Как реагират 7 годишните на реваксинацията ДТ и полиомиелит?

  • 906
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 413
Личната лекарка ни уведоми, че в края на месеца трябва да се явим с дъщеря ми за реваксинация. Доколкото си спомням от моята такава, нямаше странични ефекти и ни я слагаха на рамото. Моля, ако някой има по-пресен опит да сподели - всяка информация ще ми е от полза, че нещо се разтревожих май повече отколкото трябва.

# 1
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
ами ние я сложих ме преди 2 седмици и нямаше проблеми поне моя син реагира добре даже се хвалеше наляво и на дясно, че са му сложили ваксина и си вдигаше ръкава да го видят.след дт-то може малко да му се подуе, но слагаш компрес с риванол и няма проблеми, не се притеснявай ще мине.

# 2
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
забравих да попитам а манту не са ли ви правили newsm78

# 3
  • Мнения: 1 938
Ще следя темата с интерес, защото и на нас ни предстои.

# 4
  • Мнения: 1 413
Намейка, не са й правили манту, а то май трябва - ще обясниш ли по-подробно. Утре ще се видя с личната и искам да я поразпитам, че тя все има много хора и забравя да ми каже това онова newsm78

# 5
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
ами мантуто на нас ни го направиха преди повече от месец то се прави един месец преди дт-то и след навършване на 7год. после дт и полиомелит заедно, но на нас не ни сложиха капките, че не бяха пристигнали.не се притеснявай не е толкова страшно обясни му, че е голям(а) и всичко ще е наред. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 413
Мантуто проверява дали има имунитет от предишната ваксинация, нали така, защото аз имам някои съмнения, че не е била ефикасна бебешката ваксинация, понеже не си личи къде й е слагана на ръчичката, докато на сина ми си личи. Или това не е от значение? Ще говоря утре непременно, още повече че сегашната ни лична я пое от 3 годишна и бебешките ваксини ги е правила друга докторка.

# 7
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
мантуто е за хипатит и даже да има белег пак може да покаже отрицателно.както ти казах тя се слага месец преди дт-то.прави се долу ,нa ръчичката между дланта и лакътя и ако се зачерви и подуе малко значи е положителна и не трябва да се слага на рамото.дт-то се слага в рамото задължително а за полиомелита знаещ, че е в устата.

# 8
  • Мнения: 3 331
При нас всичко мина безпроблемно. Сега виждам от имунизационния паспорт, че на 07.02.2006г. му е направено манту - отрицателно. После на 10.02.2006г. - БЦЖ. И след 13.03.2006г. - капките за полиомелита. Аз много-много не си спомням как беше разположено във времето всичко, но поне така пише...
Нямаше странични ефекти от имунизацията с изключение на това, че ръчичката му леко се поду, но с компрес с риванол за ден всичко се оправи...

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
  Как лети времето. И на нас ни наближава времето за реимунизации. Добре, че ме подсетихте.

# 10
  • Мнения: 1 428
мантуто е за хипатит и даже да има белег пак може да покаже отрицателно.както ти казах тя се слага месец преди дт-то.прави се долу ,нa ръчичката между дланта и лакътя и ако се зачерви и подуе малко значи е положителна и не трябва да се слага на рамото.дт-то се слага в рамото задължително а за полиомелита знаещ, че е в устата.
Мантуто се прави за провека не на хепатитната ваксина,а против туберкулоза.

# 11
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
мантуто е за хипатит и даже да има белег пак може да покаже отрицателно.както ти казах тя се слага месец преди дт-то.прави се долу ,нa ръчичката между дланта и лакътя и ако се зачерви и подуе малко значи е положителна и не трябва да се слага на рамото.дт-то се слага в рамото задължително а за полиомелита знаещ, че е в устата.
Мантуто се прави за провека не на хепатитната ваксина,а против туберкулоза.
newsm78вярно моя грешка.но на 7год има 3 ваксини

# 12
  • Мнения: 42
Моля Ви мами може ли някой последователно да ми напише как се слагат ваксините на 7 годишните. Страхувам се да не отидем при джипката и да ни сложи всичко наведнъж.

# 13
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
Моля Ви мами може ли някой последователно да ми напише как се слагат ваксините на 7 годишните. Страхувам се да не отидем при джипката и да ни сложи всичко наведнъж.
дт-то  и полиомелита може наведнъжл

Общи условия

Активация на акаунт