Упорит фарингит

  • 8 471
  • 12
  •   1
Отговори
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Здравейте, пускам темата, защото вече не знам какво да предприема.
Над 10 дни страдам от зверски болки в гърлото. Нямам други симптоми. Лекарят ме прегледа- фарингит. Изписа ми антибиотик, пих го 7 дни- без резултат. Слагах капки Коларгол, пия вит. Ц, взимам смучещи таблетки, Фитолор, правя гаргара с петмез, сода бикарбонат. Нищо не ме облекчава. Пуснах си кръвни изследвания- црп, левкоцити- в норма са.Болките са най- силни рано сутрин, после ме поотпуска и в следобедните часове се започва отново и така цяла вечер и цяла нощ.
Положението вече е нетърпимо, боли ме много, лекарят вдига рамене, върлувал в момента упорит фарингит, да си чакам да мине.
Какво мога да направя, за да облекча болката?

# 1
  • Мнения: 1 380
Аз бях така до онзи ден - 2 седмици!
Няма такива зверски болки и сухота!
Слюнката не можех да си преглътна!
Опитах всичко, за което се сетих и то без ефект!
Една приятелка ми каза за хомеопатични таблетки Исла /взех си вишня/ и след 2 дни прием се оправих! През 2 часа взимах по 1 таблетка. Дано оздравееш скоро, ужасно мъчение е!

# 2
  • Мнения: 11 305
Вземи си от аптеха Беладона 30СН.
Приемаш 5 зрънца, след час още 5 зрънца се слагат да се стопят под езика, след 2 часа от 2-я прием още 5 зрънца и на следващата сутрин още 5 зрънца.

Трябва да изпиташ облекчение още до втория прием  Peace

Спазвай правилата за прием на хомеопатия - нищо в устата 30 мин. преди и след приема.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 009
Аз съм с хроничен фарингит, който се обостря много лесно. Голямото ми спасение е Исла-та (исландски лишей). Много облекчава и захаросан джинджифил или комбинация от парченце джинджифил и небетшекер, за да не ти люти.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Обърнете внимание къде точно е болката.
Казвам го от опит, понеже при мен бяха зверски болки при преглъщане специално, а не през другото време. И дори нито пресипнал глас, нито кашлица. И се оказа възпален епиглотис - състояние потенциално опасно, защото ако се расрасне абсцесът, може да се затрудни дишането, чак казаха, че антибиотик през устата няма да свърши работа, а трябва венозно.

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Болките се засилват зверски следобяд и до вечерта са непоносими. Особено при преглъщане. Нищо не помага, направо съм в шок. За пръв път ми се случва нещо подобно. В момента усещам, че ме боли само в дясната част. Нямаше как да отменя резервацията ни за море, защото е предварително платено. Направо си провалихме почивката. Да не говорим, че нито мога да ям, нито да пия.

# 6
  • Мнения: 1 380
Съчувствам ти!
И аз бях така! Направо ми се струваше нереално толкова да боли гърло и от нищо да не минава...

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 5 895
И аз бях така миналия месец. Без кашлица, без хрема, без температура. Пробвах Ефизол, Трахизан, мед, гаргара със сода бикарбонат или смрадлика. Нищо не помагаше. Продължи 3 седмици. Променлива и "ходеща" болка - ту боли, ту не боли, а понякога много силна, веднъж е отдясно друг път вляво, един ден ме боли на нивото на сливиците, на другия ден болката е слезнала надолу. Три седмици, направо луднах. Тъкмо се реша да отида на лекар и болката спре, вечерта естествено се връща с пълна сила. И така, просто изчезна както се появи.

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Абослютно същото! Явно наистина върлува много упорит фарингит. Аз карам вече втора седмица. Тази вечер е кулминацията- непоносимо е. Освен това имам и обложен език, предполагам защото си задържам слюнката.
Вързала съм един шал с компрес, да спя така, пък ще видим 🤒😔

# 9
  • Мнения: 44
Аз съм с хроничен фарингит, който се обостря много лесно. Голямото ми спасение е Исла-та (исландски лишей). Много облекчава и захаросан джинджифил или комбинация от парченце джинджифил и небетшекер, за да не ти люти.
Ислата това пастил ли е?

# 10
  • София
  • Мнения: 13 009
Да, пастили са.

# 11
  • Мнения: 44
Да, пастили са.
[/quote
И аз имам хроничен фарингит вчера ходих на УНГ и поставиха диагнозата.Много ме боли гърлото особено сутринта като изкам да говоря почвам да кашлям се едно имам нещо в гърлото,болката отива към ушите.Има ли някой с подобни симптоми?

# 12
  • Мнения: 69
Да, пастили са.
[/quote
И аз имам хроничен фарингит вчера ходих на УНГ и поставиха диагнозата.Много ме боли гърлото особено сутринта като изкам да говоря почвам да кашлям се едно имам нещо в гърлото,болката отива към ушите.Има ли някой с подобни симптоми?


И на мен ми поставиха вчера тази диагноза, но ще ходя за второ мнение.
Цял месец съм така, но тея дни стана страшно, болките са ту отляво, ту отдясно, понякога и в средата.
А като почна да говоря така ме боли, направо ми се плаче Cold Sweat Болка в ушите имам всяка година и тази година не е по различна, а инфекция в ушите не виждат..Също такаа, имам и кръвохрак..Confounded

Общи условия

Активация на акаунт