Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 397

И накрая да питам един глупав въпрос  Embarassed Как си смятате седмиците - от първия ден на последната менструация, или от евентуални ден на забременяване?


От първия ден на менструацията ги смятат гинеколозите.

А за венците и мойте кървят, а и предишната ми бременност кървяха и тогава ми се оправиха от самосебеси след като родих. Тогава питах какво да правя и ми казаха, че се случвало и .. толкова. И аз явно попадам на идеоти(защото какво е това обяснение), ама дали описаните процедури са безопасни нямам никаква идея. Надявам се и този път да ми се оправят без специални грижи.

# 46
  • Мнения: 4 970
Привет,моми4ета! и Честита нова теми4ка. LaughingАма вие в4ера сте били доста активни........Започвам по ред .
Ние все още нищо не сме купували за бебчо. Живеем на квартира и въобще не ми се дават пари за ремонти, може би още един климатик за другата стая, за да си направим спалня и никой да не влиза при бебо освен нас.
Спинки,разбирам те напълно.И ние сме в същото положение,но има неща ,които не мога да ги прескочим като освежаване ,така 4е - колкото и да не ми се иска да инвестирам в билището на лудия ми хазяин- #Cussing out няма на4ин.

Някой беше питал за плотовете за повиване или за такива скринове.При нас мястото е доста ограни4ено,и поради тази при4ина ще вземем и по-малкия размер легло(120/60).Мисля да си купя талъв плот за преповиване,който да поставя, в/у самото легло и там да се извършва тоалета на беба.
Снежко,аз пия именно феро фолгама,само 4е 2х1 и в допълнение също фолиева киселина( само 4е моята е Folacid-но това няма зна4ение- въпрос на избор на марка).ФОлиевата помага  за по-доброто усвояване на желязото и за това се изписва.Ако не си про4ела,искам да те предупредя да не се притесняваш от това 4е изпражненията ще по4ернеят BlushТова е нормално. Peace
ОТносно комплектите за изписване - аз мисля 4е няма смисъл да се купува някаква огромна конфигурация от N-брой блузки и блуз4ици.... CrazyСмятам 4е 4-5 4асти са напълно достатъ4ни PeaceА много бъдещи майки дори не купуват специално к-кти за изписване- просто си правят сами такъв.Не мисля 4е е от толкова голямо зна4ение.Аз мисля да купя такъв к-кт,но както ве4е казах,от маклко 4асти с най-необходимото и с една тънка паму4на пеленка( нали ще бъде горещо).
ОТносно ко нтракциите- аз мисля 4е нямам такива,освен ....след секс EmbarassedКорем4ето ми се стяга ужасо и става на камъ4е.МНого е гадно Sad,а таткото после 4е 4увства едва ли не гузен и виновен 4е така се полу4ава.Вие имате ли подобен проблем ?Rolling Eyes

# 47
  • София
  • Мнения: 1 397
ОТносно ко нтракциите- аз мисля 4е нямам такива,освен ....след секс EmbarassedКорем4ето ми се стяга ужасо и става на камъ4е.МНого е гадно Sad,а таткото после 4е 4увства едва ли не гузен и виновен 4е така се полу4ава.Вие имате ли подобен проблем ?Rolling Eyes

С контракции проблем нямам, ама и нашия татко се чувства гузен да има желание с жена в такова положение, а да не споменаваме колко се притеснява  да не направи нещо на детето Simple Smile

# 48
  • у дома
  • Мнения: 1 581
ОТносно ко нтракциите- аз мисля 4е нямам такива,освен ....след секс EmbarassedКорем4ето ми се стяга ужасо и става на камъ4е.МНого е гадно Sad,а таткото после 4е 4увства едва ли не гузен и виновен 4е така се полу4ава.Вие имате ли подобен проблем ?Rolling Eyes

С контракции проблем нямам, ама и нашия татко се чувства гузен да има желание с жена в такова положение, а да не споменаваме колко се притеснява  да не направи нещо на детето Simple Smile

при предишната ми консултация, в началото на седми месец, изрично попитах моята докторка за секс-а, тя ми забрани  Cry  т.е. каквото сме правили - правили, от тук нататък никакъв секс. може би именно заради контракциите, за да не се предизвикват.. и така.

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 09:38 от blueeye®

# 49
  • Мнения: 273
Добро утро момичета, ние не можахме да се разберем с госпожицата цяла вечер се мята на ляво на дясно newsm32 и не ме остави да се наспя и следобед маи ще се спи.
Относно седмиците аз си ги смятам - от първия ден на последната менструация, а моя Доки май ги смята в лунарни месеци
За зъбите моята Зъболекарка ми препоръча да вземам Флуорид или Флуорин - 8таб. на ден, каза че сега не е нужно да вземам Зимафлуор.Ето и един адрес www.zabolekar.info

За покупки на бебо и аз още не съм ходила мисля да е другия месец. При нас секса не ни е забранен, но решихме щом влезя в 8месец да спираме, да не реши да излезе бебка

# 50
Ние пък нямаме никакви проблеми със секса и не мисля засега да приключваме....Получавам обаче понякаго и доста силни контракции на най-необичайни места Shocked Но си пия хаповете и се надявам бебо да издържи поне до началото на юли.
С покупките не сме стигнали до никъде още, само някои съвсем начални неща, а така ме сърбят ръцете за един голям пазар Hug
Иначе след като бебо изяви огромното си желание да ни посети по-рано, се наложи вече да си приготвя багажа за болницата Simple Smile
Сакът ми е готов, но все пак не ми се иска да го ползвам още Grinning

Слава богу по-големите(а и по-скъпи) неща- количка, легло, кошче за кола ще ни ги подарят приятелки, така че ще си спестя доста разходи

# 51
  • Мнения: 113
Здравейте момичета,
да ни е честита тази хубава тема, и само хубави неща да ни спохождат.

 Мамите с контракции- почивка повече, няма как. Аз имах един период в нач. на 7-ия, бях с контракции за около2-3дни.Много се стреснах, но отшумяха за сега.

За отчета(как пък не ме е срам да се отчета?)   +15кг Embarassed в 31г.с.
Вчера на консултац. ми измери обиколка на корема 97см, и ми даде да си пусна изследвания и за циман. Някой знае ли за какво се прави?  newsm09

Какво мислите по въпроса Морската вода или в басейна е по-чиста и подходяща за бременни?
Абе знам, че неможем в Бг да се похвалим с такава вода, но така да ми се плува................. smile3549

Желая ви приятен ден, движете се, но и почивайте
Цунки на тумбите  love001

# 52
  • София
  • Мнения: 96
Мадона,
много ти благодаря за отговора. Вече бях започнала да се чудя защо никой не ми отговаря, защото не вярвах никой да не го прави това изследване във Варна. А тъй и тъй изнахалствах вече, да знаеш случайно дали някъде се прави БХС (биохимичен скрининг)?

# 53
Като стана въпрос за басейн/море, някой има ли идея до коя седмица/месец е разумно да се ходи? На мен така ми се ходи на море..., но ние, за съжаление, до 7 юли имаме ангажименти, а това е края на 8-ми, началото на 9-ти месец  Sad и май никъде няма да отидем тази година.
А вие, бъдещи майчета, ще ходите ли някъде на почивка - море, планина?

# 54
  • Мнения: 4 970
Като стана въпрос за басейн/море, някой има ли идея до коя седмица/месец е разумно да се ходи? На мен така ми се ходи на море..., но ние, за съжаление, до 7 юли имаме ангажименти, а това е края на 8-ми, началото на 9-ти месец  Sad и май никъде няма да отидем тази година.
А вие, бъдещи майчета, ще ходите ли някъде на почивка - море, планина?
Аз минах от ред LaughingИ мен ме е страх да пътувам в края на бременността на по-дълъг път.В на4. на 9-и месец сме на сватба на 200км,та...от сега ми е притеснено.Ще видим.А ина4е- който има възможност- нека отиде !Аз питах лекаря- той ми даде"зелена светлина" Peace

# 55
  • Мнения: 566
добро утро!и на мен така ми се ходи на море,че........всяка година го посещавам,но тази май ще го пропусна.
разисквахме влагалищните секрети, а какво ще кажете за носните?от както съм бременна не мога да се отърва от тях.такова чудо!като съм била хремава съм нямала толкова секрет.

# 56
здравейте сладурки Grinning
лелееее колко сте изписали -браво ! и чета тук че вече сте в разгара на пазаруването,а аз още нощичко не съм купила даже не съм тръгнала да обикалям магазините,но направо ме засърбяха ръцете докато четях0освен да тръгвам и аз newsm78 но нали ни предстои преместване и все ми се иска да успеем с реминта(който още не е започнал)преди да започна с покупките.иначе имам идея какво точно ще търся -количка Маг Ингланд,скрин- комбиниран с анатомична ваничка,козметика Бюбхен,комплект за изписване-мммм   newsm78 2шшета наавент,помпа Авент,легло-сгъваемо(удобно за пътуване),бебепорт(убедих се че е много полезен докато бебата е малка,само че малко скъпичък за толкова кратко ползване.)
дръжте се мами с проблеми -още малко остана Peace
за желязото и аз го пия и тия дни трябва да ходя да видим до къде сме стигнали с хемоглобина-дано се е вдигнал малко ,че последния път беше 93 Sad
за почивката на море-няма нищо лошо да дойдете насам:)аз обаче не ходя на плаж(а така ми се искааааааааааа)защото много ме е страх от тия хиперпигментации които може да се появят,а и на плажа по бански ще съм малко като кит Joy-всички казват че ми е много голям корема и вече ме питат кога ще раждам Close аз какво да наптравя?голям си е дано и бебата е голяма Grinning
май това е от мен за сега-лек ден навсички  bouquet

# 57
  • Мнения: 163
Привет момичета  bouquet
честита ни нова тема,която направо вече е остаряла.Явно доста интересна тема коментираме(предстоящите покупки)
Спинки,velmar и аз като вас съм на квартира и ние също ще правим леки ремонти -освежавания разни-ще побоядисаме малко и даже мислим да сложим и ламиниран паркет в стаята където ще гледаме бебешока.Тя е малка-14 кв а и хазаина с е нави да разделим разходите за паркета 50/50 така че се чувствам доволна
Относно покупките и ние още нищо не сме купили освен бибероната от сп Моята бременност Laughing,но се спряхме вече на количка и повече не искам да ходя да гледам защото напълно ще се объркам.
Колкото до шишетата и аз съм се насочила към Авент и напълно подкрепям Лореха че два бр по 250 мл са достатъчни.Аз преди 1г и 6 месеца станах леля и всичко ми е доста познато.А като знам колко неграмотна бях преди това на тази тема ............. Laughing
И даже и си имам и завещани доста неща вече от племенника(макара че на нас ни казват че ще е момиче) Laughing -едно от които е и стерилизатор за микровълнува на Авент ,но още нищо не сме си взели у дома.-ей така от суеверие.
И на мен много ми се иска да имам кът за преповиване на бебока,но не знам как точно ще го организирам.Тези плотове за повиване които ги продават не ми се виждат много разумна инвеститция защото от приятелки знам че те се използват няколко месеца и после вече са неизползваеми-стават малки.
Същото се отнася и за тези кошарки които стават за юношески легълца след време-те първо ми се виждат много ниски и си мисля че като стане на близо годинка бебо ще може да прекрачва решетката и ще падне newsm78.А шкафчето към тях също служи много малко за повиване-след това и то става малко.Имам една приятелка която има такова легълце-бебо е на 4 месеца и тя вече не го повива там ,защото им е тясно Laughing
Това е засега от мен
Аз уж съм на работа до понеделник включително,но все още нямам заместник, а управителя ме затрупва с разни задачки заради които не мога да си тръгна преди да съм ги приключила..........
Уфффф  newsm78
Хайде приключвам вече
Погалете коремчетата от мен и ви пожелавам много усмивки на днешния ужасно мрачен ден

# 58
  • Мнения: 8
Здравейте мамчета:)))
Аз рядко пиша, но се старая да ви чета редовно( до колкото мога ).
Имам едно питане, може би вече този въпрос сте го обсъждали , но аз не можах да намеря темата.Та въпросчето - интересуваме има ли някакъв списък който може да ни помогне за покупките на бебо, за да не пропуснем нещо важно?! newsm78.Благодаря ви предварително!:))))

# 59
  • Мнения: 256
МАДОНА, количката не съм я вдигала, но така като гледам мисля че е тежка. Дават я някъде около 13 кг. Но така като си я бутам из къщи за да я пробвам изглежда много удобна. Но ще видим като влезе вече в употреба как ще е. Иначе си влиза в асансьора без проблем:)
Bebon, за това изследване циман имаше вчера пусната тема, ама не се сещам къде точно беше. Потър-си я. А според мен морската вода е за предпочитане пред басейните. Но това си е лично мое мнение.
Айде Варненски мами скоро пак да се организираме за среща.

Общи условия

Активация на акаунт