Дразните ли се на "хранителни проповеди" ?

  • 37 746
  • 618
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 24 467
Темата просто бъка от хранителни проповеди и от проповеди въобще.
Изключително показателна е за това, за което иде реч в питането на авторката. 😎

# 316
  • Мнения: 31 572
Ами темата е достатъчно ясна. Личи си и в заглавието. Но има хора егото им е толкова голямо, че не могат да се стърпят. Да се чувства свободна да си отвори тема за веганизма и там да си пише словоизлиянията.
Малко са веганите, които не натрапват мисленето си. Може би е от липса на протеини стигат и до агресия Mr. Green
Веднъж бях свидетел как веганка /съседка/ нападна и удари една майка. Причината е, че голямо улично куче нападна 2 годишното и момиченце и го нахапа. Майката си спаси детето и удряше кучето където свари, докато то не се разкара. Но на веганката не и пукаше за нахапаното дете. Тя удари майката, защото си защитила детето.
И как после да мисля за веганите хубави работи.
Ако търся мнение от веган, ще попитам. Ама не помня да съм искала съвет, но нагло се натрапва на мен и на другите, които ядат месо. Поведение, изключително отблъскващо.

# 317
  • София
  • Мнения: 12 374
Още една известна кукувица, която отглежда сина си на треволяци и раздава съвети Rolling Eyes

https://people.com/food/alicia-silverstone-son-never-takes-medicine-vegan/

# 318
  • Мнения: 156
И ембрионът няма желания и интереси. Това означава ли, че абортът е хуманно дело?
Естествено, че е хуманно дело. Ти сериозно ли си жена и си против абортите? Дано не ти дойде на главата.

# 319
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Но всички хора принадлежим към един и същ биологичен вид и изключения, които в дългосрочен план без животински продукти се радват на добро здраве, няма.
Мда, даже и Верчето Добринкина принадлежи към същия биологичен вид, колкото и да й се ще да й пораснат още няколко стомаха и няколкостотин метра допълнителни черва, за да може да преживя растителност пълноценно, без да има нужда от животински протеин. Засега е успяла единствено да изперка качествено, а нататък ще видим какви промени ще претърпи.

# 320
  • Мнения: X
Мда, даже и Верчето Добринкина принадлежи към същия биологичен вид, колкото и да й се ще да й пораснат още няколко стомаха и няколкостотин метра допълнителни черва, за да може да преживя растителност пълноценно, без да има нужда от животински протеин. Засега е успяла единствено да изперка качествено, а нататък ще видим какви промени ще претърпи.

Абсолютно Hands Plus1
Жалко че пише толкова рядко Добринкиното Верче, според мен може и изобщо да спре да пише виждайки реакциите, така че може и да не видим нищо нататък.

# 321
  • Мнения: 3 939
Аз нямам против всеки да си говори каквото си иска, такива проповеди пропускам покрай ушите си. Но се ядосвам искрено когато такъв избор се налага на останалите. Като например една позната, която храни детето си от захранването досега само с веганска храна. Или въпросната Вера (интересно, моята позната се казва по същия начин), която и котките си е направила вегани.

# 322
  • София
  • Мнения: 17 591
... не виждам логика да омаловажаваш правото на живот на растенията, които са живи. С какво едно пиле има по-голямо право на живот от една тиква? И двете са живи. Консумирането и на двете е насилие.
Растенията не са съзнателни форми на живот и нито един себеуважаващ се учен не би твърдял противното. Като несъзнателни форми на живот растенията са не “някой”, а “нещо” и не могат да имат желания и интереси. При липса на интереси е абсурдно да говорим за права.


Дали пилето има самосъзнание аз не знам. Нито пък бих се наела да твърдя, че акациите в Африка, след като могат да комуникират помежду си, непременно нямат съзнание просто понеже нямат органи, сходни с нашите. Нищо чудно да се окаже, че брястовете имат сложна философска система... а пилетата - само рефлекси и инстинкти и никакво понятие за "Аз" и "То".

# 323
  • Мнения: 156
Пилетата са гръбначни животни, имат нервна система, изпитват болка и т.н. и не, не съм вегетарианка, но да защитиш своята кауза по такъв начин е нелепо.

# 324
  • София
  • Мнения: 17 591

С други думи по-близки са до теб, съответно по-разбираеми.
Никой не го оспорва (и до мен, и до мен, не бой се, не съм различен биологичен вид).
Но това дава ли им повече право на съществуване / на живот!?
Някак е доста лицемерно виждане.

Аз поне директно си казвам, че така съм създадена, отнемем животи, за да продължавам своя - и е безсмислено да се срамувам от този факт.

# 325
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Чакайте вие сега да видите, като дойдат и веганите какво става Mr. Green

# 326
  • София
  • Мнения: 18 685
И какво става?
На който не му изнася не общува и не слуша т.нар. проповеди.

# 327
  • Мнения: X
Това важи само за възрастни и осъзнати индивиди. Те могат да подбират събеседниците си и критически да преценяват информацията. Но деца и особено тийнейджъри нямат подобни възможности и са особено уязвими спрямо малоумни хранителни проповеди (не само вегански).

# 328
  • София
  • Мнения: 17 591
И какво става?
На който не му изнася не общува и не слуша т.нар. проповеди.


Т.е. би следвало на всяка покана на събиране на "нормални" да има отбелязано "само за месоядни" или нещо подобно? Щото, примерно, не знам и не съм длъжна да знам от, да речем, родителите на съучениците на Врячо кой може да се окаже алтернатично-хранещ се. И, един вид, да не поканим по погрешка човек, който може да е склонен да почне проповеди и да ни пропъди от собственото тържество...
От друга страна, как да сме сигурни, че на тържество, на което сме поканени, няма да се озоват вегански проповедници, питам аз?

# 329
  • София
  • Мнения: 12 374
И какво става?
На който не му изнася не общува и не слуша т.нар. проповеди.


Т.е. би следвало на всяка покана на събиране на "нормални" да има отбелязано "само за месоядни" или нещо подобно? Щото, примерно, не знам и не съм длъжна да знам от, да речем, родителите на съучениците на Врячо кой може да се окаже алтернатично-хранещ се. И, един вид, да не поканим по погрешка човек, който може да е склонен да почне проповеди и да ни пропъди от собственото тържество...
От друга страна, как да сме сигурни, че на тържество, на което сме поканени, няма да се озоват вегански проповедници, питам аз?

Ааа, мен са ме представяли на компания като ''Таис, тя е месоядна''. Излишно е да казвам как се опулих аз и с какво омерзение ме изгледаха останалите. Още по-излишно е да казвам какви невероятни тъпотии, граничещи с откровена умствена патология, чух за час (толкова издържах).

Общи условия

Активация на акаунт