Бременна на рафтинг?

  • 664
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 404
Едни приятели организират рафтинг за този уикенд по Струма и ме поканиха, но аз миналата седмица разбрах, че съм бременна. Сега съм в 7 седмица, чувствам се добре и нямам никакви проблеми. Според вас мога ли да се включа и аз в екстремното преживяване или да съм само наблюдател? Става въпрос за един ден и рафтинга е около 1-1.5 час.
Който е ходил нека да сподели какво е натоварването и дали би било опасно за мен и бебо?

# 1
  • София
  • Мнения: 551
Според мен е рисковано.Иди до там гледай,снимай ,но аз бременна не бих се качила в лодката.Физическото натоварване е голямо.В момента Струма е много пълноводна и на бързеите си е опасно.Водата е 5 градуса и въпреки неопреновия костюм краката ти са мокри.

# 2
  • Мнения: 1 666
На твое място не бих рискувала! Naughty Току се е захванал плода и да си причиняваш това... не!

# 3
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Е, туй ме хвърли в джаза-рафтингът включва мятане на вси страни, тежко падане. Не, не си го и помисляй, това че си добре, означава, че можеш да правиш много неща, но все пак...

# 4
  • Мнения: 4 965
По тази логика, защо не участваш в боксов мач, скачане с парашут и подобни екстремности ooooh!.
Въпреки, че нямаш проблеми и самото преживяване е около 1,5 ч., все пак включва пътуване до там с кола, лашкане в лодката, падания, удари, прекалено физическо натоварване.
Ако бебето е желано, по-добре остави подобни неща за след раждането.
Естествено, ако пътят е хубав (защото сега точно е моментът на закрепването на плода и трябва да внимаваш), можеш да отидеш, да се разходиш, да погледаш, да направиш снимки на другите участници и т.н., но без да рискуваш.
Това, че става въпрос само за 1 ден и за няколко часа, не е оправдание, защото последиците могат да са сериозни. Все пак, докато си бременна, е важно да мислиш за бебето, а след това можеш да си наваксаш с емоциите. Не казвам да стоиш вкъщи (въпреки, че моята бременност беше такава, че се наложи да остана 8 месеца на легло), но да се забавляваш разумно и да пазиш бебчето.
  bouquet

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
При пускането с рафтинг не се ли минава инструктаж и не се ли подписва някакъв документ? Ми те и тия хора имат семейства и не щат да си вземат такава беля на главата, че и да я мислят после.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 044
Според мен е рисковано Naughtyпо-добре гледай само Grinning

# 7
  • Мнения: 1 107
Абе тоя рафтинг е станал супер популярен напоследък, всичко живо се е юрнало на Струма  Laughing
Иначе на въпроса - рисковано е, по-добре да не следваш тълпата в случая  Hug

# 8
  • Мнения: 5 103
Иди и гледай, няма смисъл да рискуваш.

# 9
  • Мнения: 5 391
Лично аз не бих рискувала Peace

# 10
  • Мнения: 8 917
На твое място не бих рискувала! Naughty Току се е захванал плода и да си причиняваш това... не!
И според мен не рискувай.... Peace

# 11
  • Мнения: 404
Абе предполагах, че така ще ме посъветвате. Добре, ще съм от поддържащата група  Hands Clap, ще се разхождам  newsm68 и ще photo, пък догодина ще се включа и аз smile3549   

Общи условия

Активация на акаунт