Домакини 66/ Чест е не да попаднеш в рая, а да те изгонят от ада

  • 55 767
  • 739
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 3 835
Привет и от мен, дружки! Тук е едно слъчнвео и топличко време, чудно направо! Да го видим обаче, докога ще е такова.

Ние продължаваме днес с огледите. Дано този път стане работата!

Успешен ден и семица на всички! А днес е почивен ден тук, кеф!

# 451
  • Мнения: 1 826
Привет момичета.Успешна и слънчева да е седмицата.
При мен рано рано почна с харчове-купих си нов кукър,че на стария купата се надра-не от мен ,ама покритието пада....
Та си взех същата марка ,но друг модел,сега на промоция е  и е изгодно.От там както си седях на лаптопа и чета схемата и плета,изчезна нета.Рестартирах модема,не ще ,обадих се на оператора  и модема спря да свети на цяло...Техник  чак в сряда,обаче се оправи и нет и всичко след 4 часа...Та сега си имам нет и успях да похарча още пари-поръчах едно телефонче за майка .Не иска да се научи и отключва телефона, който има,а като не го отключи не може да набира никой....
Оплаках ви се  и продължавам с плетките.

# 452
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
Писе, ако си е свикнала с телефона, махнете заключването просто. Честит ти кукър, този по-дълго да те слуша.

Дограмата дойде, ама няма да я слагат днес. Счупило се е най-голямото стъкло и сега ще чакаме да стане друго.

Нещо става днес на нашия етаж. От съседката до нас сутринта се чу страхотен тътен и чупене на стъкла. Реших, че направо се е осакатила. Отварям вратата, нейните ключове отвън, а нея я няма. Звъннах, отваря, каза, че като е тръгнала да излиза при затварянето на вратата в коридора ѝ пада тоалетка с огледало. Добре, че нищо ѝ няма, била е отвън. Възрастна сама жена, с опреция на перде скоро.
Сега мръднах до магазина, качвам се, при съседите отсреща някаква лудница. Счупил си крака човека, доктора горе, санитаря горе, ама юрнал бабата по стълбите да търси хора да го свалят. Доктора ме изуми. Човека трябваше да се свали по стълбите с одеяло, защото няма как да легне в асансьора. Той е напълно блокиран със счупена тазобедрена става. Санитаря, младо момче нямаше никакъв проблем да помогне, доктора му забраняваше и обясняваше колко ще е трудно по стълбите. Да не говорим, че на него и през ум не му минаваше подобна мисъл. Докато съберат мъже съседи той най-спокойно си запали цигара на площадката, а човека не издържаше от болки. Не разбирам как не им е в задълженията да придвижат до линейката пациент за който са викнати. Това е безумие. Разбирам, че не са хамали, но са длъжни да окажат помощ. А това няма как да стане, без пациента да се качи в линейката. И като се събраха четиримата, които първоначално каза, че са нужни, реши, че ще са нужни 6 човека. Бил много тежък. Човечеца е дребен старец. Направо се потресох, аз се разплаках като викаше на бабата, на нея не знам какво ѝ е било. Дойде един по-едричък съсед и със санитаря и още едно момче, така и така го сгънаха като го качиха с 300 зора на одеялото, така го натовариха и на асансьора. Доктора вече без никой да разбере се беше измъкнал на някъде. Потресох се от този човек, още ме държи.
И от себе си се потресох, защо рева в такива ситуации, вместо да подредя подобен тип, както съм правила до сега?

Последна редакция: пн, 15 окт 2018, 16:31 от ма ко

# 453
  • Мнения: 11 622
Мако организацията здраво куца, много недообмисленици има, ще кажеш, че само един блок има в София, или пък трябва само хората от първите етажи да боледуват.....
Мария - хич не съм ти от полза!!! Няма място за сръвнение!
Скрит текст:
Моя полип се появи и нарастна до огромни размери в рамките на 4м - от последната ехо до началото на кървенето, но пък си е описано като страничен ефект на лекарствата ми.....Иначе забелязвам, че бъркаш лапароскопска с ендоскопска манипулация - когато е през "естествен" отвор е ендоскопска, и да - нещо като кюретаж е, с оптика като при хистероскопия. Предполагам срастванията са ти премахнати лапароскопски.

# 454
  • Мнения: 39 238
Даааа, объркала съм лапароскопски с ендоскопски метод. Мислех, че ендоскопия е другото наименование на лапароскопия(последното си мислех, че е термин, който употребяват обикновените хора без медицинско образование). Да, срастванията ми бяха премахнати с лапароскопия.

# 455
  • Мнения: 1 826
Ма ко като те четох за тоя ....не мога да го нарека доктор,побеснях.
А за тел на майка,ще има да навърта сметка....та сега поръчах с капаче и няма нужда от заключване и отключване.
Одеве готвих зелено фасулче и не посмях в новата машинка да го сложа,да не му върви на постно все.Grinning

# 456
  • при късмета
  • Мнения: 23 995


И да почерпя със закъснение, мъжа ми вчера имаше РД

Скрит текст:

Калинче, в същата тази организация, други лекари поне имат нормално отношение. За него ми беше думата, как едни могат, други не? До човек е. Има хора, които ще помогнат на непознат на улицата или на животни дори, защото са такива. А на него работата му е да помага на хората, че и живота да им спасява. С това отношение не виждам как е спасил някого

Хуквам след малко по задачи. Трябва да 2 дни да свалим щорите, да сваля и джвъчките на които се захващат връзките и стоят пръчките и да разчистим покрай дограмата. В събота като приключат с нея, направо остават вкъщи и за РД на мъжа ми и трябва междувременно и да се подготвя. А и шефа е на екскурзия, трябва да го заведем до у-ще и после да го вземем. Шкафа също трябва да вземем и ни се очертава страшен ден. Можеше майка да вземе шефа и направо при нея да остане, на всичко отгоре и тя заминава тогава. Та от днес започвам да отхвърлям разни работи
Хубав ден на всички Hug

# 457
  • Мнения: 3 835
Доброго ранку! Туй е добро утро на украински, хаха! Дет се казва напредваме бавно, но славно към езика.

Ма ко - жив и здрав да е тм! Голяма одисея с тази дограма, а като се сетя, че и ние имаме едно малко апартаментче за тотален ремонт и ми се обръща стомаха...

Калинка - прекрасни новини! И все такива да са в бъдеще!

Писе - как е кучо? Нали се оплакваше, че нещо са сгафили в клиниката?

Мария - как си? Ходи ли на лекар? Имаш ли още болки?

Тази седмица се прибираме до Бг - багажът дойде, а и документът за визата е готов, ама апартамент няма... Гледахме 12 досега, всички са хубави и напълно ок. Гледаме основно локацията да е удобна както за мм, така и за мен за пазаруване. Все някакви компромиси има да се правят, ама ние да не го купуваме, де. Ама като се стигне до договора... уф! Не искат да сключват договор с фирма, защото трябва да обяват данъците си, а те не искат. Искат парите в брой..., които хич не са малко. И не може да се разберем. Сега последно се спряхме на два - единият е малък, но на супер лолация, другият голям (няма да имаме проблем с мястото за съхранение на нещата ни), ама нещо разположението му и локацията не са напълно ок. Засега и двамата подадоха на договор с фирма, та стиснете силно палци днес, утре да финализираме нещата, че то стана исторческо вече.

# 458
  • Мнения: 1 826
Ма ко да е жив и здрав рожденика,все така да те слуша и угажда.
А дограмата  ще я оправите,ама с малко повече зор и тичане ще е .Ама ще се справиш ,ти го умееш това.
Калинка браво за добрите резултати,все така да са .
Смърфи хайде преди да си дойдете в Бг да се похвалиш че имате и апартамент.
А кучо беше два дена само умърлушена и вече си лудее.Старото лудо куче си е .Спа и на чуждо място оня ден и се държа прекрасно.
Тук тая седмица си е много хубаво и топло времето,вчера си орязах розите,останаха още ,но са с цветове и ми е жал да ги режа.Ще им се порадвам още малко.После ще си сготвя прясно зеленце с месо в новата машинка,а сега да си доплета рогата на елените.Едни дребни са и едва ги плета,ама няма да се давам.

# 459
  • Мнения: 11 622
Добър ден момичета!
Мако жив и здрав да ти е рожденика Kissing Heart За другото...- хората сме различни, и да факт е, че много хора са на места на които не трябва да бъдат...., както и че човешкото отношение се възпитава, а не го дава професията...
Смърфи стискам палци да намерите "вашия" апартамент! Има и добри и лоши неща в силно регулираните и страните "в преход".... Ама дет се вика - само това да е кусура! Все ще го измислите! Заради тъпото местене не смея да купувам нищо, че само като си помисля що нещо сме натрупали уж като се ограничаваме.... Последната клюка при нас е, че март месец ще излезе разрешението за строеж и ще започнат да събарят къщата в която живеем, ама още нище не е официално, пък това се чува в последните 4години Laughing Когато и да е, все ще се наложи да се местим....
Писе на колко режеш розите? Все не улучвам - или много ниско, или много високо....
Мария в случая не е важно дали знаеш методите, а да не се сръвняваш с никого Kissing Heart Твоя полип може да си остане с този размер завинаги, да не ти създаде никакви проблеми и да си го имаш до живот! За теб е важно да се следиш и да не се притесняваш предварително!
Аз вчера цял ден го отдадох на разкрасяване, че косата ми беше за боядисване, а пък и ми се искаше глезене Laughing Не че сега съм по-красива /то няма и на къде повече Laughing /ама поне ми е кеф!
Днес мм почива и след малко ще ходим на кафе в съседното село, че много отдавна не сме излизали само двамата ей тъй без цел и посока.
Усмихнат ден ви желая!

# 460
  • Мнения: 39 238
Ма ко, да е жив и здрав баш Шефа! Благодаря за почерпката!

Смърфи, вчера бях на лекар. Изкарах си ангелите, като ми каза, че тези болки(леко в дясно, а не в пик. мехур) най- вероятно са от овулация. Жива да не бях! След два дни чакам цикъл а аз съм в овулация..... Така се правили бебета на 40 годишни!Айдеееее, почнаха се хормоналните промени. Надявам се(определено се надавам това да е истинската причина), да се дължи на прахчето антибиотик, което пих за циститните истории, а не от приближаваща критическа.
Лейди, ще поживеем, ще видим.

# 461
  • Мнения: 1 826
Калинка ,розите тая година доста ниско орязах,ама аз имам и по два метра роза....Тази е купена и цъфти тъмно червено и мирише прекрасно,та расте много висока,но пуща и нови ластари от земята.За това нея орязах тоя път ниско,да се поднови ,че разни гадинки ги бяха нападнали.
Има дето са разклонени и тях по на високо,ще видим какво съм направила на пролет.
Утре ще ни вадят електромерите вън,обаче искаха да къртят по къщата,аз отказах.Ами имаме си хубаво метално табло вътре,сложиха електромери с дистанционно отчитане.Не вън трябвало да са ,та сега на стълба на улицата от двете страни сложиха две огромни табла,че все къщи с по два електромера са на съседите,а при нас три....Дано само оправят утре кабелите и всеки да си отчита на етажа....Та не дадох да се кърти едно че има мозайка пред вратата,второ вътре ще стане мазало ,а къщата е измазана от вън и с мозайка по вратите.Е дупките за наша сметка,мозайката няма да се възстанови и няма майстори вече.Та стана на моето де .Утре ще има да се катерят...ама да се оправят.
Мария, стига се стресирай ,следи се и това е .Поне сега има модерни апаратури.
Пробвах одеве новата придобивка ,ама се изложих .Включва се по друг начин и четох книжката.

# 462
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
Благодаря ви!

Смърфи, дано бързо си намерите жилище. Като си дойдете, ако сте в София се обади
Мария, явно си се притеснявала напразно.
Калинче, приятна разходка
Писе, при вас я тока, я водата. Ужас

Цял ден маам краци по улиците, преди малко се прибрах и метнах да готвя, че трябва да ходя за шефа. Вкъщи нищо не можах да свърша и за утре ми се промениха плановете, та всичко ще е набързо в последния момент

# 463
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
Добро утро понеделнишки!


Смърфи, надявам се вече сте си намерили квартира

Бързо да идвате, че никакви ви няма

В събота беше страхотно препускане. Закарахме шефа за екскурзията, като се прибрахме мъжа ми тръгна веднага с момчето за стъклото от дограмата. После свинщина с махането на старата и монтирането на новата. После чистене, аз тръгнах за шефа и подготовка, че вечерта имахме гости. Вчера уж само да обърне дограмата, взехме изолация, че на тази стена няма. Уж малко, че почти цялата стена е заето от дограмата, но голям сръткавеж, защото е много рязане. Налепи я, но има още работа.  Днес тапетите трябва да махна отвътре, че и там да се шпаклова.
Трябва и да сготвя и да изчистя основно подовете по другите стаи. Та затова още се размотавам и пия кафе Joy

Хубава седмица на всички Hug

# 464
  • Мнения: 39 238
Спорна седмица и от мен!

Общи условия

Активация на акаунт