Януари още е далече, но за ритничета е време скоро вече

  • 46 721
  • 736
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 9 110
Момичета, до коя седмица се пие фолиева киселина. Току що установих, че съм я забравила тотално и от сигурно месец не съм пила Stuck Out Tongue. Някъде бях чела, че до 12 г.с. Така ли е или до края си се пие?

# 226
  • Мнения: 166
Момичета, до коя седмица се пие фолиева киселина. Току що установих, че съм я забравила тотално и от сигурно месец не съм пила Stuck Out Tongue. Някъде бях чела, че до 12 г.с. Така ли е или до края си се пие?
До навършена 13гс ми казаха да я пия, и от 14- пия Прегнакеър плюс Омега

# 227
  • Мнения: 34
Здравейте момичета. Знаете ли в коя г.с. се прави изследване за Резус фактор?

# 228
  • Мнения: 621
Върнах се от преглед. 100% мъж се видя доста ясно. Според ехографа съм 18 седмица, според моя календар 17+0
Всичко му е наред. Мърдаше се активно.Аз още не го усещам. Май вчера нещо ме боцкаше под пъпа вътрешно,но не съм сигурна.  Лекарят каза,че мога да пътувам и спортувам нямало проблеми.Другият път на 26.09 ще е 4Д.
До сега не ми е взимана микробиология тук.Ще видим кога ще се случи това. Кръв ми взеха за генетични някакви,за които съм си била платила. То пакета беше със 40 евро повече и аз викам айде а дори не знам какво включва хаха. Каза, че според него няма смисъл от стволови клетки. Което е едно мнение и няма да натежи при нашето решение сигурно,но да чуя медицинско лице все пак.
Кръв за хемоглобин и тн не ми е взимана пак. На мен пък много месо ми се яде,което е нетипично за мен. Но бебето си иска явно. За резус фактор и група ми взеха миналия път.

# 229
  • Мнения: 1 224
Кръвна група и резус фактор влизат още в първите кръвни изследвания. Тоест някъде в 12-13 г.с. примерно да са ми ги правили.
Аз също пия Прегнакеър, но 1-2 дни в седмицата си правя почивка и пия само фолиева киселина. На мен не са ми казвали да я спирам, мисля да си я пия, то така или иначе във витамините я има в същото количество.
Аз успях да намеря час за хематолог и утре ще видим какво ще каже.
Някоя от вас да пие Биозин мама? И ако има някоя от вас с хемороиди, какво ползва? За хемороидите АГ ми каза да си взема каквото преценя от аптеката, взех Прокто- гливенол, уж пише, че може да се ползва.

# 230
  • Мнения: 166
Кръвна група и резус фактор влизат още в първите кръвни изследвания. Тоест някъде в 12-13 г.с. примерно да са ми ги правили.
Аз също пия Прегнакеър, но 1-2 дни в седмицата си правя почивка и пия само фолиева киселина. На мен не са ми казвали да я спирам, мисля да си я пия, то така или иначе във витамините я има в същото количество.
Аз успях да намеря час за хематолог и утре ще видим какво ще каже.
Някоя от вас да пие Биозин мама? И ако има някоя от вас с хемороиди, какво ползва? За хемороидите АГ ми каза да си взема каквото преценя от аптеката, взех Прокто- гливенол, уж пише, че може да се ползва.
Защо правиш почивка от витамините?

# 231
  • Мнения: 1 327
Аз ползвам на Алтея за бременни. Но вече свършва и ще търся друго. Не че не ми харесва, но да пробвам още нещо.
Някой беше ползвал на cicosolis за стрии. Отзиви?
Аз го ползвам .За сега ми харесва .Нямам оплаквания .Много е приятно като консистенция и аромата е супер.Даже мажа една стрия на ММ и взе по-малко да си личи.

# 232
  • Мнения: 1 008
Кръвна група и резус фактор влизат още в първите кръвни изследвания. Тоест някъде в 12-13 г.с. примерно да са ми ги правили.
Аз също пия Прегнакеър, но 1-2 дни в седмицата си правя почивка и пия само фолиева киселина. На мен не са ми казвали да я спирам, мисля да си я пия, то така или иначе във витамините я има в същото количество.
Аз успях да намеря час за хематолог и утре ще видим какво ще каже.
Някоя от вас да пие Биозин мама? И ако има някоя от вас с хемороиди, какво ползва? За хемороидите АГ ми каза да си взема каквото преценя от аптеката, взех Прокто- гливенол, уж пише, че може да се ползва.
Аз съм на биозин мама от близо 2 месеца , заради имунната система и ужасни кондиломи , пия и кориолус , а за хемороиди не знам дали имам, но запека ме побърква и поисках да ми изпише нещо , че и малко кръв имам  Sad ужас направо и ми изписа някакви сашета , с вкус на портокал ще ги купя днес .
Успокоявам се , че съм по средата и остава още толкова Simple Smile
Днес бях на фетална - толкова беше вълнуващо малката си беше напъхала крака в устата , после ръчичката 🤗😍🤗 много мило ми стана , после гушкаше плацентата - разплаках се от щастие Simple Smile

# 233
  • Мнения: 1 224
Анета, по препоръка на АГ. Той даже искаше да правя около 10 дни почивка и през тези дни да пия само фолиева, но не правя чак толкова дълги паузи. Питах и АГ, при когото ходя на частно, той също ми каза, че не е лошо да се правят малки почивки, но не е чак задължително.
Shannel, благодаря. Този Пайлекс беше билков или се бъркам?
TaniaTanq, усетила ли си добър ефект върху имунната система? Аз съм пила обикновения Биозин преди бременността и бях много доволна, а вчера личната лекарка ми спомена евентуален прием на Биозин мама като допълващо средство за хемоглобина и имунитета като цяло.

# 234
  • Мнения: 4 398
Shannel, попива ли бързо cocosolis-a?

# 235
  • Мнения: 1 008
Не знам от биозин мама ли е , но се чувствам супер , да чукна на дърво не съм боледувала от тогава , а от това най много ме е страх . Пия сутрин и вечер по 1 таблетка преди хранене.

# 236
  • Мнения: 1 327
Да попива ,не е като олиото на Палмърс ако си го ползвала .А Пайлекса е само билково да.Много съм доволна от него .

# 237
  • Мнения: 478
Аз в началото пиех само фолиева и вит. Д и не помня в коя седмица док ми изписа и елевит. Аз тогава като видях, че ги има вътре, спрях допълнителния прием, защото се притесних да не предозирам, но на следващия преглед тя ми каза, че по-скоро може да се притеснявам дали са ми достатъчни и да си ги почвам пак успоредно.
За запека, аз цял живот си страдам, но откакто пия магнезий се чувствам нов човек Smile Пия биолектра по 1 сутрин и вечер.
А за стриите, аз по принцип си имам навика след душ да си ползвам разни мазила, но от както съм бременна ползвам само кокосово масло и съм много доволна. Последно си взех био на промоция от DM. Засега нямам нито една стрия на корема, а последната седмица-две доста порастна и почти постоянно си чувствам кожата опъната.

# 238
  • Мнения: 166
Искам да питам мамите, които са болничен- кога ви го изплащат?

# 239
  • Мнения: 71
Искам да питам мамите, които са болничен- кога ви го изплащат?

Между 10 и 20 число на следващия месец.

Общи условия

Активация на акаунт