198-мо жарко НЕМСКО лято

  • 58 062
  • 736
  •   1
Отговори
# 630
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Тук правят ли изследвания за вит. Д? Имам нужда от една пълна програма изследвания май аз и не знам при личната дали ще стане или ще ми трябва направление за специалист - ПКК, желязо, вит. Д, за щитовидната пълен набор... и сигурно още. Thinking

правят, ако преценят, че има нужда.
на мен са ми пускали. но зависи от лекаря. за Б12 много се опъваха и накрая си платих изследването (15Е)
ЛЛ ми пуска на щитовидната TSH, FT3, FT4, антитела не ми пуска, не било негова работа.
понеже се опъват да пускат профилактично каквото и да е, то аз имам следната стратегия: измислям си история, в която вкарвам симптоми на нещата, които искам да ми изследват  Mr. Green
моят ЛЛ е ларж и пуска доста неща, но не всички са като него, затова действам с Märchenerzählung  Wink

# 631
  • Мнения: 1 318
С какво почиствате дрехите на децата от боя след час по Кунст? Рисували са не с водни бои, а с някаква боя от голяма кутия, но пак върху хартия. Пораженията са върху дънки. Пробвах да изчистя боята с вода, ацетон, препарат за отстраняване на боя на д-р Бекман, обикновен препарат за петна - все не излиза. Как процедирате вие?

# 632
  • Мнения: 9 355
Никак. Колкото се изпрали толкова. Гледам като има Кунст да не ходи с дрехи, които са по-нови, бели и хубави. Това за сина ми.

# 633
  • Мнения: 1 465
Аз също се борих с петна от боички,за съжаление поизбледняха,но не изчезнаха! Angry

# 634
  • FRANCE
  • Мнения: 2 224
Здравейте. Във Френско сме но голямата девойка почна да учи немски и ми минават идеи за разходка до Мюнхен. Та 30, 31 май и 1 и 2 юни   почивни дни ли са? Всичко ли е затворено, музеи? Някой да знае хотелче в Мюнхен  по към центъра но с лесен достъп от метрото към летището? Благодаря

# 635
  • Мнения: 201
Здравейте! Имате ли впечатления от продукти с марка LR, произвеждани в Германия? Популярни ли са, има ли ги в търговската мрежа или се предлагат само от дистрибутори, като цена как са? Тези дни ми предложиха  тук, в БГ, но ми се струват доста скъпи.

# 636
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
Здравейте. Във Френско сме но голямата девойка почна да учи немски и ми минават идеи за разходка до Мюнхен. Та 30, 31 май и 1 и 2 юни   почивни дни ли са? Всичко ли е затворено, музеи? Някой да знае хотелче в Мюнхен  по към центъра но с лесен достъп от метрото към летището? Благодаря


     Здравей, само 30-ти, в четвъртък е почивен ден. Неделята си е по подразбиране. Магазините са затворени, но музеи и ресторанти  си работят. Ето един полезен сайт:
https://www.muenchen.de/sehenswuerdigkeiten/museen.html




Последна редакция: нд, 20 яну 2019, 10:48 от The Game

# 637
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
голямата девойка почна да учи немски и ми минават идеи за разходка до Мюнхен.

да ти кажа под сурдинка, аз там не им разбирам много  Blush
ама ние живеем централно и се говори малко по-различно.

един път сме били в един хотел горе долу централно, но с колата, не видях да има наблизо спирка.
т.е. не мога да помогна.

# 638
  • Мнения: 9 355
Била съм в Мюнхен като турист. Ние живеем във Хесен. Всичко се разбира. Сега как е в околностите не знам. Бяхме миналата година точно за Възнесение Господне. Всичко като ресторанти и музеи си работеше. Препоръчвам и разходката с туристическите автобуси из града. Плащаш за 24 часа, примерно от 12.00 ч. днес на обяд до 12.00ч. На обяд следващия ден. Обикалят всички забележителности с екскурзовод с превод на много езици (френски естествено) - имат и трансфер до стадиона на Байерн Мюнхен, който го интересува. Хотел не мога да препоръчам, защото ние бяхме до Museeninsel, но в скъп хотел, тъй като организирахме пътуването за 4 души много близо до датата и свободни хотели в центъра евтини нямаше.
Особено внимание към колоездачите, наистина карат с голяма скорост дори и в тесните улички.

# 639
  • FRANCE
  • Мнения: 2 224
Супер много благодаря. А защо Мюнхен, защото има директен полет от Тулуза а и на времето  2003 бях на стаж там за три месеца в една лаборатория. Много хубави спомени. А и с девойките редовно минаваме през Мюнхенското  летище на път за Бг.  Blush


# 640
  • Мнения: 2 560
1- ви май е празник също. На празниците нищо не работи, заведения, музеи само. Летището е далече от Мюнхен,  но има удобен транспорт от гарата, която е в центъра.  За хотел не мога  да помогна, ама са много в района на гарата и около центъра.

# 641
  • FRANCE
  • Мнения: 2 224
Първи май по френско всичко е затворено,  но на 30.05 само администрацията и училищата. Магазини, музеи и ресторанти са отворени.
Благодаря за съветите.

# 642
  • Germany
  • Мнения: 2 007


madame, до летището се ходи с S1 и S8, които могат да се хванат от Мариенплатц, а всяко U минава от там. Така че транспорта е удобен.  Общто взето гледай да има близо спирка на Ubahn, другото е лесно. Избирай си https://www.google.com/travel/hotels/M%C3%BCnchen?ap=SAE&g2l … oyMDE5LTAyLTE4UgA Simple Smile

# 643
  • FRANCE
  • Мнения: 2 224
Много благодаря Flowers Sunflower

# 644
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Здравейте, имам запитване на лични, което смятам, че е за тази група и го пускам анонимизирано за адекватен отговор. Моля за сериозни отговори, защото въпросът е всеобхватен.

Със семейството ми искаме да се преместим да живеем в Германия
Имаме две деца на 12 години и бебе на 9 месеца
Интересувам се как става процедурата по преместване,намиране на жилище и работа,както и училище за по голямото ни дете
Ще имаме ли право на детски и каква е процедурата?

Общи условия

Активация на акаунт