Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 24 ноем. 2004, 17:00 ч.

Колко грама да яде бебето?

• 4 018
  • 7
  •   1
Отговори
  • Sofia
Как се определя колко грама на хранене трябва да яде бебето?
В родилния дом казаха на всеки ден по 10 г до 10-я ден, т.е
ден 1-ви - 10 г
ден 2-ри - 20 г
ден 3-ти - 30 г
.......................
ден 10-ти -100 г

и после как??

# 1
  • София
Ако сте на адаптирано мляко - има указания на кутиите. Ако сте на кърма - колкото му се яде  Wink

По принцип има една формула - умножаваш килограмите на бебчо x 150 и делиш на броя на храненията. Например: тежи 5 кг x 150 гр = 750 гр / 6 хранения = 125 гр на хранене. Това е ориентир, но до годинката бебето не трябва да яде повече от 1 л. на ден.

# 2
  • Sofia
Благдаря ти, SZA.
Само на кърма сме, но все пак се чудех как се смятат тези неща!!

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
1 месец - 110
2 месец - 110 + 10  = 120
3 месец - 110 + 20 =  130 и т.н , всеки месец с 10 грама > от предишния.

# 4
  • Sofia
Цитат на: jakinik
1 месец - 110

Ами то различни грамажи ми излизат по твоя метод и по метода на SZA, защо така!?

# 5
  • там,откъдето се вижда морето...
Щом сте на кърма няма какво да смяташ.Кърмиш бебчо на 3 часа,а той си знае най-добре колко да изцока.Като му дойде времето ще си смяташ.Сега се наслаждавай на хубавите мигове заедно с отрочето си,защото те са незабравими !

# 6
  • София
Цитат на: evpraksia
Цитат на: jakinik
1 месец - 110

Ами то различни грамажи ми излизат по твоя метод и по метода на SZA, защо така!?

Този принцип, който ти цитира jakinik е обикновено указание от кутия с адаптирано мляко. Но за мен не е много точен, дори и да е на адаптирано мляко бебчето, тъй като вкясо бебе е различно и яде различно. Също така мисля, че едно бебе, което е 5 кг на 3 месеца и такова, което е 5 кг на 4 месеца ще се хранят различно, нали така?  Wink

Затова ти писах за принципа с теглото - прочетох го в една книга за кърменето. Иначе като сте на кърма, няма голямо значение, тъй като на всяко ядене бебето изяжда различно количество.

# 7
  • Sofia
Цитат на: SZA

Този принцип, който ти цитира jakinik е обикновено указание от кутия с адаптирано мляко. Но за мен не е много точен, дори и да е на адаптирано мляко бебчето, тъй като вкясо бебе е различно и яде различно. Също така мисля, че едно бебе, което е 5 кг на 3 месеца и такова, което е 5 кг на 4 месеца ще се хранят различно, нали така?  Wink

Затова ти писах за принципа с теглото - прочетох го в една книга за кърменето. Иначе като сте на кърма, няма голямо значение, тъй като на всяко ядене бебето изяжда различно количество.

Разбрах, мерси!!

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт