боядисвате ли се сами?

  • 4 747
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 498
Когато нямам време или пари...се правя и сама...ефектът е същият Simple Smile
Е зависи все пак какво искаш да постигнеш , например от тъмна коса да направиш светло русо...аз не смя в къщи, но иначе защо не. използвай четка за боядисване на коса, по-удобно е . Може савсем леко на навлажниш косата с вода...и задължително косата да е мръсна преди боядисването.

# 16
  • София
  • Мнения: 983
Винаги сама съм се боядисвала (дори и преди да изкарам фризьорски курс). Разбърквам оксиданта и оцветителя в купичка (не метална) до хомогенна смес, след което мажа корените с четка - така ми се получава по-прецизно, а и хабя по-малко боя. Останалата част разпределям по дължината на косата с намачкване. Нанасям върху суха коса, защото водата разрежда оксиданта и от там се променя цвета. Добре е косата да не е мита поне два дни преди боядисването, тъй като химикалите в боите са доста агресивни и дразнят скалпа.
С малко сръчност и много желание всеки може да се справи  Peace

# 17
  • Мнения: 5 140
И аз се справям и то доста добре, даже в неделя се боядисах.
Наистина е важно да имаш желание и сръчност и се получава. Peace

# 18
  • Мнения: 3 356
С каквото и да съм дължина на косата,винаги се боядисвам сама.За всичко друго-на фризьор.

# 19
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Когато нямам време или пари...се правя и сама...ефектът е същият Simple Smile
Е зависи все пак какво искаш да постигнеш , например от тъмна коса да направиш светло русо...аз не смя в къщи, но иначе защо не. използвай четка за боядисване на коса, по-удобно е . Може савсем леко на навлажниш косата с вода...и задължително косата да е мръсна преди боядисването.

 Hug

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Самичка в къщи с четка за боя, кичур по кичур с гребенче много бързо и много качествено   4470
Их това направо като реклама прозвуча  Mr. Green
Върху суха коса по възможност да не е мита предния ден (това го знам от фризьорката си), но не мога да ти кажа точно защо.

# 21
  • Мнения: 855
И аз сама го правя  Peace Имам и четка, но не винаги я ползвам. Слагам ръкавиците и започвам да хлепам  Mr. Green На суха коса, ако я намокриш ще се разтече много и може да се изцапаш. Прочети пак в упътването, но повечето бои са за суха коса. Късмет с мацането

# 22
  • Мнения: 26
 Аз преди се боядисвах сама и то винаги на влажна коса,беше ми по-лесно да разнеса боята.

# 23
  • Мнения: 147
Аз също се боядисвам у дома ,но не самичка, обикновенно карам майка ми или някоя приятелка да ми нанесе боята(къната в последно време  Simple Smile) - имам си всичко необходимо четка за боядисване, купичка и т.н

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 64
Боядисвам се винаги сама и то на влажна коса независимо какво пише на опаковката,дори съм си правила сама кичури с шапка от тези готовите комплекти на Палете Peace

# 25
благодаря на всички за отговорите  Hug
цветът, който съм избрала, не е драстично различен от моя, така че имам шанс да се справя  Laughing

# 26
  • Мнения: 648
Ъхъм, боядисвам се Crazy По- трудничко беше като бях руса, но сега ми е лесно, даже се поразглезих с Casting-а и на влажна я нацапвам и хубаво разнасям с ръце Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 2 530
Аз също се боядисвам сама. Косата ми е дълга. И съм доволна от резултата.

# 28
  • София
  • Мнения: 688
Както са ти казали, добре е косата да не е мита, защото по-малко сърби - лекото омазняване предпазва от директния контакт с химията. Започва се откъм врата, защото там има най-много потни жлези и поради това хваща най-бавно.
Разделяш косата с гребен, намазваш корените, обръщаш малко коса, пак намазваш корените и така цялата глава. Накрая с ръкавиците размазваш цялата коса и стоиш колкото трябва по упътване.
Най-удобни са тези бои, които оксиданта и боята се смесват в шишенце и се сипва направо на главата, вместо с четка, например има една безамонячна на Garnier, която аз ползвам.
Е, това само на теория, аз всъщност обясних всичко това на мъжа ми и аз седя пред огледалото и гледам, докато той маже  Grinning. Ако нещо пропусне, само му показвам: "А там защо не намаза?". После го тупам по главицата колко добър е в бояджийските работи, що не боядиса и вратите сега  Grinning.

# 29
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Все сама се боядисвам.
Вътре в упътването на боята си пише как да е косата - мокра, суха и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт