Гарнитура към риба - каква

  • 2 174
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 769
Тези дни си сефтосвам скарата, която ни подариха - кебапчета, кюфтета, наденички - то се знае.. Днес съм намислила да правя риба, но от три дни гарнитурата ни е все картофи, та се чудя с какво да сервирам рибата днес?
Шопска салата почти всеки ден правя.

Вашите идеи?

# 1
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Ами най-лесно си опечи и тиквички на скарата и готово. Друг вариант - бобена салатка, зеле, сварен ориз (може с грах).

# 2
  • София
  • Мнения: 10 858
Направи някакъв сос. На лимонена основа нещо.
Примерно малко майонеза, кис. мляко, копър и лимонов сок.

# 3
  • Мнения: 1 860
 На мен рибката ми се връзва най-добре със задушени зеленчуци или някаква кисела салатка (варени картофи, зеле с моркови, зелена салата или само краставици).  chef

# 4
  • Мнения: 293
  bouquetПанирани лучени кръгчета

Продукти

•   3 гл. лук
•   200гр. кис. Мляко
•   1 яице
•   брашно
•   сол


Лука се реже  на кръгчета и всяко се топи в  панировката.Пържим в сгорещена  мазнина.Дано да ти бъда полезна.

# 5
  • Мнения: 867
 Аз правя страхотен сос за риба, с който не е нужна друга гарнитура-3-4 с.л.брашно се слагат в тигана  да се запече, добавя се 1ч.ч кисело мляко разбито с 1/2 ч вода, 1 яйце, 3-4 скилидки счукан чесън, смлени орехи и малко лимонов сок. Бърка се до сгъстяване,накрая се добавя малко масло!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Салата от варени картофи, пържени картофи, задушени зеленчуци.

# 7
     И аз правя гарнитурата на eli-di, става много вкусно.

# 8
  • Мнения: 1 951
Задушени зеленчуци  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 35 814
Зеле с моркови, зелена салата, задушени зеленчуци, царевица с масло

# 10
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Ориз на пара със задушени зеленчуци.

# 11
Kъм лучените кръгчета, които по принцип приготвени по правилния начин и в домашни условия са чудовищно вкусни, могат да се добавят и пържени картофки-по -добре пресни, нарязани също на кръгчета, пържат се до зачервяване, като 5 минути преди да се извадят се добавя нарязана ск. чесън и пресен магданоз..комбинацията е перфектна...класиката е с панирана риба, но би отивало и на скара!...

# 12
  • Мнения: 14 654
задушен грах с настъргани моркови ,копър и пресен чесън

Общи условия

Активация на акаунт