ДА ПОЛУЧИШ ПИСМО ОТ СВОЯ СОБСТВЕН ЕЛЕКТРОНЕН АДРЕС?!

  • 4 675
  • 45
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
  Не си измислям, не се бъзикам, просто искам да споделя с вас,което ми се случи, и да питам дали на някой друг му се е случвало това. Влизам си в електронната поща и виждам ново писмо и се удивих, че е от моя собствен мейл  #Shocked Вътре в писмото някакви цифри изброени. Какво е това- СПАМ ли, вирус...., и най-вече КАК може да е станало това, нали има защита на данните?!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 960
и аз установих току що същото, моя е в abv

# 2
  • Мнения: 431
И на мен ми се е случвало, спам е, може да е бил прикачен вирус, но се е загубил по пътя, не се шашкай.  bouquet

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Съжалявам,че написах заглавието с големи букви, не е много правилно,ама се шашнах наистина Simple Smile

Вече съм по-спокойна  bouquet Благодаря!

# 4
  • Мнения: 1 417
Току що в abv - то, някакви цифри Thinking

# 5
  • Мнения: 1 492
Да,и аз получих няколко цифри в abv.

# 6
  • Мнения: 899
Заради датата днес, това е просто спам..има някаква вероятност да е вирус. Без паника!
Хората се забавляват със сатанинските числа. Доколкото видях иде нейде от Финландия. Поне тези при нас.

# 7
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Това не, но мейли от след 3 дни, ДА!!!

# 8
  • Мнения: 5 713
Да, и аз полу4их в gmail-a.

# 9
  • Мнения: 14 471
в моето abv няма нищо

# 10
  • София
  • Мнения: 15 434
Най редовно си пращам от моята поща писма с интересни неща пак на моята поща, по сигурно е от това да ги запиша при фаворитите, които изчезват когато се наложи преинсталиране.

# 11
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
И аз получих, пощата е в абв, числата са 57657  Confused

Някаква нова мода на спам!?  newsm78

Като подател е изписан обаче ника ми, firebird, а не името и фамилията, с които съм регистрирана в абв....

# 12
  • Мнения: 1 492
И аз получих, пощата е в абв, числата са 57657  Confused

Някаква нова мода на спам!?  newsm78

Като подател е изписан обаче ника ми, firebird, а не името и фамилията, с които съм регистрирана в абв....
Сега като го каза и аз се сещам,че е ника ми, защото в пощата съм с име и фамилия, а не само камелия,както съм регистрирана тук.
Кой ли си играе тъпи и лоши шеги? #2gunfire

# 13
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
С този ник - камелия - само в този форум ли си регистрирана?

Ако е така, някой може да краде имена и имейли от профилите...
Ама че простотия...

А снощи някой нагло се рекламираше по ICQ, че за 130$ можел да праща реклами на не знам си колко хиляди имейла....  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 14
  • Мнения: 1 492
Да, само тук съм Камелия

# 15
  • Мнения: 1 014
Аз също имах, но от страх да не е вирус го изтрих веднага.

# 16
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Хм... моя мейл тук е скрит...
Гледам и на някои от другите мами, получили писма от себе си, също е скрит...  newsm78 newsm78 newsm78

# 17
  • Мнения: 3 743
И аз получих, пощата е в абв, числата са 57657  Confused

Някаква нова мода на спам!?  newsm78

Като подател е изписан обаче ника ми, firebird, а не името и фамилията, с които съм регистрирана в абв....
И аз го получих в mail.bg със същите числа 57657 (като тема), а като го отворих има други числа 5556
И на мен ми е изписан ник-а от форума newsm78

# 18
  • Мнения: 4 473
И на мен не ми се размина. Не се впечатлих особено, защото не ми е за първи път.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 14 032
На мен цифрите ми са 86876, а вътре 969.

# 20
  • Мнения: 1 492
Дано Мамма знае нещо по въпроса.

# 21
  • Мнения: 8 917
  Не си измислям, не се бъзикам, просто искам да споделя с вас,което ми се случи, и да питам дали на някой друг му се е случвало това. Влизам си в електронната поща и виждам ново писмо и се удивих, че е от моя собствен мейл  #Shocked Вътре в писмото някакви цифри изброени. Какво е това- СПАМ ли, вирус...., и най-вече КАК може да е станало това, нали има защита на данните?!
И  на ме ми се е случвало - в битекс си получама писмо от моя адрес в абв Mr. Green Казахн а съпруга си а той си мисли, че го гъбаркам Mr. Green А скоро получих и писма с някакви снимки на някакъв, който въобще не знам кой е newsm78

# 22
  • Мнения: 467
И аз получих! Изтрих го веднага... след като го отворих. Женска му работа, ама пусто любопитство кво може да е. Бяха някви цифри тук ги срещнах в темата май. Пощата ми в профила тук е скрита.

# 23
  • Мнения: 5 790
И аз имам. Цифрите са 969.

# 24
  • Мнения: 545
някой може ли да погледне т.нар. хедери на пощата - т.е. да провери през кой пощенски сървер е изпратена тази поща. моля, форварднете ми поне една такава на edi ет nat.bg, ако имате избор - като атачмент (от gmail можеше). най-добре всичките които пазите мейлове ми ги препратете.

ще замоля firebird да не говори наизуст.

edi

# 25
  • Мнения: 6 314
Само да вметна, че на всички, които твърдят, че в писмото им е изписан никът от форума, всъщност и пощенският им адрес е такъв (преди @)

Т.е. мейлите са им ime@.... като imе = прякора тук


# 26
  • Мнения: 545
свързано ли е с бгмамма? т.е. имате ли на адрес който не е ползван тук?

Заради датата днес, това е просто спам..има някаква вероятност да е вирус. Без паника!
Хората се забавляват със сатанинските числа. Доколкото видях иде нейде от Финландия. Поне тези при нас.

# 27
  • Мнения: 545
камелия на латиница или на кирилица?

И аз получих, пощата е в абв, числата са 57657  Confused

Някаква нова мода на спам!?  newsm78

Като подател е изписан обаче ника ми, firebird, а не името и фамилията, с които съм регистрирана в абв....
Сега като го каза и аз се сещам,че е ника ми, защото в пощата съм с име и фамилия, а не само камелия,както съм регистрирана тук.
Кой ли си играе тъпи и лоши шеги? #2gunfire

# 28
  • Мнения: 545
алекс, пощата до теб към "алекс" ли е?

И аз имам. Цифрите са 969.

# 29
  • Мнения: 5 790
Ами пощата ми в абв е <изтрито от т3м4>
Току що препратих мейла на edi@nat.bg

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 17:39 от T3-M4

# 30
  • Мнения: 899
Mamma, не мисля, че има нещо общо с форума, понеже повечето от колегите ми получиха такива писма, а те не са регистрирани тук Simple Smile
А ето и инфо:

Received: from mathilda.bgservice.net ([unix socket]) bymathilda.bgservice.net
(Cyrus v2.2.13-Debian-2.2.13-3) with LMTPA; Tue,06 Jun 2006 11:03:56 +0300

X-Sieve: CMU Sieve 2.2

Received: from localhost (localhost [127.0.0.1]) bymathilda.****.***
(smtpd) with ESMTP id EF1532D0A for<i.naikov@***.**>; Tue, 6 Jun 2006
11:03:55 +0300 (EEST)

X-Virus-Scanned:with pride at mathilda.***.***

X-Spam-Score:-0.472

X-Spam-Level:

X-Spam-Status:No, score=-0.472 tagged_above=-999 required=6tests=[AWL=-2.605,
BAYES_00=-2.599, FORGED_RCVD_HELO=0.135,HTML_MESSAGE=0.001,
HTML_SHORT_LENGTH=1.574, MIME_HTML_ONLY=0.001,MSGID_SPAM_LETTERS=3.021]

Received: from mathilda.*****.**** ([127.0.0.1]) by
localhost(mathilda.****.*** [127.0.0.1]) (amavisd-new, port 10024)
withESMTP id L66idnRhkY2V for <i.naikov@****>; Tue, 6 Jun2006
11:03:38 +0300 (EEST)

Received: from amd3000.com (ip503d19fc.speed.planet.nl [80.61.25.252])by
mathilda.****.*** (smtpd) with SMTP id 88E9B2AA0
for<i.naikov@****>; Tue, 6 Jun 2006 11:03:37 +0300 (EEST)

Date: Tue, 06 Jun 2006 10:06:06 +0100

To: I.naikov <****>

From: I.naikov <****>

Subject: 455

Message-ID: <bvpudabqgjqmrrnjjxl@****>

MIME-Version:1.0

Content-Type:text/html; charset="us-ascii"

Content-Transfer-Encoding:7bit

969


Завздичките са сложени от мен, на тяхно място е името на нашия мейл сървър.

# 31
  • Мнения: 899
Също така три от фирмите ни клиенти се оплакаха от същия нахлуващ спам.

# 32
  • Мнения: 545
Много благодаря... мами, ще го допроверим, нека си довършим разговора, но най-вероятно някой си проверява и попълва списъка с пощи за тормозене. едва ли форумите са източник на информация - но от една проверка (параноята е част от служебната ми характеристика) не боли...

еди.

Mamma, не мисля, че има нещо общо с форума, понеже повечето от колегите ми получиха такива писма, а те не са регистрирани тук Simple Smile
А ето и инфо:
--отрязано--

# 33
  • Мнения: 4 651
1) Малко интернет предпазливост, даже и култура мога да го нарека, не е излишна.
Голяма част от вас си пишат е-майл адресите в профили къде ли не, което не виждам за какво ви е, ако някой ще ви праща нещо, можете да си дадете адреса и на лични.
Друга голяма част се регистрират къде ли не и са склонни да напишат е-майла си където им го поискат.
Съвет първи - направете си по един е-майл, които ползвате само за регистрации и за нищо друго. Ако щат и да ви скъсат там от спам и вируси.
Съвет втори - не отваряйте писма, чийто подател нищо не ви говори и които не чакате.
2) Това, че е-майла е от еди кой адрес - нищо не значи. В To: полето може да пише адреса и на американския президент. Някой по- долу е споменал за header на съобщението, но няма да се впускам в лекции за това, както и няма да ви обяснявам как мога да ви пратя е-майл, който привидно е от вас или от президента.

И не се шашкайте толкова, не е голяма вероятността да отворите майл и хоп да ви се "лепне" вирус, особено ако ползвате някоя web- базирана поща, като abv.bg. Разбира се ако сте любопитни да видите какво има и в прикачения файл със странно разширение, това вече е друга работа.

Ползвайте, в такива случаи бутончето "Спам" и не се впускайте в излишни тревоги  Mr. Green

П.С. Пък ако някой е вирусясал, няма лошо, нали и аз трябва да имам работа  Mr. Green Mr. Green

# 34
  • Мнения: 8 917
1) Малко интернет предпазливост, даже и култура мога да го нарека, не е излишна.
Голяма част от вас си пишат е-майл адресите в профили къде ли не, което не виждам за какво ви е, ако някой ще ви праща нещо, можете да си дадете адреса и на лични.
Друга голяма част се регистрират къде ли не и са склонни да напишат е-майла си където им го поискат.
Съвет първи - направете си по един е-майл, които ползвате само за регистрации и за нищо друго. Ако щат и да ви скъсат там от спам и вируси.
Съвет втори - не отваряйте писма, чийто подател нищо не ви говори и които не чакате.
2) Това, че е-майла е от еди кой адрес - нищо не значи. В To: полето може да пише адреса и на американския президент. Някой по- долу е споменал за header на съобщението, но няма да се впускам в лекции за това, както и няма да ви обяснявам как мога да ви пратя е-майл, който привидно е от вас или от президента.

И не се шашкайте толкова, не е голяма вероятността да отворите майл и хоп да ви се "лепне" вирус, особено ако ползвате някоя web- базирана поща, като abv.bg. Разбира се ако сте любопитни да видите какво има и в прикачения файл със странно разширение, това вече е друга работа.

Ползвайте, в такива случаи бутончето "Спам" и не се впускайте в излишни тревоги  Mr. Green

П.С. Пък ако някой е вирусясал, няма лошо, нали и аз трябва да имам работа  Mr. Green Mr. Green

 newsm10 smile3501

# 35
  • Мнения: 545
danitu,

всичко това е вярно, но проблема е че има някакво съмнение че е свързано с форумите.

работата е малко по-друга.

иванчо (или джони, или дж. они - нема значка) взема списъче с вероятни мейли, и започва да ги пробва на различни домейни. повечето хора се налучкват оттук.

после, взема примерно silvia, и добавя цифрите от 1 до 2000. или до 2005. и гледа за коя от тях няма да му върне грешка.

след това, взема всички възможни 3-4-5 буквени комбинации и действа.

добавя стари спам листове.

събира всичкото което не му е върнало грешка и после спамва с него.

нема спасение. от тоя край Simple Smile културата твърдо помага, определено. но ако си отворя логовете за грешните мейли (не ща!) сигурно ще заваря 1001 проби от сорта на george@...bg, ivan@...bg и подобни. В мейла на "къщата" която стопанисвам (не форумите) пощите се съставят еднотипно, и една част от хората ги има изтипосани по разни уебове.

още един път: въпросът е имат ли нещо общо форумите с тези цифри или не. до сега само 1 ми е препратил поща. Между другото, и при мен са имали по 1-2 такива мейла доста народ хора - вкл. мъже, ергени, и със сигурност не влизали на форумите (да не говорим за регистрация).

та, да се върнем на въпроса - ако имате все още притеснения,  forward-вайте ги на edi ет nat.bg, гледам сериозно дори на най-дребното подозрение, и моля, не си пишете мейловете в прав текст на публични страници. не е гаранция че няма да влезете в спам списъците на разни малки печалбарчета, но вероятността се намалява силно.

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 18:58 от T3-M4

# 36
  • Мнения: 181
Темата ми стана любопитна и я прочетох, защото получих днес същото на служебната си поща, която никъде и по никакъв повод не съм давала или регистрирала.
Дано това помогне при отстраняване на съмненията, че има нещо с форумите.
Между другото името пред @ е доста дълго и трудно за налучкване.
Наслука в търсенето!

# 37
  • Мнения: 545
маса народ в министерството също изреваха. както казах, вкл и ергени без никакви текущи мераци да пишат в бг-мамма.

един от неназованите методи е чрез изпомпване през вируси. ако твой кореспондент, който ти има мейла, се зарази от такъв "миньор", целият му адресбук отива в кюпа.

..свинщини, знам. много хора системно оставят кучетата си да акат по тротоарите, което не значи че има заговор от магазинчето пред което са се изтропкали.

еди

Темата ми стана любопитна и я прочетох, защото получих днес същото на служебната си поща, която никъде и по никакъв повод не съм давала или регистрирала.
Дано това помогне при отстраняване на съмненията, че има нещо с форумите.
Между другото името пред @ е доста дълго и трудно за налучкване.
Наслука в търсенето!

# 38
  • София
  • Мнения: 4 127
Това се случва доста често. Доколкото разбрах от обесненията ако на сървъра няма някаква защита всеки, който разбира може да праща писма през него.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
И на мен в мейла ми участва част от ника във форума,
а и числата ми бяха като някои от тук споменатите.

# 40
  • Мнения: 26
Вчера получих такова писмо с числата 45556 или нещо подобно.  Получих го в службата, в бг мамма съм посочила друг адрес.
Интересното при мен беше, че за служебната поща имам два акаунта /JR и JN/ с различните ми фамилии .
Получавам на едно място писмата, адресирани до 2-та, но изпращаните писма се подписват само от единия акаунт/JN/.
В случая писмото беше пратено и получено от /JR/, който има право само да получава поща. Crazy
Ама и аз го обясних.... Дано поне един човек ме разбере  Laughing

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И аз получих такова писмо -цифрите са  557 и вътре 969  newsm78

# 42
  • Мнения: 6 711
Най редовно си пращам от моята поща писма с интересни неща пак на моята поща, по сигурно е от това да ги запиша при фаворитите, които изчезват когато се наложи преинсталиране.

И аз така! Crazy Crazy

# 43
  • Мнения: 545
дайте да обобщя леко:
1) пращаните писма не са изпратени от вас или от бгмамма
2) по всичко личи че нямат нищо общо с бгмамма дори като списъци
  - светла, ако пращаш на борис павлов, нормално е да пишеш "борис", за съжаление и това има "механизирано" обяснение - двете ти имена са разделени от не-буква. най-вероятно са съставяли списъците от често срещани имена и фамилии
3) много хора от различни места са получавали такива пощи, точно такива.
4) време е брутално да затегнем дисциплината тук Simple Smile предлагам да се спре изцяло опцията да се показва мейла в профила.

еди.


Това се случва доста често. Доколкото разбрах от обесненията ако на сървъра няма някаква защита всеки, който разбира може да праща писма през него.

# 44
  • Мнения: 2 178
И аз получих числата 5556, но изтрих мейла веднага

# 45
  • Мнения: 215
  Не си измислям, не се бъзикам, просто искам да споделя с вас,което ми се случи, и да питам дали на някой друг му се е случвало това. Влизам си в електронната поща и виждам ново писмо и се удивих, че е от моя собствен мейл  #Shocked Вътре в писмото някакви цифри изброени. Какво е това- СПАМ ли, вирус...., и най-вече КАК може да е станало това, нали има защита на данните?!

Напълно възможно...всеки може да си прати сам писмо, а твоето най-вероятно е спам. Не се кахъри  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт