Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 авг. 2018, 00:25 ч.

На море в Турция - тема 53

• 45 781
  • 768
  •   1
Отговори

Анкета

От къде черпите информация при избор на хотел за почивка?

Опции:

* Гласуването приключва: вт, 16 окт 2018, 00:25
* Може да изберете максимум 5 опции.

# 645
  • Русе
Много моля, някой да ми каже по кой път се пътува най, добре до Кушадасъ. В момента сме тук, на идване направихме 12 часа от Любимец, Чанак кале, Айвалък, покрай морето до Измир. Сега мислим да е през Гелиболу, ако от Измир тръгнем за Маниса на Бандърма ли отивате към Гелиболу или по_ рано се отделяте и къде?
За Гелиболу и по-точно Лапсеки пътя е същия, както за Чанаккале. Просто продължаваш 40 км по-напред. Но да предупредя, че на 01.09 в Лапсеки имаше над 10 км. опашка от чакащи коли и тирове. Колоната е обща вечер. На следващия ферибот в Чардак(всъщност опашката на Лапсеки стигаше до табелата на Чардак) опашката беше около 3-4 км. отново коли и тирове. На Чанаккале имаше около километър само леки коли и минахме за 20 мин. След нас дойдоха един автобус на Турс клуб и един на Емералд. По-късно от почивали в хотела, в който бяхме разбрах, че и автобуса на Ориент, с който са пътували  е минал от там.

# 646
  • на село
Благодаря за отговора, ние точно на 1.09 пътувахме, Капитан Андреево минахме за по_ малко от час, ферибота на Чанаккале _ за около 15 мин, но после тафикът и пътищата надолу, беше натоварващо.

# 647
  • Русе
Валери, за да сме по-точни, до колкото знам от постовете ти в темата не си бил в хотелите, а на плажовете, на които се намират хотелите.

# 648
  • София
Валери, за да сме по-точни, до колкото знам от постовете ти в темата не си бил в хотелите, а на плажовете, на които се намират хотелите.
Добре бе какво сте ме емнали...ми питат за плажовете за плажовете отговарям. Което знам, знам го, казвам го. Какво има лошо? Пак ли сбърках?

# 649
  • Русе
Добре бе какво сте ме емнали...ми питат за плажовете за плажовете отговарям. Което знам, знам го, казвам го. Какво има лошо? Пак ли сбърках?
Не съм те емнала. Просто правя уточнение. Ако беше написал, че си бил на плажовете, а не в хотелите нямаше да те емнат.

# 650
  • София
Повтарям питането си и ви моля с любезностите да преминете на лични, защото ми писна да получавам известия за нищо...
Здравейте, видях, че Астралхолидейс вече са извадили офертите за зима 2019 за хотели, които ще работят до края на януари.
https://www.astralholidays.bg/pochivki/country/7:110/board/AI/pr … r/1.html#filter-1
Харесва ми идеята да почивам седмица след Нова година. Имате ли представа дали въпросните хотели работят с пълния си капацитет, дали спа центровете им са подходящи за зимните месеци? В кой от хотелите има отопляем басейн? Кой от хотелите е в близост до населено място, което предполага разходки и нещо за разглеждане? И изобщо как ви се вижда идеята за спа-почивка в Турция през януари?
В мнение на Роже прочетох, че Титаник делукс разполага с отопляем басейн.

# 651
  • гр.Добрич
Е вие сте доста хора.Със самолет а и още не е края на сезона.Така ,че цената вече не е толкова шокираща,но все пак според мен е висока за този хотел.

Така е, голямо семейство сме, но ми прави впечатление, че много хотели държат високи цени. Погледнах Босфорус Соргюн в Букинг, защото миналата есен отседнах в него за 2 нощувки. Хотела ми хареса, но в него няма нищо, което да си прави парите, Нито е на първа линия. Имаше 2 смешни пързалки, които се падаха в сянката.

Между другото не знам кой е Халим и каква е интригата с него. Wink

# 652
spinki, цените в Букинг са нереално високи, недей да ги гледаш там.

Халим съдейства за резервации през турски сайтове, където често има добри цени. Мисля, че на 1-ва стр. има информация как да се свършеш с него.

Ще помоля valerko и nykoi да се разбират на друго място и да не развалят хубавата тема с драмите си!

# 653
Много моля, някой да ми каже по кой път се пътува най, добре до Кушадасъ. В момента сме тук, на идване направихме 12 часа от Любимец, Чанак кале, Айвалък, покрай морето до Измир. Сега мислим да е през Гелиболу, ако от Измир тръгнем за Маниса на Бандърма ли отивате към Гелиболу или по_ рано се отделяте и къде?
Според мен опитайте следния маршрут:
Измир и след това през Маниса, Балъкесир, Бандърма, ферибота Чардак, след това Одрин.

# 654
Здравейте, ние пътуваме за hotel club calimera serra palace side на 21.09. със собствен транспорт. Пътят е доста и затова планираме да спрем някъде за по-дълга почивка след Истанбул, затова моля ви препоръчате ми места, където можем да спрем. Казват, че трябва да минем след 12 часа вечерта през Истанбул, за да няма много трафик и да е през втория мост. Някой скоро пътувал ли е до Сиде с кола и за колко време горе долу се стига?

# 655
Здравейте,
утре сутрин заминаваме за Турция и сега се сещам нещо много важно.Колата ни е на името на фирмата която е собственост на мъжа ми и досега не сме минавали с нея граница извън ЕС.Имаме нотариален договор че фирмата я отдава на мъжа ми.
Трябва ли да имаме пълномощно и трябва ли да е легализирано на английски или турски?
Задължително ви трябва пълномощно, независимо от това, че фирмата е на мъжа ви. Ако го нямате още на българската граница ще ви върнат.

# 656

Аз да попитам някой скоро посещавал ли е Novada Outlet след Кушадасъ и заслужава ли си да си напазарим от там или по-добре някой мол в Измир?
Също така ме интересуват актуални цени за Памуккале и Домът на Дева Мария, както и целодневната разходка с яхта и може ли да се плаща с евро или карта на тези места. Само да кажа, че ще сме с кола и няма да се възползваме от услугите на ТА за тези допълнителни услуги, а сами ще си ходим и търсим най- удобния и изгоден вариант за нас.
Утре заминаваме за Дидим и искам да се ориентирам колко лири да сменим горе долу.

# 657
  • Стара Загора
Здравейте, ние пътуваме за hotel club calimera serra palace side на 21.09. със собствен транспорт. Пътят е доста и затова планираме да спрем някъде за по-дълга почивка след Истанбул, затова моля ви препоръчате ми места, където можем да спрем. Казват, че трябва да минем след 12 часа вечерта през Истанбул, за да няма много трафик и да е през втория мост. Някой скоро пътувал ли е до Сиде с кола и за колко време горе долу се стига?
Здравейте!Юни месец пътувах Стара Загора -Белек . Почивки не сме правили,общо с преминаването на границата стигнахме за 12 часа.Тръгнахме от нас към 19.30 , като минавахме през истанбул нямаше голям трафик.

# 658
след като минете 2.мост фатих султан
карате само напред до като видите онази снимка с небостаргачите.. от там на дясно под моста и пак все пак напред до като видите другата сниMка от дясно оня молл VIAPORT AVM, после след 3-4 мин сте в почивната станция OPET-MEHMETCIK VAKFI TESISLERI
 след почивката вече напускате истанбул.. карате кам KOCAELI(IZMIT)-ANKARA
 след KOCAELI преди SAKARYA там някаде в балкана завивате на дясно  PAMUKOVA-BILECIK-ANTALYA
мапса дава новия мост-BURSA-ANTALYA  но не си струва.. мост + след моста до бурса е около 110-120 тл ( излишни)

Последна редакция: чт, 06 сеп 2018, 09:33 от BsrnX

# 659
  • Русе

Аз да попитам някой скоро посещавал ли е Novada Outlet след Кушадасъ и заслужава ли си да си напазарим от там или по-добре някой мол в Измир...
В Сьоке не сме ходили, но в събота на връщане по пътя спряхме отново в Novada. Общо взето магазините са едни и същи. То си зависи и кой какво търси, но мъжете се обзаведоха порядъчно от Дефакто с летни дрехи за без пари. Купихме и два чифта маратонки  Nike air max. Дамските бяха 200 лири, мъжките 480 лири. Преди това бяхме пазарували доста неща от Флора аутлет в Кушадасъ и просто нямахме нужда от друго. В тези магазини плащах с карта на курс 25,6 ст.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт