трябва да кърмя и бебето,което очакваме.Лекарствата,които пия ще преминават в кърмата а това са хормони все пак и не бива да се рискува.

# 79
  • Мнения: 1 209
Имах огромното желание да го кърмя поне до годинка! Успях, обаче само до 3-я месец! Той се роди малък и в началото му беше трудно със сученето, бързо се изморяваше. Започна да се изцеждам от време на време и да му го давам, докато стане по-силен! След като засука нормално сам го кърмих още месец и половина като реши да ми откаже категорично гърдата.

Общи условия

Активация на акаунт