боядисвате ли се сами?

  • 4 734
  • 52
  •   1
Отговори
момичета,

взех си боя за коса, нямам време за фризьор, а искам утре да се боядисам...
но за едно нещо се чудя, трябва ли да ми е суха косата?

дайте и други съвети от практиката, моля ви  Hug

ползвате ли четчица например или става само с ръце? такива неща...

предварително благодаря  Heart Eyes

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Ами да,аз редовно си се мацам сама,без четка,на суха коса-така пише в упътването.

# 2
  • Мнения: 3 537
Дам, до сега само сама си се боядисвам.На фризьор никога не съм ходила.Но ако се правят рязки промени на цвета на косата съм за фризьора,конкретно за червения и черния цвят имам в предвид,защото аз съм руса.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 744
И аз се правех преди сама (сега съм с кичури и няма как).
На моята боя (Гарние) пише да е суха и немита косата. Лесно е, без четки и т.н. - самото шишенце е удобно за мацане. Успех!

# 4
  • Мнения: 4 720
Редовно си се боядисвам сама,първо корените, а после и по цялата дължина. И не ти трябва четка, слагаш ръкавиците и смело мачкаш Grinning

# 5
  • Мнения: 3 248
Не! Naughty Пък и няма как да го направя ... само веднъж съм го правила, отдавна и на пук - нямах време за фризьор, ама никакво време, освен това никой не искаше да ме боядиса...и аз се заинатих и го направих сама - естествено не беше качествено, добре че поне тогава се "оцветявах" в черно, та не си личеше много! Blush

# 6
  • Мнения: 661
Аз също винаги съм се боядисвала сама. Корените ги боядисвам с четка /голяма/ и след това с ръце останалата част. Особено когато цвета е близък до естествения ти страшно няма  Wink
А иначе за това дали на суха или влажна коса, това зависи от самата боя. Аз примерно ползвам безамонячната боя на L'Oreal (Casting) и тя се нанася върху влажна коса.  smile3525

# 7
  • Мнения: 6 617
Не в никакъв случай NaughtyРиска е голям

# 8
  • Мнения: 4 720
Не в никакъв случай NaughtyРиска е голям
И какъв точно е риска? Все пак няма да сглобява космическа совалка в домашни условия...В боите затова има инструкции, които са написани с големи букви и доста човешки-за да може всеки да се справи сам

# 9
  • Мнения: 2 161
Веднъж съм се боядисвала сама след посещение при фризьор.Не ми хареса цветът и се пребоядисах.Предпочитам да се боядисвам във фризьорски салон,но не мисля,че нещо можеш да загубиш ако опиташ сама.Най-много да останеш някъде небоядисана.Почти от горната част на главата,бретона,около ушите също,после прехвърляй косата кичур по кичур и мажи в корените.Просто гледай корените да намажеш добре.После можеш да я разрешиш и така тя ще се разнесе.После каквото е останало мажеш отгоре.

# 10
  • Мнения: 111
Сама се боядисвам Simple Smileи то без никакви проблеми ,ама все пак съм била фризьорка WinkЩе те посъветвам ,ако цвета на боята е по-светъл от твоя да намажеш първо краищата и след това корените, а ако е по-тъмен или близък до твоя  първо корените ,а след това по дължината Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 5 744
Не в никакъв случай NaughtyРиска е голям
И какъв точно е риска? Все пак няма да сглобява космическа совалка в домашни условия...В боите затова има инструкции, които са написани с големи букви и доста човешки-за да може всеки да се справи сам
Joy  Peace

# 12
  • Мнения: 843
Да, при положение, че косата ми е дълга и непокорна..., но се справям, мразя да ходя на фризьор.
   За боядисването.. във всички, уважаващи себе си марки бои, вкл. и български, в описанието пише на каква коса се полагат,  влажна или суха.
   Би трябвало да пише, а ако не пише, съм полагала на суха, но си е риск. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 252
Здравей аз не се боядисвам сама защото косата ми е дълга и доста гъста но пък иначе не я мокря никога преди боядисване

# 14
  • Мнения: 2 237

 О,да ! Боядисвам се предимно сама и то доста успешно Peace

Общи условия

Активация на акаунт