Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 53

  • 48 052
  • 765
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 647
Аз го виждам отрицателен. Sad съжалявам дано да греша.

# 421
  • Мнения: 925
Аз залагам 99% че си бременна

# 422
  • Мнения: 1 238
Пусни си ЧХГ, излиза в рамките на деня. Отиди в Цибалаб или Токуда най-вече ако си от София и след 3-4 часа ще знаеш.

# 423
  • Мнения: 16 871
Жената очевидно предпочита да си дава парите за уринарни тестове и да се чуди.

Само за информация- при кръвния тест нямо място за чудене и тълкования - дава категоричен отговор.

# 424
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Анита
Това е моят тест след 12-дневно закъснение,сигурна съм,че никой нямаше да види чертата освен мен и да каже,че съм бременна,е вече съм 7-ми месец.Аз виждам втора черта на твоя тест и за мен си бременна.Но както те съветват ако искаш си пусни кръвен за по-сигирно.

# 425
  • Мнения: 2 644
Момичета, нормални ли са нерегулярни болезнени контракции в 38 гс? На път съм да се обадя на лекаря, но пък не искам да го безпокоя през уикенда ако е нещо безобидно.

# 426
  • София
  • Мнения: 6 726
Момичета, нормални ли са нерегулярни болезнени контракции в 38 гс? На път съм да се обадя на лекаря, но пък не искам да го безпокоя през уикенда ако е нещо безобидно.
Аз не виждам какво трябва да те притеснява в 38г.с. трябва да са ти започнали подготвителните контракции.

# 427
  • Мнения: 925
С такива контракции в 38 седмица родих за един час без болка и силни контракции .Добре,че мъжа ми настоя да ме закара в болницата,че щях да си родя вкъщи.

# 428
  • София
  • Мнения: 47
Смокинка, непрекъснато коментираме, че менструални болки и болезнени гърди са нормални в ранна бременност. При предишната ми бременност ми изписаха но-шпа и папаверин, но доколкото разбрах, те се изписват за да намалят дискомфорта на бременната, а не за да задържат ембриона. При моите прегледи в началото не се установяваше никаква маточна активност, т.е. всичко си беше наред. Излезе, че се тъпча излишно с хапчета. Сега съм в 7г.с. и положението е съвсем същото, но изобщо не обръщам внимание на болките, тъй като всичко ми е съвсем познато.

Не се тревожи толкова, ако нямаш кървене или зацапване(ако се появи такова трябва консултация с лекар) Изчакай си прегледа, който е добре да стане на поне 10 дни закъснение за да се види плоден сак на ехографа.

Благодаря! Доста се успокоих! Болките продължават, но аз послушах и другите момичета и още днес отидох на преглед. Док ме също каза, че болките са нормални, но е рано за изводи. Гледа ме с вагинален ехограф и ми каза, че матката може би наистина се подготвя за бременност, била с идеални размери и много дебела лигавица.  Просто болките понякога са наистина по-силни, като стягания и затова се тревожа. Дано да е напразно и всичко да е наред.

# 429
  • Мнения: 260
Момичета вие хапвате ли морски неща аз похапвам миди тези дни а знам че не е хубаво докато си бременна така ли е

# 430
  • Мнения: X
Момичета вие хапвате ли морски неща аз похапвам миди тези дни а знам че не е хубаво докато си бременна така ли е

Според мен всичко в умерени количества е добре. Не може и да гледаш и да ти се яде. Чувала съм за авокадо, че не е подходяща в последните месеци.

# 431
  • Мнения: 196
Аз имам един въпрос. Опасни ли са напъните, ако имаме запек?

# 432
  • Мнения: 1 238
Хемороиди може да си докараш. Аз ползвам Мелилакс микро клизма почти всеки ден и действа безотказно. Изтискваш си я и след 15 секунди си в тоалетната. Може да пробваш и с дуфлак, но ефектът не е инстантен.
Аз имам един въпрос. Опасни ли са напъните, ако имаме запек?

# 433
  • Мнения: 1 327
Сега я гледах тази микроклизма .Гелче ли е ? 20 лв за 6 бр или ги намираш по-евтино?

# 434
  • Мнения: 196
Хемороиди може да си докараш. Аз ползвам Мелилакс микро клизма почти всеки ден и действа безотказно. Изтискваш си я и след 15 секунди си в тоалетната. Може да пробваш и с дуфлак, но ефектът не е инстантен.
Аз имам един въпрос. Опасни ли са напъните, ако имаме запек?


А може ли да прокървиш от напъните или да се случи нешо с бебчо?

Общи условия

Активация на акаунт