Въпросче към фенките на Исабел Алиенде

  • 5 033
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 312
Прочети "Ева Луна" и "Приказките на Ева Луна".
Великолепни са - приказките са и добър източник на идеи за приказки, които да разказваш на децата  Simple Smile

 newsm10

# 16
  • Мнения: 1 546
А някой чел ли е Градът на зверовете, Кралството на Златния дракон и Гората на пигмеите?
Те са като приказки-легенди-фентъзи  Simple Smile
Самата авторка ги причислява към юношеската литература. Приличат малко на романите на Петър Бобев, ако си ги чела навремето.


На мен ми бяха досадни, сигурно съм пораснала Sad Ева Луна ще ти хареса Grinning
И на мен нещо не ми допаднаха въпреки 4е обожавам Исабел Алиенде!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 352
Явно не сме много четящите, но ако ви е интересно може да продължим да си коментираме кой какво прочел и кой какво би препоръчал за четене.

# 18
  • Мнения: 1 546
Добра идея!Искам и да ви питам преди "Кьщата на духовете" излизала ли е друга книга на Исабел Алиенде?Знам,4е има старо издание на "кьщата".но друга книга имало ли е?

# 19
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ева Луна? Плагиатка...
Лигавя се, ест...

За неравбралите, всички, най вероятно, Ева и Луна са най разпространените ми никове, най много хора ме знаят така, затова. Лигавя се, както вече казах.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 352
Добра идея!Искам и да ви питам преди "Кьщата на духовете" излизала ли е друга книга на Исабел Алиенде?Знам,4е има старо издание на "кьщата".но друга книга имало ли е?
Както някой по-нагоре спомена, За любовта и сянката май е първата издададена книга на Алиенде у нас, още по "онези" времена и може да се намери само по антикварните книжарници.   bouquet
Имаш ли друг любим автор?

# 21
  • София
  • Мнения: 1 352
Ева Луна? Плагиатка...
Лигавя се, ест...

За неравбралите, всички, най вероятно, Ева и Луна са най разпространените ми никове, най много хора ме знаят така, затова. Лигавя се, както вече казах.
Разбрахме. Вече ще знаем.  Wink  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 546
Добра идея!Искам и да ви питам преди "Кьщата на духовете" излизала ли е друга книга на Исабел Алиенде?Знам,4е има старо издание на "кьщата".но друга книга имало ли е?
Както някой по-нагоре спомена, За любовта и сянката май е първата издададена книга на Алиенде у нас, още по "онези" времена и може да се намери само по антикварните книжарници.   bouquet
Имаш ли друг любим автор?
О да!Сега най-пресния ми е Уилям Уортьн-"Пилето", "Илюзии","художникьт" и още ....А ти?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 352
Ами любим нямам - чета всякакви бози Laughing.
Пилето съм чела на младини, и филма съм гледала. Друго от Уортън май не съм чела.
Аз наскоро открих Джоан Харис и много ме изкефи - четох Шоколад и Петте четвъртини на портокала и съм във възторг. Сега съм си взела Къпиново вино.

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 10:30 от Gercho

# 24
  • Мнения: 5 228
В момента чета Афродита на Исабел Алиенде - влюбена съм в тази книга.

# 25
  • Мнения: 1 546
бози??? newsm78Какво имаш предвид? Нищо не сьм 4ела на Джоан Харис?Какьв тип е,4е сега то4но се 4удя какво да по4на...(мь4а се с Сага за Форсайтови.. Embarassed)

# 26
  • София
  • Мнения: 1 352
бози??? newsm78Какво имаш предвид? Нищо не сьм 4ела на Джоан Харис?Какьв тип е,4е сега то4но се 4удя какво да по4на...(мь4а се с Сага за Форсайтови.. Embarassed)
Имам предвид, че чета всякакви стилове.
А Джоан Харис - как да ти кажа какъв тип е? newsm78 Женски  Party
Пробвай, мисля, че ще ти хареса.   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 532
Аз да си призная нищо не съм чела от Исабел Айенде. Беше ме издразнила с едно малко плагиатство от Г.Г.Маркес. Гладала съм само филма "Къщата на духовете". Може би е време да прочета нещо нейно.

А ако харесвате латиноамерикански писатели, мога да ви препоръчам няколко книги, които аз съм чела - "Старецът, който четеше любовни романи" на Луис Сепулведа, "Зелената къща" и "Панталеон и посетителките", "Леля Хулиа и писачът" на Марио Варгас Йоса (има и по-нови романи, но не съм ги чела).

Има и един испанец - Хавиер Мариас. Най-известната му книга е "Сърце тъй  бяло". Аз не съм я чела, защото не успях да я открия. Четох "Всички души" - хареса ми.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз да си призная нищо не съм чела от Исабел Айенде. Беше ме издразнила с едно малко плагиатство от Г.Г.Маркес. Гладала съм само филма "Къщата на духовете". Може би е време да прочета нещо нейно.

А ако харесвате латиноамерикански писатели, мога да ви препоръчам няколко книги, които аз съм чела - "Старецът, който четеше любовни романи" на Луис Сепулведа, "Зелената къща" и "Панталеон и посетителките", "Леля Хулиа и писачът" на Марио Варгас Йоса (има и по-нови романи, но не съм ги чела).

Има и един испанец - Хавиер Мариас. Най-известната му книга е "Сърце тъй  бяло". Аз не съм я чела, защото не успях да я открия. Четох "Всички души" - хареса ми.
Прочети, няма да съжаляваш.  Laughing
А на Марио Варгас Льоса се кумя отдавна, ама нещо не мога да се престраша. Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 1 630
Прочетох Ева Луна - страхотна книга. Пропоръчвам я на тези, които не са я чели.
 

щом ти  е харесала Ева Луна, прочети непременно и Афродита

Общи условия

Активация на акаунт