Какви капки за нос при силна хрема на кърмаче

  • 2 852
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 207
 Ники от 1 седмица е с много силна хрема. Отначало сополките бяха само като вода, но после се сгъстиха и нослето се запуши. Трудно му е да диша, спи с отворена уста, а пък като се кърмим нослето му хърка силно в задната част. Освен това поддържа и постоянна температура от 37.7.
До сега пробвах със Стеримар, но няма никакво подобрение. Днес се обадих на педиатърката ни и тя
каза да съм му слагала Тобрекс и да му давам Еферлаган сиропче няколко дни.....
Пуснах обаче търсачката и нищо не намерих свястно (като мнение) за Тобрекс-а.
Прочетох добри отзиви за Виброцил-а, та се чудя... newsm78
Кое според вас, мами, ще помогне повече?!

# 1
  • София
  • Мнения: 630
Когато беба беше с хрема, педиатърът и изписа капки за нос . Резоксим.  За деца над три месеца, а по високият процент за деца над 1година. По-принцип физологичният разтвор (на този принцип са Стеримар и Нисита) само разрежда хремата, не я лекува.  Трябва да се внимава с капките за нос. Розексим могат да се прилагаг най-много до 3 дни и то два пъти в денонощие. 

# 2
  • Мнения: 90
Три седмици след като се роди синът ми ,от каките му лепнаха сополи .За дете до три месеца освен физиологичен разтвор не се изписват други капки>Според мен е по добре да отидеш при GPто за да го види и чуе.При малките деца сополките могат да слязат в дробчетата,имам опит.На час два му впръскваи леко затоплен физиологочен разтвор и след това го поставяй по коремче,че да могат сополките да изтичат от него.Бързо оздравявана. 

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 898
Аз съм слагала Тобрекс на Ради когато се проточи с едни сополи -2 месеца,бяха гъсти и жълто - зелени и не се повлияха от нито едни капки против хрема,
 от Торекса минаха.
Както може би си прочела Тобрекса са антибиотични капки за очи, но ги изписват и против хрема, понеже доколкото знам в Бг. няма капки за нос, които да са с АБ за локално лечение.

# 4
  • Мнения: 1 883
Както може би си прочела Тобрекса са антибиотични капки за очи, но ги изписват и против хрема, понеже доколкото знам в Бг. няма капки за нос, които да са с АБ за локално лечение.

Виброцила са с АБ , но мисля , че е много малко детенце за тях .   bouquet

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз ще ти препоръчам да му даваш чайче от шипка+ коприва+лайка.......Шипката я остави да поври 10 мин и след като свалиш от огъня прибави лайката и копривата и остави да се запарят 10 мин........Давай го без захар или мед.........да пие почти непрекъснато...........много помага........моето дете само така съм лекувала повечето пъти.......
Остави ги тези сополки, дразнещи са, но те са само симптом на заболяване....не се концентрирай върху тях, а върху общото състояние на детето

# 6
  • Мнения: 5 393
След като детето е и с температура,отивайте на лекар.Това е признак,че може да развива нещо по-сериозно от хремата.Ние сме със същия проблем в момента,но без температура.Иво е с хрема почти откакто се е родил,минала съм почти през всички медикаменти и през ден го влачех при педито да му слуша гърдите,защото все ми се струваше че слиза хремата към дробовете.Моят съвет е да го заведеш на лекар,не толкова заради хремата ами заради комбинацията с температура.Успех и бързо оздравяване. Praynig

# 7
  • на село
  • Мнения: 3 898
Както може би си прочела Тобрекса са антибиотични капки за очи, но ги изписват и против хрема, понеже доколкото знам в Бг. няма капки за нос, които да са с АБ за локално лечение.

Виброцила са с АБ , но мисля , че е много малко детенце за тях .   bouquet

Доколкото знам не е с АБ Виброцила /имаше и специална тема за това/
и детенцето е на 8 месеца, не е толкова малко.

Сори, това беше малко офф от темата  Hug.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Аз съм капала КОларгол 2% и Виброцил. Коларгола цапа доста, но помага. Най-добре послушай лекаря си и иди да прегледа детето на място.

# 9
  • Мнения: 73
И ние от 1 седмица сме с хрема, преди 2 дни започнах да му слагам капки Мукосептонекс като 3-4 мин. преди това му капвам физиологичен разтвор. Има ефект, поне започнаха да изтичат сополки иначе му беше запушено нослето. Тези капки стават за кърмачета, изписа ми ги педиатърката.

# 10
  • Мнения: 207
Аз ще ти препоръчам да му даваш чайче от шипка+ коприва+лайка.......Шипката я остави да поври 10 мин и след като свалиш от огъня прибави лайката и копривата и остави да се запарят 10 мин........Давай го без захар или мед.........да пие почти непрекъснато...........много помага........моето дете само така съм лекувала повечето пъти.......
Остави ги тези сополки, дразнещи са, но те са само симптом на заболяване....не се концентрирай върху тях, а върху общото състояние на детето
Благодаря Secretgarden  bouquet,
ще пробвам с чайчето, то си е и полезно, освен всичко друго. А пък като цяло Ники изглежда здрав, храни се и се кърми добре и е много активен Joy
А другото, което си мисля newsm78.....да не би да ни избива зъб (защото още нямаме Mr. Green)...нали понякога такива са симптомите- сополи и температура.

# 11
  • Мнения: 48
Здравей,
Ние сме на почти година и досега поне два пъте съм използвала Тобрекса. Нашата педиатърка ги изписва редовно при упорита хрема. Знам че имат антибиотик, но също така мисля че са кортикостероидни (за което не съм сигурна). Първият път когато ги използвах след първото капане хремата спря. Помислих си че напразно съм ги давала, тъй кат вероятно и без това му е минавала хремата, но докторката ни увери че е от капките и че първият път винаги така действали (което не се отнася естествено за след това).
Аз чай от шипки давам всеки ден по две шишета, така избягвам даването на витамин С на ампули.

# 12
  • Мнения: 408
Вчера водих моето бебе при специалист неонатолог, който ме посъветва да не слагам Коларгол на толкова малко дете/1г и5 м/, защото се подпушвали синусите. Иначе съм минала през какви ли не капки за нос. Единствено облекчават детето при дишане, иначе не лекуват.

# 13
  • Мнения: 1 976
Моят син беше с хрема 10 дена без температура...Капех само физ разтвор...СТЕРИМАР не понася, направо пищеше...заради силната струя...Давах му вит. С и му капвах и в нослето...Наблегнах на чая от шипка...давала съм и пюре от коприва...Няколко пъти се опитах да му капя и едни многодобри правени капки на основата на Евкалипт, но те много щипят /пробвах ги/ и много не съм му слагала, защото падаше голяма борба и рев...В крайна сметка, хремата си мина изведнъж и според мен физ. разтвор най - много му помогна...
Но при положение, че човечето има температура, бих дала ПАНАДОЛ вечер, не повече....А и температурата не е над 38, така че това означава, че организмът му се бори...Чайчето с шипка, коприва и т.н. ми сеструва страхотен лек, така че пробвай! Иначе изчистването на сополките можеш да облекчиш с прост физ . разтвор.
И наистина може и зъбче да го мъчи!!!!

# 14
  • Мнения: 207
Днес сложих Виброцил, сополките спряха и нослето се поотпуши!!!
Май доста добре му се отрази. А вчера вечерта му дадох Панадол и днес сутринта му измерих температурата и беше спаданала на 36 и нещо.
Поуспоких се малко Praynig
А да ви питам чая от шипки и коприва от къде го купувате newsm78

Общи условия

Активация на акаунт