Отговори
# 660
  • Плевен
  • Мнения: 980
Супеееер, казах ти, че всичко ще е наред. И аз ходих на ехография днес, казаха ми, че всичко е ок, но чета в листчето- единични лимфни възли с бенигнена характеристика, това какво ли е? Имам ли основание да се тревожа?

# 661
  • Мнения: 132
Бенигнен означава доброкачествен.

# 662
  • Мнения: 1 343
Cбъркана работа, 50 процента инвалидност ли е това ? Не знам как се отразява на социалната система, но след пет години не съм видяла някой тук да си лежи  с 50 процента инвалидност . Веднага се сещам за една млада жена , която работи нощни смени във фабрика и върви три километра на ден . И после няма пари за ампула лидокаин ! Емма, това е обирджийство , съчувствам ти .
Благодаря ти! Навсякъде на работа искат млади хора...., а ние сме в малкото населено място. Сега сме загледали, какво е писано в документите за прием в лицево-челюстната хирургия - и сме видели, че има и изследването за Хепатит В, С, СПИН...и още там нещо.....та и това е платено...Взели са ни 50 лева в една лаборатория, а после съм разбрала, че сме могли да дадем тези изследвания в РЗИ безплатно, но резултатите  работят дълго - пак не ни устройва, тъй като изискват изследвания от тази седмица! Здравеопазването е много скъпо дори за работещ човек с добра заплата....Гледам сега клипове с Нана Гладуиш /разни/ и съм се замислила над този, в който тя е с косата 5 мм след химиотерапиите и казва, че е в ремисия за втори път....Нана е слабичка, много е красива и стройна..., нежна! И се замислям за бившата ми колежка, която сега е след химиотерапиите. Та тя е неузнаваема, се е надула така, че едва ходи...Значи лекарите знаят, какво да вливат на имащите пари онкоболни /нещо, което не влияе на метаболизма, щадящо е за организма/, а на другите вливат ментеливите некачествени лекарства, които им объркват всичките процеси...и метаболизма. От какво дебелее онкоболният? То не му се яде и не му се пие....Двойни са стандартите...в зависимост от платежната възможност на човека, което не е справедливо.. 

# 663
  • Мнения: 1 343
Cбъркана работа, 50 процента инвалидност ли е това ? Не знам как се отразява на социалната система, но след пет години не съм видяла някой тук да си лежи  с 50 процента инвалидност . Веднага се сещам за една млада жена , която работи нощни смени във фабрика и върви три километра на ден . И после няма пари за ампула лидокаин ! Емма, това е обирджийство , съчувствам ти .
В какъв смисъл е сбъркана работа? Ако 5 години нямам рецидив какъв ми е проблемът? Получавам 50% пенсия И работя. Питам конкретно за рак на гърдата.
Нямам рецидив 10г., но къде е тази работа? Дали не си чула, че в държавата е безработицата! Или тепърва от мен ще разбереш? Няма работа за всичките хора! Не сме в голям град. А и в голям град пак са много безработни! Ти си като моята позната. Тя ми казва: „Ами, как така, че точно ти си се разболяла от рак?“ Та и ти вземи та ме попитай, че как така точно аз съм без работа. По малките населени места фатално няма работа и хората мизерстват, а момичето е работило, но като видят, че то е от провинция, то все не са платили или са карали да работи повече часове..., но пък сега и се е разболяла. То от нейната работа никакви пари не и са оставали - плащала е квартира, сметки, градки транспорт..., сами знаете.

# 664
  • Мнения: X
Ема ти пак почваш с мрънкането. Никой не ни е виновен за проблемите. Нито моите нито твоите. Или ако някой ти е виновен иди и на него му трови атмосферата, а не тук моля те. Мога да ти говоря до утре за това, че майка ми е 50 килограма, на 71 години, пенсионерка с минималната пенсия, гледа баща ми болен и е успяла да изкара и спести над 2000лв само от продукцията ѝ за това лято - има две кози и кокошки и 1200кв. м градина. Това в с. Покрайна - ако си в малкия град за който си мисля знаеш къде е. Не мога да проумея и не ми е работа как и защо дъщеря ти е търпяла да е безработна до 32 годишна възраст, при положение, че навсякъде търсят хора за работа, буквално навсякъде всякакви специалности и професии. Като не е във Видин има работа в София, Пловдив и къде ли не. Така че, моля спри да ни разваляш веселата тема. Разбирам те и ти съчувствам, че си бедна, но по-добре иди се оплаквай в съответните теми. И аз не съм доволна нито от правителството, нито от парламента нито от президента и си ги плювам регулярно в другите теми, не и тук. Тук оздравяваме и се борим с рака.

# 665
  • Мнения: 1 343
Ема ти пак почваш с мрънкането. Никой не ни е виновен за проблемите. Нито моите нито твоите. Или ако някой ти е виновен иди и на него му трови атмосферата, а не тук моля те. Мога да ти говоря до утре за това, че майка ми е 50 килограма, на 71 години, пенсионерка с минималната пенсия, гледа баща ми болен и е успяла да изкара и спести над 2000лв само от продукцията ѝ за това лято - има две кози и кокошки и 1200кв. м градина. Това в с. Покрайна - ако си в малкия град за който си мисля знаеш къде е. Не мога да проумея и не ми е работа как и защо дъщеря ти е търпяла да е безработна до 32 годишна възраст, при положение, че навсякъде търсят хора за работа, буквално навсякъде всякакви специалности и професии. Като не е във Видин има работа в София, Пловдив и къде ли не. Така че, моля спри да ни разваляш веселата тема. Разбирам те и ти съчувствам, че си бедна, но по-добре иди се оплаквай в съответните теми. И аз не съм доволна нито от правителството, нито от парламента нито от президента и си ги плювам регулярно в другите теми, не и тук. Тук оздравяваме и се борим с рака.
Не виждам да е особено весело в темата....Самата тема не е весела дори като название....Фри, половин Видин и Монтана са безработни момичета на по 32 г. То ако само дъщерята ми....Пиша за пътя ни към диагнозата, към биопсията...., че е непосилен...

# 666
  • София
  • Мнения: 1 272
Здравейте! Ето ме 2 пъти оперирана и изписана при вас. Още не смея да мокря мястото на операцията, едва във вторник ми извадиха дрена. Сега чакаме резултатите от хистологията и продължаваме с лечението. Преминах през най- различни състояния на духа . Не можех да повярвам че ми се случва. Обвинявах се и още се обвинявам че го допуснах. Боли ме и ме свива стомаха само като видя гърдата си синя, лилава, рязана, шита. 
Сега не знам накъде да вървя, как да се раня . Знам че спокойствието ми е най -важно, но нещо не ми се получава с него. Започнах да пия този чай, който правят в билковата аптека на "Поп Богомил".

# 667
  • Мнения: 3 971
Спиритче,  много се радвам, че всичко е наред :*

Lagertha, горе главата. Нормално е да минаваш през различни периоди. Аз лично се събуждах всяка сутрин в началото и първите ми мисли бяха - Дано да е било сън.... после ми идваше да ревна с глас , защото  осъзнавах , че не е сън. Наистина се случва на мен и наистина  живота на семейството ни се преобръща на 180 градуса.
Имала съм дни в които настроението ми се  е сменяло на всеки 5 мин. Мислите ми прескачаха от - *Здрава съм - хванахме го навреме*  ....  , до * Мамка му - не ми се умира*
Като си пия розовите хапченца съм една идея по-добре Wink
Раната можеш да си я мокриш - не е проблем.
Кога ще излязат резултатите ?

Последна редакция: чт, 18 окт 2018, 20:40 от DZ

# 668
  • Мнения: X
Lagertha споко Simple Smile не се шашкай. Раната ще зарасне, ще минат и терапиите. Най-важното е да се стегнеш и да не се плашиш. Ракът на гърдата се лекува. Досадно е, криво е, терапиите не са много приятни, но след тях ще си като нова. Ето виж тази девойка  DZ например, кога я оперираха, кога изкара терапиите и вече е студентка ще стане магистър, пак Simple Smile като японско булдозерче е, не се спира Simple Smile

# 669
  • Мнения: 3 971
Фри,  Hug
Като се замисля не усетих как минаха 8 месеца. Днес точно това си мислих Simple Smile
Утре съм на лекции - много добре ми се отразява. Различно е ...
А , и си самооправям говорен дефект.
Реших , че е крайно време да зарежа френското ми Р. Пък и ще ми пречи в новата професия после Stuck Out Tongue

Реших да го приема като рестарт на живота. Да променя неща , които отдавна е трябвало да направя. Да сменя работата с желана от мен такава.
Да дружа само с приятни за мен хора...
Да спра да се ядосвам на простотията на други.... Да обръщам повече внимание на семейството , а не на работата!
Да отслабна , да си върна старите килограми. Да си сменя начина на обличане и да започна да се гримирам....
Такива ти ми работи ..... HugKissing Heart


# 670
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Френското Р е модерно Simple Smile

# 671
  • Мнения: 3 971
Лейди , мъжа ми никак не е доволен от факта , че ще го махам Stuck Out Tongue Winking Eye

# 672
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Модерно и секси е, не го махай Simple Smile
Аз утре ще вървя на шев и кройка при хирурга. Пак...

# 673
  • Мнения: 1 343
Лейди , мъжа ми никак не е доволен от факта , че ще го махам Stuck Out Tongue Winking Eye

А можеш ли? Нали пишеш, че е говорен дефект!  Lagertha, а първичната биопсия какво е показала, половин часовата?

# 674
  • Мнения: 1 343
Лейди , мъжа ми никак не е доволен от факта , че ще го махам Stuck Out Tongue Winking Eye

Извинявай, DZ, какво учиш? Питам, кой факултет!

Общи условия

Активация на акаунт