Августинките една след друга, гушкат бебчетата вече и се хвалят тука - Тема 4

  • 40 896
  • 642
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 187
Пъпа със спирт , аз чистих до към 20 ден защото още кървеше и имаше корички в началото, педи каза ,че не ги боли да чистим смело , сега е ок.

И аз като се облека и изляза някъде  освен до магазина е голямо вълнение , направо изпадам в лека еуфория. Най после се подстригах Simple Smile)  моето вечер спибкато пън събужда се не се наяжда като хората и заспива пак  даже се налага да цедя , а през деня  толкова будува и яде , че не ми стига и давам изцеденото .. днес смених около 8 накани памперса.. малката е решила ,че просто трябва да ака върху татко си докато и сменя памперса , два пъти го е сменял и двата пъти ... 😀

# 316
  • София
  • Мнения: 444
Здравейте Августинки Simple Smile

Като ви четох и мен ме хвана малко мъката. Аз бях в лека депресия първите две седмици. Плачех за всичко и за всеки, все едно съм подписала доживотна присъда и никога няма да бъда същия човек и да бъда свободна Grinning
Една сутрин станах и написах на лист всичко хубаво, което съм си представяла, че ще бъде след като родя - какво е бебчето, как се разхождаме, танцуваме, срещаме с приятели, как опознаваме света тримата заедно, как се усмихва, гука, как ни разсмива. Нещо като визуализация - четох си я в няколко поредни дни и нещата наистина взеха да стават все по-добри. После осъзнах каква нужда има това човече в момента от мен и как бързо ще минат тези месеци и години и реших да им се отдам тотално с цялата им гама - недоспиване, болки в кръста, гърба, корема, смяната на пампите, повърнатите дрехи, неоправената коса и вежди Head Band И така де ..вече съм по-добре, дайте си време и вие и не се обвинявайте ако се чувствате зле и не скачате от радост и умиление по малките пикльовчета Trollface

Иначе аз се усещам как пея песнички, на които забравям текстовете и ги заменям с "пили те текили и се веселили, рано се прибрали, чак във 5 сабалииин" (пее се с музиката на зайченцето бяло).

Колкото до дрешките - сутрин и вечер с тънко боди с ръкав и ританки, през деня по късо ръкавче и голи крачета.
Корема ми е мекица, останаха само 4 кила от 19 до предните ми килца, но се чуствам много отпусната, няма мускулче в тялото сякаш Simple Smile
Имам подуто и болезнено, претръпнало място над раната, което малко ме тормози, но четох по форумите, че било нормално за още някой друг месец.

И така - извинете ме за дългия пост.

# 317
  • Мнения: 1 604
Днес цял ден Матео е по боди потник. Смятам, че се темперира вече Simple Smile. много се изплаших през нощта. Тази нощ ще го оставя по боди с къс ръкав. В Пловдив е голяма жега. Започнах Био Амика за коремчето, че зор с пръцкането имаше.
моят корем също е като в 5-ти, 6-ти месец. Имам да свалям още 10-11 кг. Въобщееееее на нищо не приличам.
Днес пак бях на контролен преглед. продължавам да задържам кръв. Утре ще отнеса 4 инжекции в дупето, ако не помогнат ще трябва друга намеса. Пфууу... искам тишина и спокойствие мамка му.....
Този път не ме тресе следородилна депресия, ама след първия беше ужас. Съвсем реално състояние си, което никак не бива да се подценява. Препоръчвам срещи с хора навън и някакъв курс запишете, ако ви се учи нещо.

# 318
  • Мнения: 2 124
Въпрос към мамите раждали секцио.

Колко време след секциото ви се прибра коремът.

Аз още не съм изписана от болницата, но на кг съм си както преди бремеността, но коремът ми не се е прибрал.
 Е много спихна, но  няма нищо общо с това от преди бремеността.

# 319
  • Мнения: 1 187
20 дни пи късно съм като 4ти месец  , но не се вижда с дрехи. Мисля си че поне два месеца ще минат още докато се прибере изцяло и стане плосъл

# 320
  • Мнения: 2 170
Оооо Николче, има време. Не бързай да се прибира😊. Така де ,сега по същество. Малката е на 25 дни , коремът ми е  все едно съм яла малко повече. Имам да свалям още 2кг ( за цялата бременност качих около 15 кг) ,но и 4/5 да сваля няма да се разсърдя.😉
Аз също имах нещо като малка депресия след раждането, но и това отмина . Сега имам куп други проблеми ,които да ме “забавляват”.
И да попитам по-опитните мами . Някоя от вас летяла ли е с новородено. Налага ми се ,нямам много голям избор. Не знам какво ще правя. Полетът е следващата седмица. Ще съм благодарна за съветчета и малко разяснения.🙄🙂

Може и на лично да ми пишете, за да не занимаваме другите мами с глупостите ми.

# 321
  • Мнения: 5 134
Върнахме се от консултация. Равносметката за един месец изцяло на кърма, без капка АМ или вода: 1 кг над родилното тегло, 1.3 кг над това от изписването. Изпитах голяма гордост след похвалата на лекарката, че въпреки, че не е най-лесният вариант в началото, кърменето потръгна и с това дете. Колко му трябва на човек ...

След първото бебе бях в емоционален потрес бая време. Сега е по-различно, вече от 4 години съм се примирала, че няма свободен миг от майчинството, но пък с добавката на още едно дете, идват специфични видове стрес, нови предизвикателства, двойни притеснения.

Грижете се за себе си, приемайте помощ, намирайте време за поне съвсем малко лично внимание, защото сте много важни и се справяте великолепно всички с тази толкова нелека роля!

Хелинор, безплодието и загубит всъщност са огромен рисков фактор за следродилна депресия. Ако четеш английски, има много добри материали за postpartum depression after infertility, parenting after infertility и т.н. Понякогът бондингът с детето отнема време и това е напълно нормално, не се самобичувай.

# 322
  • Мнения: 925
Колко много сте изписали.За депресията мен ме хвана яко като забременях та цялата бременност изкарах на антидепресанти..Не я подценявайте!!!!! За  обличането,при нас е страшен студ и къси ръкави са мираж.От вчера и парното работи..Някой беше питал за летенето с бебе.Аз с малкия летях когато беше на месец и не съм имала никакви проблеми.Спа през целия полет.Сега с бебето мисля също другия месец да отида до Бг да й извадя ЕГН.Коремът при мен се прибра след раждането веднага,но аз бях качила 6 кг и ги оставих в болницата.Коцата ми не е отпусната даже никой не вярва,че съм прясна родилка.Всичко си е до структора и с предишните деца бях същата с по 6 кг общо.

# 323
  • Мнения: 2 170
Колко много сте изписали.За депресията мен ме хвана яко като забременях та цялата бременност изкарах на антидепресанти..Не я подценявайте!!!!! За  обличането,при нас е страшен студ и къси ръкави са мираж.От вчера и парното работи..Някой беше питал за летенето с бебе.Аз с малкия летях когато беше на месец и не съм имала никакви проблеми.Спа през целия полет.Сега с бебето мисля също другия месец да отида до Бг да й извадя ЕГН.
Тери, много благодара за отговора, надявам се и при нас да спи по време на полета. Притеснението ми е свързано с напрежението в ушите. Дано да мине бързо и лесно.😉

# 324
  • Мнения: 727
Момичета, на ръба на нервна криза съм. Тази вечер малкия отказва лявата гърда -  пищи и се гърчи, засуче и пусне и пак рев Sad Той си предпочиташе дясната и досега, но сучеше по малко и от лявата. Тя дори видимо сега е по-малка. От дясната си суче много добре и дори тази вечер почти не дохранвах. Не знам какво да правя, отчаяна съм Sad

Относно пъпчето на нас единия педиатър ни каза със 70 градусов спирт 2-3 седмици слвд като падне при всяка смяна на наакан памперс, а другия - до края на първия месец.

# 325
  • Мнения: 385
Момичета, на ръба на нервна криза съм. Тази вечер малкия отказва лявата гърда -  пищи и се гърчи, засуче и пусне и пак рев Sad Той си предпочиташе дясната и досега, но сучеше по малко и от лявата. Тя дори видимо сега е по-малка. От дясната си суче много добре и дори тази вечер почти не дохранвах. Не знам какво да правя, отчаяна съм Sad

Относно пъпчето на нас единия педиатър ни каза със 70 градусов спирт 2-3 седмици слвд като падне при всяка смяна на наакан памперс, а другия - до края на първия месец.
Спокойно, моят отказваше онзи ден дясната Simple Smile предлагах я през 15 минути и не и не. После отказа и двете и започнах да се чудя какво пък толкова съм яла, че не му харесва. На другия ден беше забравил и си ядеше и от двете.. според мен и те не са много наясно какво правят:)

# 326
  • Мнения: 925
Колко много сте изписали.За депресията мен ме хвана яко като забременях та цялата бременност изкарах на антидепресанти..Не я подценявайте!!!!! За  обличането,при нас е страшен студ и къси ръкави са мираж.От вчера и парното работи..Някой беше питал за летенето с бебе.Аз с малкия летях когато беше на месец и не съм имала никакви проблеми.Спа през целия полет.Сега с бебето мисля също другия месец да отида до Бг да й извадя ЕГН.
Тери, много благодара за отговора, надявам се и при нас да спи по време на полета. Притеснението ми е свързано с напрежението в ушите. Дано да мине бързо и лесно.😉
Не се притеснявай.Проблем е като станат на 7-8 месеца ,искат всичко да пипнат ,не искат да седнат.Тогава е шоу 😀😀

Последна редакция: сб, 01 сеп 2018, 09:20 от Teri Petrova

# 327
  • Мнения: 10
Колко много сте изписали.За депресията мен ме хвана яко като забременях та цялата бременност изкарах на антидепресанти..Не я подценявайте!!!!! За  обличането,при нас е страшен студ и къси ръкави са мираж.От вчера и парното работи..Някой беше питал за летенето с бебе.Аз с малкия летях когато беше на месец и не съм имала никакви проблеми.Спа през целия полет.Сега с бебето мисля също другия месец да отида до Бг да й извадя ЕГН.Коремът при мен се прибра след раждането веднага,но аз бях качила 6 кг и ги оставих в болницата.Коцата ми не е отпусната даже никой не вярва,че съм прясна родилка.Всичко си е до структора и с предишните деца бях същата с по 6 кг общо.
Здравей Тери искам да те попитам в коя държава си ние сме в Норвегия и аз незнам кога да отида до Бг за акт за раждане има ли някякъв срок и за пълномощно как стават нещтата от двете снрани ли се изкарват ние сме на 20 дена.

# 328
  • Мнения: 9 196
А защо ще се разхождате до България, само за единия акт за раждане, да попитам аз ...? Аз няма да ходя, специално за това, ще го извадя, когато ходим по-нататък. Ако изобщо го извадя.
Но да помъкна новородено по самолетите, без имунизации, без собствен имунитет все още, само за единия акт за раждане?!

# 329
  • Мнения: 10
Момичета, на ръба на нервна криза съм. Тази вечер малкия отказва лявата гърда -  пищи и се гърчи, засуче и пусне и пак рев Sad Той си предпочиташе дясната и досега, но сучеше по малко и от лявата. Тя дори видимо сега е по-малка. От дясната си суче много добре и дори тази вечер почти не дохранвах. Не знам какво да правя, отчаяна съм Sad

Относно пъпчето на нас единия педиатър ни каза със 70 градусов спирт 2-3 седмици слвд като падне при всяка смяна на наакан памперс, а другия - до края на първия месец.
И при нас е същия проблем дясната цица  му харесва а лявата с протектор я давам че няма изпъкнал връх много се измъчваме докато я захване нерви се и аз се потя като се опитвам да му помогна да засмуче та така по малко мляко има в лявата не иска да суче от нея опитвам се да я изцеждам малко но няма както дясната гърда дано не ми пресъхне вече сме на 20 дена дохранвам два пъти на ден нямам достатъчно кърма всеки път.

Общи условия

Активация на акаунт