Запек при бебе на 2месеца

  • 45 519
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 58
Ние бяхме на смесено хранене и бебо имаше запек - в един момент започна да се изхожда веднъж на 3 дни. По съвет на педиатърката веднъж на ден вместо обичайната ни добавка адапте (Хип 1) давах Фризовом. Почти веднага ни реши проблема и не само - след около месец спрях Фризовома и си минахме пак само на Хип 1, но вече бебо няма никакви проблеми с изхождането и се изявява по 2-3 пъти на ден.

Ако ре-и- да пробваш с Фризовом, да има- предвид, че е доста гъсто и сигурно ще ти трябва биберон с по голяма дупка. Все пак се обадете и на вашето педи.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 644
Много дълго време не е акало бебето- непременно отиди на лекар
За нормално се приема да не ака до 48часа
При моя юнак на 40дни помогна отвара от овесени ядки/знам че не е хубаво на толкова малко бебе да се дава заради глутена , но поех риска и нямаше проблем/
После минах ва Фризовом+Фризолак- Фризовома лекума повръщането, помага и за коликите и запека , а при Валето бяха на лице и трите проблема.Много доволна останах
Непременно отиди на лекар- няма какво да умуваш

# 17
  • Мнения: 801
лелеее, като чета отговорите ви...спирам с термометъра....но  Cry педито така ме посъветва (?!!?)......а и Радост е на смесено хранене...първо кърма, после Нутрилон + Фризовом,докато постепенно само Фризовом(така каза педито,че не може изведнъж на друго мляко), а уж Фризовома бил хем против повръщане (РАдост повръща) и хем помага при колики и при запичане......
дано бебето ти започне да си ака редовно,милото,като виждам Радост как се мъчи....
според мен най-добре се консултирай с педито...

# 18
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
и при нас беше така.като минахме на смесено хранене се запече.аз обаче я изаквах с мушкато.педито като разбра щеше да ме набие.каза че така като я изаквам ще и направя червата лениви и винаги ще чака аз да й помогна.каза ми че 4-5 дена мога да чакам и после ако няма резултат да я изаквам със подострено сапунче но само в краен случай.сменихме и млякото.от нутрилон минахме на фризовом.фризото ми помогна и за запека и за повръщането.

# 19
  • Мнения: 153
по безобидно е с фитилче от сапун, резултата е до 40 мин.

# 20
  • Мнения: 522
На мен ми се случваше, но бебо е изцяло на кърма. Пробвай с вода от варени овесени ядки - при нас действаше безотказно. Доколкото си спомням, съотношението беше 1 с.л. на 250 мл вода - вариш ги, прецеждаш и допълваш с преварена вода до 250 мл количеството, което е поето ...

Какви овесени ядки? Ти видя ли колко е голямо детето?
Става въпрос само за водата от варенето не за самите ядки.Може и с оризова такава.Наси до третия месец беше запечен и тези неща не му помагаха,единствено сироп"Дуфалак",но ефекта не е траен,а само еднократен Wink.

# 21
  • София
  • Мнения: 15 198
Оризова вода не се ли дава при разстройство?  Rolling Eyes
Аз съм давала когато Иво е бил "разстроен"-за да го запече.

# 22
  • Мнения: 240
ние сме на сащатата възраст и досега не ни се е случвало да не акаме защото сме на фризовом заради повръщане но ни помогна и за акането.Но имам приятелка чието бебе е на 3 месеца и доста често има запек, тя му прави чайче от джоджен / юзум / - на 250 мл. вода 3-4 пресни листенца.Да кипне водата и да постои 5 - 10 мин, после прецеждаш и охлаждаш.Помага освен за запека и за коликите.Тя е много доволна и го дава на беба почти всеки ден , можеш и малко да го подсладиш.Дано ви погоне и на вас.Успех. baby_neutral

# 23
  • Мнения: 391
Моята дъщеря се запече още когато беше на един месец и  си спомням ,че ужасно страдах заради нея.Тогава използвах мушкато ,но съвсем мънички листенца ,попарени във вряла вода ,така че да омекнат дръжките им и потопени в преварена мас ,както и термометър,почистен със спирт,но тези методи не бива да се използват повече от три пъти и трябва да се действа много внимателно,а и само временно решават проблема.
 
В крайна сметка сменихме млякото -първо пробвахме със Фризовом ,но той не даде резултат.После й  дадох Омнео и тя започна да ака през ден. От тогава сме на това мляко. Единственото решение ,според мен , е да й смениш млякото,като   при различните бебета различни млека помагат.Трябва да намерите вашето мляко. Блевит също имат мляко против запек.

# 24
  • Мнения: 391
Всъщност сега виждам ,че бебето е на три месеца .Може да му даваш и сок - сок от ябълка или сини сливи -те са за първите месеци .От сини сливи помагал много така съм чувала. 

# 25
  • Мнения: 35
Моето бебе не ходеше по 2 дни след като мина на AM , наложи се да го стимолирам с тернометър. Не помагаше нито чай, нито Dufalak. От 2 1/2 месеца го захраних с плодово пюре от сливи и работата стана. Сега му давам всякакви плодови пюрета и ходи всеки ден. Повече от 2 дни не е добре да не ходи по голяма нуда.AptamilAR е против запек и повръщане

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 01:48 от Vivi

# 26
Писна ми да слушам за този запек newsm30Една майка в парка само за това говори"мойто дете неще да СЕРЕ".В един момент ми става неудобно,а тя продължава с това сране smile3550

# 27
  • Мнения: 742
4-5 дена са много време.Както са ти казали майките ,пробвай с термометъра или можеш да вземеш "Дуфалак"
на нас тои ни помогна  Peace

# 28
И ние имахме подобен проблем, когато Марти беше на два месеца.Най-вероятно причината е в млякото.Пробвай с някакво друго.Дай на детето пюре от сини сливи.Повече от 3 дена не е хубаво да не се изхожда.В крайна сметка ние се изхождахме с термометър.Но не постоянно, защото така червата стават мързеливи.Изходи го с термометъра и го остави да се изходи само.Ако не иска, след 2 дена го изходи пак с термометъра.С Марти правихме така и лека-полека влезе в ритъм.Успех!

# 29
  • Мнения: 4 392
Писна ми да слушам за този запек newsm30Една майка в парка само за това говори"мойто дете неще да СЕРЕ".В един момент ми става неудобно,а тя продължава с това сране smile3550

А на мен ми писна да чета глупости и безумия в тази тема! #Crazy
Хора,не четете ли или само слушате бабите? ooooh!
Какви са тези овесени ядки,сапунчета,джоджени,листа от мушкато,пюрета от сини сливи или круши и прочие?!
После ще има да си блъскате главите...
1.В овесената вода също има глутен,нищо че ядките ги няма!
2.Как ще се отрази този джоджен на толкова малко бебе не е ясно...Подправка е ,все пак..
3.Листото от мушкато или каквото и да било там може да увреди червото!
4.Пюре от сини сливи и круши в 3.месец?! (Не че някои не го правят,но не е препоръчително Wink

Последна редакция: пн, 12 юни 2006, 02:12 от Amarena

Общи условия

Активация на акаунт