Раздават вече първите ритници ДЕКЕМВРИЙСКИТЕ мъници (2018)

  • 47 843
  • 732
  •   1
Отговори
# 465
  • бургас
  • Мнения: 624
Алиса, Лаленцето е права, офталмологът си е очен лекар, а не гинеколог Grinning

Ние още нито сме взели кошара, нито дори сме харесали. Искам беличка, без шкафове (или макс отдолу да има един) и с механизъм, ама нещо не си харесвам...а и не ми се ще да даваме над 250лв за кошара само, нв знам... иначе свекито взе от един благотворителен базар почти нова кажи речи сгъваема хубава за при нея, че е в друг град, но за у дома решихме да не е толкова паянтова, че ако бебка прилича на баща си като бебе Grin

https://www.hippoland.net/lorelli-classic-leglo-ljulka-dream-60- … jal-1015042-0024a


Аз днес ходих за болничен, видях се с моя АГ и измерихме бебока. Не можа да ми каже колко тежи, но си отговаря за седмиците. Успокоих се Simple Smile

За покупките май е по-добре да поизчакам още малко, че всеки ден съм на различно мнение. Днес пък реших да разгледаме старата кошарка и май ще си я оправим и няма да купуваме друга... Обаче се чудя дали има някакъв вариант да я облепя с нещо или да я боядисаме... искам да е бяла, може и малко да я нашарим...

# 466
  • Мнения: 1 976
Да, Ябълке, нещо такова.. ама ми се иска и да не е такава пластмасова...абеее не съм я усетила още и заради това не бързаме Simple Smile Харесах си една в Айко, ама е без механизъм Sad

# 467
  • Мнения: 2 883
Флъфи за помпата - в Амазон в момента има отстъпка за Медела на 90паунда и стискаме палци да дойдат здрави и да ги ползваме безаварийно Simple Smile

# 468
  • София
  • Мнения: 6 010
Кари, какъв механизъм търсиш? Люлеещ ли? Ако да, мисля, че нашата кошара ти отговаря на изискванията:

Скрит текст:


Дeтcĸo лeглo -люлĸa Πeтит

– Цвят – бял

– Paзмepи : 60/120cм. /вътpeшни/

– Maтepиaл – Иглoлиcтнa дъpвecинa и MДФ.

– Maxaщa ce пpeднa peшeтĸa

– Люлeeщ мexaнизъм cъc зaĸлючвaнe

Лeглoтo мoжe дa ce пoлзвa и бeз люлeeщия мexaнизъм

– Tpи нивa нa виcoчинaтa нa мaтpaĸa

– Гoлямo чeĸмeджe

– Koлeлцa /дoпълнитeлнo зaплaщaнe/

OΠИCAHИE

Лeгълцaтa , ĸoитo Bи пpeдcтaвямe ca изpaбoтeни oт пoдбpaнa виcoĸoĸaчecтвeнa дъpвecинa.

Зa пo-гoлямa cигypнocт в ĸoнcтpyĸциятa им ca избeгнaти пoдвижни eлeмeнти в близocт дo дeтeтo.

Cпaзeни ca вcичĸи Eвpoпeйcĸи cтaндapти зa бeзoпacтнocт.

Лaĸoвeтe и бoитe ca cepтифициpaни cпeциaлнo зa бeбeшĸи мeбeли.



Fluffy Fluff, и аз съм на диаспорал и въпреки него си имам контракции, но без него става страшно, че и крампи в краката имам. За помпата - аз също се спрях на Медела Суинг, другата която споменаваш не съм я чувала.

Златна Ябълка, ако ще я боядисвате действайте от сега, че да имате време да я сглобите и да се измирише.

Alyssa, Сън е казала, но и аз препоръчвам клиника Вижън. Аз си ходя там последните години и съм доволна.

# 469
  • Мнения: 1 976
Лале, точно тази съм харесала в Айко, но там няма механизъм люлеещ...имаше и вариант подобен с механизъм, ама 400 и кусур лв без матрачето... пф

За помпите за сега си взех механична на Авент, живот и здраве да се роди бебка ибда видя на къде вървят нещата, ако имам кърма ще вземем електрическа.. просто не виждам смисъл да давам пари от сега за такава.

# 470
  • София
  • Мнения: 6 010
Нашата е с механизъм, не знаех, че има същата без. Но да, 420 лева е цената с механизма, матраче и протектор - отделно.

# 471
  • Мнения: 2 883
Ние за кошара се спряхме на тази
https://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=51&pid=959 … and%5D%5B48%5D=48
Изглежда компактна, ние нямаме много място, освен това е с люлеещ механизъм и асансьорна решетка. Надявам се и бебето да я хареса Simple Smile

# 472
  • Мнения: 1 976
В краен случай ще вземем нея, то паричките не са проблем, просто ми се струват ненужно много за кошарата. Предпочитам да ги дадем за нещо друго, ама ще видим,ако не харесаме друга..

# 473
  • Мнения: 138
Момичета, някой ще ходи ли на изложението Бебемания през октомври? Чудя се дали си струва да изчакам с покупките, уж казват че правят големи намаления там. Някой запознат?

# 474
  • Мнения: 633
Маги, чудих се днес дали да я поръчам на намалението, но ми се ще двойна. Пък и не съм убедена, че искам да е Медела след като доста четох и слушах за помпите, главно ревюта в Амазон и Ютюб. Масово недоволните от Медела Суинг или Фристайл препоръчват въпросната Спектра, която на цена си е като двойния медела Суинг. Честно казано клоня повече към Спектра, единствената ми драма са аксесоарите - просто липсва предлагане у нас. Може би ще си купя Меделските шишета - Калма е страхотно изобретение и ще действам със Спектра и преходници. Спектра също е затворена система, докато Меделите са отворени.

Лаленце, аз съм много наострена срещу магнезия, защото не е шега работа. Ще видя как ще ми се отрази на контракциите, поне да не са толкова отчетливи. Крампите пък ми изчезнаха като спрях да си протягам краката в шпиц - като с магическа пръчка - ако усетя, че ще получа крампа, веднага давам контра шпиц и положението се разминава. Пробвай Wink

Относно намаленията, би следвало да почнат да пускат разни скоро. Ще отида на това изложение пък да видим Simple Smile иначе за техника, освен ако намалението не е 25%, може би е по-добре да се чака черен петък и здраво дебнене в Амазон или дори нашите онлайн магазини - понякога изпадат сделки.

Последна редакция: ср, 12 сеп 2018, 19:08 от Fluffy Fluff

# 475
  • Велико Търново
  • Мнения: 165
Здравейте, момичета 😘 Отдавна не съм писала. По въпроса с покупките - ние вече имаме количка, която ММ избра. На мен също много ми харесва, 3в1 е на MONI, не е с помпащи гуми, ами са със силикон вътре и с амортисьори, на които дядото много държеше 😁 Имаме одеалце и няколко дрешки, и едно лигавниче, което просто не се с държах да не взема, не заради друго, а заради надписа на него "тати ме изцапа" 🤣Иначе бебка е добре, последната седмица много ме рита, както и казва ММ "карате кид" 🤣🤣🤣, но ми се струва, че усеща всички мои емоции, тъй като последния месец не беше много радостен. На ММ другият месец му предстои операция, която не е никак лесна и всички се надяваме да мине Ок, защо нз какво ще правя, ако се усложнят нещата 😭😭😭

# 476
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Здравейте момичета
Кошара/легълце/ и количката съм ги оставила за последни покупки,мисля да е Ноември месец когато живот и здраве влеза в 9-и месец.Не заради суеверия,просто така съм решила.А сега и ремонт започваме и гледам да се съобразявам и с бюджета,та така.
Иначе днес бях и аз на преглед.По офицялен термин съм в 28 г.с. но нали си вървим с 10-12 дни по-назад още от началото та сега съм 26-27 седмица реално.Бебо е 970 грама,всичко е наред.Единствено плацентата ми е все още мнооого ниско,но доки каза,че до 30-та седмица има време да се вдигне.А и да не се всигне ще издържа още едно секцио🙂
Крампи и контракции нямам но си пия Биолектра 365 всеки ден,не знам дали има значение.
В общи линии това е при мен.Хубава и спокойна вечер ви пожелавам😘😘

# 477
  • Мнения: 73
Момичета, само хубави новини от прегледите Simple Smile все така да е и всичко да ви върви леко и по план ❤

Хайде и аз да се отчета с днешния преглед. В 27 седмица съм, младежа е 1100 грама и си отговаря на размерите за седмицата. Всичко наред, криеше си лицето пак с ръчички и отново имам поредица свенливи снимки 😂
Започвам да пия диаспорал, защото както не знаех що е то контракция и не съм пипвала допълнителен магнезий, така от няколко дни постоянно ми се втвърдява корема. Добре, че съвпадна с прегледа, за да мога да се оплача по-бързо и да ми предпишат необходимото.
Лаленце, вдигнала съм хемоглобина на 114 благодарение на Флорадикс, нали обещах да ти кажа. Също протеина ми е в норми откакто си пия фитнес протеин.


Привет Fluffy Fluff, ти по колко контракции на ден имаш и казаха ли ти колко са нормални за тези седмици. И аз от няколко дни имам по 8-10 на ден и се чудя да се притеснявам ли. Smirk

# 478
  • Мнения: 405
Лаленце, и ние взехме почти същата кошарка, но съседния модел, който е с две отделни чекмеджета и едни прорези в страничната дъска - Мондо. Но пак е с мече Simple Smile Иначе да, най-скъпата от опциите беше, ама толкова категорично я харесахме, че нямаше шанс да е друго Simple Smile

# 479
  • Мнения: 633
Цветка, не ги броя, а и са буквално от няколко дни. Предизвиква ги ставане от дивана или леглото, не от самосебе си. На моменти ги бъркам с движенията на бебето, но пък тогава порастват буци и половината корем е мек, а в другата изниква глава и гръбче. Не съм питала колко е нормално, но докторката не изглеждаше изобщо притеснена като обяснявах и като ме гледаше. Само ми предписа магнезий и сега ще видя как ще подейства. Не са и болезнени, само стягане, но се пазя за всеки случай.
Можеш да си питаш АГ ако започнат много да те притесняват.

Общи условия

Активация на акаунт