Пъпки/акне .. но при мъж?

  • 898
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 769
Извинявам се, ако темата не е точно за тук, защото става дума за бъдещ татко, а не за красива мама. Мъжо страда от лека форма на акне от пуберитета още. Сега е на 26г. Не е кой знае колко зле положението, но го дразни постоянната поява на разни пъпчоци, които не минават по 1-2 седмици. Аз дълго време имах подобен  проблем, но при мен беше на хормонална основа и сега положението е поносимо. Лично съм използвала какво ли не, но малко неща помагат. В момента се третираме и двамата с Далацин Т, преди време карахме със Скинорен и гел за измиване Exfoliac.
Приемам всякакви идеи и изпитани предложения/рецепти.

Мерси.  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 700
Наскоро бях чела, че акнето с дължи на увеличено количество стафилококи. Консултирайте се с хомеопат, тъй като има лекарство наречено "Стафилококсинум" и вероятно то да помогне.

# 2
  • Мнения: 661
Това което аз мога да ти препоръчам е Скинорен. Но трябва да се ползва поне 2 месеца.Лекар ми е казал, че трябва преди да се намеже лицето, то да се намаже със салицилов спирт 2%, след което да се изчака 10 мин. за да изсъхне спирта напълно и тогава се маже със Скинорен.Процедурата се повтаря сутрин и вечер.

# 3
  • Мнения: 769
Това което аз мога да ти препоръчам е Скинорен. Но трябва да се ползва поне 2 месеца.Лекар ми е казал, че трябва преди да се намеже лицето, то да се намаже със салицилов спирт 2%, след което да се изчака 10 мин. за да изсъхне спирта напълно и тогава се маже със Скинорен.Процедурата се повтаря сутрин и вечер.

Скинорена сме го ползвали и двамата дълго време. След определен период спира да действа като всяко лекарство...

# 4
  • Мнения: 174
На Avene има едно кремче, не се сещам как се казва, струва към 12-13 лв, маже се сутрин и вечер върху засегнатите участъци. Има ефект и при белези от пъпки.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Зинерит!
Това кремче (има и лосион) помогна на моя племеник, по лекарско предписание.Наистина след време пак се появи акнето, но той не е постоянен. Провлема му е от пубертета, сега е на 22г. Снаха ми успя да го излъже само два пъти да го заведе на козметик, но го хвана срам и повече не пожела (реши, че е гейско Wink). Мисля, че е добре бъдещия татко да се консултира с дерматолог и да направи някоя друга процедура.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 814
Консултирайте  се с лекар. Ако не се третира правилно акнето, може да останат много грозни белези.
Може да го пратиш на козметик ( но медицинска козметика , не тези които са във фризьорските салони).
Акнето се развива в няколко етапа, диагнозата се поставя  най-добре от лекар (дерматолог)

# 7
# 8
  • София
  • Мнения: 3 787
Влязох , за да ти кажа, че най-вероятно се дължи на стафилококи, но видях, че вече са го споменали.Отидете някъде да го изследват

# 9
  • Мнения: 110
Много важно е третирането отвътре.Да пие отвара от коприва или някакви билкови таблетки коприва,но много редовно!
Много вода да пие,сауна,парна баня..всякакви пречистващи дейности!

Колкото до външното третиране-на добър козметик.Но в никакъв случай не приемайте лечение с антибиотици(много дерматолози го прилагат)!

# 10
  • Мнения: 25
Най сигурно е да отиде при добър специалист лекар-дерматолог. Ще му предпише лечение което ще трае поне три месеца. Не ти препоръчвам ходене по козметички може да влошат проблема от колкото да оправят нещо.Ако питаш от къде знам работя с лекари дерматолози, и съм видяла какви ли не гледки следствие на "опитни" козметички а понякога и на самите клиенти.

# 11
  • Мнения: 8 917
Консултирайте  се с лекар. Ако не се третира правилно акнето, може да останат много грозни белези.
Може да го пратиш на козметик ( но медицинска козметика , не тези които са във фризьорските салони).
Акнето се развива в няколко етапа, диагнозата се поставя  най-добре от лекар (дерматолог)

 Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 570
ЗИНЕРИТ!!!
Аз съм ползвала лосиона. Стига за около месец. При мен имаше видим резултат още след първата седмица. След като свэрших Зинерита започнах да си правя парна баня със смрадлика. Стоях над тенджерата почти по половин час. След това си слагах на лицето памучета, натопени във водата от смрадликата - пак за около час. Това го правех всеки ден. вече 4 години нямам проблеми с акнето - само преди цикъл (но не винаги) ми се появява някоя пъпчица.

Общи условия

Активация на акаунт