Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 53

  • 48 088
  • 765
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 680
Аз съм след инвитро,  Така че е по-различно. Само ехография имах.

# 511
  • София
  • Мнения: 6 010
На мен на първия преглед ме прегледаха с ехограф и ми пуснаха МБ. После вече при записването на ЖК получих направления за кръвни изследвания - ПКК, Васерман, Хепатит Б.. и урина.

# 512
  • Мнения: 813
На мен на първия преглед ме прегледаха с ехограф и ми пуснаха МБ. После вече при записването на ЖК получих направления за кръвни изследвания - ПКК, Васерман, Хепатит Б.. и урина.
В коя седмица отиде на първия си преглед?

# 513
  • София
  • Мнения: 6 010
5 г.с. + 4 дни - видяхме бременност в матката
6 г.с. + 1 ден - видяхме сърдечни пулсации (апаратът на моя доктор беше сигурно най-новият в България тогава)
Абе до 10 г.с. ме гледаха всяка седмица, после вече на две, но аз съм рискова и имаме много неща да следим.

# 514
  • Мнения: 4 400
На мен на първия преглед ме прегледаха с ехограф и ми пуснаха МБ. После вече при записването на ЖК получих направления за кръвни изследвания - ПКК, Васерман, Хепатит Б.. и урина.
В коя седмица отиде на първия си преглед?
Първият преглед е за установяване на бременността с ехограф (маточна, извънматочна, сърдечна дейност). По принцип към 6 г.с. се виждат тези неща. После като се запишеш за женска консултация (след 8, дори в някои страни след 10 г.с.), лекарят ще те прати на изследвания: ПКК, микробиология, Васерман, СПИН, хепатит С и т.н. Много неща са, по-добре стъпка по стъпка, за да не се шашнеш..Rolling Eyes
Според мен най-важно е да си избереш лекар, на който имаш доверие, да ти вдъхва спокойствие и който ще те насочва какво следва. Всяка бременност е различна. Ако една бременна я викат на преглед през седмица-две, за друга е достатъчно и веднъж на месец.

# 515
  • Мнения: 813
На мен на първия преглед ме прегледаха с ехограф и ми пуснаха МБ. После вече при записването на ЖК получих направления за кръвни изследвания - ПКК, Васерман, Хепатит Б.. и урина.
В коя седмица отиде на първия си преглед?
Първият преглед е за установяване на бременността с ехограф (маточна, извънматочна, сърдечна дейност). По принцип към 6 г.с. се виждат тези неща. После като се запишеш за женска консултация (след 8, дори в някои страни след 10 г.с.), лекарят ще те прати на изследвания: ПКК, микробиология, Васерман, СПИН, хепатит С и т.н. Много неща са, по-добре стъпка по стъпка, за да не се шашнеш..Rolling Eyes
Според мен най-важно е да си избереш лекар, на който имаш доверие, да ти вдъхва спокойствие и който ще те насочва какво следва. Всяка бременност е различна. Ако една бременна я викат на преглед през седмица-две, за друга е достатъчно и веднъж на месец.

Леле доста неща ме чакат 😯
Всички неща малко по малко ще се свършат. Повече търпение и без да се шашкам ☺😁

# 516
  • Мнения: 260
Момичета имам някаква странна болка пронизваща в ляво но не е ниско долу а горе по нависоко не мога да разбера каква е бебето доста рита в момента там но не мисля че не боли от това ритане какво да правя да отида ли на доктор или да пия но шпа защото ми е казал при болка пий но шпа но ме притеснява тази болка

# 517
  • Мнения: 3

Здравейте,на 9 август правихме секс с презерватив но той се скъса,на 22 август ми дойде МЦ и продължи само 3 дни (попринцип е 6 дни)....от два дни имам световъртеж и гадене..кога най-рано би отчел теста наличие на бременност,ако има такава ?

# 518
  • Мнения: 813

Здравейте,на 9 август правихме секс с презерватив но той се скъса,на 22 август ми дойде МЦ и продължи само 3 дни (попринцип е 6 дни)....от два дни имам световъртеж и гадене..кога най-рано би отчел теста наличие на бременност,ако има такава ?
Един два дни, след закъснение. Щом ти е дошъл ц, едва ли си бременна.

# 519
  • Мнения: 16 871
Нали знаеш, че с менструалното кървене се изхвърля НЕ оплодената яйцеклетка и м.лигавица? Каква бременност търсиш?

# 520
  • Мнения: 609
Здравейте! Първия ми положителен тест видях 25 дни от последния цикъл, понеже съм с къс точно на толкова ми идва. Усещах, че има нещо и не сгреших. Минаха 3-4 дни, в които никак не се чувствах добре, гадене, подут стомах, виене на свят... До преди 3 дни, когато имах много сериозни семейни проблеми и съответно много стрес преживях, при което нацяло всякакви неразположения спряха, гърдите леко наболяват пак, но сякаш по-малко. Спря да ме боли и опъва ниско долу. Имах еднократно бледо кафеникаво зацапване. На преглед съм след седмица, но ще се побъркам. Дали от стреса може да се е случила беля? Нищо неможах да хапна през тези дни от притесненя. Имам едно дете и с него точно 2 седмици след като разбрах започнаха неразположенията. Докато сега доста по - рано и изведнъж спряха. Разбирам, че е много рано, но незнам какво да си мисля.. Или по-точно трябва да не го мисля. В 5г.с. съм

# 521
  • Мнения: 9 196
Напротив - мисли го и се пази. Няма как да знаеш, какво точно се случва в някакъв момент, но е важно да си спокойна, че правиш, каквото трябва, пък да става, каквото ще.
Ако не ти се яде, поне се постарай да приемаш достатъчно течности. Дехидратацията е опасна.

# 522
  • Мнения: 609
Да така е, внимавам и гледам да съм спокойна и да мисля позитивно. Определено имам силна жажда за вода, попринцип пия много малко и това е голяма грешка, но сега непрекъснато ми се пие.

# 523
  • Мнения: 9 196
Около 5 г.с. рядко се случва мисед - при който изчезват бременните симптоми, то е по вероятно към 7-8 седмица и нататък, така че ти е рано да се притесняваш. Дори направо не се случва никога. Може да е кухо яйце, например, но тогава симптоми почти няма така или иначе, че да изчезнат.

Пий фолиева и витамини.

# 524
  • Мнения: 609
Много ти благодаря, успокоиха ме думите ти. Flowers Rose
Незнам какво ми става, минала съм този път, и двете бременности ми се случиха от първия месец опити и се филмирам като някое дете... Пия фолиева киселина, но други витамини не все още

Общи условия

Активация на акаунт