Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 авг. 2018, 00:25 ч.

На море в Турция - тема 53

• 45 977
  • 768
  •   1
Отговори

Анкета

От къде черпите информация при избор на хотел за почивка?

Опции:

* Гласуването приключва: вт, 16 окт 2018, 00:25
* Може да изберете максимум 5 опции.

# 660
viki_1974, благодаря. Аз си мислех, че този в Сьоке и Novada са един и същи...

# 661
  • Варна
Задължително ви трябва пълномощно, независимо от това, че фирмата е на мъжа ви. Ако го нямате още на българската граница ще ви върнат.

Не е вярно !
Аз няколко пъти минавам и без пълномощно !
Нося си картончето с БУЛСТАТа , там на гърба пише името и адреса на собственика на фирмата (т.е. аз) която е и собственик на колата която в момента аз карам и си минавам преспокойно и нашия и турския митничар , въпреки че е само на български.

# 662
  • Русе
viki_1974, благодаря. Аз си мислех, че този в Сьоке и Novada са един и същи...
Ами, да. Novada се намира в Сьоке, но такива видяхме и на още две места, като си тръгнахме от Кушадасъ - около Измир и другия беше може би преди да се стигне прохода. Ние пазарувахме от първия.

# 663
  • Варна
Ако пътувате с кола ще можете да пазарите от поне в десетина аутлета като най- богатия е Флора аутлет в Кушадасъ.Има още Новада до Соке има около Айвалък , Измир , просто като се оглеждате и видите табелите на Де Факто , Котон , Кипа , и около тях ще има поне още десетина магазина от подобни вериги.Толкова много станаха че ми са трудни за отговор.

# 664
  • Варна
Много моля, някой да ми каже по кой път се пътува най, добре до Кушадасъ. В момента сме тук, на идване направихме 12 часа от Любимец, Чанак кале, Айвалък, покрай морето до Измир. Сега мислим да е през Гелиболу, ако от Измир тръгнем за Маниса на Бандърма ли отивате към Гелиболу или по_ рано се отделяте и къде?

Много пренебрегван , а най - добър , бърз и евтин е ферибота Килитбахир.От Кушадасъ това е първата табела с надпис ФЕРИ.През Бандърма е 3 часа по море и 5 ПЪТИ по скъп.

# 665
Задължително ви трябва пълномощно, независимо от това, че фирмата е на мъжа ви. Ако го нямате още на българската граница ще ви върнат.

Не е вярно !
Аз няколко пъти минавам и без пълномощно !
Нося си картончето с БУЛСТАТа , там на гърба пише името и адреса на собственика на фирмата (т.е. аз) която е и собственик на колата която в момента аз карам и си минавам преспокойно и нашия и турския митничар , въпреки че е само на български.
Явно сте имали късмет с граничаря /митничарите не гледаме документите/. Аз работя на границата и всекидневно ставам свидетел как връщат коли точно поради тази причина, но все пак всеки си поема риска.

# 666
Много моля, някой да ми каже по кой път се пътува най, добре до Кушадасъ. В момента сме тук, на идване направихме 12 часа от Любимец, Чанак кале, Айвалък, покрай морето до Измир. Сега мислим да е през Гелиболу, ако от Измир тръгнем за Маниса на Бандърма ли отивате към Гелиболу или по_ рано се отделяте и къде?

Много пренебрегван , а най - добър , бърз и евтин е ферибота Килитбахир.От Кушадасъ това е първата табела с надпис ФЕРИ.През Бандърма е 3 часа по море и 5 ПЪТИ по скъп.
Ферибота от Килитбахир не пътува през нощта /ако няма промяна, за която не знам. От Гелиболу към Килитбахир пътят е тесен с много завои и не знам кога му е правен ремонт.

# 667
  • София
Здравейте, видях, че Астралхолидейс вече са извадили офертите за зима 2019 за хотели, които ще работят до края на януари.
https://www.astralholidays.bg/pochivki/country/7:110/board/AI/pr … r/1.html#filter-1
Харесва ми идеята да почивам седмица след Нова година. Имате ли представа дали въпросните хотели работят с пълния си капацитет, дали спа центровете им са подходящи за зимните месеци? В кой от хотелите има отопляем басейн? Кой от хотелите е в близост до населено място, което предполага разходки и нещо за разглеждане? И изобщо как ви се вижда идеята за спа-почивка в Турция през януари?
В мнение на Роже прочетох, че Титаник делукс разполага с отопляем басейн.

Всички хотели от офертата на Астрал имат отопляеми басейни през зимния период, само за Роял Холидей палас не съм съвсем сигурна. Всъщност доста хотели в Лара и Белек работят целогодишно и предлагат много добри условия за почивка. Всички имат вътрешни басейни, много от тях и външни отопляеми.
Обикновено не работят с пълния си капацитет, а настаняват гости само в едно крило или на няколко етажа, а не на всички. СПА центровете работят, вътрешните барове, ако има външен бар край отопляемия басейн също, но само за няколко часа. Естествено броя на услугите е по-малък през зимата, сравнен с лятото, освен в СПА центровете.

# 668
Скрит текст:

[/quote]
Ферибота от Килитбахир не пътува през нощта /ако няма промяна, за която не знам. От Гелиболу към Килитбахир пътят е тесен с много завои и не знам кога му е правен ремонт.
[/quote]

INFO :

http://www.gdu.com.tr/Sefer/SeferDetay?SeferId=6

03.09.2018-17.09.2018 tarihleri arasında geçerli olan sefer tarifeleri -
Тарифи за пътуване, валидни от 03.09.2018 до 17.09.2018

Not: Tüm Hatlarımızda yoğunluk olması durumunda, belirtilen sefer saatlerine uymaksızın, gemilerimiz saatsiz olarak sefer yapmaya devam edecektir.

Забележка: В случай на висока интензивност на всички наши линии, нашите кораби ще продължат да работят без часове, независимо от определените часове.

# 669
Благодаря, полезна информация.

# 670
Здравейте, ние пътуваме за hotel club calimera serra palace side на 21.09. със собствен транспорт. Пътят е доста и затова планираме да спрем някъде за по-дълга почивка след Истанбул, затова моля ви препоръчате ми места, където можем да спрем. Казват, че трябва да минем след 12 часа вечерта през Истанбул, за да няма много трафик и да е през втория мост. Някой скоро пътувал ли е до Сиде с кола и за колко време горе долу се стига?

Може би не Ви интересува, но 2016г. времето като часове е много относително. Важно е да пристигнем живи и здрави. В 18часа тръгнахме от Стара Загора като преди това си правехме планове, че ще пристигнем в Сиде около 9-10часа сутринта. Границата я минахме много бързо. На моста в Истанбул бяхме в 00.30-часа и минахме спокойно. И някъде около Гюмбе след Истанбул попаднахме на страхотно задръстване, което продължи до 03.30 часа. Оказа се че има катастрофа и колите от всички платна трябваше да се съберат е едно. Сутринта в 07-07.30 бяхме на Афион и пристигнахме в хотела в 13часа.

# 671
  • Русе

Добър си е пътя, като изключим завойчетата. В събота вечерта към 23 часа от Чанаккале слязохме на Килитбаир. Пътуваха си фериботите по това време на денонощието.

# 672
  • София
Здравейте. Ще Ви помоля за помощ / препоръка относно хотел - затворен комплекс (resort) за почивка с цел плажуване. Бяхме се насочили към Мармарис, Club Turban (затворен комплекс, зелени площи, басейни, плаж, ултра ол), но се разочаровах от големие разлики в цените на местни / чужденци. И сега си търся алтернатива за почивка - средата на септември. Транспортът е с автомобил и разстоянията не ни плашат. Клоня към Анталия, но ако е по-наблизо ще е добре. Бюджетът е около 1000 - 1200 лв. (за двама) за четири дни при възможност за ултра ол инклузив. Може и само със закуска, но трябва да е близо до град или места за изхранване.
Благодаря Ви предварително за препоръките.

Maritim Pine Beach - добър хотел в Белек, току-що реновиран. Има промоционална оферта за него в https://www.travelrepublic.ie/hotels/33433ed1-9d50-4c60-a283-ac0 … mp;dlid=131595470
Скрит текст:
Ето снимчица на офертата, защото от този сайт нещо не са читави линковете
Belconti Resort - отново в Белек. Хубава територия, добро качество. Има промоционална оферта за него в https://www.amoma.com/hotel.php?key=2018091720180921120500000050 … roughId=874068495
Turan Prince World - хотел в Сиде с огромна територия, лунапарк и аквапарк. Офертата - https://www.hotels.com/ho483486?mpd=BGN&cur=BGN&q-check- … =285&trv_lp=a
Скрит текст:

# 673
  • В.Търново
Знаете ли в хотелите в Кушадасъ
Palm Wings Ephesus Beach Resort

Atlantique Holiday Club

Pine Bay Holiday Resort

дали настаняват 4+1.И ако го правят дали е в студио или апартамент като всяка стая си има врата,  а не завеса или да е преходна със свод?

# 674
  • София...........
Знаете ли в хотелите в Кушадасъ
Palm Wings Ephesus Beach Resort

Atlantique Holiday Club

Pine Bay Holiday Resort

дали настаняват 4+1.И ако го правят дали е в студио или апартамент като всяка стая си има врата,  а не завеса или да е преходна със свод?
За Palm не знам , но за другите два има , но е със запитване от агенция към тях.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт