Августинките една след друга, гушкат бебчетата вече и се хвалят тука - Тема 4

  • 40 845
  • 642
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 187
За мен ползването на колани е безсмислено и неудобно , няма да се прибере по бързо , осбено след секцио някак ди нередно го усещам да се пристягаме  там

# 31
  • София
  • Мнения: 965
Аз храня само със шише. Цедя, каквото цедя, когато си искам, после в шишето. Ако няма достатъчно, а то вече почти винаги няма, допълвам с АМ, но ползвам готово, не си играя да меся вода и прах. На гърда им отнема много време и трябва едното да пищи от глад, докато другото яде, а с шише - по няколко минути и са готови. Ядат вече много 120-130 мл на бебе не им стигат понякога и е абсурд да сучат, това значи никога да не спя.
Едно време се посъбираше във фризера, сега вече ... изяждат всичко, може и фризера скоро да нахапят Simple Smile
Знам, че сигурно е нещо, което го няма тук, но звучи прекалено хубаво за да не попитам  Mr. Green  Какво е това готово АМ? Ако ще се сметне за реклама може и на лични. А пък ако се поръчва и по Амазон направооо  Mr. Green шегувам се.
Радвам се, че мъничетата ти хапват добре и с удоволствие  Simple Smile Това е толкова хубаво и важно, а не да пощипваш и побутваш бебето да яде до 3 тия месец. Дано ми се падне ядящо този път.

# 32
  • Мнения: 9 196
Същото, като на прах, но си е направено готово и ми е удобно, защото нито топля, нито нищо. Освен това, като правих на прах - ами много пяна, тя прави колики, много "мръсотия" остава после по шишето, а от готово нищо не налепва по шишето, няма пяна, имам чувството, че е по-добре разтворено.

Такива са, в шишенца най-различни, на тази марка, защото нея ползват в болниците и е проверена.

https://www.google.com/search?q=cow+%26+gate+ready+made&safe … =1366&bih=635

# 33
  • Мнения: 385
Добро утро мили мами (и бъдещи такива).Първо, бързам да се похваля ,че изцедих първите си 20 мл коластра тази сутрин и се чувствам горда Simple Smile.Също исках да ви попитам,макар че знам че се е коментирало в предишна тема за това какъв стягащ колан да си взема.В моя град това ,което се предлага никак не ми изглежда удобно,а моето коремче си остана доста голямо и ми се иска колана да по-широк и да стяга добре.Ако имате възможност препоръчайте ми моля от какво сте доволни вие.Благодаря предварително :*
За прибирането лекарят ми каза, че най много помага кърмене и хубавата перисталтика. Не знам дали е така, но аз колан не смятам да слагам. Доста ми е спаднал корема и мисля след като всичко заздрвее просто повече упражнения за корем. Това с коланите не ми се вярва да действа, но нито съм пробвала, нито пък съм получавала отзиви от други майки Simple Smile

# 34
  • Мнения: 5 134
Cherry, нищо няма да  стане фатално от една бутилка. Но ако целта ти е дълго и екслузивно кърмене, най-добре да оставиш бебето да суче изцяло, когато и както поиска, първите 6 седмици, за да може да се установи лактация, съобразена с нуждите му. Звучи дълго, но е един сравнително кратък период.

Макар че моето бебе сука от 1:20 до 3 сутринта с малки паузи за смяна на пелените и ми иде да припадна в леглото. Но, така е. Отминава и това.

# 35
  • Мнения: 9 196
Аз слагах веднъж колан, преди години, при първото, обаче нещо получих болки и си втълпих, че е от него. А се оказа и че няма нужда, защото корема се прибира бързо, после стягането е проблема. Не ме болеше операцията, ами нагоре органите ужасно, като го махнах се оправих.

# 36
  • Мнения: 385
Cherry, нищо няма да  стане фатално от една бутилка. Но ако целта ти е дълго и екслузивно кърмене, най-добре да оставиш бебето да суче изцяло, когато и както поиска, първите 6 седмици, за да може да се установи лактация, съобразена с нуждите му. Звучи дълго, но е един сравнително кратък период.

Макар че моето бебе сука от 1:20 до 3 сутринта с малки паузи за смяна на пелените и ми иде да припадна в леглото. Но, така е. Отминава и това.
А има ли вариант в тези седмици да не наддава бебето както трябва, защото кърмата не достига. Аз все от това се притеснявам.. че държейки го само на кърма той гладува и се успива от глад. Довечера ще видим колко е наддал от петък, за да се ориентираме, ама то угодия няма - като не спи, защо не спи, сигурно е гладен, а като се успива..пак защо, дали вече няма сили Simple Smile

# 37
  • Мнения: 5 134
Като видите кантара ще имате информация за наддаването. Доста е изнервящо с кърменето като не знаеш точно колко приема детето, но може да се свържеш и с консултант или пък при педиатъра да направите пробно кърмене и да видиш и на едно хранене колко приема. На мен ми подейства успокпяващо, осособено с първото дете. А този за 2 седмици наддаде 600 грама, та и той се справя, а като не суче: спи.

Бебето може да не взима достатъчно кърма, но ако кърмиш на поискване и засуква добре е малко вероятно. Бебето се успива и като е с добре напълнен тумбак...

# 38
  • София
  • Мнения: 444
АНаНас май вече ни почнаха колики - на ден 10.
Аз от болка по болката на бебе развих нещо като болка от симпатия - остра, горе в корема. Притесних се нещо да не е от операцията, да съм си направила проблем. Днес съм по-добре. Някой имал ли е подобно нещо след секцио.

За кърменето - ако има достатъчно мокри и наакани пампи значи детето си се храни. Това е.

# 39
  • Мнения: 1 187
Като й давам да суче се наяжда  бързо 15 минути , но се налага протектор да използвам защото постоянно са пълни гърдите ми и са супер опънати , не се оформя зърно ,отделно са ми плоски , целия под става в мялко като сменям гърдата протектора е препълнен  слагам я в кошарата то тече нявдякъде направо чак смешно  ми става .  И на мен ми се появиха колики :Дсесилче и аз от вчера усещам една гадна болка в стомаха..

# 40
  • Мнения: 10
Здравейте мамчета вече няма кръв по памперса обадих се в болницата казаха ми че е нормално че педиатрите по време на преглед са му оголвали пишлето и най-вераятно се е разранило но сега сме добре. 😊 А за името на сина ми Атакан ознава велик,храбър поплаква си но нямаме още колики бели му се кожата с какво ги мажете аз за сега го мажа с кокосово масло а дупето със судокрем.Утре ще ходим до ни видят теглото доли е започнал да наддава вече на 1 седмитца ще сме щи пиша след като се върнем

# 41
  • Мнения: 385
Здравейте мамчета вече няма кръв по памперса обадих се в болницата казаха ми че е нормално че педиатрите по време на преглед са му оголвали пишлето и най-вераятно се е разранило но сега сме добре. 😊 А за името на сина ми Атакан ознава велик,храбър поплаква си но нямаме още колики бели му се кожата с какво ги мажете аз за сега го мажа с кокосово масло а дупето със судокрем.Утре ще ходим до ни видят теглото доли е започнал да наддава вече на 1 седмитца ще сме щи пиша след като се върнем
Аз с риск да се повторя, педиатърът каза кремове от типа на судо
крем, само ако е с подсечено дупе. Иначе само за дупе аз ползвам павловича мас и съм доволна. За тяло- смених от юриаж на биодерма атодерм превентив и спря да се бели кожата точно след две намазвания.

# 42
  • Мнения: 1 187
И аз слагам судокрем и мустела след това , и няма грам пъпчици , а беше много подсечена в болницата когато не знаех с какво я мажат

# 43
  • Мнения: 2 170
Аз не смея да мажа със Судокрем , защото още от преди една кожна специалистка ми каза ,че много изсушава кожата и да не го използвам. Щом за мен не е препоръчително, не е добре и за детето( това е лично мое мнение , всеки решава какво работи най-добре за него) . Аз съм си много доволна от Бочко. Зехтина е много полезен за бебешката кожичка, особено ако е истински/домашен и нямам абсолютно никакви проблеми. Първите дни ѝ се белеше кожата около гънките и китките и точно с две/три намазвания всичко утихна.
Кърма имам на богато , но много ме болят гърдите и ползвам протектори. Започнах да давам от шише , когато е много зле положението с болката.
По повод меренето и наддаването , аз си имам бебешка везна и я меря преди и след хранене , когато искам да разбера колко е изяла. Притеснява ме ,че е наддала 320 грама за 12 дни. Не е сваляла тегло в болницата , но все пак. Роди се 3830гр, сега е 4150гр. Вашите бебчета как наддават и според вас нолмално ли е да е толкова малко? Трябва ли да се консултирам с лекар? Може би ще почна да додавам кърма или АМ от шише ако не се храни достатъчно от кърма.😔

# 44
  • Мнения: 3 029
Ох, мами, да ви се оплача. Моето момче има проблем с едното око - отделя някакъв секрет и стои залепено. Нощес го забелязах за първи път. Направих промивка с преварена лайка, но то пак се залепя. Утре ще го водя на лекар, че много ми е притеснено.
Аз също имам доста кърма, но го храня от гърда, макар да ме болят много, защото малкия лакомник яко дърпа и стиска. Мажа гърдите с кремче, за да ги успокоя, пия лактогоннен чай на Билек и така поддържам лактацията. За сега имам достатъчно, дано продължи все така, за да не се налага да го храня с адаптирани млека. Моето бебче се роди 3660 гр., но много върна докато беше в болницата. Изписаха ни 3320 гр. Педиатърката го претегли онзи ден и каза, че наддава с по 20 гр. на ден, което е на долната граница. В четвъртък го изтегли 3460 гр. Не мога да си обесня защо чак толкова много върна. В болницата го обявиха за голям лакомник. Вие от двете гърди ли давате на едно кърмене? Аз ако го кърмя само от едната, забелязах, че не се нахранва добре и след около час отново е гладен.

Общи условия

Активация на акаунт