Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  Здравейте! Налага се бебето ми да спи на антирефлуксна възглавница, но заради наклона се изхлузва и го намирам напреки на кошарата. Сложих му ограничители от двете страни и спря да се търкаля, но пак си килва главичката много настрани или спи изкривено. Взех и такава с вградени ограничители, но се намества между тях и пак не става... Освен това имам чувството, че заради наклонената повърхност по-трудно ще се научи да се обръща корем-гръб/гръб-корем, защото забелязвам, че като я махна може да се обърне на една страна, а с нея си стои само по гръб и не може само. Според вас възможно ли е да доведе използването на такава възглавница до някакво леко изкривяване и би ли пречила детето само да се научи да се обръща?

# 1
Моят син спеше на такава възглавница първия месец и малко. По същия начин се свличаше и спеше неспокойно.  Направи ми впечатление, че като го взема при мен в леглото спи непробудно и я махнах. Той обаче си въртеше главата без проблем и не ме е притеснявало, че ако повърне ще се задуши. Племеницата ми пък например спеше на 45 градусов наклон поне до 3 месец без възражения, но тя не се въртеше сама, така че всичко е до бебе явно.
Консултирай се с педиатъра. Не ми се вярва да доведе до някакво изкривяване възглавницата, но е възможно да не му е удобно на бебо така просто.

# 2
 И педиатърът и детският гастроентеролог ми я препоръчаха. Той може да си върти главата, не е това проблемът. Притеснява ме, че по-бавно ще се научи да се обръща целия от гръб настрани и по корем, защото наклонът пречи Sad

# 3
На каква възраст е детето ти? През първия месец, когато обикновено се ползва тази възглавница, няма да се научи да се върти така или иначе.

На термолеглата, които са с такъв наклон, слагат едно, като подкова, където се подпира бебето и не се свлича или мърда.

# 4
  На 4 месеца и половина, но има още рефлукс и го боли, затова я използваме.

# 5
  На 4 месеца и половина, но има още рефлукс и го боли, затова я използваме.

Твърде голямо е вече за нормалния бебешки рефлукс, трябва да вземеш мерки и да разкараш тази възглавница. Има антирефлуксни препарати/млека/каши, като начало. При толкова голямо и подвижно бебе възглавницата е безмислена. 

# 6
  • София
Аз до ден днешен спя под наклон заради рефлукс. Simple Smile Нашето момченце е на същата възраст, със силен рефлукс и също е с антирефлуксна възглавница и ограничители. Спал е и на равен матрак без ограничители, но спи по-зле и връща много. През деня като е буден (което е почти през цялото време) никога не стои в кошарата. Слагам го на пода и там си се учи да се движи. Върти се от корем по гръб, а преди два деня се обърна и от гръб по корем за пръв път сам (но беше на нашата спалня...та матракът може да му е помогнал...така че не го броим Grinning ). Ако детето спи добре с антирефлуксната възглавница, не се буди, не повръща...аз не виждам проблем. Давайте му възможност да се движи на твърда равна повърхност.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт