Раздават вече първите ритници ДЕКЕМВРИЙСКИТЕ мъници (2018)

  • 47 844
  • 732
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 976
Ние взехме 2 шишета на Нук , 240 мл и това е откъм шишета и прочие. Нека видим ще кърмим ли, колко кърма ще имаме, ей такива неща и тогава. Същото е за мен като с електрическата помпа за кърма Simple Smile

# 586
  • София
  • Мнения: 1 268
И аз съм се нагледала на НУК, но  още не сме купивали нищо. И аз мисля, че две стигат за в началото, после ще се прецени дали има нужда от още.

# 587
  • Мнения: 405
Svee и ние в неделя си взехме количката, също полска и от същия магазин Simple Smile И аз съм много доволна и ние после три часа я сглобявахме и разкопчавахме, че да пробваме всичко и да й се порадваме. Според мен плюс на пазаруването на живо и от БГ освен, че можеш да видиш, да те консултират и тн е и гаранцията. Все пак ако се налага е лесно като може да идеш на място. Също мисля, че не се опитват нарочно да ти пробутат по-скъпи модели, защото мъжа ми примерно пита каква е разликата, когато има и задни амортисьори и отиде да прова и погледна с изражение все едно не вижда разлика и те му кимнаха и казаха "Няма абсолютно никаква", а бяха по-скъпи. И отделно казаха как всички са качествени и да гледаме коя ни харесва, което пак не беше в стил "най-скъпата си заслужава цената".
За кърменето и помпите - мен ме посъветваха да внимавам с помпата освен в първите дни, защито наистина стимулират кърмата и после се налага да се цедиш постоянно, дори ако бебето примерно не се буди нощем и т.н и става един кръговрат, от който не можеш да излезеш. Ще видим как ще е Simple Smile

# 588
  • бургас
  • Мнения: 624
Като заговорихме за шишета сега отскочих до ДМ заради промоцията с одеялцето и взех едно малко стъклено Нук и голямо стъклено Babylove. Ще видя бебо кое ще си избере Simple Smile надявам се да е Нук и ще взема после и голямо. Одеялцето много ми хареса, идеално е за количката.

# 589
  • Пловдив
  • Мнения: 1 359
Здравейте, момичета!
Дано всички сте добре Simple Smile Да се похваля - от понеделник съм в отпуска, която ще ми свърши до деня, преди да излезна в 45-дневния болничен. Simple Smile И тази седмица ми е запълнена с разни лекции, отворени врати и т.н. Най-накрая да не съм на работа, че да мога да ходя по такива места.
Имам един въпрос, към тези които носят очила/лещи (ако има такива, разбира се). Кога мислите да ходите на очен лекар, за да ви измери налягането в очните дъна, за да каже дали може да родите нормално или не?

# 590
  • София
  • Мнения: 6 010
solenka, моята докторка ми препоръча да мина на очен преди 34 г.с. за да можем да коментираме раждането.

# 591
  • Мнения: 951

Еуфория, много си хубава и снимките са прекрасни!
Аз нито имам желание да се снимам, нито пък мога да накарам ММ да позира така.....бая изнасилено ще е. Simple Smile

Глория стихчето на батко ви ме просълзи, въпреки че нямам хормонални ексцесии Simple Smile Много е мило.

Ябълке, значи свекито ще праща баща ти с автобус на майната си, но няма да ви предложи кола от техния “ гараж”.Rage 
Аз карам от 18 годишна и не мога да си представя да не шофирам. И някой да ми обяснява как никъде не съм пътувала и де съображения и доводи. 

Честито на всички, купили и доволни от возилата на бъдещите пухчовци!  Една хубава и удобна количка дава много свобода на майката. Аз още се чудя.

За шишета не съм мислила, иска ми се да кърмя, зимата ми се иска да не давам вода , не напразно има предно - задно мляко. Живот и здраве ще кажа  в род дом да не дават АМ на бебето, а само вода, докато го сложа на гърда, за няколко часа, даже и денонощие , нищо няма да му стане.

# 592
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Здравейте, аз шишета си харесах тези, защото прочетох много хубави отзиви:
https://visvitalisbg.com/vendor/dr-browns?&page=1

# 593
  • бургас
  • Мнения: 624
И на мен ми се иска да кърмя т.е. навита съм и ако стане ще кърмя. С първото не ми се получи. Няма да се тръшкам ако и сега не стане и без това не съм фен Grinning нито бременеенето, нито кърменето ми харесват, но щом е за доброто на бебо ще се прежаля.

За колата- до миналия месец карахме колата, която свекър ми подарил на ММ по случай завършването на гимназията, но човекът реши, че вече не ни трябва и си я прибра в гаража да не стои празен. Никой друг освен ММ не е карал тази кола, няма и кой друг да я кара. Признавам, че съм бясна. Не заради това, че си я взе, а защото изчака да вляза в последния триместър, когато започнахме с големите разходи по първолакът и бебето, когато наистина имаме нужда от кола, освен разходите и голямо обикаляне пада... Ама нищо, то за 10 години трябва да съм свикнала. Пък и ще си избера кола, която ми харесва на мен Sunglasses

# 594
  • Мнения: 2 883
Добро утро Simple Smile
Ще сложа анкета за заглавие на следващата страница, а ето и резултатите от текущата (искате ли да ги сложа на първа страница в следващата тема?)

Момче
33 (38%)
Момиче
48 (56%)
Близнаци - момче и момиче
3 (3%)
Близнаци - момчета
1 (1%)

# 595
  • Ловеч
  • Мнения: 574
И на мен ми се иска да кърмя т.е. навита съм и ако стане ще кърмя. С първото не ми се получи. Няма да се тръшкам ако и сега не стане и без това не съм фен Grinning нито бременеенето, нито кърменето ми харесват, но щом е за доброто на бебо ще се прежаля.

За колата- до миналия месец карахме колата, която свекър ми подарил на ММ по случай завършването на гимназията, но човекът реши, че вече не ни трябва и си я прибра в гаража да не стои празен. Никой друг освен ММ не е карал тази кола, няма и кой друг да я кара. Признавам, че съм бясна. Не заради това, че си я взе, а защото изчака да вляза в последния триместър, когато започнахме с големите разходи по първолакът и бебето, когато наистина имаме нужда от кола, освен разходите и голямо обикаляне пада... Ама нищо, то за 10 години трябва да съм свикнала. Пък и ще си избера кола, която ми харесва на мен Sunglasses
Направо като чета за какво става въпрос,съм меко казано шокирана!!! Що за родители са това? Чак няма какво да кажа,толкова ми е странно,учидващо и неприемливо.Сякаш живеят за да ви утежняват живота колкото се може повече.Нещо напук ли ви правят,какво?

# 596
  • бургас
  • Мнения: 624
Те просто са си такива. Не са от хората, които правят деца за да им се радват и т.н. те си правят деца с едничката цел някой да ги гледа когато остареят и го говорят това като най-нормалното нещо на света. Не им се получило с първото (ММ), то за нищо не ставало, затова си направили второ, ама то пък се оказа с аутизъм. Не им вървяло на тях с децата, сега имат едно малко дете с проблеми и едно голямо, което ги псува като тираджия. Внуци пък изобщо нямат, такава дума дори не фигурира в техния речник. А снахата е онази, която създава ангажименти на  детето им, което все някак трябва да се грижи за двама старци и един малък, болен брат и затова не бива да си прави свои деца да го занимават излишно Grinning


Представяш ли си ако трябваше да живеем под един покрив с тях Joy  страшно съм благодарна, че не ми се налага да ги търпя.

# 597
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Те просто са си такива. Не са от хората, които правят деца за да им се радват и т.н. те си правят деца с едничката цел някой да ги гледа когато остареят и го говорят това като най-нормалното нещо на света. Не им се получило с първото (ММ), то за нищо не ставало, затова си направили второ, ама то пък се оказа с аутизъм. Не им вървяло на тях с децата, сега имат едно малко дете с проблеми и едно голямо, което ги псува като тираджия. Внуци пък изобщо нямат, такава дума дори не фигурира в техния речник. А снахата е онази, която създава ангажименти на  детето им, което все някак трябва да се грижи за двама старци и един малък, болен брат и затова не бива да си прави свои деца да го занимават излишно Grinning


Представяш ли си ако трябваше да живеем под един покрив с тях Joy  страшно съм благодарна, че не ми се налага да ги търпя.
Боже Господи! Добре,че поне на мъж си случила.Какви са тези озлобени и тясно скроени хора не знам просто.Жалко за второто им дете,но точно поради тази причина би следвало да са най-щастливите хора затова,че ще имат живи и здрави внуци и да се стремят към едно сплотено и щастливо семейство.Тази коли и иманета за кой ги пазят????
По-далеко от тях и това е.Радвам се,че мъжът ти е плътно до теб и си гледате семейството.Тези хора ще съжаляват дълбоко, ако изобщо някога им дойде провидението за какво си заслужава да живееш.Живи и здрави да са

# 598
  • Варна
  • Мнения: 190
Здравейте ,мамчета !
  Отдавна не съм писала , но мъжа се прибра от чужбина и се отдадохме на малко време за нас .
   За шишенца взела съм стъклени на NUK -едно малко и едно голямо , но ще видим дали ще ги ползваме.
   Имам въпрос към мамите с диоптър - късогледа съм (моята майка също е късогледа и по време на бременността си с мен е имала проблеми) , та до какъв диоптър е допустимо нормалното раждане?

И докато аз търся отговори на въпроси и се ровя из форумите , моя мъж ....  
ремонтира колата , която аз карам , като каза - цитирам : “Трябва да оправя колата преди пак да замина , не мога да рискувам на двете принцеси да им се случи нещо , заради една камара желязо . А и като те знам , ако тръгнеш да раждаш преди да съм се прибрал , ще си запалиш колата без да мислиш , така че нека да знам , че поне едната от двете ви ( т.е. колата) е с всичкия си акъл.” Толкова мило и сладко ми се стори , за някои жени е досадно , но аз като влюбена в колите го подкрепям и съм му дала времето да се занимава с това негово хоби , а и като му се отдава нека да съчетае приятното с полезното!!

А вашите мъже имат ли хоби ?

Поздрави и много усмивки на всички

# 599
  • Велико Търново
  • Мнения: 165

   Имам въпрос към мамите с диоптър - късогледа съм (моята майка също е късогледа и по време на бременността си с мен е имала проблеми) , та до какъв диоптър е допустимо нормалното раждане?


Mihaela Vasileva, аз съм с доста висок диоптър, но плюсов и се опасявах, че заради него няма да мога да родя нормално и ходих на преглед. Това, което ми казаха за диоптрите като цяло е, че е от значение самото очно налягане, не толкова диоптрите. При късогледите имало огромно значение това, тъй като то варирало повреме на бременността. Най-добре отиди на преглед и там ще ти кажат дали ще можеш да родиш нормано Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт