През НОЕМВРИ ще си има мама сладък мъж или пък нежна дама!

  • 13 952
  • 283
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 38
По повод терзанията на Фъстъчка - не се притеснявай - и мен ме боли опашката, все едно съм седяла много време и като стана - доста неприятна болка. Един познат ортопед ми каза, че най-добре е да си купя електрическа възглавничка и от време на време, ако се позастоявам, да сядам на нея - един вид топъл компрес. Честно казано не съм опитвала. А пък аз имам болки ниско в кръста. Направо нямам представа щом от сега ме боли, какво ли остава за по-нататък! Ама хайде стига съм се оплаквала! Важното е с бебчо всичко да е наред - останалото се търпи.
Роси74, аз също четох някъде, че в Шейново се поема раждането от здравната каса. Но все пак - кажи ми, как човек да не се възмути. ама то и да си се възмущаваме - все тая. Някой гледа ли тази сутрин по БТВ Масларова? Е, радвайте се - от 160 ще получаваме 170 лв. по-нататък, живот и здраве! Честито - направо ни се подиграха с тия 10 лв.

# 31
  • Мнения: 289
Фъстъчке, нормално е да те боли, от разтягането на таза. И аз имам такива оплаквания - не точно опашката, а малко над нея и под кръста....Проблемът не е в седенето Peace
А за увеличените майчински просто нямам думи - уж бяха дебати, варианти да са процент от доходите на майката или семейството преди раждането */за което ги обвиниха в дискриминация на циганите/. И в крайна сметка -10 лв ooooh!
Хубаво настроение в дъждовния ден ви желая и много ритничета!

# 32
  • Мнения: 3 034
Фъстъчка, мен ме болеше миналия път опашката, повече разходки и раздвижване и ще мине.

Добро утро на всички !
Ние снощи бяхме на клуб и се размазах... JoyХодихме в Back Stage и слушахме една много яка музика - Midnight Trio. Бях се настроила да стоим около 15-20 мин, защото очаквах да е задимено, но то пък нямаше никакви хора и беше много спокойно, така че останахме до сред нощите. nuts

# 33
  • Мнения: 2 332
....
Роси74, аз също четох някъде, че в Шейново се поема раждането от здравната каса. Но все пак - кажи ми, как човек да не се възмути. ама то и да си се възмущаваме - все тая. Някой гледа ли тази сутрин по БТВ Масларова? Е, радвайте се - от 160 ще получаваме 170 лв. по-нататък, живот и здраве! Честито - направо ни се подиграха с тия 10 лв.
Да - само раждането и следродилния период се поемат от ЗК в Шейново. Всеки си преценява къде иска да ходи на ЖК - ето, аз си избрах д-рка, която работи със ЗК и досега съм платила само БХС. Който иска все пак да ходи на ЖК в Шейново - си плаща 280 лв., няма нищо възмутително според мен в това - и те явно са преценили, че така печелят повече, сравнено с това ако сключат договор със ЗК за ЖК.
А за майчинството... нямам думи. Поредното замазване на очи.

# 34
  • Мнения: 2 673
 :l  bouquetАз пак ще се похваля, защото спах досега.Вчера с мъжа ми ядохме китайско..и като се прибирахме с колата пуснаха по радиото песен на Бийтълс. Аз си запях, а бебо така ме ритна  tantrum tantrumче изпищях. За първи път ми се случва..не помня близначките толкова силни шутове да се хвърляли. Даже чичкото от съседната кола ме чу, макар че бяха затворени прозорците. А мъжа ми доста се стресна. Момичета зад ЦУМ има салон за масажи за бременни. Вече мога да излизам и ще проверя цените и офертите. Защото,  както всеки мрънка от крака, кръст и т.н. вкл. и аз...Да си направиме обща резервация.. preggo preggo preggo preggo preggo preggoможе да има отстъпка за мачкането #Onfire Има ли някой проблем с  smile3550

# 35
  • Мнения: 1 986
  Леле,че бързо сте се справили с предната темичка Shocked WinkДокато се разпиша...и ето -честита на всички нова темичка HugМай наистина ние сме най-продуктивни Laughing
  Аз,темата за секса няма да я засягам Cry,защото откакто съм забременяла,таткото не ме докосва дори Sad-страх го е SadЗапчоват чак да ме гризат едни съмнения-да не ми намери заместител CryТова ,разбира се,са мрачни мисли,обхванали една бременна жена,чиито хормони бушуват Wink
  Аз още не съм усетила бебчо/в 16 г.с. съм/-възможно ли е това,или просто аз не мога да разпозная ритничетата му Rolling Eyes
   Иначе съм на 3D в края на месеца и тогава ще разберем пола/дай Боже/ на бебока-ще стискате палци да е корделка Wink-не,че ако не е-ще го върнем Wink

# 36
  • Мнения: 815
обяснението за Шейново е много просто- имат договор със ЗК за болничната помощ, а нямат договор за доболнична помощ- т.е. ако не дай си боже ти се случи нещо и трябва да лежиш в болницата преди раждането- да не дава Господ- няма д аплатиш нищо- но ако искаш ЖК- си има цена. А за избор на лекар- кога е станало 200 лв ...преди година беше 100 - аз ще си раждам при моя човек- дано той поне не е вдигнал тарифата

аз днес ще видя дали са ми готови резултатите от БХС- минаха 2 седмици, а ми казаха 10 дни- но не съм се интересувала- знам, че всичко ще е ОК Simple Smile 

Габриела, изобщо не се безпокой - при първа бременност бебето се усеща към 18-20 седмица

# 37
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здравейте, здравейте .....
karil и аз имам проблем с ОО, вече за съжаление нищо не помага ....нито сливи, ито киви, нито ягоди, нито прясно мляко на гладно, нищичко!
Отчаяла съм се, но явно така ще си карам до края .....
габриела, аз имах чувството, че усещам бебето, после това чувство изчезна и аз започнах да се безпокоя, но може би съм се объркала от силно желание да го усетя и Цвети ще излезе права, рано ни е още да ги усетим бебоците ....
Ох, днес докъто чаках за прегледа видях една мама с бебе на 20 дена - ма мнооооооооого е сладко!
Ох, какви хубави емоции ни очакват! Simple Smile

# 38
  • Мнения: 708
здравейте хубавелки,
радвам се 4е при вси4ки вси4ко е наред.
Аз пак малко офф,от в4ера ме мъ4и съмнението 4е гърдите ми не са толкова напрегнати колкото преди и само си вкарвам паранонои.При вас как са?Все така големи и напрегнати ли са или се поуспокоиха малко,уфф само да не е ло6 знак.
Ина4е и тази сутрин не проспунах да посетя тоалетната  Sick
Това повръ6тане е неизменен мой спътник  hahaha
Много целувки на вас,а на тези които ги мъ4и запека,6те кажа да отидат до аптеката и да се позаинтересуват за някакви све6ти4ки подходя6ти за бременни,понеже миналата година моята съседка като бременее6е и има6е този проблем и милата в един момент след 5 дневно НЕ ходене по нужда,за малко до болница да стигне.Та от нея знам,4е ако 1_2 дена не става веднага све6ти4ка в дупето  Embarassed

  bouquet  bouquet

# 39
  • Мнения: 2 673
     Честно казано беше ме страх да питам моя Док, чийто к-т ще посещавам до раждането, за цената на самото раждане..Лелее...как прозвуча ...ццена.Но пък и ако искам епидурална, и тати да присъства...Не ми обръщайте внимание млади мами, че се хваля с ритниците на бебо, защото съм стара, раждала, пък и мога да разгранича движенията от перисталтиката да речем. И с вас всичко е наред..просто сте младички и с първа бременност някои от вас. bowuu

# 40
  • Мнения: 3 210
Здравейте, мамчета! И аз да се похваля - вече на 2 пъти усетих бебчо  Grinning  Но при първата бременност си спомням, че го усетих доста късно - чак към края на 5 м., така че бременните за първи път, не се притеснявайте!
Бимба, пак се отдаваш на черни мисли. Ще ти се карам Naughty Недей се взира толкова в себе си! В интерес на истината, и моите гърди вече не са толкова напрегнати, колкото преди, така че споко!

# 41
  • Мнения: 2 673
     Гърдите не са ми така напрегнати, но малко ми е раздразнена кожата на ареолите т.е. е по-чувствителна. Минава ми като я намажа. Нямам специален сутиен и сега мисля да си потърся..Мерси за съчувствието и съветите за запека.
     BIMBA ти много се притесняваш...Излишно. Сигурна съм, че нито тялото ти ще се промени кой знае колко, нито гърдите ще увиснат. Аз скоро ще изпратя снимка - ще видите, че нито възрастта ми личи, нито пък съм напълняла и отпусната. Мами не се бойте!!! Ние сме с жилав ген, като селектирани сме. Взели сме най-хубавото от Адам и Ева....абе кво да говорим...БЪЛГАРКИ!!

# 42
  • Мнения: 255
Bimbe, горе главата... и мойте не са толкова напрегнати колкото в първия триместър. За сметка на това ореолите са по-тъмни, изсъхва кожичката, и се бели... Аз се мажа - сигурно се подготвят за кърменето Simple Smile
Ти нали ходиш на УЗ честичко.. виждала си го бебето че е живичко и мърда... нищо лошо няма да му се случи - на сигурно място е.
Аз може би защото ходя на работа и почти забравям че съм бременна. Не че не ме боля кръста (от климатика в офиса), че нямам болки в таза (явно се разширява).. ама "такъв е живота".

# 43
  • Мнения: 255
Забравих и още нещо.. От вчера търся в нета специално неща на тема - настроението на бременната и как влияе на характера на бебето. Дотук намерих само неща, дето се тип "бялото братство" - много ангели и възвишени енергии.. но като намеря нещо дето ми хареса - ще пусна линк.
Така че, Bimbe, ако  много се притесняваш - ще се роди някое притеснително бебе.. недей така Wink
Затова е добре ние да сме спокойни, усмихнати, без черни мисли, да не се дразним/ядосваме на хората около нас, и да не мислим лошо за никого (дори без свекита, ах колко трудно).

# 44
  • София
  • Мнения: 90
По повод терзанията на Фъстъчка - не се притеснявай - и мен ме боли опашката, все едно съм седяла много време и като стана - доста неприятна болка. Един познат ортопед ми каза, че най-добре е да си купя електрическа възглавничка и от време на време, ако се позастоявам, да сядам на нея - един вид топъл компрес. Честно казано не съм опитвала.
Иве, не си и помисляй да опитваш ! Твоя познат ортопед може би ти е дал хубав съвет да се справяш с болката в кръста, но не можеш да се възползваш от него докато си бременна !!!
Всякакви ел. възглавнички , одеала и т.н. са АБСОЛЮТНО забранени за нас така, както са забранени горещите вани и всяко загряване..... Нищо което стимулира изкуствено кръвообращението не е препоръчително и ...не бих рискувала и не съветвам и теб Naughty

Последна редакция: чт, 08 юни 2006, 12:40 от grig

Общи условия

Активация на акаунт