Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 53

  • 48 048
  • 765
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 327
Интересно ми стана за цената и влезнах ,ами не са много скъпи тези Prenatal .На мен ми препоръчаха Elevit и ги купих .Не знаех ,че има и по-евтини хубави витамини.

# 166
  • Мнения: 572
Явно вариантите са всякакви за тези витамини. Аз ще си взема да пия, но все пак не пропускам да си хапвам от пресните плодове и зеленчуци отново по препоръка на лекаря. Плодовете са изключително полезни за закуска напримерл И си хапвам диня, пъпеш, праскови. Минералите са много важни в периода на бременността.

# 167
  • София
  • Мнения: 3 715
Момичета, които сте раждали секцио, имам много странен въпрос. Някъде по телевизията чух, че не е хубаво да се ражда секцио с лак. Понеже, ако нещо упойката не понесе, първо по ноктите на пръстите се разбирало - посиняват. Попитах и моята АГ, понеже съм с гел лак и трябва да ходя да го сваля специално, ако е така и тя ми каза, че това е отживелица. И че ако се притеснявам да сваля лака на 1-2 пръста само. И сега съм в дилема, та някоя от вас раждала ли е с лак?

# 168
  • Мнения: 1 238
Свали си на две пръстчета. Изпилваш малко с пила, после напояваш памук с ацетонов лакочистител, увиваш с фолио и чакаш 30мин и после пада сам.
Момичета, които сте раждали секцио, имам много странен въпрос. Някъде по телевизията чух, че не е хубаво да се ражда секцио с лак. Понеже, ако нещо упойката не понесе, първо по ноктите на пръстите се разбирало - посиняват. Попитах и моята АГ, понеже съм с гел лак и трябва да ходя да го сваля специално, ако е така и тя ми каза, че това е отживелица. И че ако се притеснявам да сваля лака на 1-2 пръста само. И сега съм в дилема, та някоя от вас раждала ли е с лак?

# 169
  • Мнения: 59
Момичета, които сте раждали секцио, имам много странен въпрос. Някъде по телевизията чух, че не е хубаво да се ражда секцио с лак. Понеже, ако нещо упойката не понесе, първо по ноктите на пръстите се разбирало - посиняват. Попитах и моята АГ, понеже съм с гел лак и трябва да ходя да го сваля специално, ако е така и тя ми каза, че това е отживелица. И че ако се притеснявам да сваля лака на 1-2 пръста само. И сега съм в дилема, та някоя от вас раждала ли е с лак?

Аз все пак си свалих лака , но можеш да си махнеш този на краката просто. Макар , че това е било едно време , а сега има други начини да разберат , връзват те с апарат за кръвно. Никой не ми е гледал ноктите и имам ли лак , а раждах секцио преди месец и малко Simple Smile леко раждане и бързо възтановяване! И най-вече , кураж Simple Smile

# 170
  • София
  • Мнения: 3 715
Благодаря ви момичета, за свалянето няма проблем, така или иначе септември ще ходя при маникюристката и ще трябва да и кажа какво да прави. На краката няма да имам, но може би ще махна и два нокътя на ръцете за всеки случай. Иначе и аз така знам, за апарата за кръвно, ама ако не ги сваля сигурно ще го мъдря постоянно.

# 171
  • Мнения: 1 238
Момичета има ли няко луда като мен със синдром на бялата престилка? Когато си меря кръвното у дома ми е 110/70, но лекар или медицинско лице тръгне ли да ми мери кръвното и сложи апрата го дигам в небесата и пулсът откача и не мога да се успокоя и да ми го измерят и това е , просро не е реална стойност.

# 172
  • Мнения: 4 664
Ами аз бих се усъмнила и на точността на апарата ти, при мен е същото, вкъщи е доста по-ниско, при лекар високо. Вече започнах към моите измервания да добавям + 10 и на двете граници, уж ми е от най-добрите апарати, ама за всеки случай.

# 173
  • Мнения: 1 238
Не е това, просто ми става нервно и почвам да дигам адреналина и пулсът ми се ускорява, даже лекарите ми се дразнят, че това което измерват не е вярното и само 1 успяха и то , защото бях в болница и го направиха докато съм спала 😀 и е било 120/80 и пулс 72
Ами аз бих се усъмнила и на точността на апарата ти, при мен е същото, вкъщи е доста по-ниско, при лекар високо. Вече започнах към моите измервания да добавям + 10 и на двете граници, уж ми е от най-добрите апарати, ама за всеки случай.

# 174
  • Мнения: 2 847
Момичета има ли няко луда като мен със синдром на бялата престилка? Когато си меря кръвното у дома ми е 110/70, но лекар или медицинско лице тръгне ли да ми мери кръвното и сложи апрата го дигам в небесата и пулсът откача и не мога да се успокоя и да ми го измерят и това е , просро не е реална стойност.

Не си сама 😀
Мен и на кардиолог чак ме пращаха, вкъщи го меря по три пъти на ден, никога не съм имала високо кръвно, а всеки път на ЖК това е основната тема за разговор.

# 175
  • Мнения: 1 238
Именно! Хахаха то даже е комично малко . Психо сме
Момичета има ли няко луда като мен със синдром на бялата престилка? Когато си меря кръвното у дома ми е 110/70, но лекар или медицинско лице тръгне ли да ми мери кръвното и сложи апрата го дигам в небесата и пулсът откача и не мога да се успокоя и да ми го измерят и това е , просро не е реална стойност.

Не си сама 😀
Мен и на кардиолог чак ме пращаха, вкъщи го меря по три пъти на ден, никога не съм имала високо кръвно, а всеки път на ЖК това е основната тема за разговор.

# 176
  • Мнения: 3 902
За това се слага холтер и се вижда какво се случва. Всеки читав кардиолог ще ви назначи. Аз си сложих. Видяхме кога и какви проблеми има и взехме мерки:)

# 177
  • София
  • Мнения: 6 010
dolca.callejo, и аз съм като теб. Ама на моя апарат е написано да поседя 5 минути в покой, да не говоря докато ми се мери кръвното, ръката да има особена чупка и разни други... Е да, ама на ЖК влизам и докато съм права още ми го мерят, че и ме разпитват да не губим време.
Пулсът ми си е винаги към 70-80, а преди ФМ специално 110! Ама аз си се усещах, че съм нервна и притеснена.

# 178
  • Мнения: 1 238
Дааааа и аз така , а ако ми сложат холтер ще откача тотално.
dolca.callejo, и аз съм като теб. Ама на моя апарат е написано да поседя 5 минути в покой, да не говоря докато ми се мери кръвното, ръката да има особена чупка и разни други... Е да, ама на ЖК влизам и докато съм права още ми го мерят, че и ме разпитват да не губим време.
Пулсът ми си е винаги към 70-80, а преди ФМ специално 110! Ама аз си се усещах, че съм нервна и притеснена.

# 179
  • Мнения: 49
Здравейте, в 21г.с. съм но все още не усещам бебчето да рита това дали е нормално?

Общи условия

Активация на акаунт