Закриване на домашен телефон без договор на Виваком

  • 4 390
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 528
Трябва ли да пускам молба предизвестие при закриване на домашния ми телефон, който е без договор от 2014 год? От Виваком ме изнудват да платя още една такса, въпреки че телефонът не работи от месец и непрекъснато пращат техник, който уж отстранява повредата, но така не се натрупват 10 работни дни последователно с технически проблем според тях, защото системата им не го отчитала  ooooh! Crazy. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?

# 1
  • Мнения: 9 468
Не си без договор, а си с безсрочен договор. прекратява се с едномесечно предизвестие.

# 2
  • Мнения: 11 737
Без никакво предизвестие и точно за два дена прекратих договор и прехвърлих номера към друг оператор през 2011г. Казаха да мина да си доплатя, но се оказа, че те имат да ми връщат пари.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 109
Не си без договор, а си с безсрочен договор. прекратява се с едномесечно предизвестие.
Точно.

# 4
  • Мнения: 9 468
Без никакво предизвестие и точно за два дена прекратих договор и прехвърлих номера към друг оператор през 2011г. Казаха да мина да си доплатя, но се оказа, че те имат да ми връщат пари.

преносимостта е нещо съвсем различно. пак си плащаш, де, просто можеш веднага да се метнеш при приемащия доставчик. например ако си подадеш заявлението преди изтичане на срока на договора ще си дължиш неустойки и т.н. не ми се навлиза в детайли. но за авторката важи което написах по-горе.

# 5
  • Мнения: 6 528
Без никакво предизвестие и точно за два дена прекратих договор и прехвърлих номера към друг оператор през 2011г. Казаха да мина да си доплатя, но се оказа, че те имат да ми връщат пари.

преносимостта е нещо съвсем различно. пак си плащаш, де, просто можеш веднага да се метнеш при приемащия доставчик. например ако си подадеш заявлението преди изтичане на срока на договора ще си дължиш неустойки и т.н. не ми се навлиза в детайли. но за авторката важи което написах по-горе.

Става въпрос за домашен телефон

Ако беше мобилен, щях да го прехвърля

# 6
  • Мнения: 9 468
да, разбрах те. Безсрочен договор - 1 м. предизвестие. И да си вземеш екземпляра от заявлението с вх. номер, макар че БТК по принцип не се правят на интересни, А1 ментят.

# 7
  • Мнения: 11 737
Домашен прехвърлих, от Виваком към Глобул. Помня, че като излязоха сметките към Виваком те ми връщаха пари, сигурно е било таксата, която се внася авансово.
Подай предизвестие и заплати една такса авансово. Накрая на отчетния период може да ти я върнат.

# 8
  • Мнения: 12 626
И аз домашен съм прехвърляла, от БТК на МТел. И съм закривала домашен.
Ако искаш да закриваш и ти си човека, на който се води, отиваш в техен офис и им казваш какво искаш и не ставаш от стола, докато не направят, каквото трябва, за да се закрие. Ама от пети другия месец, ама не знам си каква такса дължите - ок, само че да попълнят всичко и да се свършва.
Просто да попълнят каквото трябва и това е.

# 9
  • Мнения: 6 528
Подала съм  Peace

Но не мисля, че е редно, хем телефон да нямам, хем такса да им плащам

# 10
  • Мнения: 6 528
Към кого да се обърна с жалба срещу Виваком?

Близо месец нямам домашен телефон, техниците не могат да го оправят, а гледам, че пак са ми начислили такса, въпреки многобройните ми обаждания?

# 11
  • София
  • Мнения: 28 109
КЗП и КРС.

# 12
  • Мнения: 9 468
КРС, защото КЗП само ще ти препратят жалбата. по принцип и КРС нямат правомощия за намеса, но ще ти окажат съдействие и вероятно ще има ефект.

# 13
  • София
  • Мнения: 28 109
Преди няколко месеца подадох жалба срещу Мтел тогава и в КЗП, не са я препращали, свършиха си работата добре.

# 14
  • Мнения: 9 468
доста странно, защото КЗП са като пощенска кутия, само препращат. интересно какъв е бил предмета на жалбата и какво реално са направили и сигурна ли сте, че не е била препратена? за съжаление работя с доста с тях, та ще се радвам, ако са направили изключение.

Общи условия

Активация на акаунт