Още мъничко остана септемврийче да целува мама

  • 31 903
  • 735
  •   1
Отговори
# 600
  • Варна
  • Мнения: 283
Момичета помагайте.. Как стоят нещата с контракциите... Боли ме като преди цикъл и кръста... Мога да обиясня дори че все едно ми се ходи по голяма нужда... Имам чувството че ще ми дойде всеки момент... Извинявам се че така объркано пиша но съм доста шашната Simple Smile
Как си сега? Аз бях със същото усещане миналата седмица. Два дни ми се случи за около час. Само дето накрая ме изби и на диария от болката. Пих две нош-па-та и зачаках с торбата. Ако не беше минало щях да тръгвам към болницата.
За магнезия - казаха ми до 36 седмица да се пие. Аз  влязох, но имам още 4 хапчета и ще си ги изпия. Наблюдавам обаче, че последния месец ми става ужасно зле от Прегнакеър-а и от два дни не съм пила.

# 601
  • Мнения: 2 124
Лекарят още преди да вляза в 8 месец ме беше посъветвал да зарязвам изкуствените витамини ( ако пия)имаше някаква конкретна причина.
Аз не съм пила никакви изкуствени витамини цяла бременност, така ме съветваха докторите, само фолиева киселина, желязо, б 12.
Пих витамини 6 месеца преди да забременея някъде заради имунната система, че бях почнала лесно да се разболявам.

# 602
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 847
Лекарят още преди да вляза в 8 месец ме беше посъветвал да зарязвам изкуствените витамини ( ако пия)имаше някаква конкретна причина.
Аз не съм пила никакви изкуствени витамини цяла бременност, така ме съветваха докторите, само фолиева киселина, желязо, б 12.
Пих витамини 6 месеца преди да забременея някъде заради имунната система, че бях почнала лесно да се разболявам.

И аз. Една опаковка Elevit и то щото аз настоявах да пия витамини ..като другите хора  Laughing
АГ не ми е фен хич на комбинирани витамини без нужда и дефицит и може би си е права.
Биозин мама пия още и не мисля да спирам. Доволна съм, да чукна на дърво не съм боледувала изобщо.  Peace

# 603
  • Русе
  • Мнения: 301
Момичета помагайте.. Как стоят нещата с контракциите... Боли ме като преди цикъл и кръста... Мога да обиясня дори че все едно ми се ходи по голяма нужда... Имам чувството че ще ми дойде всеки момент... Извинявам се че така объркано пиша но съм доста шашната Simple Smile
Как си сега? Аз бях със същото усещане миналата седмица. Два дни ми се случи за около час. Само дето накрая ме изби и на диария от болката. Пих две нош-па-та и зачаках с торбата. Ако не беше минало щях да тръгвам към болницата.
За магнезия - казаха ми до 36 седмица да се пие. Аз  влязох, но имам още 4 хапчета и ще си ги изпия. Наблюдавам обаче, че последния месец ми става ужасно зле от Прегнакеър-а и от два дни не съм пила.
Какво точно ти става от Прегнакеъра? Аз също ги пия, варианта + омега 3. И с първата бременност ги пиех и съм много доволна.

# 604
  • София
  • Мнения: 612
Момичета, а кога ви казаха да спирате магнезия? Мен днес даже не ме пита дали го пия, а аз го пия по веднъж или два пъти на ден, понеже имам стягане на корема, но не болезнено...

Миналата седмица питах док кога да спирам магнезия, той ми каза да го пия до края на 36та седмица.
Обясни ми реално, че така се дава шанс на матката да е спокойна докато покойно навляза в 9ти месец (36 г.с.) и вече е безопасно за бебче да се появи. От друга страна каза, че е добре да се спре след 36та за да може матката след това да контрахира естествено и да не се случи преносване. Знам, че е добре да се спре и заради по-добро възстановяване след раждане - реално в момента, в който бебче излезе, матката започва да контрахира за да се прибере добре и за да изчисти всички остатъци отвърте. Магнезия може да я "разглези" и да й пречи на нормалните процеси и преди раждане, и след това, защото я отпуска. Има лекари (като Сигридов например), които много отричат магнезия като цяло, чувала съм твърдения и че заради магнезий някой бебета не могат да се обърнат главично.

Това е всичко, което съм прочела и попитала, но всеки случай си е строго индивидуален. Аз ще пия моя до края на тази седмица (36та) и се надявам след това да не прекалят контракциите, че и сега са ми в повече.

# 605
  • Мнения: 302
Здравейте, момичета. Вчера бях на преглед, бебо си стои с дупето надолу и това е. Само че вече и водите са ми намалели, та докторът каза тази седмица да събирам багажа и да отивам на хотел в болницата да ме наблюдават. Наплаши ме, че при седалищно е опасно за преждевременно раждане, което вече при мен няма как да се случи, защото съм 37+1 и можело да се случи пропадане на пъпната връв. А ако стане така по-добре било да съм в болницата. Шийката ми била наполовина изгладена и ми каза да очаквам да стана мама в началото на другата седмица. Малко ми дойде като гръм от ясно небе, защото миналата седмица в петък и води и всичко беше нормално, а изтичане не съм забелязала да има...
Магнезия и аз от вчера го спрях, макар че се чудя дали да не продължа до четвъртък, когато смятам да постъпя в болницата.
До сега никога не съм била в болница. Освен работите от списъка какво трябва да си взема се чудя?

# 606
  • Мнения: 3 794
Минах по ЖК сутринта. Даде ми обменна карта, направление за раждане и направление за изследвания - само ПКК и урина, та останалите ще си ги плащам.
Аз също съм доволна от биозин мама. Относно магнезия - аз също съм с контракции, въпреки него и хем бая Кормагнезин ми се вля за последния месец, та сега в петък на тоновете ще питам, тогава ще съм почнала 37г.с.

МърМяу, вземи си тоалетни принадлежности - четка за коса, козметика за баня, четка и паста за зъби. Неща, които в ежедневието си ползваш Simple Smile

# 607
  • Мнения: X
Момичета, много сте изписали. Помислих, че още някое бебче е проплакало. Grinning

Аз повече прегледи нямам, обаче ако другата седмица не родя мисля да ида на един, за да видим как се движат нещата. Контракции си имам почти постоянно, даже в някои часове имам регулярни на по 10 минути. Обаче засега не изглежда да му се излиза на младежа. На мен вече ми е супер тежко, коремът ми е огроооомен и едвам се движа.

# 608
  • Русе
  • Мнения: 301
Здравейте, момичета. Вчера бях на преглед, бебо си стои с дупето надолу и това е. Само че вече и водите са ми намалели, та докторът каза тази седмица да събирам багажа и да отивам на хотел в болницата да ме наблюдават. Наплаши ме, че при седалищно е опасно за преждевременно раждане, което вече при мен няма как да се случи, защото съм 37+1 и можело да се случи пропадане на пъпната връв. А ако стане така по-добре било да съм в болницата. Шийката ми била наполовина изгладена и ми каза да очаквам да стана мама в началото на другата седмица. Малко ми дойде като гръм от ясно небе, защото миналата седмица в петък и води и всичко беше нормално, а изтичане не съм забелязала да има...
Магнезия и аз от вчера го спрях, макар че се чудя дали да не продължа до четвъртък, когато смятам да постъпя в болницата.
До сега никога не съм била в болница. Освен работите от списъка какво трябва да си взема се чудя?
Леле, то направо не останало. Аз с първата бременност влизах за задържне месец преди да родя. За пръв път ми беше, бях толкова стресирана, че ми измериха 13 захар. Всички се ошашкаха... на другия ден всичко беше нормално. За раждането вече бях "старо куче" знаех къде отивам и какво ме очаква. Освен всички необходими неща нощници, сутиени, бикини, помпа, подплънки, принадлежности за баня... и т.н. първия път бях студентка и си носих учебници да чета за посления изпит, хората не вярваха на очите си, но пък идеално ми дойде да не мисля за следващия ден. За този път съм си нагласила киндъла, пълен с книги на различна тематика, надявам се, че ще ми е достатъчно разсейване.
Успех на теб и много спокойствие. Simple Smile

# 609
  • София
  • Мнения: 3
Здравейте на всички мами Simple Smile Аз от известно време ви чета, не мога да наваксам, но реших да се включа , че не остана. Твърде късно разбрах за тази хубава група. 

Аз също очаквам първото си бебче през месец септември. Термина ми беше на 21ви, но на последната консултация , лекарката ми каза, че върви по-големичко и ми се измести на 17ти септември.
Таткото има рожден ден на 16.09 и ще бъде много хубав подарък. Аз вече нямам търпение да си видя бебока и да се гушкаме.  Пожелавам на всички прекрасни раждания, много спокойствие и всичко да бъде на ред !

Ще продължавам да ви следя и ако имам някакви въпроси, бих се обърнала към групата. ( така като гледам има доста опитни мами  Simple Smile )

# 610
  • Мнения: 48
Здравейте, момичета. Вчера бях на преглед, бебо си стои с дупето надолу и това е. Само че вече и водите са ми намалели, та докторът каза тази седмица да събирам багажа и да отивам на хотел в болницата да ме наблюдават. Наплаши ме, че при седалищно е опасно за преждевременно раждане, което вече при мен няма как да се случи, защото съм 37+1 и можело да се случи пропадане на пъпната връв. А ако стане така по-добре било да съм в болницата. Шийката ми била наполовина изгладена и ми каза да очаквам да стана мама в началото на другата седмица. Малко ми дойде като гръм от ясно небе, защото миналата седмица в петък и води и всичко беше нормално, а изтичане не съм забелязала да има...
Магнезия и аз от вчера го спрях, макар че се чудя дали да не продължа до четвъртък, когато смятам да постъпя в болницата.
До сега никога не съм била в болница. Освен работите от списъка какво трябва да си взема се чудя?
Аз бях за 4 дни миналия месец и първата нощ освен от притеснение не можах да спя от неудобство и мъжът ми ми донесе две възглавнички за корема и всичко беше ок, а и е много шумно момичето с което бяхме в стаята си слагаше тапи. Незнам къде ще раждаш, но в шейново където ще съм аз, ако съм секцио трябва да си нося първоначално само чанта с една нощница, четка, паста, сапун, кърпа, превръзки, бельо 1,2 чифта, 1шоколад бутилки с вода 4×0,5л това са нещата за планово секцио и трябва да можеш да си ги носиш сама. След това ще ми донесат чантата за следродилния престой помпа, памперси, чашка и вилица и лъжица, шампоан, връхна дреха, нощница за кърмене и незнам още какво 😊

# 611
  • Мнения: 2 124
Здравейте, момичета. Вчера бях на преглед, бебо си стои с дупето надолу и това е. Само че вече и водите са ми намалели, та докторът каза тази седмица да събирам багажа и да отивам на хотел в болницата да ме наблюдават. Наплаши ме, че при седалищно е опасно за преждевременно раждане, което вече при мен няма как да се случи, защото съм 37+1 и можело да се случи пропадане на пъпната връв. А ако стане така по-добре било да съм в болницата. Шийката ми била наполовина изгладена и ми каза да очаквам да стана мама в началото на другата седмица. Малко ми дойде като гръм от ясно небе, защото миналата седмица в петък и води и всичко беше нормално, а изтичане не съм забелязала да има...
Магнезия и аз от вчера го спрях, макар че се чудя дали да не продължа до четвъртък, когато смятам да постъпя в болницата.
До сега никога не съм била в болница. Освен работите от списъка какво трябва да си взема се чудя?
И моя беше седалищно до предната седмица абсолютно същите неща ми обясни док като доводи за секцио.
Тази седмица ще ходя да видим да не се е обърнал бебчо пак с дупето надолу, че усещам много интензивни движения ниско долу и покрай пъпа, горе към ребрата почти нищо.

# 612
  • Мнения: 302
Аз смятам също от начало да взема само неща нужни за мен и то за самия престой, не за секциото. За раждането и за бебо смятам да ми ги донесат като дойде време,че иначе ще съм затрупана с багаж. Сега сложих да пера дрехите изобщо много е напрежението вече...

# 613
  • Мнения: 335
Момичета, след раждането ме посъветваха да не слизам по стълби поне 2 седмици, а след това постепенно да слизам по малко. Качване може, слизане, ако е наложително само и многооооо бавно.
Също за възтановяване са много нужни разходките в началото, за да се прибере каквото трябва в организма. Ако не се прибере в началото после никога няма да се прибере.
Аз ще раждам, надявам се, естествено. За секциото незнам дали е така.

# 614
  • Мнения: 81
Пак аз със моите ревливи истори.. 😂 Не съм пушила 2 месеца и днес рева за цигара... Какво да правя?

Общи условия

Активация на акаунт