Януари още е далече, но за ритничета е време скоро вече

  • 46 673
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 410
Пик кодът може да се вземе от всеки клон на НОИ, скоро взимах и аз но нещо това с проверката май не успях, защото съм в болнични и само пише че има предаден болничен с номер, но кога са превели и колко не пише

# 706
  • Мнения: 34
Пик кодът може да се вземе от всеки клон на НОИ, скоро взимах и аз но нещо това с проверката май не успях, защото съм в болнични и само пише че има предаден болничен с номер, но кога са превели и колко не пише
А преведени ли са? Аз имам болничен за септември и още няма информация за сумата в НОИ, но смятам, че е рано. Иначе си пише всичко. Преди години като съм ползвала са ми го превеждали около 15-то число след месеца, за който е болничния. Съответно 3-4 дни по-рано излиза в сайта информация за сумата.

# 707
  • Мнения: 164
Dara_30 и мен кожата ужасно ме сърбеше и с крема на Мустела направо се родих. Преди това ползвах кокосово масло, но явно с него кожата само се омазнява и не толкова хидратира. Все още стрии нямам, но и корема има още доста да расте Simple Smile

# 708
  • София
  • Мнения: 501
Dara, вземи си ПИК код от НАП.

С него ще си следиш партидата в НАП, както и болничните и обезщетенията в НОИ.

Него можеш да вземеш от всеки офис на НАП срещу лична карта.

Относно ПИК на НОИ не съм сигурна, моя съм го вадила преди доста години и тогава се взимаше само на Стамболийски в централата им.

# 709
  • София
  • Мнения: 1 635
Дара, ако не се лъжа болничните бяха три. Първият се взима от следящия лекар, вторият от болницата след раждането и последният от педиатъра на бебето. Само не помня, ако преносиш кой точно ги изравняваше. Изобщо този път с документите ми е супер лежерно.

Аз се мажа сутрин с някакво мляко срещу стрии за бременни, което забърсах на промоция в една аптека. Не мога да се сетя сега за марката, но някоя от хубавите беше. Приятно мирише и попива бързо. Вечер, ако не заспя на дивана 😎, с кокосово масло, което малката ми дъщеря си купи веднъж, за да правела сладолед, ама не стигна до него. Сега малко ми се цупи като ме види, ама съм обещала да купя ново, ако свърши.

Днес ми казаха, че голямата много се хвалела с бебето в училище. Явно си е голямо вълнение. Сутринта не ми даваше да й нося раницата, за да не ми е тежко. Само ме гони, за да ме целува по корема.

# 710
  • Мнения: 1 122
Здравейте! Ние вече си взехме леглото,имаме и дрехи 0-3 месеца (толкова са много, че можем да сменяме и да не ги повтаряме), помпа за кърма, шезлонг-люлка, и др дреболии. Сега се чудя къде да ги слагам, че и ремонта не е приключил.
Когато се преуморя имам опъватия ниско  корема и чатала, не постоянни по-скоро при ставате от леглото. Някоя от вас има ли ги? Утре съм на ЖК и имам списък с въпроси 😊

# 711
  • Мнения: 3 266
Дара, ако не се лъжа болничните бяха три. Първият се взима от следящия лекар, вторият от болницата след раждането и последният от педиатъра на бебето. Само не помня, ако преносиш кой точно ги изравняваше. Изобщо този път с документите ми е супер лежерно.

Аз се мажа сутрин с някакво мляко срещу стрии за бременни, което забърсах на промоция в една аптека. Не мога да се сетя сега за марката, но някоя от хубавите беше. Приятно мирише и попива бързо. Вечер, ако не заспя на дивана 😎, с кокосово масло, което малката ми дъщеря си купи веднъж, за да правела сладолед, ама не стигна до него. Сега малко ми се цупи като ме види, ама съм обещала да купя ново, ако свърши.

Днес ми казаха, че голямата много се хвалела с бебето в училище. Явно си е голямо вълнение. Сутринта не ми даваше да й нося раницата, за да не ми е тежко. Само ме гони, за да ме целува по корема.
И моята дъщеря много се вълнува. Понеже още миналата уч. година беше разказала, на първия уч.ден извикала силно на класната, че е момиче. Милата ми е само 21 кг., а не ми дава нищо да вдигам - пазар, раница и др. Връзва ми обувките, носи ми всичко. Относно раждането мисля този път да си сложа упойка. Първия път раждах без никакви упойки и системи, но мисля този път да не се правя на герой. Имам ужасно течение и гъбички, но лекарката ми казва, че ме пазят от инфекция и чак 9м ще ги лекуваме.Но наистина е доста неприятно, нося мини превръзки.

# 712
  • Мнения: 127
Момичета, ъпдейтнала съм  първа страница с термините Simple Smile
Моля да споделите мнения за тази книга на Христина Янева -Хедра
https://m.helikon.bg/213391-Всичко-за-кърменето-или-почти-всичко,-но-практично.html

# 713
  • Мнения: 478
Аз все още не мога да споделя мнение, но съм й хвърлила око и мисля скоро да си я поръчам. Струва ми се доста полезна.

Също така обмисям да запиша и този курс - http://www.ma-mabg.com/courses.php Писах им за повече информация кога и как се провежда, но все още очаквам отговор. Гледах видеото с Елена Василева и от там се вдъхнових, някой го беше споделил наскоро тук или в декемврийската група.

VandG, дали може в новата тема да включим и една анкета кой очаква момче, кой момиче. Ще е любопитно да се преброим Wink

# 714
  • Мнения: 621
Аз си купих книгата,но пътува в момента от Бг до Чехия. Като стигне и я прочета ще кажа мнение. Взех я по препоръка и защото не знам нищичко по темата за кърменето.

# 715
  • Мнения: 4 957
Аз си взех книгата лятото и все още даже средата и не към стигнала. Също я взех, защото не знам нищо за кърменето. Има доста полезни съвети като пози за кърмене( с картинки), ръчно изцеждане, абе като цяло ако се изолирате от мнението в книгата, че едва ли не трябва да имате перфектното раждане за да закърмите, мисля че има интересни неща.

# 716
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Хедра е уникален човек и специалист. Звъняла съм и в най-различни часове, на ръба на отчаянието и безсилието, защото кърменето е трудно начинание, а бях решена вторият път да успея. След изписването вече бях с разранени зърна, болки и ми се насълзяваха очите от болка при всяко засукване на малчо. Тя дойде вкъщи и ми показа различни техники, с които да преодолеем този период и да заздравеят раните ми. От нея разбрах за така наречените скокове в растежа, които иначе щяха да ме откажат. Благодарение на нея кърмих бебо година и три месеца, а с третото бебе отново я извиках, въпреки че вече знаех какво предстои и как да се справя. Определено я препоръчвам за мамите, които ще кърмят бебетата си! 💙

# 717
  • Мнения: 127
Момичета, благодаря Ви за мненията, поръчах я. Надявам се да успея да кърмя, ще следвам твоя пример janin4eto_87 и няма да се отказвам!
Dara_30, бях замислила и ще пусна анкета за пола на бебоците в новата тема. Благодаря за предложението!

# 718
  • София
  • Мнения: 9 107
Аз имам злачест опит от предното кърмене. Успях да кърмя до към 5 м. и половина, но дохранвах от края на първия месец и то с лъжичка, за да не се отбие. Нямах достатъчно кърма. Нито съм имала запушване, нито някакъв друг проблем, просто не произвеждах достатъчно количество. Пих всякакви чайове и пробвах всякакви бабешки съвети за храни и напитки.
Сега отчитам постфактум доста неща като грешка - примерно в болницата се оказа, че бебето има дихателни проблеми и го прибраха в интензивно отделение и ми го дадоха на примерно 5-ти ден чак. Имах помпа за кърма, но се чудех ако почна да се цедя, какво да правя с изцеденото и как ще изхвърля най-полезните първи порции кърма, с които се прехвърля доста имунитет на бебето. После пък той беше голям и спеше по много време без да се буди - по 5 часа. Опитвах да го будя, но не искаше да яде, а да си спи. В болницата нощно време не ги даваха децата да стоят при майките си и ги прибираха, съответно се пропускаше нощно хранене, а тогава най-много се стимулира лактацията. И така. Освен това мъжът ми се притесняваше и само ми мрънкаше за някакви места, дето кърмя, че не било прилично и в тоя стил Stuck Out Tongue Winking Eye. Тоя път не мисля да допускам подобни неща.
Сега съм се настроила, че ще успея и няма да допускам тези грешки. Дано да ми се получи Hands Pray.

# 719
  • Мнения: 469
И аз кърмих второто дълго за разлика от първото. Ще помагам ако се наложи. Ех, тези скокове в растежа, за малко и мен да откажат ...

Общи условия

Активация на акаунт