Августинките една след друга, гушкат бебчетата вече и се хвалят тука - Тема 4

  • 40 849
  • 642
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 170
Мен докторът ме вика месец след свалянето на конеца, но тогава е в отпуска и ще ида на практика 45 дни след секциото. Едва от вчера ми се струва, че ще спират тия лохии. Досега всеки ден цапаше. А днес става 1 месец от раждането. При вас как е положението?

Аз се отървах от лохиите някъде около 2/3 седмици след раждането. Предполагам са отминали по-бързо заради това ,че раждах със секцио. Чувала съм ,че раждалите нормално имат по-продължителни лохии.
🙄🙂😉

# 346
  • Мнения: 9 196
Аз имах 50 дена, след това секцио.

# 347
  • Мнения: 55
Това са лохиите, те може и два месеца да ти текат. Опасно е ако има големи съсиреци, колкото голяма монета например. Редно е да ти назначат НМХ след операция, за две или шест седмици. Попитай.
Благодаря!

# 348
  • Мнения: 2 170
Аз имах 50 дена, след това секцио.
А може ли да се дължи на това , че си родила близнаци и вероятно има повече какво да се изчиства ?

# 349
  • София
  • Мнения: 4 884
Няма никава връзка между продължителност на лохии и начина на родоразрешение.
Има ли още болници, които не назначават нмх след операция? Това е подсъдно.

# 350
  • Мнения: 9 196
Възможно е, все пак е била по-уголемена матката. С предишните секциота по 20тина дена и на 21я цикъл си идваше нормален и край.

И наистина е подсъдно, да не се назначи НМХ след операция.

# 351
  • Мнения: 2 124
Няма никава връзка между продължителност на лохии и начина на родоразрешение.
Има ли още болници, които не назначават нмх след операция? Това е подсъдно.

Има моят лекар ми каза, че при секцио е по кратък периода, защото матката не се чисти сама а те и помагат като я прочистват доста стабилно (прочистват хубаво мястото където е била закрепена плацентата дори чувах като го правят по време на операцията).

При нормално раждане няма кой да подпомогне прочистването на матката, тя се чисти самичка и отнема повече време.

# 352
  • Мнения: 366
1 седмица след операцията ходих да ми махнат конците, а на 1 м ходих на преглед.
Лохите ми бяха точно 1 месец.

# 353
  • Мнения: 925
Момичета какво е НМХ и само след операция ли се прави

# 354
  • Мнения: 309
Долорес, аз ходих на втората седмица и за моят лекар нямаше часове и се обадих и настоях за дублиран час. Даже не чаках много и ме прие. Просто звъннах на кол центъра и им казах, че има няма свободни часове аз съм оперирана и ще трябва да ме запишат. Просто бях толкова неадекватна след раждането, че само съм мислила да си запазвам час...

# 355
  • Мнения: 9 196
Момичета какво е НМХ и само след операция ли се прави

Ниско молекулярен хепарин, не се изписва само след операция, но това е един от най-рисковите моменти за тромбози и то фатални такива.

# 356
  • Мнения: 925
На мен никой нищо не ми каза,но се притеснил защото онзи ден аз имах един съсирек .След това не се повтори, но все пак като ви четях коментарите ме хвана шибето.

# 357
  • Мнения: 9 196
Не, няма нужда от изследване след операция. Профилактично се поставят инжекциите. Някои жени си поставят и през цялата бременност, но след операция - всички.

# 358
  • Мнения: 55
Забелязах , че имам сложена инжекция в крака след операцията. Не знам какво е, никой не ми е казвал

# 359
  • Мнения: 9 196
Най-вероятно обезболяващо.

Общи условия

Активация на акаунт