Въведох зеленчуци.....а сега какво?

  • 2 644
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте, момичета!
Обръщам се към вас за съвет,защото наистина се обърках вече.
Моето момченце е на 6++, захранен е от 5+++ с картоф,морков,тиквичка,пъщарнак,тиква и броколи. Не успявам да заместя обедното хранене,търси си млякото. Не съм давала друго.Педиатъра ми каза да почвам с месо и след седмица жълръка,а между временно и с кашите " те не пречели" на захранването.Вчера правихме изследвания и хемоглобина му е 102. Според педиатъра не е проблем,наред е.
Кажете сега момичета с какво да продължа?

# 1
  • Мнения: 46 488
Рано е за месо и жълтък. На ваше място веднага бих сменила педиатъра или поне не бих го слушала за захранването.
Детето ясно ви показва, че не е готово да замести хранене, не го насилвайте.
За месото - след 8 навършен месец.
Ако намалите млякото може и да падне хемоглобинът. Твърде малко е бебето, за да усвоява пълноценно другата храна.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Месо по схемите, които аз четох може и след 7 навършени месеца, но така или иначе за заместването съм съгласна, че е ужасно рано. До годинката не се замества хранене, всяко хранене трябва да е млечно. След като сте въвели няколко зеленчука може да започнете с кашите (не схванах какво ще рече, че не пречат на захранването, те са част от него. Въвеждането на каша също е захранване) - ориз, просо, елда, царевица - тези са безглутеновите. Може да въведете и някой плод. Около 8-ми месец (+/- някоя седмица) е добре да започне въвеждането на глутен - овес, ръж, ечемик, пшеница. Изобщо вариантите са страшно много. Аз бих въвела оризова каша, евентуално просо, след това 2-3 плода, всичко това в рамките на 3 седмици да речем, което ще рече, че детето ще стане на 7 месеца и половина или там някъде. Тогава може да започнете въвеждането на месо или пък на глутенови каши.

# 3
  • Мнения: 1 418
И според мен е рано за месо и жълтък. Не бързайте да замествате хранене, цял живот после това ще яде. Храната сега е да се запознае с нови вкусове. Въведете каша сега- оризовата е добра идея. Даже аз с нея започнах, после тиква и след това редувах запичащи и разхлабващи плодове или зеленчуци. Първоначално кашите ги вземах безмлечни, добавям им от АМ, което пиеше бебето- в случай че сте на АМ.

Ако 5 с три + означава 5 месеца и три седмици, а 6 ++ означава 6 месеца и две седмици според мен сте въвели твърде много неща за толкова кратко време.

# 4
  • Мнения: 12
И според мен е рано за месо и жълтък. Не бързайте да замествате хранене, цял живот после това ще яде. Храната сега е да се запознае с нови вкусове. Въведете каша сега- оризовата е добра идея. Даже аз с нея започнах, после тиква и след това редувах запичащи и разхлабващи плодове или зеленчуци. Първоначално кашите ги вземах безмлечни, добавям им от АМ, което пиеше бебето- в случай че сте на АМ.

Ако 5 с три + означава 5 месеца и три седмици, а 6 ++ означава 6 месеца и две седмици според мен сте въвели твърде много неща за толкова кратко време.

Да, плюсчетата означават точно това.
Благодаря, ще продължа с каша. Не искам да бързам,затова и не захраних пи- рано. Всички бързат сякаш гонят нещо.
А за хемоглобина, мислите ли че е нисък?

# 5
  • Мнения: 46 488
За възрастта е нормален.

# 6
  • Мнения: 10 574
Плодове. Simple Smile

За хемоглобина - АМ, месото и жълтъка - има време.

Общи условия

Активация на акаунт