Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Според вас кое е по-хубаво Теа или Тея?

Последна редакция: пн, 06 авг 2018, 08:06 от bubanka

# 1

Според мен имена завършващи на а и преди а имащи гласна буква изглеждат нелепо. Трябва да я накарая и това е. Тея е по приемливо , не ми харесват и двете

# 2
На мен Тея ми звучи по-скоро като местоимението ("тези"), а някои от хубавите трибуквени имена, завършващи на я често наподобяват глаголи - като Рея и Лея например. Рея е добре, но за предпочитане е Леа.

# 3
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....

Тея  Peace

# 4
Мерси и аз така мисля!

# 5
Ако трябва да избирам между двете - Тея, дори и само заради латинизацията- при изписване Tea ще се чете като чай ("тий") в англоговорящи страни, докато с Teya няма да има подобен казус.

# 6
  • Германия
Ако трябва да избирам между двете - Тея, дори и само заради латинизацията- при изписване Tea ще се чете като чай ("тий") в англоговорящи страни, докато с Teya няма да има подобен казус.

Не съм съгласна, за мен това е едно и също име, и си има едно единствено приемливо транслитериране - Thea
И аз смятам, че Тея е по-добрия вариант

Примерно дъщеря ми се казва Arya, на български мога да я пиша и Ария и Ариа, това не променя изписването на латиница

# 7
Така е ,но Thea се произнася Тия,а не
Тея/а.Поради асоциацията с местоимението,аз предпочитам Дея.

# 8
  • Германия
Така е ,но Thea се произнася Тия,а не
Тея/а.Поради асоциацията с местоимението,аз предпочитам Дея.

Така е, но произношението идва от езика, няма как да го променим. В крайна сметка нито Тея нито Теа е българско име

# 9
Мойта щерка е Лия. Но това е защото е кръстена на баба си Лидия. Исках да обере възможно най много букви.

# 10
  • Пловдив
Според мен имена завършващи на а и преди а имащи гласна буква изглеждат нелепо.
+1. По-конкретно когато гласната е Е или И, щото за такива с А, Ъ, О или У и след това А и без това не се сещам. Wink
Стана вече общоприета практика да се изписва -ЕА и -ИА вместо -ЕЯ и -ИЯ, но то стана и практика да се слагат мъжки окончания на женски фамилни имена, та това, че е станало практика, все още нищо не значи.
И вярно, че Тея/Теа звучи като една често използвана разговорна форма на "тези". Но като че ли не се усеща подчертано.

# 11
  • на последния етаж
Според мен имена завършващи на а и преди а имащи гласна буква изглеждат нелепо. Трябва да я накарая и това е. Тея е по приемливо , не ми харесват и двете
Това е и моето мнение.

# 12
На мен Тея ми звучи по-скоро като местоимението ("тези"), а някои от хубавите трибуквени имена, завършващи на я често наподобяват глаголи - като Рея и Лея например. Рея е добре, но за предпочитане е Леа.
Тея онея, и аз така, изобщо и двете са ми странни имена.

# 13
Нито едно. Тея онея...Дея,Мея и подобни. Що за имена са това? Това е моето мнение, лично разбира се, че вие си знаете. Но според мен дайте на детето си хубаво,дълго и звучно име.

# 14
  • Варна
На същото мнение съм. Ако е ТеА всеки път ще трябва да обяснява как се пише. Не ми харесват като цяло, "тея" ми звучи като разговорна форма на думата "тези".

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт