Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 авг. 2018, 12:59 ч.

198-мо жарко НЕМСКО лято

• 10 866
  • 232
  •   2
Отговори
# 225
  • Немция
Ася, малък Бибитко е с 2 домашни всеки ден- с букви и с числа. Това му е втората пълна учебна седмица.

За правописа ми се струва нормално да бъркат, не всяко дете се справя с правописа, но правейки грешки от трети клас нататък(когато се почне с оценяването) се режат оценки при грешки на диктовките. Голям Бибитко е супер с правописа, да видим как ще е малкия някой ден, при него може да е друго. Големият Б. чете много, така че това също играе важна роля- разбира се, и други фактори могат да влияят дали едно дете пише правилно или не.

И малко смях на първолашка тема. Първолакът ми разказва: "Мамо, а пък А., която седи до мен, вече трети ден прави един лист и още не го е свършила. Аз никога няма да се оженя за тая мома!" Laughing

# 226
  • Германия
Joy
Хаха... човекът и за женитба мисли вече. Добър критерий за булка. Laughing Може да се сдобиете с гадже скоро. Да следи коя колко бързо решава задачите. Mr. Green

Моят дребосък бърка буквите при четене. Rolling Eyes Казва думата с грешната буква, сеща се коя е правилната дума и се поправя сам. Писането ще го видим... те тепърва започват да пишат. Всъщност засега само преписват, но май скоро ще има и диктовки. Simple Smile

Четенето определено помага за правописа, но май само на хора със зрителна памет, защото има възрастни, които уж много четат, а не знаят що е то наречие, пълен член и т.н.

The Game, успех на студентката! За математиката те разбрах. Peace

# 227
Нормално е децата в 1. клас да имат неголеми домашни. При нас например се предвижда за деца в 1. кл - 15 минути, 2. Кл- 30 мин. , 3. кл. - 45 мин. дневно и т. н.
Усвояването на правописа е дълъг процес. Колкото и да не допада и да се вижда странно на възрастните децата в началото пишат това, което чуват , както го чуват.
Мен лично грешно написани думи от третокласник не ме стряскат. Нормално е дори. По-страшно е, когато видиш куцащия правопис при ученици в 9. кл например или пък и такива, на които предстои матура...

# 228
  • Немция
The Game, пропуснах- честито за студентката и успех със следването!

Синьо, на малкия ми син много му се жени по принцип Laughing, а вече и критерии си има. Mr. Green

Диктовките се пишат, след като учениците са упражнявали текста под формата на домашно - преписват текста, работи се над по-трудните места в думата, където е вероятно да се сгреши- и след това идва диктовката в у-ще.

Последна редакция: чт, 13 сеп 2018, 10:35 от Бибит

# 229
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
вчера бяхме на Polterabend на възпитателката на Дзвер от ДГ.
исках да отидем за малко, 2 часа останахме, накрая умряла от глад (имаше само вюрстхен  Crazy) го накарах да си тръгнем.
много му хареса, постоянно вадеше недочупените неща и ги хвърляше наново, твърдеше, че това не било шум, било музика.  Crazy

казах му, че като тръгне да се жени и той може да си направи Polterabend и той каза: в никакъв случай, трябва да мета след това.... hahaha

# 230
  • София
Здравейте отново. Пак много сте изписали и не мога да ви изчета.

asyalein,
в повечето училища в Хесен чуждия език (най-често английски) започва от 3 клас, при нас също, има и такива с английски от първи клас. Лично аз смятам, че дъщеря ми започна наистина да изучава езика миналата година в 5 клас в гимназията, защото е със засилено изучаване на езика - в 5 и 6 клас имат по 6 часа английски на седмица, после и предмет на английски.
При мен проблемът е, че имам много старателна по-голяма дъщеря и вече 2 години не мога да свикна, че синът ми не е като нея.
Wochenplan дъщеря ми имаше от средата на 3 клас, в 4 клас - всяка седмица. Но тя обичаше да го завършва до четвъртък най-късно и после пей сърце, защото децата с незавършен план трябваще да го пишат и в събота и неделя.

# 231
  • Германия
Deni-meni, сбъркала си реда на раждане. Grinning Старателно след не толкова старателно дете сигурно е по-лесният за приемане вариант. Независимо дали ни харесва или не, децата се раждат различни, всяко със своите силни и слаби страни. Аз също не харесвам някои черти в характера на моето, но това е положението... Ще подбутваме и насочваме където можем, пък каквото сабя покаже. Вярвам, че всяко дете с любящи и ангажирани родители ще намери своя път, дори и да не е желаният от родителите.

Смешка от вчера – в съседната провинция има много ядливи кестени, цели гори, и понеже кестенът на нашата улица започна да пада, решихме да се разходим вчера и да проверим положението (тази година нали всичко зрее по-рано). Е, кестените все още не падат масово и събрахме съвсем малко, но намерихме... домати! Shocked Ей така на едно място в гората, където големите дървета са били отсечени преди година-две, си растяха няколко стръка чери-домати. Набрахме 1/2 кг. Още ми звучи невероятно. Rolling Eyes

# 232
  • Немция
Синьо, странно наистина- чери-доматчета под кестените!  Laughing Някой сигурно е изхвърлил ненужни доматчета на това място и са покарали.

Дени-мени, да, децата не са от един калъп направени. Момчетата често не са така старателни и ученолюбиви като момичетата, за сметка на това по-късно имат по-добри шансове за кариера. Общо казано.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт